Obnovit stránku

Monster Hunter Rise; wallpaper: cover

Monster Hunter Rise: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Štěpán Lenk

Série Monster Hunter od studia Capcom možná v našich luzích a hájích nepatří mezi ty úplně nejhranější, v posledních letech ale její oblíbenost u tuzemských hráčů utěšeně roste. Tento růst by mohl ještě podpořit její šestý díl Monster Hunter Rise, který opět potvrdil kvality celé série. Pokud tedy náhodou přemýšlíte o kariéře profesionálního lovce monster, pokračujte ve čtení, v našem speciálu se o Monster Hunter Rise dozvíte vše potřebné.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(9. 4. 2021) Celková aktualizace článku. Speciál doplněný o hodnocení z vlastní recenze, včetně nových informací o edicích hry, herních mechanismech a dodatečném obsahu.


(25. 2. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Monster Hunter Rise a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.

Zdroj obrázku: pcgames.de

Monster Hunter Rise: Vše, co víme – OBSAH

Monster Hunter Rise: Základní informace

Alza Magazín

Monster Hunter Rise (hra) | Monster Hunter (IP)

Akční RPG Monster Hunter Rise je součást herní série Monster Hunter. Titul vyvíjí a vydává společnost Capcom. Hra vychází 26. 3. 2021 na Switch a v roce 2022 na PC, bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: RecenzeSpeciál: Vše, co víme

Monster Hunter Rise je akční RPG od studia Capcom a v pořadí již šestým (nepočítaje spin-offy) pokračováním populární série Monster Hunter, ve kterém je vaším cílem v roli plně customizovatelného lovce (vzhled, zbraně, výbava) v časovém limitu ulovit obří monstra připomínající dinosaury. 

Právě lov a příprava na něj je již od počátku této série hlavním stavebním kamenem hratelnosti, Monster Hunter Rise ovšem přináší zbrusu nový příběh, prostředí a spoustu dalších inovativních prvků v rámci této značky. Hra neobsahuje českou lokalizaci, na lov se ovšem můžete vydat v kooperativním multiplayeru. Datum vydání bylo stanoveno na 26. března 2021 na platformu Nintendo Switch, počítá se ale i s PC verzí, která dorazí pravděpodobně až v roce 2022. Už teď je však v plánu dodatečný obsah zdarma.

Monster Hunter Rise - Launch Trailer | Nintendo Switch

Monster Hunter Rise byl představ během akce Nintendo Direct v září 2020.

zdroj: Capcom

Monster Hunter Rise: Recenze


Akční RPG Monster Hunter Rise si u hráčů a kritiků vede velmi dobře, což ostatně ukazuje i průměrné hodnocení na serveru Metacritic pohybující se kolem 80 až 90 %. Recenze vyzdvihují především povedenou hratelnost, velkou míru novinek a relevantních vylepšení v rámci celé série. 

V podobném duchu se koneckonců nesla i naše vlastní recenze, ve které redaktor Štěpán Lenk hře udělil hodnocení 9/10 a následující verdikt: Nejnovější díl zaběhnuté série představuje smysluplné inovace osvědčeného konceptu, zároveň ale zůstává věrný svému původu. Ochrana malebné vesničky Kamura před nájezdy nebezpečných monster přináší již tradičně chytlavou hratelnost, k tomu ale přidává i nová prostředí, druhy zvířat a povedené audiovizuální zpracování. Monster Hunter Rise je tak dalším silným zářezem do již bohatě zdobeného loveckého rohu.

Monster Hunter Rise: DLC a dodatečný obsah


Ačkoli o případných plánovaných DLC zatím od vývojářů z Capcomu nemáme žádné oficiální informace, po vzoru předchozích dílů této série se dá předpokládat, že se minimálně jednoho placeného rozšíření v budoucnu dočkáme. Do té doby se ale budeme moci těšit na obsah zdarma, který by podle nedávno zveřejněné roadmap měl do hry pravidelně přidávat nová monstra a další vylepšení.

Více podrobností o novinkách a updatech najdete na oficiálních stránkách hry.

Monster Hunter Rise: Datum vydání, platformy, edice


Monster Hunter Rise vyšlo 26. března 2021, momentálně ovšem pouze na platformu Nintendo Switch. Do budoucna se ovšem počítá i s verzí pro PC, ačkoli ta dorazí pravděpodobně až v roce 2022. Hra je dostupná ve třech edicích – Standardní, Deluxe a sběratelské. Standardní edice svým majitelům zajistí plnou verzi bez dodatečných bonusů, pokud ovšem zvolíte možnost Deluxe, získáte přístup k několika kosmetickým předmětům navíc (účes, gesta, face paint, brnění pro vaše pomocníky a další). Sběratelská edice obsahuje kopii hry, amiibo figurku Magnamalo, sadu nálepek, ozdobnou placku Kamura Mark a Deluxe Kit digitálních předmětů do hry.

Monster Hunter Rise; screenshot: monstrum

Jeden z mnoha druhů bestií, které vám v Monster Hunter Rise zkříží cestu.

zdroj: Capcom

Monster Hunter Rise: Čeština, česká lokalizace


Monster Hunter Rise stejně jako předchozí díly této série nebude obsahovat českou lokalizaci v jakékoli podobě. Oficiální zdroje jako podporované jazyky uvádějí angličtinu, japonštinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu, italštinu, ruštinu a portugalštinu, tuzemští lovci se tak musí spolehnout na vlastní znalosti cizích jazyků.

Monster Hunter Rise: Příběh


V příběhové linii Monster Hunter Rise se jako lovec vydáte do poklidné vesničky jménem Kamura, která byla před 50 lety téměř srovnána se zemí během ničivého útoku obřích monster. Vaším úkolem pak bude, aby se podobná událost (zvaná Rampage) již nikdy neopakovala a místní vesničané již nemuseli žít ve strachu.

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro

Monster Hunter Rise vás zavede do malebné vesničky Kamura ohrožované agresivními a nevypočitatelnými monstry.

zdroj: Capcom

Právě malebná víska Kamura se ve hře stane vaším druhým domovem a základnou, kde budete moci přijímat nové questy, craftovat zbraně a výbavu, trénovat, případně potkávat další hráče. Velkou roli bude v Monster Hunter Rise hraje i poměrně razantní změna prostředí a vizuálního stylu, jež se v mnoha ohledech inspiruje východní kulturou, díky čemuž i na dlouholeté fanoušky čeká v nejčerstvější kapitole série nový zážitek.

Monster Hunter Rise: Gameplay


Hratelnost série Monster Hunter je z drtivé části založená na lovení obřích monster všemožných tvarů, barev a zubů. Každé monstrum ve hře má své silné a slabé stránky, unikátní útoky a způsob obrany, hráč se tak před bojem vždy musí dostatečně připravit a adekvátně uzpůsobit svou výbavu zvířeti, které se chystá skolit. 

Na lovecké výpravy se vydáváte ze své základny ve vesnici Kamura, přičemž o nebezpečných zvířatech pohybujících se v rozsáhlých otevřených lokacích bude třeba nejdříve nasbírat dostatek stop a poznatků. Odměnou za ulovenou kořist vám posléze bude herní měna a především materiály, ze kterých si můžete craftovat lepší zbraně, zbroj a výbavu (lektvary, pasti, střelivo pro palné zbraně atd.), případně je upgradovat na jejich silnější verze. Tento hon za stále lepší výbavou potřebnou ke zdolání stále mocnějších bestií je pak ve své podstatě základním hnacím motorem hratelnosti.

Monster Hunter Rise ovšem přináší i solidní porci novinek. Mezi ty největší patří přitahovací lano Wirebug (pro rychlejší zdolávání přírodních překážek nebo svižné úniky do bezpečí), zvířecí dopravní prostředek a parťák v jednom palamute, nebo mechanismus zvaný „wyvern riding”, který vám umožní si na chvíli nějaké monstrum osedlat a ovládat jej. Samozřejmostí ovšem jsou i neznámá prostředí, nové typy monster a plejáda barvitých postav.

Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

Psí parťák Palamute bude jednou ze zásadnějších novinek v sérii Monster Hunter.

zdroj: Nintendo

Monster Hunter Rise: Multiplayer


Monster Hunter Rise obsahuje kooperativní multiplayer. Na hon obřích monster se v partě s dalšími lovci můžete vydat buď v lokálním, nebo online režimu až pro čtyři hráče. Nemyslete si ale, že povoláním pomocníků se ze hry stane triviální záležitost a všechna monstra ze sebe automaticky udělají předložku a poslušně si lehnou ke krbu – přímo úměrně počtu hráčů se podle zvyklostí série Monster Hunter zvyšuje i obtížnost. Ke hraní po síti bude ovšem potřeba mít aktivovanou placenou službu Nintendo Switch Online.

Monster Hunter Rise: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole naleznete screenshoty a videa pro Monster Hunter Rise, které společnost Capcom prozatím dala veřejnosti k dispozici.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Monster Hunter Rise; screenshot: Kamuro
Monster Hunter Rise; screenshot: monstrum Monster Hunter Rise; screenshot: Palamut

zdroj: Capcom

(17. 2. 2021): Monster Hunter Rise - Rampage Trailer

Monster Hunter Rise - Rampage Trailer

zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise - Wyvern Riding Trailer

Monster Hunter Rise - Wyvern Riding Trailer

zdroj: Capcom

(7. 1. 2021): Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

Monster Hunter Rise: Hunting 101 – Wirebug

zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Great Sword

Monster Hunter Rise - Great Sword

zdroj: Capcom

(21. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Switch Axe

Monster Hunter Rise - Switch Axe

zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Gunlance

Monster Hunter Rise - Gunlance

zdroj: Capcom

(18. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Insect Glaive

Monster Hunter Rise - Insect Glaive

zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Hammer

Monster Hunter Rise - Hammer

zdroj: Capcom

(17. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Sword & Shield

Monster Hunter Rise - Sword & Shield

zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Heavy Bowgun

Monster Hunter Rise - Heavy Bowgun

zdroj: Capcom

(16. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Light Bowgun

Monster Hunter Rise - Light Bowgun

zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Long Sword

Monster Hunter Rise - Long Sword

zdroj: Capcom

(15. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Lance

Monster Hunter Rise - Lance

zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Bow

Monster Hunter Rise - Bow

zdroj: Capcom

(14. 12. 2020): Monster Hunter Rise - Dual Blades

Monster Hunter Rise - Dual Blades

zdroj: Capcom

(25. 9. 2020): Monster Hunter Rise - TGS 2020 Online Trailer

Monster Hunter Rise - TGS 2020 Online Trailer

zdroj: Capcom

(17. 9. 2020): Monster Hunter Direct - 9.17.2020

Monster Hunter Direct - 9.17.2020

zdroj: Nintendo

i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Monster Hunter Rise máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: monsterhunter.com, Nintendo Life


P-DC1-WEB29