Obnovit stránku

Nejlepší fitness náramky 2022

Nejlepší fitness náramky 2022

Článek

Aktualizováno

Které fitness náramky jsou ty nejlepší? To je oblíbená otázka, jež s rostoucí nabídkou modelů neustále nabývá na své důležitosti. Proto jsme pro vás připravili seznam těch nejlepších a nejpopulárnějších modelů, z nichž si jistě vyberete i vy.

Fitness náramky vs. chytré hodinky: Co pořídit?

Před nákupem zařízení, které budeme denně nosit na svém zápěstí, se vyplatí zvážit, co od takového produktu žádáme. Je nutné odlišit zejména chytré hodinky a fitness náramky, které se v řadě parametrů výrazně liší, a nevhodná koupě tak často vede ke zbytečnému zklamání.

Jako fitness náramky označujeme zařízení menších rozměrů a nižší váhy, která obvykle disponují i omezenějším počtem funkcí. Spolehnout se sice můžeme na komplexní měření všední aktivity (kroky, spálené kalorie, …) i mnoha sportů, pokročilé sportovní ukazatele zde však obvykle chybí. Téměř vždy se musíme obejít také bez integrované GPS, která je přitom u venkovních aktivit poměrně důležitá. Zpravidla je nutné zapomenout i na vyřizování telefonních hovorů a jiné složitější funkce. Výhodou fitness náramků nicméně bývá průměrně nižší cena a také výrazně delší výdrž baterie.

Chytré hodinky jsou naproti tomu větším, lépe vybaveným a podstatně dražším produktem. Hodinky obvykle disponují také větším displejem, na němž zobrazíme více informací a který přijde vhod například i uživatelům s horším zrakem. Chytré hodinky zároveň disponují komplexnějšími systémy s širšími možnostmi přizpůsobení a často také přístupem k obchodu aplikací. V poslední době nicméně vzniká čím dál více zařízení, která jsou kompromisem mezi oběma světy, a dříve jasná hranice zde tak postupně mizí.

Nejlepší fitness náramky

Na trhu najdeme nepřeberné množství nejrůznějších fitness náramků. Abychom vám výběr usnadnili, vytvořili jsme pro vás aktualizovaný seznam těch nejlepších fitness náramků, ze kterých si zajisté vyberete.

Huawei Band 7

Huawei Band 7

Přečíst článek
 • Tenká konstrukce ve 3 barevných variantách
 • Famózní displej se 4 000 ciferníky
 • Pokročilé sportovní ukazatele

Velký hranatý displej, mimořádně tenké tělo nebo elegantní design. Tím vším uživatele láká fitness náramek Huawei Band 7, který disponuje i neuvěřitelnou nabídkou 4 000 ciferníků či novou funkcí Always-on. Sportovci pak mohou využít nejen 96 sportovních režimů, ale i pokročilé ukazatele, jako je VO2 Max, doba zotavení, tréninková zátěž, tréninkový efekt nebo Running Ability Index. Z pohledu zdraví lze pro změnu sledovat srdeční tep, stres, okysličení krve nebo spánek, u nějž jsou rozpoznány dokonce i některé poruchy. Technologii Bluetooth zároveň doplňuje u fitness náramků poměrně vzácná WiFi, přičemž baterie má zvládnout solidních 14 dnů běžného užívání. V České republice můžeme vybírat ze tří atraktivních variant, konkrétně Graphite BlackNebula PinkWilderness Green.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi Smart Band 7

 • Spolehlivé zařízení s nadčasovým designem
 • 110 sportovních režimů a pokročilé ukazatele
 • Špičkový poměr cena/výkon

Sedmá generace mimořádně populárního fitness náramku Xiaomi Smart Band přináší celou řadu zajímavých novinek. Na první pohled je nejviditelnější změnou zvětšení displeje na 1,62", čemuž sekunduje i vyšší jas, přes 120 ciferníků nebo funkce Always-on. Znatelně byl rozšířen také počet sportovních režimů, kterých již není 30, ale rovnou 110. Vedle VO2 Max jsme se dočkali i nových pokročilých ukazatelů, ať už jde o tréninkový efekt, dobu zotavení, nebo tréninkovou zátěž. Monitorován je rovněž zdravotní stav, v jehož rámci jsme se dočkali celodenního sledování tepu, stresu či okysličení krve, zatímco v noci se můžeme spolehnout na podrobnou analýzu našeho spánku. Samozřejmostí je dlouhá řada užitečných funkcí, přítomný Bluetooth v moderní verzi 5.2 nebo přijímání notifikací, na které lze dokonce odpovídat pomocí předpřipravených zpráv. Dle výrobce se můžeme těšit také na 14denní výdrž baterie nebo zdařilou magnetickou nabíječku. Zvážit nicméně lze i pořízení šesté generace, která je cenově o něco dostupnější.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst recenzi
Amazfit Band 7

Amazfit Band 7

 • 50 ciferníků s vlastní Always-on variantou
 • 120 režimů a pokročilé sportovní ukazatele
 • Obdivuhodná výdrž 18 dnů

Amazfit Band 7 využil téměř dvouletého vývoje a přinesl masivní změny snad na všech myslitelných úrovních. Zcela nová je tak hranatá konstrukce s větším 1,47" displejem, na kterém najdeme přes 50 ciferníků, jež na rozdíl od některé konkurence mají i unikátní Always-on podobu. Velké změny nastaly také v oblasti sportu, kde 11 režimů nahradilo režimů 120, přičemž množství pohybu vyhodnotí unikátní ukazatel PAI. Další novinkou je přítomnost řady pokročilých ukazatelů, ať už jde o tréninkový efekt, tréninkovou zátěž, dobu zotavení, Virtual Pacer, nebo starý dobrý VO2 Max. Z dlouhé řádky užitečných funkcí zmiňme alespoň hlasovou asistentku Alexu nebo notifikace, na které lze na telefonech s Androidem dokonce odpovídat předpřipravenými zprávami. Nepřetržitě je pak měřen srdeční tep, stres či okysličení krve, a počítat můžeme i s 18denním chodem při běžném užívání.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Xiaomi Smart Band 7 Pro

Xiaomi Smart Band 7 Pro

 • Atraktivní design s 1,64" obrazovkou
 • Pět družicových systémů
 • Automatické přizpůsobení jasu

Xiaomi Smart Band 7 Pro je prvním náramkem z celé řady, který nabízí hranatou konstrukci s velkým 1,64palcovým displejem. Pro ten jsou ostatně přichystány stovky ciferníků, funkce Always-on a vůbec poprvé i automatická úprava jasu dle okolního prostředí. Součástí výbavy je také mnoho užitečných funkcí, které monitorují například i naše zdraví. Chybět nemůže ani záznam veškeré aktivity, 117 sportovních režimů, 10 běžeckých kurzů a nově i GPS, která je u fitness náramků opravdovou raritou. Vedle GPS mají být k dispozici i družicové systémy Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS, přičemž konektivitu završuje Bluetooth v moderní verzi 5.2. Mimořádně tenké tělo ale ukrývá i pořádnou baterii, která umožňuje až 12denní chod na jediné nabití. Dočkat se máme také rychlonabíjení, se kterým nabijeme plnou baterii za pouhou 1 hodinu. Xiaomi Smart Band 7 Pro bude možné pořídit v atraktivním černo-stříbrném nebo bílo-zlatém odstínu.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Garmin vivosmart5

Garmin vívosmart5

 • Výběr ze 2 velikostí
 • Měření energie uživatele i sledování těhotenství
 • Funkce SOS i detekce nehody

Fitness náramek Garmin vívosmart5 sází na minimalistický a tak trochu konzervativní design, který však ukrývá o to pokročilejší funkce. Pátá generace přináší o 66 % větší displej, který je zároveň dotykový a který v kombinaci s tlačítkem nabízí mimořádně jednoduché a intuitivní ovládání. Vedle srdečního tepu či stresu přitom můžeme monitorovat také okysličení krve, frekvenci dýchání nebo energii samotného uživatele (Body Battery), která je na škále 0–100 % udávána až překvapivě přesně. Sledovat lze také hydrataci, menstruační cyklus, těhotenství nebo spánek, u kterého vedle přehledu o fázích, tepu, stresu, skóre, okysličení krve a dýchání získáme i užitečné rady na jeho zlepšení. Unikátní jsou také bezpečnostní funkce, jež u některých sportů umožňují detekci nehody, případně skrze funkci SOS ručně pošleme vybraným kontaktům zprávu včetně aktuální polohy. Skrze LiveTrack mohou ostatní dálkově sledovat i naši aktuální sportovní aktivitu, zatímco ukazatele fitness věk a VO2 Max odhalí dopad našich opakovaných tréninků. Nechybí ani různé užitečné funkce, jako je příjem notifikací, na něž lze ve spojení s telefonem s Androidem odpovídat i předpřipravenými zprávami.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2

 • Elegantní design ve 4 provedeních
 • Pokročilé sportovní ukazatele i GPS
 • Bluetooth volání, přehrávaní hudby, rychlonabíjení

Na pomezí fitness náramků a chytrých hodinek stojí Huawei Watch Fit 2. Dominantou je zde 1,74palcový AMOLED displej, na kterém najdeme nejen funkci Always-on, ale díky Watch Face Store i nepřeberné množství nejrůznějších ciferníků. Mimořádně elegantní je nicméně celá konstrukce, přičemž vybírat můžeme rovnou ze 4 půvabných variant, konkrétně Active Midnight Black a Active Sakura Pink, v případě prémiových modelů pak z Classic Moon White nebo Elegant Silver. Ačkoliv design připomíná spíše fitness náramek, dle výrobce se jedná o chytré hodinky, čemuž ostatně odpovídá i přítomnost pokročilejších funkcí, jako je Bluetooth volání nebo nezávislý poslech hudby. Vedle sledování celodenního pohybu a podpory 97 sportovních režimů se můžeme těšit také na vybrané pokročilé funkce, jako je index běžeckých schopností, tréninková zátěž nebo předcvičování pomocí animací. Ještě důležitější je však přítomnost družicových systémů GPS, Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS, které jsou pro outdoorové sportovce často klíčovou záležitostí. Potěší také kompletní monitoring zdraví, 10denní výdrž baterie nebo rychlonabíjení, díky němuž získáme energii na celý den za pouhých 5 minut.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Model Huawei Band 7 Xiaomi Smart Band 7 Amazfit Band 7 Xiaomi Smart Band 7 Pro Garmin vívosmart5 Huawei Watch Fit 2
Rozměry 44,35 × 26 × 9,99 mm
46,5 × 20,7 × 12,25 mm
42,33 × 24,36 × 12,2 mm
44,7 × 28,8 × 11 mm
S/M: 19,5 × 10,7 × 217 mm
L: 19,5 × 10,7 × 255 mm
46 × 30 × 10,7 mm
Velikost displeje 1,47"  1,62"
1,47" 1,64"
10,5 × 18,5 mm
1,74"
Rozlišení displeje
198 × 368 px
192 × 490 px
194 × 368 px
280 × 456 px
88 × 154 px
336 × 480 px
Typ displeje AMOLED AMOLED AMOLED AMOLED OLED AMOLED
Vodotěsnost/odolnost 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM 5 ATM
Integrovaná GPS


Bluetooth
5.0 5.2 5.2 5.2 verze neuvedena 5.2
Bezkontaktní platby (NFC)


Hmotnost 16 g 13,5 g 28 g 20,5 g S/M: 24,5 g
L: 26,5 g
26–30 g dle konkrétní verze
Typická výdrž baterie 14 dnů 14 dnů 18 dnů 12 dnů 7 dnů 10 dnů
Kompatibilní systémy Android 6.0, iOS 9.0 a novější Android 6.0, iOS 10.0 a novější Android 7.0, iOS 12.0 a novější Android 6.0, iOS 12.0 a novější Android, iOS (verze neuvedeny) Android 6.0, iOS 9.0 a novější
Cena od


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB18