Obnovit stránku

Nejlepší fitness náramky 2021

Nejlepší fitness náramky 2021

Článek

Aktualizováno

Které fitness náramky jsou ty nejlepší? To je oblíbená otázka, která s rostoucí nabídkou modelů neustále nabývá na své důležitosti. Proto jsme pro vás připravili seznam těch nejlepších a nejpopulárnějších modelů, ze kterých si jistě vyberete i vy.

Fitness náramky vs. chytré hodinky: Co pořídit?

Při nákupu chytrého zařízení, které budete den co den nosit na zápěstí, je dobré si dopředu pečlivě rozmyslet, co vlastně od takového zařízení očekáváte. Typický fitness náramek se totiž prezentuje mírně odlišnými funkcemi než chytré hodinky. Díky tomu, že většinou nemá GPS, tak s pomocí pestré škály senzorů snímá vaše celodenní fyzické aktivity. Změří počet ušlých kroků, množství spálených kalorií nebo kvalitu a délku spánku. Základní modely zobrazují naměřené hodnoty pomocí menšího displeje, ty dražší využívají poměrně velký barevný displej s úhlopříčkou přesahující klidně 1,5". Rovněž mají stylový design a počítá se s tím, že je budete nosit i do práce nebo do školy. Na jedno nabití vydrží až několik týdnů či měsíců.

i

Více o srovnání fitness náramků a chytrých hodinek se dočtete v našem článku.

Jestliže však plánujete pravidelně sportovat a chcete se za pomoci náramku na ruce zlepšovat, zvyšovat svoji fyzickou výdrž, v tomto případě bude lepší zvolit chytré hodinky. Spíše ze střední nebo vyšší řady. Takové hodinky vám pomohou například změřit a vyhodnotit běžeckou dynamiku, měřit tempo při plavání v bazénu nebo vám pomohou snížit golfový handicap. Klíčovým mínusem fitness náramků je totiž již zmíněná chybějící GPS. Samozřejmě také záleží na typu preferované sportovní aktivity, ale takové běhání nebo cyklistika se jednoduše bez přesného záznamu polohy neobjede.

Současně jsou chytré hodinky citelně lepší v rámci propojení s chytrým telefonem, kdy lze například odpovídat na notifikace nebo používat bezkontaktní platby a celkově těžit z displeje o větší úhlopříčce. Nevýhodou je pochopitelně citelně vyšší cena, větší fyzické rozměry a výdrž maximálně několik dnů.

Uvidíme, co však přinese blízká budoucnost. V posledních měsících se rozdíly mezi fitness náramky v rámci nižší a střední třídy stále zmenšují, což je fajn pro celou řadu uživatelů. Nicméně vždy zůstane zachován doslova gigantický rozdíl mezi jednoduchým fitness páskem a outdoorovými chytrými hodinkami, které vám zaznamenají trasu ultramaratónu a ještě si přitom bezkontaktně nakoupíte občerstvení.

Nejlepší fitness náramky

V našem sortimentu najdete vysoké desítky různých fitness náramků, což může u méně informovaného uživatele způsobit docela velkou paniku. Naší ambicí bylo vybrat ty nejlepší modely, se kterými máme navíc fyzickou zkušenost v reálných podmínkách.

Xiaomi Mi Smart Band 6

Xiaomi Mi Smart Band 6

 • Nadčasový design a skvělý displej
 • 30 sportovních režimů
 • Špičkový poměr cena/výkon

Šestá generace světově nejpopulárnějšího fitness náramku Xiaomi Mi Smart Band přináší celou řadu zajímavých novinek. Například jde o výrazně větší displej, velmi dobrou nabídku ciferníků, rozšířený počet sportovních režimů nebo zdravotní funkce v čele s měřením okysličení krve. V praxi oceníte dobré propojení s mobilem, díky čemuž vás náramek upozorní na SMS, zprávy z aplikací nebo příchozí hovory, které lze odmítnout, nebo u telefonů s Androidem vypnout jejich vyzvánění. Velkým plusem je rovněž stoprocentní podpora české diakritiky a vykreslení většiny smajlíků. Drobnou výtku si zaslouží tvrzení výrobce, že fitness náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 vydrží na jedno nabití pracovat zhruba 2 týdny. Během našeho testování jsme se však dostali maximálně na polovinu avizovaného času.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst recenzi
Amazfit Band 5

Amazfit Band 5

 • Dobře čitelný 1,1" AMOLED displej
 • Při běžném používání vydrží integrovaná baterie až 15 dní bez dobíjení
 • Vestavěná podpora hlasového asistenta Amazon Alexa.

Ve srovnání s předchozí generací přináší Amazfit Band 5 významné zvětšení displeje. Na 1,1" AMOLED panelu toho uvidíte více než kdykoliv předtím a menší jsou i okolní rámečky. Připraveno je také 45 rozličných ciferníků, ze kterých si zajisté vyberete i vy. Smyslem každého fitness náramku je být co možná nejlepším parťákem při jakémkoliv pohybu. Proto Amazfit Band 5 přináší unikátní funkci PAI (Personal Activity Intelligence), která nabízí okamžitý přehled i bez zdlouhavého zkoumání mnoha dat. PAI totiž množství aktivity udává pomocí jediného čísla, které je doporučeno udržet nad hodnotou 100, abychom snížili riziko hypertenze či srdečních onemocnění a eventuálně prodloužili dokonce i délku svého života. K dispozici jsou hned tři barevná provedení – černé, oranžové nebo olivové.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Fitbit Luxe

Fitbit Luxe

 • Vyšší cenu lze ospravedlnit prémiovým zpracováním
 • Podrobnější sledování zdravotních funkcí
 • Povedená doprovodná aplikace v češtině

Fitness náramek Fitbit Luxe vyniká už na první pohled svým vskutku jedinečným designem, za který bychom se nemuseli stydět ani na módním mole. Elegantnímu vzhledu napomáhá i drobná konstrukce, která s rozměry 36,30 × 17,62 mm sedne zejména drobnějším zápěstím. Velmi malá je také tloušťka 10 mm, a Fitbit Luxe tak můžeme zařadit mezi nejtenčí fitness náramky vůbec. Specifickým případem je pak speciální edice vytvořená módní značkou gorjana, která nabízí kovový řemínek a ještě originálnější design. Fitness náramek Fitbit Luxe zaznamenává veškerou aktivitu, aby nabídl kompletní přehled o zdolané vzdálenosti i ušlých krocích. Připraveno je rovněž 20 sportovních režimů, ze kterých si vybere valná většina uživatelů. Brzy bude dostupné i měření okysličení krve (SpO2), které poukazuje na důležité změny v našem těle (tuto funkci výrobce zpřístupní až pomocí budoucí aktualizace). Standardní edice fitness náramku Fitbit Luxe je k dispozici ve třech barevných provedeních, a to Black/Graphite Stainless Steel, Orchid/Platinum Stainless Steel a Lunar White / Soft Gold Stainless. Představena byla také již zmíněná speciální edice Gorjana Soft Gold Stainless Steel Parker Link Bracelet.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Huawei Band 6

Huawei Band 6

 • Atraktivně pojatý fitness náramek s obřím 1,47" AMOLED displejem
 • Výdrž baterie 10 až 14 dnů
 • Komplexní měření tělesných funkcí

Cenově dostupný, přesto skvěle vybavený chytrý náramek s velkým displejem Huawei Band 6 nabídne mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Fitness náramek umí změřit 96 sportovních aktivit, monitoruje SpO2, spánek či srdeční frekvenci po celý den a v neposlední řadě je vybaven perfektním 1,47" FullView AMOLED displejem, který se tak mezigeneračně 1,5× zvětšil. Fitness náramek Huawei Band 6 nezůstává pozadu ani v oblasti všestranných funkcí. Vedle budíku, odpočítávání, baterky a předpovědi počasí můžeme počítat také s ovládáním hudby na chytrém telefonu, byť to je už podmíněno zařízením se systémem Android. U smartphonů značky Huawei nebo Honor je navíc možná i kontrola spouště fotoaparátu, což umožní pořízení nejednoho originálního snímku. Vybírat můžete z barevných variant Graphite Black, Amber Sunrise nebo Sakura Pink

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Honor Watch ES

Honor Watch ES

 • Velký displej s rozlišením 280 × 456 pixelů
 • Hned 95 sportovních režimů
 • Na jediné nabití zvládne úctyhodných 10 dnů

HONOR Watch ES stojí přesně na pomezí mezi fitness náramkem a chytrými hodinkami. Cenovka však visí proklatě nízko, proto v našem výčtu TOP zařízení rozhodně nesmí chybět. Dominantou je nepochybně 1,64palcový displej typu AMOLED, který už ze své podstaty garantuje živé barvy, věrnou černou a výborné pozorovací úhly. Pochválit musíme také vysoké rozlišení 280 × 456 pixelů, výjimečnou jemnost 326 PPI či ultratenké rámečky, které dávají vyniknout tomu nejdůležitějšímu – samotnému obrazu. Samotná konstrukce je ze strojírenského polymeru, který je dostatečně pevný a mimořádně lehký, což umožnilo zmenšení hmotnosti na pouhopouhých 21 gramů. Zapomenout nesmíme ani na vodotěsnost do 5 atmosfér. Samozřejmostí je nepřetržité sledování počtu kroků, ušlé vzdálenosti, spálených kalorií a dalších údajů, na které navazuje i trojice populárních barevných kruhů. Ty značí počet kroků, intenzivní aktivitu a pohyb přerušující dlouhodobé sezení, aby nás motivovaly k dosažení doporučené denní dávky pohybu. Vedle toho na nás čeká hned 95 sportovních režimů. Třešničkou na dortu je pak funkce VO2 Max, která nám v podstatě prozradí, jak dobře jste na tom s celkovou fyzičkou. Honor Watch ES je k dispozici hned ve třech barevných variantách – Meteorite Black, Coral Pink a Icelandic White.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz Přečíst článek
Samsung Galaxy Fit2

Samsung Galaxy Fit2

 • Jednoduché ovládání
 • Ideální volba pro majitele telefonů Samsung Galaxy
 • Nízká cena

Fitness náramek Samsung Galaxy Fit2 se prezentuje ryze funkčním designem, kterému dominuje silikonový řemínek a 1,1" AMOLED displej. Ten má mimochodem perfektní čitelnost i na přímém slunci. Pochopitelně nechybí ani voděodolnost podle standardu IP68 či senzor na měření tepové frekvence na spodní straně zařízení. Za zmínku stojí také ciferníky, kterých budete mít k dispozici hned 75. Snadno si tak vyberete ten ideální pro své využití. O propojení s chytrým telefonem se stará aplikace Samsung Health, ve které se můžete v rámci fitness aktivit účastnit různých výzev. Samsung Galaxy Fit2 je k dispozici v černém a červeném provedení.

Cena od Zobrazit produkt na Alza.cz
Model Xiaomi Mi Smart Band 6 Amazfit Band 5 Fitbit Luxe Huawei Band 6 Honor Watch ES Samsung Galaxy Fit2
Velikost a rozlišení displeje
1,56" 152 × 486 px
1,1" 126 × 294 px
1,43", rozlišení výrobce neudává 1,47" 192 × 368 px
1,64" 280 × 456 px
1,1" 280 × 456 px
Typ displeje
AMOLED AMOLED AMOLED AMOLED AMOLED AMOLED
Tvar ciferníku
hranatý hranatý hranatý hranatý hranatý hranatý
Vodotěsnost/odolnost
5 ATM< 5 ATM 5 ATM 3 ATM 5 ATM 5 ATM
Uložení hudby


Integrovaná GPS


Bluetooth
5.0 5.0 5.0 5.0 5.0 5.1
Bezkontaktní platby (NFC)


Senzory
akcelerometr, gyroskop, oxymetr akcelerometr, gyroskop, oxymetr akcelerometr, gyroskop, oxymetr akcelerometr, gyroskop, oxymetr, vibrace akcelerometr, gyroskop, intenzita světla, oxymetr, vibrace akcelerometr, gyroskop, vibrace
Hmotnost
12,8 g 24,4 g 26,2 g 18 g 35 g 21 g
Výdrž baterie
až 14 dnů až 25 dnů až 5 dnů až 14 dnů až 10 dnů až 21 dnů
Cena od

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB19