Obnovit stránku

Návod na uplatnění elektronických licencí – hry

Aktualizováno

Koupili jste si v Alze hru ve formě elektronické licence a nevíte, co s ní? Pokud potřebujete poradit s aktivací zakoupených elektronických klíčů, jste na správné adrese. Dozvíte se, jak uplatnit herní licence na digitálních distribučních službách Origin, Steam, Uplay, MS Store, PS Store a Xbox Store a také jak a kde uplatnit předplatné Xbox Game Pass. Kódy, které jste si v Alze pořídili, najdete na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence.

i Xbox Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate

Kde a jak uplatnit zakoupené předplatné pro Xbox Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate, které vám umožní hrát stovky titulů na konzolích Xbox, PC a na mobilních zařízeních s operačním systémem Android prostřednictvím služby xCloud? Podívejte se na náš stručný a přehledný návod.

Steam logo MS Store logo Uplay logo Xbox Store logo Origin logo PS Store logo


Elektronické licence her na PC

 1. MS Store – digitální distribuční platforma společnosti Microsoft
 2. Origin – digitální distribuční platforma společnosti Electronic Arts
 3. Steam – digitální distribuční platforma společnosti Valve
 4. Uplay – digitální distribuční platforma společnosti Ubisoft

Elektronické licence her na konzolích

 1. PS Store (PS4) – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation 4
 2. PS Store (PS5) – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation 5
 3. Xbox Store – digitální distribuční platforma pro konzoli Xbox

Xbox Game Pass Ultimate na mobilních zařízeních

 1. Xbox Game Pass Ultimate – jak aktivovat předplatné Xbox Game Pass Ultimate a spustit xCloud

  MS Store – digitální distribuční platforma společnosti Microsoft

Pokud jste si zakoupili digitální klíč, který je nutné aktivovat v MS Store, musíte mít vytvořený Microsoft účet.

 1. Jděte na oficiální stránky Microsoftu, kde v pravém horním rohu klikněte na možnost Přihlásit se.
 2. Vyplňte vaše přihlašovací údaje, pokud už Microsoft účet máte. V opačném případě si jej vytvořte zde.
 3. Nyní spusťte aplikaci MS Store na vašem PC. Ikonku najdete buď na ploše, anebo v nabídce Start.
 4. Pro aktivaci zakoupeného klíče stiskněte symbol tří teček v pravé horní části MS Store. Zvolte možnost Uplatnit kód.
 5. Vepište kód do určeného pole a stiskněte tlačítko Další.
 6. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Klikněte na tlačítko Potvrdit.
 7. Hotovo, hra byla úspěšně aktivována. Nyní ji můžete stáhnout a nainstalovat.
Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

Krok 1: Na oficiálních stránkách se přihlaste. Krok 2: Vyplňte vaše přihlašovací údaje, popř. si vytvořte účet. Krok 3: Klikněte na ikonku tří teček a možnost Uplatnit kod.

Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, MS Store

Krok 4: Zadejte kód. Krok 5: Klikněte na tlačítko potvrdit.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Microsoft. Přejeme příjemnou zábavu!


  Origin – digitální distribuční platforma společnosti Electronic Arts

Pokud si zakoupíte klíč, který je třeba uplatnit na službe Origin, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Jestliže ho nemáte, je nutné jej nejdříve stáhnout a zaregistrovat se.

 1. Jděte na oficiální stránky služby a vyberte si klienta Originu podle vašeho operačního systému. Klikněte na tlačítko Download. Budete vyzváni ke stažení klienta, to udělejte. Stažený soubor poté spusťe a řiďte se pokyny na obrazovce.
 2. Po instalaci spusťe klienta Origin. Na horní liště vyberte možnost Create an Account – zde si vytvoříte účet pro službu Origin. Pokud už svůj účet zavedený máte, přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 3. Po úspěšném přihlášení do aplikace klikněte na nabídku Origin v levém horním rohu. Zvolte možnost Redeem Product Code.
 4. V okénku Enter your product code do příslušné kolonky vepište klíče ke své hře a poté klikněte na tlačítko Next.
 5. Další okno zobrazuje titul, který se právě chystáte aktivovat, opět stiskněte tlačítko Next.
 6. Finální krok tohoto procesu potvrzuje úspěšnou aktivaci zakoupeného klíče. Stačí zmáčknout Close.
 7. Aktivovaná hra se vám automaticky přidá do knihovny (My Game Library) a začne se stahovat.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin Návod na uplatnění elektronických licencí, Origin

Krok 1: Jděte na oficiální stránky služby Origin a stáhněte si klienta. Krok 2: Klienta Origin spusťe a vytvořte si účet/přihlaste se. Krok 3: Z nabídky Origin vyberte možnost Redeem Product Code. Krok 4: Zadejte kód hry.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu služby Origin. Přejeme příjemnou zábavu!


  Steam – digitální distribuční platforma společnosti Valve

Zakoupíte-li si klíč, který je nutné aktivovat na službě Steam, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Pokud jej náhodou nemáte, je třeba si stáhnout aplikaci Steam a zaregistrovat se.

 1. Na oficiálních stránkách služby klikněte na zelené tlačítko nainstalovat Steam v pravém horním rohu.
 2. Na následné obrazovce opět klikněte na velké zelené tlačítko nainstalovat službu Steam. Budete vyzváni ke stažení soubor (klienta), což udělejte. Stáhnutý soubor poté spusťte a řiďte se pokyny na obrazovce.
 3. Po úspěšné instalaci a registraci (anebo v případě, že již aplikaci nainstalovanou máte), spusťte službu Steam a přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 4. Klikněte na nápis Přidat hru (Add a Game) v levém dolním rohu obrazovky, alternativně můžete kliknout na nabídku „Hry“ v horní liště. Z následné nabídky vyberte možnost Aktivovat produkt ve službě Steam (Activate a Product on Steam).
 5. V okénku, které vám posléze vyskočí, je třeba odkliknout první dvě položky. Poté se dostanete k okénku Aktivace produktu (Product Activation), v němž budete moci zadat kód produktu, tedy vámi zakoupenou el. licenci hry. Dávejte si pozor na správné přepsání kódu.
 6. Po úspěšné aktivaci klíče se vám hra objeví v nabídce Knihovna (Library). Na obrazovce knihovna klikněte na zakoupenou hru a poté na modré tlačítko Instalovat. Při instalaci postupujte dle pokynů na obrazovce.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam

Krok 1: Jděte na oficiální stránky Steamu. Krok 2: Stáhněte klienta Steamu. Krok 3: Přihlašte se na Steam.

Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam Návod na uplatnění elektronických licencí, Steam

Krok 4: Zvolte možnost Přidat hru a pak Aktivovat produkt ve službě Steam. Krok 5: Zadejte kód hry. Krok 6: V záložce Knihovna hru nainstalujte.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu služby Steam. Přejeme příjemnou zábavu!


  Uplay – digitální distribuční platforma společnosti Ubisoft

V případě, že jste si zakoupili klíč, který je nutné uplatnit na službě Uplay, musíte mít na této platformě vytvořený účet. Nejprve je nutné zaregistrovat se na stránkách Ubisoftu.

 1. Jděte na oficiální stránky Ubisoftu, kde v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Sign in.
 2. Objeví se přihlašovací okno. Klikněte na zelené tlačítko Create a Ubisoft Account. Vytvoříte si tak vlastní účet, na který si budete následně ukládat všechny hry vydávané společností Ubisoft
 3. Dále je nutné stáhnout klienta služby Uplay. Na této stránce klikněte na zelené tlačítko Download Uplay for PC. Stáhnutý soubor poté spusťte a řiďte se pokyny na obrazovce.
 4. Po úspěšné instalaci (anebo v případě, že již aplikaci nainstalovanou máte), spusťte službu Uplay a přihlaste se pomocí jména a hesla použitých při registraci.
 5. Pro aktivaci el. licence hry klikněte na ikonku klíče nacházející se na horní liště nalevo od vaší profilové fotky.
 6. V okénku Aktivovat klíč, které vám posléze vyskočí, zadejte aktivační klíč zakoupené hry. Dávejte si pozor na správné přepsání kódu.
 7. Po uplatnění klíče se vám zakoupená hra objeví v záložce Moje hry, z níž ji následně můžete nainstalovat. Instalaci spustíte tak, že kliknete na obrázek dané hry a poté na modré tlačítko Stáhnout. Při instalaci postupujte podle pokynů na obrazovce.
Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay

Krok 1: Jděte na oficiální stránky Ubisoftu. Krok 2: Vytvořte si Ubisoft účet. Krok 3: Stáhněte si službu Uplay. Krok 4: Přihlaste se do Uplay.

Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay Návod na uplatnění elektronických licencí, Uplay

Krok 5: Klikněte na ikonku klíče. Krok 6: Zadejte kód hry. Krok 7: Klikněte na záložku Moje hry a na obrázek vaší hry. Krok 8: Klikněte na tlačítko Stáhnout.

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu společnosti Ubisoft. Přejeme příjemnou zábavu!


  PS Store (PS4) – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation 4

Zakoupený klíč je nutné aktivovat v PS Store, který najdete na levém kraji obrazovky hlavního menu vašeho PS.

 1. Najeďte na ikonu PS Store v hlavním menu a křížkem ji spusťte.
 2. Po otevření PS Store sjeďte v levém postranním menu téměř na konec, kde najdete řádek s textem Uplatnit kódy (Redeem Codes). Opět zmáčkněte křížek
 3. Zobrazí se Vám vstupní pole pro zadání 12místného kódu. U kódů nezáleží na velkých či malých písmenech a vždy je pište bez pomlček. Po zdárném zadání stiskněte tlačítko Hotovo (Done) a posléze Pokračovat (Continue).
 4. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Pro další krok stiskněte Potvrdit (Confirm).
 5. Na následující obrazovce stiskněte Stáhnout (Download) – stahování se spustí automaticky. Můžete opustit PS Store. Průběh stahování můžete zkontrolovat v sekci Notifications v Rychlé nabídce, kterou vyvoláte podržením PS tlačítka na ovladači).
 6. Stažená položka se vám automaticky přidá do Knihovny (Library).
Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store

Krok 1: Otevřete PS Store. Krok 2: Zvolte možnost uplatnit kódy. Krok 3: Zadejte kód.

Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store Návod na uplatnění elektronických licencí, PS Store

Krok 4: Potvrďte. Krok 5: Stiskněte tlačítko Stáhnout (Download).

Pokud máte při hraní hry technické či jiné problémy, je třeba kontaktovat podporu pro konzoli PlayStation. Přejeme příjemnou zábavu!


  PS Store (PS5) – digitální distribuční platforma pro konzoli PlayStation 5

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k účtu, na kterém chcete klíč aktivovat. Pokud jej ještě nemáte vytvořený, můžete tak učinit rovnou prostřednictvím konzole na úvodní obrazovce.

Zakoupený klíč je nutné aktivovat v obchodě PS Store, který najdete na levém kraji obrazovky hlavního menu vašeho PlayStationu 5. Tento návod je platný pouze pro konzoli PlayStation 5. Návod pro PlayStation 4 najdete zde.

 1. Ujistěte se, že jste přihlášeni k účtu, na kterém chcete klíč aktivovat. Najeďte na ikonu PS Store v hlavním menu a křížkem ji spusťte. Jde o úplně první ikonu zleva.
 2. Po otevření PS Store najeďte v horním menu na nabídku Více (More) s ikonou tří teček a stiskněte křížek. Nabídku najdete v pravém horním rohu obrazovky.
 3. PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5 PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5

  Krok 1: Otevřete PS Store. Krok 2: Zvolte možnost Více (More).

 4. Otevře se vám vertikální nabídka, ve které najedete na druhou položku odshora shora, Uplatnit kód (Redeem Code) a potvrdíte křížkem.
 5. Zobrazí se vám vstupní pole pro zadání 12místného kódu. U kódů nezáleží na velkých či malých písmenech a vždy je pište bez pomlček. Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. Jestliže jste kód zadali správně, zobrazí se popis produktu, který chcete aktivovat. Stiskněte tlačítko Uplatnit (Redeem).
 6. PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5 PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5

  Krok 3: Zvolte možnost Uplatnit kód (Redeem Code). Krok 4: Zadejte kód.

 7. Na další obrazovce vás čeká finální potvrzení a rekapitulace celé transakce. Pro další krok stiskněte Pokračovat (Continue).
 8. Na další obrazovce budete pouze informováni o provedené aktivaci produktu. Pokud jste aktivovali elektronický klíč ke hře, stiskem tlačítka Stáhnout (Download) se začne hra stahovat. Obrazovku zavřete tlačítkem Pokračovat (Continue). Nyní můžete PS Store opustit. Průběh stahování můžete zkontrolovat v sekci Stahování/Nahrávání (Downloads/Uploads) v rychlé nabídce, kterou vyvoláte stisknutím PS tlačítka na ovladači.
 9. PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5 PS Store; screenshot: uplatnění elekronické licence – PS5

  Krok 5: Potvrďte aktivaci kódu tlačítkem Pokračovat (Continue). Krok 6: Pokud jste aktivovali elektronický klíč ke hře, stiskem tlačítka Stáhnout (Download) se začne hra stahovat. Obrazovku zavřete tlačítkem Pokračovat (Continue).


  Xbox Store – digitální distribuční platforma pro konzoli Xbox

Před aktivací produktu se ujistěte, že jste přihlášeni k Microsoft učtu, na kterém chcete produkt aktivovat. Pokud jej ještě nemáte vytvořený, můžete tak učinit rovnou prostřednictvím konzole Xbox, nebo na internetových stránkách Microsoftu. Tento návod je platný pro konzole Xbox One, Xbox One X/S a Xbox Series X/S.

 1. V hlavním menu konzole najeďte pomocí levé analogové páčky nebo šipek na záložku Store. Stiskem tlačítka A na ovladači otevřete Xbox Store.
 2. Po otevření aplikace Store v nabídce na levém kraji obrazovky najeďte na záložku Uplatnit (Redeem) a stiskem tlačítka A na ovladači volbu potvrďte.
 3. Zadejte 25místný kód (pomlčky zadávat nemusíte, konzole to udělá za vás). Pokud jste nakupovali u nás, najdete ho na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence. Potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód (Check code).
 4. Jestliže jste kód zadali správně, zobrazí se popis produktu, který chcete aktivovat. Aktivaci potvrdíte tlačítkem Potvrdit (Confirm).
 5. Na další obrazovce budete pouze informováni o provedené aktivaci produktu. Obrazovku zavřete tlačítkem Zavřít (Close).
Xbox Store; screenshot: uplatnění elekronické licence Xbox Store; screenshot: uplatnění elekronické licence Xbox Store; screenshot: uplatnění elekronické licence

Krok 1: Najeďte na záložku Store a stiskněte tlačítko A. Krok 2: V nabídce na levé straně obrazovky zvolte možnost Uplatnit (Redeem). Krok 3: Zadejte kód a potvrďte tlačítkem Zkontrolovat kód (Check code). Následně aktivaci potvrďte tlačítkem Potvrdit (Confirm).


  Xbox Game Pass – Jak aktivovat předplatné Xbox Game Pass Ultimate a spustit xCloud

Pokud si koupíte digitální klíč k předplatnému Xbox Game Pass nebo Xbox Game Pass Ultimate, můžete jej aktivovat třemi způsoby. Kód lze zadat na PC prostřednictvím obchodu Microsoft Store (návod zde), na konzoli Xbox One (návod zde) anebo přes mobilní telefon, jak si ukážeme níže. Ve všech případech musíte mít vytvořený Microsoft účet, pokud ho ještě nemáte, můžete si ho vytvořit na internetových stránkách Microsoftu.

Pokud jste si koupili předplatné Xbox Game Pass Ultimate kvůli streamovací službě xCloud, můžete předplatné aktivovat rovnou z mobilního telefonu. Pokud kód aktivujete na PC nebo na konzoli Xbox, začněte v návodu níže až krokem č. 3.

Jak aktivovat předplatné Xbox Game Pass Ultimate na mobilním zařízení

 1. Na mobilním zařízení si otevřete internetový prohlížeč a přejděte na adresu microsoft.com/redeem
 2. Pokud nejste přihlášeni ke svému Microsoft účtu, na kterém chcete předplatné aktivovat, přihlaste se. Pokud již přihlášeni jste, budete vyzvání k zadání 25místného kódu, který jsme obdrželi po zakoupení předplatného Xbox Game Pass Ultimate a který najdete na svém Alza účtu (horní část obrazovky, Moje Alza – Vaše Jméno) v záložce Moje knihovna, možnost Hry nebo Licence.
 3. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 1: Zadejte do internetového prohlížeče adresu microsoft.com/redeem. Krok 2: Po vyzvání zadejte 25místný kód.

  Stažení a nastavení aplikace Xbox Game Pass 


 4. Z obchodu Google Play si stáhněte aplikaci Xbox Game Pass.
 5. Spusťte aplikaci a klikněte v dolní liště na prostřední ikonku ve tvaru osoby.
 6. Zde kliknete v horní polovině obrazovky na tlačítko Přihlásit se
 7. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 3: Aplikaci Xbox Game Pass najdete v obchodě Google Play. Krok 4: Po spuštění aplikace klikněte v dolní liště na prostřední ikonku. Krok 5: Klikněte na zelené tlačítko Přihlásit se.

 8. Aplikace vás sama přihlásí k účtu, ke kterému jste se před chvílí přihlásili v internetovém prohlížeči v mobilu (pokud jste předplatné aktivovali na PC nebo Xboxu One, budete vyzvání k přihlášení ke svému Microsoft účtu). Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát!
 9. V dolní liště kliknete a ikonku domečku, tím se přesunete zpět do hlavní nabídky. Ujistěte se, že máte v polovině obrazovky zeleně označenou záložku CLOUD. Pokud máte, všechny hry, které vám aplikace nabízí, jdou streamovat pomocí služby xCloud. Jakmile si nějakou hru vyberete, kliknete na tlačítko HRÁT a hra se sama spustí.
 10. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 6: Pokud jste kód aktivovali na tomto mobilním telefonu a ne na PC nebo Xboxu, aplikace vás automaticky přihlásí k vašemu účtu. Pokračujte kliknutím na tlačítko Jdeme hrát! Krok 7: Vraťte se na domovskou obrazovku kliknutím na ikonku domečku v dolní liště a ujistěte se, že máte vybranou záložku CLOUD.

  Spárování ovladače a mobilního zařízení


  Před prvním hraním je potřeba spárovat s mobilním telefonem nebo tabletem ovladač. Aplikace podporuje například ovladače pro konzole Xbox One nebo PlayStation 4. Seznam všech podporovaných ovladačů najdete zde.

 11. Na mobilním zařízení přejděte do nastavení bluetooth. Nabídka je umístěna v závislosti na tom, jakou máte verzi Androidu a značku mobilního telefonu. Nejsnazší cesta většinou vede skrze stažení horní notifikační lišty, kde najdete bluetooth ikonku.
 12. Zapněte párování na ovladači. V případě Xbox One ovladače stiskněte logo Xboxu na horní straně ovladače a poté malé kulaté tlačítko na přední straně ovladače (viz. obrázek). Tlačítko s logem Xboxu začne blikat a ovladač se stane viditelný pro mobilní telefon. Párování PlayStation 4 ovladače spustíte současným zmáčknutím tlačítka s logem PlayStation a tlačítka Share (viz. obrázek).
 13. Na telefonu vyberete ovladač a obě zařízení spárujete. Nyní se můžete vrátit zpět do aplikace Xbox Game Pass a hrát.
 14. Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate Návod na uplatnění elektronických licencí, Xbox Game Pass Ultimate

  Krok 8: V horní notifikační liště přejděte do nabídky bluetooth. (obrázek pořízen na mobilním telefonu Galaxy S20 s Androidem 10). Krok 9: Na ovladači zapněte párování. Krok 10: Jakmile se ovladač zobrazí ve vyhledaných zařízeních, kliknutím potvrďte párování.

P-DC1-WEB18