Obnovit stránku

Přehled nejlepších sportovních aplikací pro chytré hodinky

Aktualizováno

Používáte chytré hodinky nebo sporttestery a potřebujete z nich stáhnout naměřené údaje? Pak se podívejte na přehled těch nejlepších doprovodných aplikací. Jaké mají vlastně výhody? V čem se liší? A fungují třeba i jako trenér?

aplikace; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Nejlepší sportovní aplikace pro chytré hodinky – OBSAH

  1. Analyzujte sportovní výkony pomocí vhodné aplikace
  2. S Garmin Connect překonáte osobní rekordy
  3. Objevte dokonalou tréninkovou platformu Polar Flow
  4. Mobilní aplikace Huawei Zdraví
  5. Mějte dobrou náladu se Samsung Health
  6. Google Fit vás donutí vést aktivní život
  7. NÁŠ TIP: Sdílejte data se Stravou

Analyzujte sportovní výkony pomocí vhodné aplikace

Výběr chytrých hodinek nebo dokonce sporttesteru je mimořádně citlivá záležitost. Je totiž nutné předem promyslet, jaké funkce máte v plánu používat. Takové hodinky pro kvalitní měření sportovních aktivit se dají pořídit klidně jen za několik tisíc, ale na trhu existují i násobně dražší modely. Drtivá většina uživatelů však během svého výběru zcela zapomíná na doprovodnou mobilní aplikaci a k tomu navázaný tréninkový deník na webu.

A přitom jde o poměrně zásadní funkci, se kterou se doporučujeme seznámit ještě před pořízením samotných hodinek. Mezi výrobci totiž existuje celá řada různých přístupů. Se znalostí historie můžeme konstatovat, že ještě před několika lety byla situace docela tragická a přenos naměřených hodnot do PC byla akce na celé odpoledne.

Dnes je však situace diametrálně odlišná, protože drtivou většinu nových chytrých hodinek a sporttesterů není nutné fyzicky připojovat k PC, ale k dispozici jsou dobře fungující mobilní aplikace. Díky tomu se naměřené hodnoty prakticky okamžitě po tréninku synchronizují přes mobilní aplikaci s webovým deníkem. V některých případech lze výkony dokonce sledovat online, což se hodí zejména pro trenéry, kteří dohlíží na své svěřence. Typicky se používají aplikace přímo od jednotlivých výrobců, ty totiž poskytují nejširší možnosti. Pojďme se na ně podívat pěkně z blízka.

;samsung health; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Ať už běháte, jezdíte na kole, cvičíte, nebo plavete, aplikace Samsung Health vám pomůže zůstat na vrcholu vaší kondice.

Musíme dopředu upozornit, že jednotlivé aplikace jsou určeny pro danou značku hodinek. Skvělý Garmin Connect tak lze využít pouze v případě používání zařízení značky Garmin. Příkladem multifunkční aplikace je například Strava (detaily se dozvíte dále v článku).

S Garmin Connect překonáte osobní rekordy

Je zcela jasné, že na prvním místě musíme začít s neotřesitelnou jedničkou mezi náročnými sportovci. Ano, jde o Garmin, jenž se svou aplikací Garmin Connect zcela změnil i přístup ostatních výrobců, kteří pochopili, že hardware (hodinky) je jen půlkou úspěchu. Tím druhým dílkem skládačky je právě softwarová podpora.

Neocenitelnou vlastností hodinek Garmin je fakt, že plnohodnotně fungují i bez smartphonu či PC. Záznamy aktivit lze podrobně analyzovat díky grafům vykresleným na displeji hodinek. Můžete tak dopodrobna analyzovat křivky tepové frekvence či sloupcové grafy zobrazující počet kroků. Po synchronizaci pomocí aplikace Garmin Connect pro mobily a Garmin Express pro desktopy si veškerá data můžete prohlédnout v grafech a porovnat své hodnoty a osobní rekordy. Hodinky Garmin jsou tedy skvělým doplňkem pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o svých sportovních výkonech, a radost z pohybu tak povýšit na ještě vyšší úroveň.

Extra pochvalu přitom zaslouží již zmíněná mobilní aplikace Garmin Connect, která je přehledná, hezky zpracovaná a nabitá množstvím užitečných informací. Najdeme zde také obchod Connect IQ, ze kterého si lze stáhnout dlouhou řadu všemožných ciferníků a aplikací nejrůznějšího zaměření. Mnohé ciferníky je přitom možné do značné míry upravovat, ať už jde o různé designové prvky, nebo volbu zobrazovaných dat.

garmin; sportovní chytré hodinky; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Vybraná data v mobilní aplikaci Garmin Connect (k dispozici pro Android a iOS).

Díky aplikaci Garmin Connect lze rovněž sledovat aktivity přátel. A pokud máte pocit, že se některý z nich fláká, lze snadno a rychle vytvořit sportovní výzvu, kde se můžete motivovat k překonání cílů. Důležitou přidanou hodnotou je možnost využívat trenéra. Tréninky si můžete stáhnout do kompatibilních hodinek Garmin a podle vašich výkonů se budou tréninky přizpůsobovat aktuálním potřebám. Daří se vám nad očekávání dobře? Plán vás povzbudí k ještě vyšším výkonům. Vynechali jste trénink? Plán vám pomůže zůstat v tempu.

Objevte dokonalou tréninkovou platformu Polar Flow

Polar Flow je webový portál k vašemu tréninku, aktivitám a spánku. Funguje bezchybně s výrobky Polar a pomáhá vám sledovat trénink, analyzovat pokrok a dosáhnout vyšších výkonů. Aplikace je k dispozici pro počítače i mobilní zařízení (ke stažení pro Android a iOS).

polar; aplikace flow; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Pronikněte do jádra svého výkonu díky extenzivním nástrojům k analýze tréninků. S aplikací Polar Flow získáte detailní analýzu všech svých činností – jednotlivých tréninků, výsledků, aktivit, spánku a dokonce i míry regenerace. Ať už rovnou z telefonu, nebo prostřednictvím webové aplikace.

Chcete-li trénovat jako profesionální sportovec, musíte se také jako profesionál zotavovat. Aplikace Polar Flow a kompatibilní sportovní a kondiční hodinky Polar vám pomáhají najít rovnováhu mezi tréninkem a odpočinkem a předcházet zraněním pomocí jedinečně uceleného řešení pro denní aktivity, spánek, tréninkovou zátěž a regeneraci. S detailními přehledy může váš trenér dlouhodobě sledovat váš pokrok a trendy. To vám pomůže nejen analyzovat aktuální pokrok, ale také umožní sestavit efektivní plán na příští sezónu.

polar; aplikace flow; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Sezónní plánovač aplikace Polar Flow je velmi užitečný nástroj na sestavení celoročního plánu na míru. Ať už je váš cíl jakýkoli, aplikace Polar Flow vám pomůže vytvořit komplexní plán k jeho dosažení.

Pokud si zvolíte službu Polar, získáte přístup k celému ekosystému Polar, ve kterém je všechno propojené. Ať už trénujete s bezplatnou kondiční aplikací Polar Beat, nebo se účastníte skupinových cvičení ve vaší posilovně se službou Polar Club. S aplikací Polar Flow můžete svá tréninková data automaticky synchronizovat s jinými službami a sportovními komunitami, jako jsou Strava, MyFitnessPal a TrainingPeaks.

Mobilní aplikace Huawei Zdraví

Aplikace Huawei Zdraví (Health) je přímo navržena pro sběr aktivit všeho druhu z chytrých hodinek a chytrých náramků od společnosti Huawei. Nemusíte být přitom vysloveně sportovci, aby vás zajímala data o všedním pohybu, ať už jde o počet kroků, spálené kalorie, ušlou vzdálenost, či minuty intenzivní aktivity. V případě přímého sportování se pak můžete těšit na množství podporovaných režimů, kterých je nyní více než 100.

Ocenit musíme i komplexní zhodnocení každého tréninku, kde například z obyčejné chůze zjistíte přesnou trasu, dobu trvání, tempo, kadenci, převýšení nebo spálené kalorie. Vhod může přijít i tzv. dynamické sledování, což je automaticky vytvořené video zobrazující průběh celé aktivity včetně hudebního podkresu a vložených fotografií vzniklých v době aktivity. Zapomenout nesmíme ani na pokročilé sportovní ukazatele, které nám prozradí, jak dlouho čekat do dalšího tréninku (doba zotavení), zda netrénujeme příliš (tréninková zátěž) či jak na tom jsme s kondičkou (VO2 Max).

…
Vyhodnocení chůze v mobilní aplikaci Huawei Zdraví.

Aplikace Huawei Zdraví je dostupná pro Android, iOS a z pochopitelných důvodů je k nalezení i v Huawei AppGallery. Bohužel však výrobce nepřipravil odpovídající webovou aplikaci, což je docela škoda. Naměřené aktivity tak lze prohlížet pouze z chytrých telefonů a tabletů.

Mějte dobrou náladu se Samsung Health

Aplikace Samsung Health (verze pro Android a iOS) je zodpovědná za uchovávání, analýzu a prohlížení sportovních a zdravotních dat. Ta se nachází samozřejmě i přímo v hodinkách Samsung Galaxy, ale na displeji telefonu je procházení přeci jen pohodlnější. K dispozici totiž budete mít pestrou škálu naměřených hodnot. Například jde o tepovou frekvenci, okysličení krve, počet kroků nebo nebo polohové údaje. Pokud hodinky používáte i přes noc, získáte informace o kvalitě a délce spánku, hladině stresu nebo hodnotě VO2. V rámci celého dne vás aplikace prostřednictvím hodinek sleduje a opakovaně se vás snaží přinutit se hýbat nebo správně dýchat.

Díky poměrně vysoké oblíbenosti chytrých hodinek od Samsungu je vidět, že se výrobce hodně snaží. K dispozici totiž například získáte připravené tréninkové lekce od profesionálů. Samsung také hodně sází na přirozenou soutěživost. S přáteli tak lze jednoduše sdílet denní aktivity a pořádat různé soutěže. Díky tomu poroste motivace se hýbat, což je primární cíl.

Google Fit vás donutí vést aktivní život

Z pohledu oblíbenosti jistě nesmíme opomenout ani platformu Wear OS by Google, jež se prezentuje komplexní aplikací Google Fit. Díky otevřenosti systémů od Google jde o multiplatformní aplikaci, kterou využijete klidně i jen s chytrým telefonem bez nutnosti mít hodinky s Wear OS na zápěstí. Z toho však současně vyplývá, že taková aplikace je spíše vhodná pro začátečníky a s vyspělou platformou Garmin Connect ji nelze vůbec srovnávat.

…
Pohled na základní rozhraní aplikace Google Fit. K bezplatnému stažení je k dispozici na Androidu a systému iOS. Webový přístup však bohužel chybí.

Google Fit zobrazuje informace z mnoha oblíbených aplikací a zařízení, abyste měli celkový přehled o svém zdraví a neustále mohli sledovat své pokroky. Patří mezi ně například Lifesum, Wear OS by Google, Nike+, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Basis, Sleep as Android, Withings, náramky Xiaomi Mi a další.

NÁŠ TIP: Sdílejte data se Stravou

Platforma Strava sdružuje aktivní sportovce napříč celým trhem chytrých hodinek a sporttesterů. Strava slouží jako tréninkový deník, má výzvy, počítá naběhané nebo naježděné kilometry a hlavně funguje i jako sociální sportovní síť. Můžete totiž jednoduše sledovat, kolik naběhají vaši přátelé, ale stejně jednoduše lze obdivovat výkony těch nejlepších sportovců. Například u nás lze sledovat cyklisty Ondru Cinka nebo Jiřího Ježka. Klidně však můžete i něco odkoukat od ultramaratonce Radka Brunnera. Aktivně používají Stravu desítky miliónů uživatelů po celém světě.

Jedním z největších lákadel jsou totiž tzv. segmenty (atraktivní úseky – například výběhy nebo trasy vybraných závodů), na kterých probíhají neustálé souboje. Aplikace sbírá záznamy o každém, kdo se tudy pohyboval, měl puštěné GPS zařízení a sdílí svůj záznam právě na Stravě. Stačí, že třeba segmentem proběhnete v rámci svého obvyklého běhu a pokračujete dál.

Je jasné, že žádný sportovec si nechce vést více sportovních deníků, proto lze vaši primární aplikaci (např. Garmin Connect) snadno propojit se Stravou. Poté budou vaše výkony automaticky synchronizované a nemusíte nic řešit.

A mimochodem, segmenty vytváří normální uživatelé. Takže máte-li oblíbený úsek, na kterém byste rádi porovnávali svůj výkon sami se sebou, ale i ostatními uživateli, nic vám nebrání ho vytvořit.

chytré hodinky; nositelná elektronika; sportestery; wearables; aplikace;
Kromě webového rozhraní je Strava pochopitelně dostupná i jako mobilní aplikace (k dispozici pro Android a iOS).
i Mohlo by vás zajímat

Využijte své chytré hodinky na maximum a v rámci měření sportovních aktivit používejte ty správné aplikace. Díky tomu získáte novou motivaci do překonání osobních rekordů.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19