Moya
We can deliver Moya products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 36
Moya Premium Complete Matcha Ceremonial Kaze Tea Gift Set
1,890,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha Set
Moya Chasen – Traditional Bamboo Whisk for Mixing Matcha Tea
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Whisk - bamboo, handmade, 100 bristles, creates a creamy foam, not dishwasher safe
Moya Premium Finest Organic Japanese Matcha Tea 250g Pouch
2,990,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - the highest quality premium grade organic matcha from the 1st harvest, 250g - 11,960 Kč/1 kg
Moya Premium Organic Japanese Matcha Tea 30g in a Tube
589,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - premium grade organic matcha from the 1st harvest, 30g in a tube - 19,633 Kč/1 kg
Moya Traditional Japanese Organic Matcha with a Delicate Flavour 250g
2,490,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - a higher quality grade of Moya Matcha TRADITIONAL, 250g - 9,960 Kč/1 kg
Moya Chasen Dark - Special bamboo whisk for mixing matcha
439,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Whisk - bamboo, handmade, 100 bristles, creates a creamy foam, not suitable for the dishwasher
Moya Daily Japanese Matcha Tea 250g
1,449,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic matcha from the 2nd and 3rd harvests with a strong green tea flavour, 250g - 5,796 Kč/1 kg
Moya Japanese Matcha Daily Tea 50g
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic matcha from the 2nd and 3rd harvest with a strong green tea flavour, 50g - 7,780 Kč/1 kg
Moya Premium Hojicha Green Tea Powder 100% Organic 100g
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 3,890 Kč/1 kg
Moya Traditional Japanese BIO Matcha with a Fine Flavour 50g
549,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - a higher quality grade of Moya Matcha TRADITIONAL, 50g - 10,980 Kč/1 kg
Moya BIO Traditional Matcha Tea To Go! Weekly Pack 7 × 1.5g
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - Matcha tea in a weekly To Go! pack 7×1.5g - 18,952 Kč/1 kg
Moya Most Popular Japanese Green Tea BIO Sencha No. 21 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Roasted BIO Green Tea Hojicha with Smoky Flavour 60g
225,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 3,750 Kč/1 kg
Moya BIO Traditional Matcha Tea in a practical To Go! pack 24 × 1.5g
549,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - Japanese higher quality grade Moya Matcha TRADITIONAL, 24× 1.5g - 15,250 Kč/1 kg
Moya Traditional Japanese Organic Matcha from the 1st and 2nd Harvest 30g Tube
390,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - superior quality BIO Moya Matcha TRADITIONAL, 30g in a tube - 13,000 Kč/1 kg
Moya Cult Japanese Rice and Green Tea BIO Genmaicha 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Japanese Green Matcha Tea for Daily Drinking 30g in a Tube
290,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic matcha from the 2nd and 3rd harvests with a strong green tea flavour, 30g in a tube - 9,667 Kč/1 kg
Moya Japanese Tea Gift Set with Kaze Blue Chawan
1,390,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha Set
Moya Hojicha Premium Green Tea Powder 100% Organic 250g
799,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 3,196 Kč/1 kg
Moya Premium Organic Japanese Black Tea Wakoucha 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Yuzu Tea – Organic Japanese Tea Full of Vitamin C for Better Immunity 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Japanese Culinary Matcha 100 g Value Pack
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic culinary grade Moya Matcha from the third, autumn harvest, with a strong tea flavour and full body, 100g - 3,890 Kč/1 kg