Obnovit stránku

Mobilní hospic Ondrášek o. p. s.


Kromě dospělých pacientů se Mobilní hospic Ondrášek stará i děti, neboť tuto péči v Moravskoslezském kraji doposud nikdo nezajišťuje. Do péče přijímá děti ve věku 0-18 let. Je průkopníkem dětské domácí hospicové péče v ČR a usiluje o rozvoj a vzdělávání pediatrické paliativní péče. Do péče přijímá děti do 18 let s jakoukoliv chorobou, vyžadující intenzívní péči, kterou není možné vyléčit. 
 

Součástí domácí péče je i potřebné technické vybavení – koncentrátory kyslíku, ventilátory, odsávačky, infuzní a enterální pumpy, polohovací lůžka, antidekubitní matrace, rehabilitační pomůcky a další. To vše Mobilní hospic Ondrášek poskytuje svým pacientům.
 

Poskytovaná zdravotní péče je bezplatná a je dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Zachování dostupnosti péče poskytováním bez úhrad umožňuje, že je tato služba nabídnuta všem, kteří ji potřebují, bez rozdílu sociálních a ekonomických. 
 

Rozšířením služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře chceme vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do obtížných situací v souvislosti s nepřetržitou péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. Dětský hospicový stacionář bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů. Poskytnutím této podpůrné služby pro rodiče lze předejít jejich vyčerpání a rozvoji syndromu vyhoření.
 

Otevření dětského stacionáře je důležitou odlehčovací službou pro rodiče a blízké osoby pacientů, kteří potřebují pomoci s nepřetržitou péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. Velice si vážíme Vaší podpory, která nám moc pomůže,“ Miroslava Dunová, fundraiser, Mobilní hospic Ondrášek, o. p. s.
 

Alza.cz poskytla pro nově budovaný stacionář vybavení (rychlovarné konvice, mikrovlnné trouby a sušičku) v hodnotě 45.500 Kč.

       

Mobilní hospic Ondrášek, o. p. s.

mhondrasek.cz

P-DC1-WEB14