Obnovit stránku

Nejlepší automatické kávovary

Nejlepší automatické kávovary

Článek

Aktualizováno

Chcete-li si i doma dopřát perfektní espresso a různé kávové speciality bez námahy a jako od profesionála, bude pro vás plně automatický kávovar zcela jistě správná volba. Stačí si jen vybrat, jaký bude pro vás nejlepší. Abychom vám usnadnili výběr, připravili jsme žebříček těch nejlepších automatických kávovarů sestavený jednak dle jejich parametrů a vlastností, a jednak dle hodnocení uživatelů, kteří je již měli možnost vyzkoušet. Vybírat můžete z kategorie nejlepší levné automatické kávovary, nejlepší automatické kávovary střední třídy a nejlepší automatické kávovary bez cenového stropu.

Nejlepší automatické kávovary – OBSAH

Plně automatické kávovary

Princip přípravy kávy je u všech automatických kávovarů stejný, a dokonce ani v základních parametrech se jednotlivé modely moc neliší. Zvolíte si svůj nápoj, mlýnek na kávu si ze zásobníku odebere přesnou gramáž kávy a namele ji, přesype do spařovací jednotky, kde ji pod tlakem 15 bar upěchuje a následně spaří. Po krátké extrakci se v šálku rozvine neodolatelné aroma, které provoní celý váš byt. Ovšem přesto, že všechny automatické kávovary pracují na stejném principu a jsou si velmi podobné, existuje mezi jednotlivými modely značný rozdíl, což ostatně dokládá i poměrně široké cenové rozpětí. Podle čeho se tedy rozhodnout? Jaký automatický kávovar vybrat?

V první řadě doporučujeme spolehnout se na renomovaného a zkušeného výrobce kávovarů, mezi které patří například De'Longhi, JURA, Krups, Siemens či Philips. V jejich portfoliu najdete automatické kávovary v různých cenových kategoriích, kde především nabídka nápojů, způsob obsluhy kávovaru, množství funkcí, mechanismus mletí kávy, kvalita spařovací jednotky a extrakčního procesu a v neposlední řadě způsob údržby rozhodují o tom, který bude nejlepší kávovar zrovna pro vás. 

Nejvíce viditelnou vlastností kávovaru, kterou byste si měli předem ujasnit, je způsob přípravy mléčných nápojů, který má zásadní vliv i na cenu kávovaru. V podstatě rozlišujeme 3 typy kávovarů podle způsobu pěnění mléka:

 • Automatické kávovary s parní tryskou pro manuální napěnění mléka
 • Kávovar s hadičkou pro poloautomatické pěnění mléka
 • Kávovar s mléčným systémem pro automatické napěnění mléka

Od způsobu přípravy mléka se dále odvíjí i nabídka nápojů, které automatický kávovar dokáže bez vaší dopomoci připravit. Ta by měla maximálně odpovídat vaším preferencím a chutím. Rovněž způsob ovládání přístroje by vám měl vyhovovat a měl by být pro vás co nejpřehlednější. A ve finále zvažte funkce, které pro vás budou užitečné, ať zbytečně neplatíte za něco, co běžně ani využijete.

Toto jsou pouze ve zkratce doporučení, čeho si při výběru automatického kávovaru všímat. Chcete-li hlouběji proniknout do světa parametrů důležitých pro výběr kávovaru, přehledně vás jimi provede náš podrobný průvodce Jak vybrat automatický kávovar.

Nejlepší automatické kávovary za nízkou cenu

Hledáte-li levný automatický kávovar, který bude splňovat všechny standardy pro přípravu opravdu dobrého espressa a který bude mít všechny základní vlastnosti a funkce pro pohodlnou a snadnou obsluhu včetně automatického proplachování a odvápňovacího systému, v kategorii nejlepší levné automatické kávovary si jistě vyberete. Musíte sice počítat s tím, že nabídka nápojů na jeden stisk je omezená většinou na 2-3 druhy kávy, ale s integrovanou parní tryskou pro manuální našlehání mléka si ji rozšíříte o další mléčné speciality, jako cappuccino nebo latte. Nechybí pak funkce horké vody pro přípravu čaje či kávy americano a možnost přípravy dvou šálků černé kávy najednou.

Philips Series 2200 EP2221/40

Philips Series 2200 EP2221/40 

 • Keramický mlýnek
 • Systém Aroma Extract
 • Snadná údržba

Uživatelsky velmi příjemný automatický kávovar, který vám poskytne vše, co potřebujete pro chutné espresso bez námahy. Jeho devízou je extrémně pevný a odolný keramický mlýnek, který se nepřehřívá, a i při dlouhodobém užívání zachovává chuť a aroma kávových zrn. Jemnost mletí si můžete nastavit na 12 stupňů a umlít tak zrnka od ultra jemného prášku až po nahrubo mletou kávu. Nechybí možnost použít již předemletou kávu, pokud máte chuť třeba na bezkofeinovou. Inteligentní systém Aroma Extract se postará o optimální teplotu vody při procesu přípravy i při extrakci, a zároveň reguluje správný průtok vody. Na dotykovém displeji si můžete zvolit sílu i objem kávy a s manuálním napěňovačem mléka si snadno připravíte mléčnou pěnu pro cappuccino. Díky samočisticím procesům a velkému zásobníku na sedliny (až 12 porcí) je údržba kávovaru nenáročná. Bezproblémový provoz zajišťuje i filtr AquaClean, který zpomaluje tvorbu vodního kamene. Při jeho používání nemusíte odstraňovat vodní kámen až do 5 000 šálků a zároveň budete mít pro přípravu kávy perfektně čistou vodu.

Philips Series 2200  Philips
De'Longhi ECAM 22.110 B

De'Longhi ECAM 22.110 B 

 • 13stupňový tichý mlýnek
 • Termoblock De'Longhi
 • Velká kapacita

Velmi oblíbený a zákazníky důkladně prověřený nejlepší automat De'Longhi z nižší cenové kategorie představuje kompromis pro ty, kdo si chtějí dopřát kvalitu legendární značky za rozumnou cenu. Tichý, a přesto odolný mlýnek zajistí individuální možnost nastavení hrubosti mletí kávových zrn na 13 stupňů. Na intuitivním displeji si maximálně jednoduše nastavíte ideální velikost, teplotu i aroma kávy tak, aby výsledek odpovídal přesně vaší chuti. Velikost kávy je možné upravit a následně uložit do paměti kávovaru. Moderní systém ohřevu vody využívaný mezi kávovary De'Longhi se postará o optimální teplotu pro přípravu kávy i rychlé nahřátí celého systému. Pro šálky je k dispozici praktická odkládací plocha a na kávová zrna je připravený prostorný zásobník potažený těsnící pryží, který uchová originální aroma kávy. Pro co nejdelší životnost kávovaru i kvalitu vody na kávu můžete do nádrže na vodu nainstalovat vodní filtr a nastavit si tvrdost vody. Výhodou je i velká kapacita nádobky na kávovou sedlinu, která umožňuje skladování sedlin ze 14 šálků nebo max. 72 hodin.

De'Longhi ECAM 22.110 B  De'Longhi
KRUPS EA810570 Essential

KRUPS EA810570 Essential

 • Design
 • Poměr cena/výkon
 • Kompaktní rozměry

Plně automatický kávovar z řady KRUPS Essential zaujme již od pohledu, a než si uděláte první šálek kávy, zamilujete se do jeho elegantního a vkusného retro designu. Nemusíte se však bát, že by atraktivní vzhled byl jeho jedinou předností. Nabízí velmi příznivý poměr ceny a výkonu. Mechanismus mletí zajišťují odolné kovové kónické kameny. Na přehledném a lehce pochopitelném displeji si snadno zvolíte intenzitu a výsledný objem kávy, a dokonce i její teplotu. Navzdory kompaktnímu provedení (hloubka kávovaru pouhých 33 cm) má velký zásobník na kávová zrna i vodu a objem sběrné nádoby je připraven pro 9 káv. Je tedy ideální i do méně prostorné kuchyně nebo na menší kuchyňskou linku. S integrovanou parní tryskou si připravíte jemnou mléčnou pěnu na cappuccino či latte a oceníte pak především to, jak snadno se čistí. Ostatně údržba celého kávovaru je jednoduchá, přístroj si sám zajistí automatické proplachování při zapnutí a vypnutí a jeho jednotlivé komponenty včetně spařovací jednotky jsou dobře přístupné a snadno omyvatelné.

KRUPS EA810570 Essential  Krups

Nejlepší automatické kávovary střední třídy

Rozdílovou funkcí u automatických kávovarů střední cenové třídy oproti těm levnějším je mléčný systém, který vám připraví cappuccino nebo latte stiskem jediného tlačítka, aniž byste se museli zabývat šleháním mléka. Mléčná pěna se vždy povede, a kávovar vám dokonce připraví i dvě kávy s mlékem současně. Velkou roli pak hraje způsob čištění mléčného systému, který by měl být co nejjednodušší, nabídka nápojů a různé funkce, které v praxi využijete a oblíbíte si je. Například možnost uložit si individuální nastavení nápoje pro každého člena rodiny nebo nahřívač šálků.

De'Longhi ECAM 45.760 W

De'Longhi ECAM 45.760 W 

 • Mléčný systém De´Longhi
 • Široká nabídka nápojů
 • Program My Coffee

Kávovar v krásném nerezovém designu osvěží vzhled každé kuchyně a připraví vám prakticky jakoukoliv kávu. Je vybavený patentovaným De´Longhi LatteCrema systémem, který umí perfektní mléčnou pěnu v ideální teplotě a hustotě, kterou si navolíte otočným kolečkem podle typu žádané kávy s mlékem. Mléčný obvod má samočisticí funkci, což výrazně usnadní jeho údržbu a pokud vám v nádobě zbude mléko, není problém uchovat ji v lednici. V přímé volbě figurují mimo jiné cappuccino, caffe latte nebo flat white, rozšířená nabídka je pak v tlačítku Milkmenu, kde najdete další mléčné speciality. Na přehledném dvouřádkovém displeji v češtině si pak můžete navolit vlastní nastavení. Funkce "Moje káva" umožní vámi navolenou kávu uložit do paměti, abyste pro příště měli svoji kávu přesně tak, jak ji máte rádi bez opětovného nastavování. Dokonalý požitek z kávy podpoří i vyhřívaný šálek, neboť kávovar je vybaven aktivním nahřívačem šálků. A dopřávat si ho můžete opravdu často a bez starostí. Předností kávovaru je totiž i jeho kapacita. Do utěsněného zásobníku se vejde až 400 g kávy, do nádrže na vodu se vejdou až 2 litry a nádoba na odpad pojme sedliny až ze 14 šálků nebo maximálně 72 hodin.

De'Longhi ECAM 45.760 W  De'Longhi
Philips Series 3200 LatteGo

Philips Series 3200 LatteGo 

 • Mléčný systém LatteGo
 • Velmi snadná údržba
 • Intuitivní a přehledné ovládání

Inovativní mléčný systém přináší Philips v podobě napěňovače mléka LatteGo, který co do jednoduchosti údržby nemá konkurenci. Poté, co vám připraví opravdu sametovou mléčnou pěnu do nápoje, jej umyjete za pár sekund pouhým propláchnutím pod tekoucí vodou. Geniálně jednoduchý, a přitom dokonale funkční mléčný systém sestávající pouze ze dvou dílů si velmi rychle získal své přívržence. Díky kompaktním rozměrům lze napěňovač pohodlně skladovat i v lednici, pokud by vám v něm zbylo mléko. Samozřejmě to není jediná výhoda, kterou si vás tento nejlepší kávovar Philips LatteGo ve střední cenové relaci může získat. Pevné a přesné keramické mlýnky namelou maximálně aromatickou kávu a vy si můžete vybrat ze šesti kávových nápojů, který chcete z namletých zrn připravit. Jediným stisknutím tlačítka připravíte espresso, kávu, americano, cappuccino nebo latte macchiato. Systém Aroma Extract se postará o dokonalou chuť, aroma a pěnu každého šálku kávy bez ohledu na vámi zvolené množství vody. Jelikož je dotykový displej s panelem My Coffe Choice pro individuální nastavení opravdu velký, přehledný a intuitivní, ovládání kávovaru zvládne každý, a to i bez návodu.

Philips Series 3200 LatteGo  Philips
Krups EA891810 Evidence

Krups EA891810 Evidence

 • Široká nabídka nápojů
 • Funkce Extra shot a Dark
 • Poměr cena/výkon

Ať už jste milovníkem jakékoliv kávy, určitě si s kávovarem Krups Evidence přijdete na své, neboť zvládne připravit 7 receptů černé kávy, 5 receptů kávy s mlékem a umí 3 teploty pro tři druhy čaje. Vylepšit si svůj šálek kávy můžete unikátní funkcí Extra Shot pro intenzivnější chuť a energii, nebo lze použít nastavení Dark pro získání silné a výrazné kávy. Jednoduchý mléčný systém v podobě nádoby na mléko s propojením do kávovaru je praktický na obsluhu, čištění i skladování mléka v chladničce. K parní trysce připojíte hadičku, která si nasaje mléko přímo z láhve s mlékem nebo z nerezové láhve, která je součástí balení. Mléko tedy nemusíte nikam přelévat. Extrémně odolný Activespeed mlýnek s kónickým tvarem je rychlý, a přitom se díky vysoce kvalitním materiálům vyznačuje dlouhou životností. Kávovar je vybaven originálním hydraulicky pěchovacím systémem Ultraflat Tamping, jenž stlačí kávu silou 30 kg/cm² a zaručí tak nejintenzivnější požitek z plné chuti a aroma kávy. Velký zásobník na kávová zrna, extra velký objem na vodu 2,3 l a kapacita sběrné nádoby na sedliny z 10 káv umožní bezstarostnou přípravu kávy i pro velké návštěvy.

Krups EA891810 Evidence Krups

Celkově nejlepší automatické kávovary

Do kategorie nejlepší plně automatické kávovary se dostaly modely, které patří k úplné špičce těch nejvýznamnějších renomovaných výrobců kávovarů. Nejlepší automat JURA, nejlepší automat De'Longhi a nejlepší automat Siemens disponují těmi nejmodernějšími technologiemi pro domácí přípravu kávy. Nabízí mnoho funkcí, které zvyšují uživatelský komfort a maximálně snižují nároky na údržbu. Některé modely jsou dokonce připravené i pro komunikaci s vašim chytrým mobilním telefonem nebo tabletem.

De'Longhi ECAM 650.85.MS

De'Longhi ECAM 650.85.MS

 • Nejširší nabídka nápojů
 • 4,3" barevný displej
 • Aplikace Coffee link

Nepřeberné množství kávových a mléčných nápojů včetně horké čokolády a ledové kávy vám připraví plnoautomatický kávovar, který je právem chloubou společnosti De'Longhi. Neexistuje snad žádná funkce pro přípravu té nejlepší kávy a pro dokonalý komfort uživatele, která by mu chyběla. Širokou nabídkou nápojů včetně unikátní funkce ledové kávy nebo horké čokolády s možností volby požadované hustoty je pouze špička ledovce. Celý proces přípravy kávy začíná pod taktovkou tichého a výkonného mlýnku s možností nastavení na 13 stupňů. O bezchybnou extrakci se postará vodní pumpa, která dokáže horkou vodu protlačit kávou tak, aby z ní extrahovala maximum chuti, aniž by došlo k připálení kávy a tím také k hořkokyselé chuti. Špičkový mléčný systém De'Longhi umožňující nastavení proudu páry pro našlehání mléka umí perfektní mléčnou pěnu a o čištění se postará automatický čisticí a odvápňovací program. Perfektní požitek z kávy zajistí aktivní nahřívač šálků. Eleganci celého kávovaru podtrhuje design lesklé a vybroušené oceli, kterému dominuje 4,3" TFT barevný dotykový interaktivní displej, kde si můžete nastavit, uložit a spravovat až 6 osobních profilů. Vše však můžete ovládat i přes mobilní aplikaci Coffee link, kde navíc získáte přístupy k manuálům, nápovědám a různým statistikám.

De'Longhi ECAM 650.85.MS De'Longhi
JURA E8

JURA E8 

 • Pulsní extrakční proces (P.E.P.)
 • Variabilní spařovací jednotka
 • Bluetooth připojení

JURA E8 je nejúspěšnější plně automatický kávovar tohoto švýcarského výrobce kávovarů v celé historii společnosti. Nabízí nejmodernější technologie, do detailu propracovaný a sofistikovaný design a mnoho funkcí. Proces výroby espressa je u tohoto modelu přiveden k dokonalosti. Spařovací jednotka s kapacitou 5 až 16 gramů zajišťuje optimální podmínky pro propaření kávy za všech okolností nastavení kávy. O bezchybnou přípravu kávy se postará unikátní, společností JURA vyvinutý a patentovaný impulsní extrakční proces (P.E.P.®), který optimalizuje dobu extrakce, zlepšuje aroma, pěnu i celkovou chuť výsledného nápoje a zaručuje tu nejvyšší úroveň výsledné kávy. Funkcí OneTouch volitelnou na barevném TFT displeji si můžete vybrat z bohaté nabídky kávových specialit od ristretta přes cappuccino až po flat white. Ovládání i menu je samozřejmě v českém jazyce a přehledné animace vás budou informovat o průběhu výroby zvoleného nápoje či jiných procesů, například čištění. JURA E8 je vybaven pro Bluetooth připojení na váš chytrý telefon, díky čemuž snadno upravíte nastavení přístroje, zkontrolujete statistiky nebo zvolíte údržbu kávovaru. Jedná se o volitelné příslušenství, které lze samostatně dokoupit. Údržba je maximálně jednoduchá a zajištěná stiskem tlačítka pro integrované programy proplachování a čištění.

JURA E8  JURA
SIEMENS TI923309RW

SIEMENS TI923309RW

 • Velmi tichý
 • Technologie iAroma
 • Inovativní aromaDouble Shot

Siemens TI923309RW vyniká jedinečnou technologií iAroma, díky které je docílená maximálně dokonalá chuť výsledné kávy. Odolný keramický mlýnek zajišťuje přípravu mimořádně aromatické kávy, inteligentní ohřívač, inteligentní vodní pumpa a high-tech spařovací jednotka se spolupodílí na celém průběhu od kávového zrnka až po šálek lahodné kávy. Kávovar na první pohled zaujme velkým barevným TFT displejem s interaktivním ovládacím menu. Stisknutím jediného tlačítka s funkcí OneTouch DoubleCup si snadno připravíte dva šálky černé i mléčné kávy najednou. Funkce aromaDouble Shot se vám bude hodit, budete-li si chtít dopřát extra silnou kávu, která nebude mít díky této technologii hořkou pachuť. Personalizace nápojů a ukládání receptů umožní každému členu rodiny vytvořit si svůj uživatelský profil, do kterého si uloží svá nastavení, aby si mohl své oblíbené kávy a mléčné speciality připravit pouhým stiskem tlačítka. Bez starostí o čištění budete díky automatickému proplachování a funkci autoMilk Clean. Jedná se o plně automatický proces čištění párou, která vše obstará za vás. Celý proces přípravy kávy je velmi tichý díky technologii SuperSilent, což zvyšuje komfort obsluhy kávovaru. Vděčí za to především důmyslné konstrukci zařízení s optimální zvukovou izolací a speciálním těsněním.

SIEMENS TI923309RW SIEMENS

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB24