Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milovníci špičkové detektivky ukojí svou Žízeň

Řekne-li se severská detektivka, takřka každému se automaticky vybaví Jo Nesbo a lovec sériových vrahů Harry Hole. V květnu vychází už jedenáctá kniha jeho morbidností prosycených případů s jednoduchým názvem Žízeň. Cítíte-li v něm touhu sát, nejste daleko od pravdy. Zřejmě nejlepší z autorových románů je krví obarvený ze všech stran.

O krev jde totiž vraždící bestii, která se bez varování a s plnou parádou objeví v ulicích Osla, v první řadě. Jak jinak si vysvětlit, že obětem vždy chybělo výrazné množství jejich krve, jako kdyby si ji někdo brčkem přečerpal do lahve od Coca Coly?

Harry Hole se vrací

Brutalita maniakových útoků nezná mezí, obětí přibývá a policejního šéfa Mikaela Bellmana, kterému jde hlavně o rychlý šplh kariérou, začíná tlačit čas. Vyšetřovací tým Katrine Brattové se proto rozhodne posílit Harrym.

Drsný milovník bourbonu a cigaret si sice chtěl se svou Ráchel na Holmenkollenu vychutnávat rodinnou idylku, avšak smysl pro spravedlnost mu velí začít pátrat. A touha odhalit pravdu ho nutí nořit se do případu stále hlouběji. Tentokráte se skutečně zapotí, neboť ho čeká reinkarnace zla v jeho nejhorší podobě.

Důvody, proč si přečíst Žízeň

Čtyři roky pro románu Policie se tedy Harry Hole vrací, aby nabídl svou obvyklou porci svérázného chování, jedinečných dedukcí a sarkastického humoru.

Zdá se to neuvěřitelné, ale Jo Nesbo dokáže v Žízni vyždímat ze svého hrdiny ještě více než v minulých dílech. Čtenáře udržuje v permanentním napětí od samotného začátku. Nebojí se využit nadpřirozeno. V hutné atmosféře není nouze o fascinující zápletky, překvapivé zvraty, intriky a šokující odhalení.

Jo Nesbo a jeho Žízeň jako e-kniha

Nesbo píše na první pohled lehce a snadno stravitelně. Pozornějšímu čtenáři však neunikne, jak je jeho stylistika propracovaná, jak si hraje se syntaxí, jak se mazlí se slovní zásobou. Nenapodobitelný mix humoru, napětí a brutality je jedním z důvodů, proč je z Žízně nejočekávanější kniha tohoto roku. Nezklame autorovy věrné fanoušky, ani náhodné čtenáře… ale tomu se vůbec nedivme, máme přece tu čest setkat se s Nesbom.

Jedenácté pokračování případu Harryho Holea je zřejmě Nesboho literárním vrcholem. U autora, který se již dávno stal klasikem žánru a má na svém kontě celou řadu cen v čele se Skleněným klíčem a Edgar Award, je možná takové tvrzení troufalostí. Ověřit si ho můžete sami, neboť detektivní román Žízeň vychází už 11. 5. Využijte nabídky Alza.cz, kde již teď koupíte prvních 30 % e-knihy se slevou 10 %. 

Žízeň na Alza.cz
P-DC1-WEB22