Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Vánoční filmy a seriály na Netflixu

• Autor: Jakub Němec

Vánoce se kvapem blíží a možná se u vás doma chcete naladit na tu správnou notu povedeným filmem nebo seriálem. Pokud toužíte po něčem novém a nabídka televizních programů kombinující ověřené klasiky s novými snímky podle stále stejných šablon vás už neláká, mohla by vás potěšit streamovací platforma Netflix, v jejichž útrobách naleznete řadu zajímavých alternativ.

Netflix; screenshot: vánoce

Vánoční filmy a seriály Netflixu – Obsah článku

 1. Pohádky všude kolem nás
 2. K Vánocům patří také dobrodružství
 3. Romantika pod stromečkem
 4. Reality show o amerických Vánocích
 5. Bez podivností by to o Vánocích nebylo ono

Pohádky všude kolem nás

K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky, na něž se s radostí podívají nejen děti, ale také dospělí. Nabídka Netflixu v tomto ohledu značně narostla a v jeho útrobách nalezneme jak řadu český klasik (včetně Tří oříšků pro Popelku (1973), tak i novější počiny jako Anděl Páně 1 (2005) 2 (2016) či Sedmero krkavců (2015) a mnoho dalších. Vedle nich se můžete zaměřit také na zahraniční snímky, v nichž ústřední roli hraje Santa Claus. V tomto ohledu se nebojíme doporučit španělský animák Klaus (2019), který vysvětluje původ nadpřirozené bytosti hodně svérázným stylem, případně Velkou vánoční jízdu (2011) o původu Santových saní.

Klaus | Official Trailer | Netflix

Vznikla vánoční tradice díky pošťákovi? Dozvíte se v animáku Klaus.

K Vánocům patří také dobrodružství

Pokud vedle pohádkové atmosféry potřebujete k příjemnému zážitku špetku napětí a dobrodružství, Netflix myslí také na vás. Vedle zavedených „vánočních“ sérií jako je např. Harry Potter (2001-2011), se můžete pustit po stopách Grinche (2000), fandit Anděle v její cestě do Austrálie v Andělině vánočním přání (2020) či se podívat do hračkárny v příběhu Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020). Zajímavou alternativu nabízí snímek Vánoční kronika (2018), který letos dostal druhý díl (2020).

The Christmas Chronicles | Official Trailer | Netflix

Snímek Vánoční kronika ukazuje, když nabouráte Santovi jeho sáně.

Romantika pod stromečkem

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří také romantické komedie, v nichž se lidé odmítající zimní svátky nechají přesvědčit o jejich kouzlu. Ty největší klasiky jsme již představili v našem obecnějším speciálu, a proto se nyní zaměřme na snímky nabízené Netflixem. Fanoušky humoru a romantiky by mohl potěšit snímek Sváteční rande (2020), dvojice filmů Princezna z cukrárny (2018, 2020) nebo minisérie O Vánocích (2020). Že vánoční nálada a osudová láska čekají za každým rohem, vás přesvědčí filmy Vánoční výsadek (2020) z vojenské základny, africké Vánoce v divočině (2019) či Předvánoční večer (2019) kombinující současné a středověké světy.

The Princess Switch | Official Trailer [HD] | Netflix

Co se stane, když se cukrářka vymění na vánoční svátky s princeznou?

Reality show o amerických Vánocích

Myslíte si, že vánoční shon kolem vás nabývá šílených rozměrů? Možná vás uklidní, když nakouknete do amerických domácností, v nichž se zimní svátky řeší do posledního detailu. Napéct cukroví můžete ve společnosti vánočního speciálu Cukrové horečky (2020), kde se cukrářské týmy předhánějí v originálním pojetí tradičních sladkostí. Jestli se spíše těšíte na vánoční výzdobu, tak se zřejmě necháte zlákat Vánoční proměnou s panem Svátkem (2020), v nichž se banda dekoratérů překonává při vymýšlení co nejsvítivějších a nejkreativnějších dekorací.

Holiday Home Makeover with Mr. Christmas | Official Trailer | Netflix

Může být vidět váš dům z vesmíru? Po Vánoční proměně s panem Svátkem možná ano.

Bez podivností by to o Vánocích nebylo ono

Jako každý rok se najde také řada netradičně pojatých snímků, u nichž budete přemýšlet, jak jejich tvůrce daná myšlenka vůbec napadla. Zářným příkladem může být krátký animovaný snímek Vánoce z jiného světa (2020), v němž se mimozemšťan pokusí zničit Vánoce ukradením dárků a zemské přitažlivosti. Vedle toho vypadá hodinová smyčka hořícího krbu, kterou na Netflixu můžete také najít, jako ta nejkonzervativnější věc na světě.

A Christmas Eve Conundrum 🎄 Alien Xmas | Netflix Futures

Poznejte podstatu vánočních svátků ve společnosti mimozemšťana ve Vánocích z jiného světa.

Jak sami jistě víte, streamovací služba Netflix přidává do své databáze neustále nové pořady a jeho nabídka se tak stále rozšiřuje. Pokud tedy hledáte neokoukané vánoční snímky či seriály, stačí do vyhledávače zadat hesla jako „xmas“ či „christmas“ a určitě narazíte na spoustu neobjevených klenotů (nebo také méně povedených titulů), o nichž jste ještě neslyšeli. Tak tedy šťastnou ruku při hledání!

Netflix – OBSAH

 1. Co je Netflix?
 2. Netflix kompletně s českým rozhraním
 3. Na čem můžeme Netflix v ČR sledovat?
 4. Top 5 filmů na Netflixu
 5. Top 5 nejlepších seriálů na Netflixu
 6. Top 5 nejlepších dokumentů na Netflixu

Co je Netflix?

Speciál: 23. října 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Netflix je platforma pro streamování filmů a seriálů, která se momentálně blíží hranici 200 milionů aktivních uživatelů a funguje ve více než 190 zemích světa. Původně společnost Netflix začínala jako půjčovna DVD, která po USA rozesílala poštou, s masivním rozšířením internetového připojení po roce 2000 ovšem začala obsah i streamovat. Filmový průmysl je však (či přinejmenším tehdy ještě byl) poměrně konzervativní a jednotlivá studia nechtěla o pouštění svých filmů přes internet nic slyšet, Netflix tak získával práva na filmové trháky velmi pomalu a často s velkým regionálním nebo časovým omezením.

I proto se Netflix rozhodl investovat ohromné finanční prostředky do produkce vlastního obsahu, což také mělo zřejmě zásadní podíl na jeho cestě k úspěchu, hned vedle postupného zavádění lokalizovaných verzí v jednotlivých zemích světa. To mimo jiné dokazuje i existence české jazykové mutace a stále větší počet filmů a seriálů nejen s českými titulky, ale také s profesionálním českým dabingem.

Netflix; tv shows, movies: nabídka

Netflix kompletně s českým rozhraním

Netflix již dávno není službou pouze pro diváky, kteří vládnou některým ze světových jazyků. V současné době si na této streamovací službě můžete pustit tisíce filmů a seriálů s českými titulky, z nichž několik set na vás bude naší mateřštinou také promlouvat. Netflix v češtině funguje od 11. října 2019 (pozn. pokud Netflix používáte už delší dobu a v českém rozhraní se vám nezobrazuje, musíte přejít do nastavení a češtinu manuálně zapnout).

Jak přepnout nastavení jazyka Netflixu?

Přepnout jazykové rozhraní Netflixu je jednoduché, přesto jsme pro vás nachystali přehledný návod.

Nastavení jazyka na Netflixu

Netflix, nastavení
Na titulní stránce služby Netflix najdete v pravém horním rohu uživatelské nastavení, které po rozkliknutí zobrazí několik voleb. Vyberte položku Účet.
Netflix, nastavení rozhraní
Tato stránka zobrazuje klíčové volby včetně vašich kontaktních a platebních údajů, trvání předplatného nebo rodičovského zámku. V sekci Můj profil si povšimněte volby Jazyk.
Netflix, nastavení angličtiny
Ano, takhle jednoduché to bylo. Vyberte English a po uložení budete mít zpátky úplně kompletní obsah služby Netflix. Pokud vybere Češtinu, uvidíte pouze pořady, které jsou na Netflix opatřeny českými titulky a/nebo dabingem.

Jak zjistit, které filmy a seriály na Netflixu mají český dabing nebo titulky?

Netflix svoji nabídku českého obsahu neustále navyšuje a je pravdou, že občas může být lehký problém s orientací. Právě proto máme jednoduchý trik, kterým si okamžitě vytáhnete například všechno s českým dabingem, protože zrovna nemáte chuť soustředit se na titulky.

 • Přihlaste se do svého profilu na Netflixu.
 • Do prohlížeče poté zadejte adresu www.netflix.com/browse/audio.
 • Načte se speciální stránka, kde můžete v horní části měnit parametry hledání – zvuk, titulky, jazykové mutace.
 • Vyhledaný obsah lze dále ještě třídit podle doporučení Netflixu, roku vydání nebo abecedně.
 • Na stránce bohužel není k dispozici volba pro zobrazení nejnověji přidaného obsahu.

Na čem můžeme Netflix v ČR sledovat?

Netflix je momentálně v České republice dostupný ve třech formách předplatného. Základní (Basic) předplatné vám umožní sledovat filmy a seriály na jednom zařízení ve standardním rozlišení za 199 korun měsíčně. Standardní (Standard) předplatné uživateli umožňuje sledovat až na dvou zařízeních současně ve full HD rozlišení za 259 korun měsíčně. A konečně poslední verze předplatného zvaná Premium vám za 319 korun za měsíc zajistí přístup ke knihovně Netflixu na čtyřech zařízeních současně ve Full HD a Ultra HD (4K) rozlišení.

Netflix: screenshot; knihovna

Jen nepatrný zlomek aktuální nabídky Netflixu.

A pokud přemítáte, jestli ke sledování Netflixu potřebujete nějaké speciální zařízení, můžete být v klidu. Bohatě vám postačí smart HD TV (nebo ideálně rovnou s 4K rozlišením), případně herní konzole nebo běžný telefon či tablet se systémem iOS, Android nebo Windows 10. Anebo můžete skrz jakýkoli webový prohlížeč jít přímo na adresu www.netflix.com (v případě, že ještě nemáte účet, pak se musíte nejprve zaregistrovat a zvolit si plán předplatného) a už můžete klikat na tlačítko „play”.

Mimochodem, pokud si na mobilu nebo tabletu nechcete sjížděním Netflixu utrácet mobilní data, máte možnost si své oblíbené filmy a seriály do kýženého mobilního zařízení stáhnout a posléze sledovat offline. Na TV, konzolích nebo PC ovšem podporu offline přehrávání nenajdete. Když už ale víme, kde všude Netflix „rozběhneme”, pojďme se podívat na to, co si tam také můžeme pustit. Zde je našich 15 tipů na nejlepší filmy, seriály a dokumenty na Netflixu:

Top 5 filmů na Netflixu

Netflix hodně sází na svou vlastní filmovou (a seriálovou) produkci, do které se nebojí investovat miliony amerických dolarů. Aby také ne, když tyto filmy, které na žádné jiné streamovací platformě nenajdete, samozřejmě přitáhnou nejvíce nových diváků. Nabídka dostupných snímků je obrovská, tuto pětici nejlepších filmů, které momentálně na Netflixu najdete, proto berte jen jako naše doporučení a odrazový můstek, od kterého se můžete odpíchnout k dalšímu sledování. Tak pojďme na to.

Marriage Story – Příběh obyčejného manželství


• Žánr: Drama, komedie, romantický • Rok vzniku: 2019 • Hlavní role: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern


Strhující příběh popisující průběh jednoho rozpadající se manželství je silně inspirován hořkou zkušeností režiséra Noaha Baumbacha s vlastním rozvodem, proto se také ve svém filmu rozhodl tuto těžkou životní situaci popsat bez příkras a natvrdo. Mariage Story je postaveno především na strhujících výkonech manželů Nicole (Scarlett Johansson) a Charlieho (Adam Driver) a civilních, uvěřitelných dialozích. Pokud však máte krátce před nebo po svatbě, možná sledování tohoto snímku raději odložte. 

Marriage Story | Official Trailer | Netflix

Pozvolný rozpad jednoho manželství v přímém přenosu.

Extraction – Chris Hemsworth vykračuje ze stínu Thora


• Žánr: Akční, drama • Rok vzniku: 2020 • Hlavní role: Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda


Na rovinu – Extraction není žádným oscarovým dílem, režisér Sam Hargrave ale pro Netflix natočil solidní akční jednohubku s výbornými akčními scénami, která Chrisi Hemsworthovi umožnila vystoupit ze stínu jeho doposud největší role – boha hromu a blesku Thora z marvelovského filmového univerza. Příběhově prostý, ale zatraceně efektní film o jednom žoldákovi, který se v přeplněných ulicích indické Dháky snaží vyprostit syna narkobarona ze spárů konkurenčního gangu, vás až do závěrečných titulků nepřestane zásobovat adrenalinem.

Extraction | Official Trailer | Screenplay by JOE RUSSO Directed by SAM HARGRAVE | Netflix

Chris Hemsworth ukázal, že dokáže být pořádným drsňákem i bez magického kladiva.

The Irishman – Životní příběh jednoho gangstera


• Žánr: Drama, krimi • Rok vzniku: 2019 • Hlavní role: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci


Legendární tvůrce gangsterek a filmů z podsvětí Martin Scorsese v roce 2019 natočil exkluzivně pro Netflix více než tříhodinový mafiánský opus, do jehož hlavních rolí navíc obsadil své oblíbené herce – Roberta De Nira, Ala Pacina a Joea Pesciho. Film se odehrává v průběhu několika dekád a popisuje příběh nájemného zabijáka, který celý život věrně střežil tajemství jednoho zločineckého klanu. Pokud máte rádi pomalé, atmosférické gangsterky, The Irishman bude pro vás tou pravou volbou.

The Irishman | Official Trailer | Netflix

Bývalý zabiják prozrazuje dávná tajemství mafiánského klanu.

Monty Python and the Holy Grail – Svatý grál filmové komedie


• Žánr: Komedie, dobrodružný • Rok vzniku: 1975 • Hlavní role: John Cleese, Terry Gilliam, Terry Jones


A věděli jste, že na Netflixu momentálně najdete i tento legendární snímek uskupení Monty Python, který se v průběhu let stal opravdovým milníkem moderní komedie? Režiséři Terry Gilliam a Terry Jones se rozhodli převést do filmové podoby putování krále Artuše napříč Británií ve snaze nalézt legendární Svatý grál. Bohužel této bohulibé výpravě osud neustále hází klacky pod nohy v podobě nezastavitelných rytířů, opovržlivých nepřátel, smrtelně nebezpečných králíků a spousty bizarního humoru. 

Monty Python and the Holy Grail' 40th Anniversary Official Trailer

Uskupení Monty Python zásadně ovlivnilo vývoj komediálního žánru a tento film je toho důkazem.

El Camino (2019)


• Žánr: Drama, krimi • Rok vzniku: 2019 • Hlavní role: Aaron Paul, Jesse Plemons, Robert Forster


Ano, ano, já vím. Je mi naprosto jasné, že jste filmový spin-off Breaking Bad, tedy jednoho z nejlepších seriálů všech dob, všichni už dávno viděli. Ale třeba toto pokračování někomu záhadným způsobem proklouzlo bez povšimnutí mezi prsty, v tom případě okamžitě upalujte k TV a zapínejte Netflix. Příběh El Camino se odehrává ihned po závěru poslední sezóny Breaking Bad (který nehodlám spoilerovat), disponuje výborným scénářem a opět nabízí neuvěřitelně poutavý náhled do světa točícího se kolem výroby a prodeje metamfetaminu.

El Camino: A Breaking Bad Movie | Official Trailer | Netflix

Film El Camino přímo navazuje na konec seriálu Breaking Bad.

Top 5 seriálů na Netflixu

Nejen filmy je ovšem Netflix živ, samozřejmě nabízí nekonečnou zásobu originální, ale i převzaté seriálové produkce. Americká streamovací služba si samozřejmě na svých seriálech zakládá, navíc s oblibou vždy vypouští kompletní sezóny v jeden den, díky čemuž pravidelně dochází k masovému binge-watchingu a ještě masovějšímu spánkovému deficitu diváků po celé planetě. Pojďme se tedy podívat na Top 5 seriálů, u kterých jsme na Netflixu probděli celé noci i my.

Stranger Things – mysteriózní pocta Stevenu Spielbergovi


• Žánr: Drama, sci-fi • Rok vzniku: 2016–2019 • Počet sezón: 3 • Hlavní role: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder


Mysteriózní seriál o partě mladých kluků ulítávajících na Dračím doupěti, co se shodou okolností zapletou s bytostmi z jiné dimenze, tajnou vládní organizací a dívkou nadanou zvláštními schopnostmi, byl pro Netflix obřím úspěchem. Seriál notně inspirovaný tvorbou Stevena Spielberga (např. E.T. mimozemšťan) se odehrává v 80. letech v americkém maloměstě Hawking a sází na nostalgickou atmosféru, sympatické dětské herce, skvělý soundtrack a velkou porci napětí. 

Stranger Things | Official Final Trailer | Netflix

V americkém maloměstě Hawking se dějí opravdu zvláštní věci...

The Witcher – Svět Zaklínače dorazil na Netflix


• Žánr: Drama, fantasy • Rok vzniku: 2019 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan


Seriálová adaptace knižního světa stvořeného polským spisovatelem Andrzejem Sapkowským se bezesporu povedla, i když se nejedná o vyloženě dokonalé dílo. Skalní fanoušky knižní série sice mohou zaskočit některé odlišnosti oproti předloze, Henry Cavill, Anya Chalotra a Freya Allan jsou ale v rolích zaklínače Geralta, kouzelnice Yennefer a princezny Ciri skvělí, stejně tak ponurá atmosféra středověké říše, řádně brutální akce a děsivá monstra. Druhé série seriálu The Witcher se už v redakci nemůžeme dočkat!

THE WITCHER | FINAL TRAILER | NETFLIX

Slavní knižní série Adrzeje Sapkowského se konečně dočkala adekvátní adaptace.

Daredevil – Spravedlnost je slepá


• Žánr: Drama, akční • Rok vzniku: 2015–2018 • Počet sezón: 3 • Hlavní role: Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Vincent D'Onofrio


V této adaptaci slavného komiksu od Marvelu se slepý právník nadaný nadpřirozenými schopnostmi v newyorské čtvrti Hell's Kitchen bije za spravedlnost v kostýmu rudého ďábla a snaží se porazit krále podsvětí zvaného Kingpin. Daredevil už je sice pár let starý, ovšem díky výbornému scénáři a postavám, skvělým akčním scénám a Rkovému ratingu je stále aktuální, navíc ostře kontrastuje aktuálně populárním celovečerním marvelovkám, které se snaží být co možná nejpřístupnější co nejširšímu publiku.

Marvel's Daredevil | Official Trailer [HD] | Netflix

Slepý právník v rudém kostýmu bere spravedlnost do vlastních rukou v newyorské čtvrti Hell's Kitchen.

Money Heist – Velká bankovní loupež na španělský způsob


• Žánr: Drama, krimi • Rok vzniku: 2017–2020 • Počet sezón: 5 • Hlavní role: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño


Money Heist je španělský seriál o netradiční partičce zlodějů, kteří mají v úmyslu přepadnout královskou mincovnu a vytisknout si téměř dvě a půl miliardy eur. Vysněný dokonalý zločin ale nevyjde tak úplně podle plánu a začne napínavá hra na kočku a myš s policií, kde nikdo nemůže věřit nikomu. Pokud hledáte nevšední, napínavou a inteligentní kriminálku, doporučuji dojít do nejbližší galanterie, koupit si černou punčochu, nasadit si ji na hlavu a zapnout Netflix. 

Money Heist - Part 1 | Official Trailer | Netflix

Měl to být perfektní zločin. Jen máloco je ale v životě perfektní a u bankovních loupeží to platí dvojnásob.

Ozark – Maléry pana účetního


• Žánr: Drama, krimi • Rok vzniku: 2017–2020 • Počet sezón: 4 • Hlavní role: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz


Finanční poradce Martin Bryde se zaplete do riskantního obchodu s drogovým kartelem, pro který má během následujících pěti let vyprat 500 milionu dolarů, jinak ho čeká neslavný osud. Zároveň se ale musí s rodinou pro jejich bezpečnost přestěhovat do malého zapadlého města, z čehož poněkud zhýčkané děti a manželka nemají vůbec radost. Ozark kromě zajímavé zápletky a inteligentního scénáře staví především na strhujícím výkonu převážně komediálního herce Jasona Batemana v roli Martina, kterému jeho vlastní volby pořádně komplikují život.

Ozark | Official Trailer [HD] | Netflix

Buď Martin pro drogového bosse do pěti zvládne vyprat 500 milionů dolarů, nebo….

Top 5 dokumentů na Netflixu

A konečně poslední kategorií v našem výběru tvoří dokumenty. Na Netflixu naleznete nepřeberné množství témat, do kterých se díky rozsáhlé nabídce originální nebo převzaté dokumentární tvorby můžete ponořit naplno. Pokud tedy toužíte po nových informacích prakticky o čemkoli, není jednoduššího způsobu než zapnout Netflix a nechat se unášet oceánem nových vědomostí.

Touto dobou už vám musí být naprosto jasné, jakým směrem se předchozí řádky ubírají. Přesně tak, následující odstavce vám představí výběr z těch nejlepších dokumentárních pořadů či sérií, jaké si momentálně na Netflixu můžete pustit.

Tiger King – Jak Král tygrů do vězení přišel


• Žánr: Dokumentární, investigativní • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Joe Exotic


Dokumentární série Tiger King je naprosto fascinující sondou do světa chovatelů exotických kočkovitých šelem v USA, ačkoli se primárně soustředí na majitele jedné americké zoo Joea Exotica, který si momentálně odpykává 22 let za mřížemi za objednání nájemné vraždy. Show je plná bizarních postaviček, podvodů, intrik, zločinů, nevyřešených zmizení a samozřejmě kočkovitých šelem, které jsou ovšem v tomto případě spíše jen kulisou než plnohodnotnými hrdiny tohoto neuvěřitelného dokumentárního počinu.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness | Official Trailer | Netflix

Fascinující náhled do světa chovatelů exotických koček v Americe.

The Last Dance – Příběh z basketbalového kurtu


• Žánr: Dokumentární, sportovní • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1 • Hlavní role: Michael Jordan


The Last Dance popisuje historii basketbalového klubu Chicago Bulls v dobách jeho největší slávy. Dokument se samozřejmě věnuje především největší hvězdě tohoto týmu, Michaelu Jordanovi, který otevřeně mluví o svém životě, kariéře, spoluhráčích a přátelích. Pokud vás basketbal a dění okolo něj jen trochu zajímá, desetidílnou sérii The Last Dance prostě nemůžete ignorovat.

The Last Dance | Relive the Phenomenon | Netflix

Tým Chicago Bulls v dobách jeho největší slávy, převážně očima Michaela Jordana.

Unsolved Mysteries – Záhada střídá záhadu


• Žánr: Dokumentární, investigativní • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: 1


Unsolved Mysteries je šestidílná dokumentární minisérie o, jak asi z názvu už všichni tušíte, nevyřešených záhadách. Lidé, kteří beze stopy zmizeli, nikdy nedopadení vrazi, střetnutí s UFO, tato show má zkrátka vše, po čem by mohli milovníci tajemství toužit. Místy se ale jedná o záležitosti natolik zamotané, že nebude vůbec lehké existenci podobných událostí vůbec přijmout.

Unsolved Mysteries | Official Trailer | Netflix

Nevyřešené vraždy, zmizení, nevysvětlitelné úkazy – to je dokumentární série Unsolved Mysteries.

Kevin Hart: Don't F**k this Up – Komikova cesta k úspěchu


• Žánr: Dokumentární, životopisný • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: • Hlavní role: Kevin Hart


Jeden z nejúspěšnějších současných komiků Kevin Hart divákům v šestidílné dokumentární minisérii poodhaluje své soukromí, vztahy s rodinou, své největší úspěchy, ale zároveň i ta největší selhání. Pokud vás zajímá, jaké to je být komikem, který vyprodává ty nejprestižnější haly po celém světě, show Kevin Hart: Don't F**k this Up bude pro vás tou správnou volbou.

Kevin Hart: Don't F**k This Up - Netflix Documentary Series - Trailer

Život a kariéra Kevina Harta pod mikroskopem.

Miss Americana – Taylor Swift pěkně zblízka


• Žánr: Dokumentární, životopisný • Rok vzniku: 2020 • Počet sezón: • Hlavní role: Taylor Swift


Miss Americana není dokument o zákulisí a intrikách v americké soutěži krásy, k čemuž poněkud zavádějící název vybízí, nýbrž se jedná o hodně detailní náhled do soukromí jedné z největších popových hvězd současnosti – Taylor Swift. Díky tomuto dokumentu budou moci diváci nahlédnout do několika etap jejího života, včetně tvorby nové hudby, osobních či zdravotních problémů, ale i odvrácené strany slávy. Pokud jste fanoušky muziky Taylor Swift, není o čem přemýšlet. A pokud ne, Miss Americana je zajímavý dokument sám o sobě.

Miss Americana | Official Trailer

Život popové hvězdy má svá úskalí.

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Našich 15 tipů na zajímavé filmy, seriály a dokumenty máte úspěšně za sebou. Ovšem vzhledem k tomu, že Netflix rozhodně nemá v plánu končit a jeho knihovna bude neustále růst a měnit se, budeme i náš speciál pravidelně updatovat. Koneckonců, vzhledem k právě probíhající pandemii nového typu koronaviru popularita streamovacích služeb stoupá, je tedy poměrně oprávněné předpokládat, že stejně tak bude stoupat i poptávka po nových filmech a seriálech. Budoucnost streamovacích služeb tedy vypadá více než růžově.

• Zdroje: vlastní

Naše články o Netflixu

Netflix společně s Ubisoftem oznamuje seriál podle série Assassin's Creed


• Novinka: 28. 10. 2020 • Autor: Jakub Němec

Herní série Assassin's Creed se po filmovém zpracování z roku 2016 dočká také hraného seriálu. Ten bude Ubisoft produkovat společně s Netflixem. Nejde přitom o první ani poslední počin Ubisoftu na filmovém plátně či v televizi. Více o novém Assassin's Creed seriálu ale i dalších snahách Ubisoftu vdechnout život svým značkám zjistíte v této novince.

Netflix; Assassin's Creed

Na Netflixu se nyní podíváte na vybrané seriály a filmy zcela zdarma


• Novinka: 2. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Streamovací služba Netflix nabízí část svých originálních seriálů a filmů ke zhlédnutí zcela zdarma a nepotřebujete mít na platformě ani vytvořený účet. Co konkrétně tvoří tuto ochutnávku obsahu z dílny Netflix? Dočtete se v našem článku... celý článek

Netflix; Stranger Things

Netflix pomáhá Ubisoftu oživit herní legendy Beyond Good and Evil a Splinter Cell


• Novinka: 3. 8. 2020 • Autor: Jakub Němec

O adaptacích počítačových her do filmové či seriálové podoby se v poslední době mluví velmi často, mezi jinými je to například Monster Hunter, The Last of Us, Uncharted či Fallout. K dalším herním světům, jimž se dostane prostoru také v dramatické podobě, se přidají mírně pozapomenutá univerza francouzského vydavatele Ubisoft. Společnost Netflix si totiž vyhlédla Splinter Cell se Samem Fisherem v hlavní roli a Beyond Good and Evil se sličnou Jade jako podklady pro své nové projekty... celý článek

Beyond Good and Evil; Netflix: Splinter Cell

Skákačka Cuphead míří na Netflix, podívejte se na první teaser


• Novinka: 27. 6. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Kdybychom měli tipovat, jaké videohry se v budoucnosti dočkají své seriálové adaptace, bez mučení se přiznáme, že Cuphead bychom asi nehádali, ačkoli je díky svému kreslenému vizuálu vlastně ideálním kandidátem. Stejnojmenná skákačka od Studia MDHR z roku 2017 se ovšem stala až nečekaným hitem, není tedy divu, že se o tuto značku začala zajímat společnost Netflix. A nyní se můžeme podívat na první ukázku z tohoto zajímavého projektu... celý článek

Cuphead; Netflix: Cuphead and Mugman

Angry Birds míří na Netflix jako seriál


• Novinka: 27. 3. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Původně mobilní fenomén jménem Angry Birds asi nemusíme nijak dlouze představovat. Logická hříčka založená na bourání konstrukcí nepřátelských prasat více či méně roztomilými opeřenci vystřelenými z praku si velmi rychle získala celosvětovou popularitu a dočkala se už dvou celovečerních animovaných filmů. A autorům ze studia Rovio Entertainment se na stříbrném plátně zjevně zalíbilo, jelikož s Angry Birds míří i na Netflix... celý článek

Angry Birds; Netflix: Angry birds at the campfire

Transformeři na Netflixu rozpoutají válku o Cybertron


• Novinka: 25. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Obří roboti schopní měnit tvar (převážně) na automobily a zpět si v 80. letech vybudovali masivní fanouškovskou základnu díky solidnímu animovanému seriálu a jejich popularita dodnes nevyhasla. Pro mnoho lidí jsou tak Transformeři opravdovou nostalgickou bombou a návratem do dětství. A právě ty by mohl zajímat trailer na blížící se třídílnou minisériii Transformers: War for Cybertron od Netflixu... celý článek

Netflix; Transformers: War for Cybertron: Optimus Prime

Co víme o druhé sezóně Zaklínače od Netflixu?


• Téma: 20. 1. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Seriálová adaptace knižní série Zaklínač z produkce amerického Netflixu se v zásadě povedla. Reakce fanoušků románové předlohy jsou sice místy poněkud smíšené, tvůrcům to ale evidentně vrásky nedělá, jelikož druhá sezóna seriálu byla potvrzena ještě před premiérou prvního dílu. A i když pokračování příběhu zaklínače Geralta ještě nějakou chvíli nedorazí, už teď se začínají objevovat střípky informací, co nás čeká a nemine... celý článek

Netflix; Zaklínač: Cahir

The Witcher – Vše, co byste měli vědět, než si pustíte seriál Zaklínač od Netflixu


• Téma: 19. 12. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Od nadějně vypadajícího fantasy seriálu Zaklínač z produkce streamovací společnosti Netflix už nás dělí jen několik málo dní. Očekávání jsou veliká, mnoho potenciálních fanoušků ale může děsit případná neznalost knižní předlohy, která je opravdu masivní. A právě těmto lidem by mohl přijít vhod náš speciál, kde se dozví vše potřebné, co by o seriálu měli vědět, než spustí první díl... celý článek

Netflix; Zaklínač: Ciri, Geralt, Yennefer

Co jsme o Netflixu napsali dříve

Netflix konečně mluví česky! – OBSAH

 1. Kdo jako první objevil Netflix CZ?
 2. Netflix CZ 2019: Na co se můžeme těšit?
 3. Jak zjistit, které filmy a seriály na Netflixu mají český dabing nebo titulky?
 4. Kam zmizel kompletní obsah Netflixu?
 5. Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka
 6. Hospodářské výsledky Netflixu za 3Q 2019
 7. Na čem Netflix sledovat?
 8. Nejlepší Netflix filmy
 9. Nejlepší Netflix seriály
 10. Nejlepší Netflix dokumenty

i

Zajímavost: Google hlásí, že hledanost slovního spojení Netflix česky stoupla v tomto týdnu 4násobně.


Kdo jako první objevil Netflix CZ?

Jako první s informací, že Netflix začne vysílat česky, přišla televize Seznam ve svém pořadu Den v ekonomice už 3. října. Co zde zaznělo? Netflix měl údajně na český trh oficiálně vstoupit v nejbližších dnech. Nasvědčovala tomu řada indicií. Zejména akcelerující počet lokalizovaných titulů, který následně vygradoval v úterý 8. 10., kdy Netflix do své knihovny zařadil na 150 českých filmů, a to včetně:

 • Já, Olga Hepnarová
 • Masaryk
 • Kozí příběh
 • Cesta z města
 • Na Stojáka v kině
 • Trabantem až na konec světa

Náznakem blížícího se vstupu na tuzemský trh bylo rovněž přeložení popisků aplikace Netflix v Google Play. A tím ještě indicie nekončily – dle forbes.cz totiž byla česká dabingová studia celé léto plně vytížena tvorbou pro Netflix.

Možná však nikdo netušil, že nástup Netflix CZ byl takhle blízko.

Netflix CZ 2019: Na co se můžeme těšit?

Oficiální vstup Netflixu na český trh znamená kromě kompletního počeštění webu i aplikace také masivní nárůst lokalizovaného obsahu. Aktuálně by mělo být k dispozici zhruba 1 000 titulů, což je zajímavý nárůst při porovnání s letošním dubnem. U mnoha filmů nebo seriálů na Netflixu je i český dabing.

Hlavním benefitem českého Netflixu tak bude lokalizace veškerých originálních titulů. Mluvíme zde o takových peckách, jako je Narcos, Stranger Things, House of Cards nebo chystaném seriálu The Witcher. Mimochodem, posledně jmenovaný bude dostupný nejen s titulky, ale dokonce s již zmíněným českým dabingem.

Řada originálních snímků Netflix na českém trhu zatím nebyla, případně ani nebude mimo službu oficiálně dostupná. Typickým příkladem je mimořádně očekávaný film The Irishman od Martina Scorseseho, který bude mít premiéru 27. listopadu, ale dle všeho ho v tuzemských kinech vůbec neuvidíme.

i

Proč český Netflix dává smysl?
Doposud dominantnímu Netflixu roste konkurence jako houby po dešti – nejnovější konkurence se jmenuje Disney+Apple TV+. Do vlastní tvorby se pouští dokonce i YouTube.

To dokreslují i hospodářské výsledky. Dle webu w4t.cz sice Netflix v roce 2018 vykázal čistý zisk 270 mil. USD, což značí meziroční růst 26 %, na druhé straně však v USA přišel o 130 tisíc uživatelů. Pro další růst se proto musí obrátit na mezinárodní trh. A dle všeho se mu to daří: zatímco v USA ztrácí, celkově se mu dle czechcrunch.cz podařilo v roce 2018 získat další 2,7 milionu předplatitelů.

Český Netflix proto představuje odraz aktuální obchodní strategie: urychlení expanze na zahraničních trzích. Dalším klíčem jsou masivní investice do exkluzivního obsahu, který zákazník jinde nenajde. Už delší dobu se nejedná jen o seriály, Netflix čím dále více nabízí i vlastní filmy.

Kam zmizel kompletní obsah v českém Netflixu?

Netflix je z pohledu zavádění služeb na nové trhy mimořádně zkušená společnost, která má k dispozici mnoho důležitých dat ohledně sledovanosti. Na někoho tak může působit nezvykle, že po přepnutí do českého rozhraní zmizí veškerý obsah, který nemá lokální jazykovou podporu. To znamená, že místo 5 000 filmů a seriálů uvidíte aktuálně „jen“ zhruba 1 000 titulů. Toto číslo sice neustále poroste, ale přesto máme pro vás řešení.

Netflix vs. HBO GO: cena a nabídka titulů

Dle ČSÚ si streamovací a podobné služby aktuálně v České republice předplácí 350 tisíc uživatelů. Na základě výzkumu agentury Nielsen Admosphere (viz Mediaguru.cz) z roku 2017 sleduje Netflix v české republice 7 % diváků, zatímco HBO GO 9 %. Přestože se jedná o starší data, lze spekulovat, že obliba Netflixu i kvůli až doposud chybějící podpoře češtiny zůstala přibližně stejná, zatímco HBO GO díky seriálům jako Hra o trůny, Služebnice či Černobyl svůj náskok navýšilo. Ale to se již brzy určitě změní – jak si stojí Netflix ve srovnání s HBO GO?

Nejprve musíme rozkrýt počet nabízených titulů. U Netflixu je k dispozici více než 5 000 filmů a seriálů. Nicméně s ohledem na náš trh budeme brát v potaz číslo 1 000. Právě tolik je na Netflixu aktuálně k dispozici filmů a seriálů s českou podporou (titulky nebo dabing). Toto číslo však každým dnem roste a celkem realisticky lze očekávat, že zhruba do 6 měsíců HBO GO předežene.

HBO GO sice možná bude časem ztrácet na kvantitě, ale rozhodně boduje ve kvalitě – koneckonců šílenství kolem Hry o trůny (a následné nespokojenosti s koncem) rezonovalo i v tuzemských mainstreamových médiích. HBO GO zároveň zaujme nižší cenou, případně tím, že obsah máte zdarma od svého kabelového operátora, pokud si předplácíte program HBO jako takový.

Netflix na druhou stranu krom větší knihovny nabízí i podporu velmi žádaného 4K rozlišení. Podpora 4K rozlišení je sice součástí jen prémiového balíčku, ale protože jej lze sdílet až ve čtyřech zařízeních, vychází v rámci Netflixu nejlevněji. Samozřejmě za předpokladu, že seženete trojici přátel.


Netflix Basic Netflix Standard Netflix Premium HBO GO
Počet titulů s českou podporou (titulky nebo dabing)1 +1 000 +1 000 +1 000 1 500
Max. kvalita přehrávání SD (480p) Full HD (1080p) 4K Full HD
HDR
Max. počet souběžně přihlášených zařízení 1 2 4 2
Cena 199 Kč 259 Kč 319 Kč 159 Kč

Počet titulů v nabídce HBO GO není přesně znám. Samotné HBO uvádí: „Čeká tu na vás více než 6 200 dílů seriálů – českých i zahraničních. A najdete tu i více než 800 filmů, dokumentů a dětských pořadů.“ Web Živě.cz však upozorňuje, že aktuální velikost knihovny je právě 1 500 snímků. Oproti tomu u Netflixu je počet titulů v nabídce znám, ale každý den narůstá.

Hospodářské výsledky Netflixu za 3Q 2019

Protože se Netflix pohybuje na burze, musí v pravidelných intervalech zveřejňovat své hospodářské výsledky. Z těchto čísel lze vyčíst mnoho zajímavého. Tak například v posledním čtvrtletí se zvedl počet předplatitelů o 6,77 miliónu odběratelů. Celkem si tak Netflix předplácí už 158 miliónů lidí. Čistý zisk Netflixu je i přes masivní investice do vlastní tvorby krásných 665 miliónů dolarů za poslední tři měsíce.

Netflix, hospodářské výsledky
Prohlédněte si hospodářské výsledky a další zajímavá čísla publikovaná přímo Netflixem. Čistý zisk najdete na řádku Net Income, celkový počet odběratelů je označený jako Global Streaming Paid Membership.

Na čem Netflix sledovat?

Netflix lze sledovat na takřka jakémkoliv zařízení s displejem, podmínkou je přístup k internetu. Nejkvalitnější zážitek nabídnou samozřejmě Smart TV. Abyste si Netflix užili v maximální kvalitě, vyplatí se připlatit za 4K televizor s podporou HDR. Ideálně by se mělo jednat o chytrou TV. Některé modely mají dokonce tlačítko Netflix přímo na ovladači, což před lety vypadalo divně, ale nyní se jedná o fajnovou vychytávku. Pokud však takovou televizi nemáte, můžete sáhnout po multimediálním centru, které Netflix dostane i na „hloupou“ TV.

Prostřednictvím aplikace Netflix lze službu sledovat i na chytrých telefonech a tabletech iOS, Android nebo Windows 10. S ohledem na altruistickou cenovou politiku našich operátorů vás jistě potěší, že Netflix lze používat i offline. Vybrané snímky si totiž můžete s předstihem stáhnout přes WiFi pro pozdější přehrání.

A konečně – obsah lze přehrávat i ve webovém prohlížeči na jakémkoliv počítači po přihlášení k vašemu účtu. Zde však není k dispozici offline přehrávání.

Nejlepší Netflix filmy

Protože patříme mezi pravidelné diváky Netflixu, máme v rukávu několik tipů na filmy, které rozhodně nesmíte minout. Nicméně pokud si chcete doplnit obecné filmové vzdělání, vězte, že na Netflixu najdete celou řadu legendárních snímků včetně bijáků od Quentina Tarantina, Revenanta s Leonardem DiCapriem nebo Blade Runner 2049.

V pasti (Bird Box)

Vůbec nejúspěšnější film Netflixu poslední doby, protože jen pár dní po premiéře ho vidělo více než 40 miliónů diváků. Postapokalyptický sci-fi horor se Sandrou Bullock (54) v hlavní roli pojednává o konci světa, který nastal poté, co se na Zemi objevily neznámé entity. Když je člověk spatří, chce se zabít. Ti, kdo přežili, si proto zakrývají oči šátky, aby je krutý ortel nepotkal také.

Roma

Černobílý snímek mexického režiséra Alfonsa Cuaróna. Režisér nás pouští do svých vzpomínek a odkrývá poezii i nenadálou křehkost v každodennosti života ve čtvrti Roma v Mexico City. Na prahu 70. let se celá země nachází uprostřed domácích a politických nepokojů. Snímek obdržel hned 3 oscarová ocenění za režii, kameru a nejlepší neanglický film.

El Camino: film podle seriálu Perníkový táta

Kdo nikdy neviděl jediný díl seriálu Perníkový táta, jako by nebyl. Filmové zpracování navazuje tam, kde skončil samotný seriál. Nebudeme tedy raději nic bližšího prozrazovat. Mimochodem seriál Perníkový táta je samozřejmě na Netflixu k dispozici.

Trojí hranice (Triple Frontier)

Výborně koukatelná akční řežba s Benem Affleckem se točí kolem plánované likvidace a následné krádeže majetku velkého narkobarona. Ten svým počínáním terorizuje celou oblast na hranici tří států – Peru, Kolumbie a Brazílie. Plán však vezme rychle za své a následuje čirá improvizace uprostřed jihoamerických pralesů.

Vražda na jachtě (Murder Mystery)

Druhý nejsledovanější film na Netflixu sází především na ústřední hereckou dvojici – Jennifer Aniston a Adam Sandler. Ti tvoří manželský pár a jejich společný výlet do Evropy se trošku zvrtne.

Nejlepší Netflix seriály

Netflix na vlastní seriálové tvorbě vyrostl. Už od počátku totiž tímto směrem proudilo mnoho finančních prostředků, což ve výsledku vytvořilo početnou fanouškovskou základnu. Z těch nejkultovnějších zde musíme zmínit Orange is the New Black, Narcos o vzestupu a pádu narkobarona Pabla Escobara nebo House of Cards s vynikajícím, ale později zatracovaným Kevinem Spaceym.

Nicméně nyní pro vás máme připraveny tipy na nejlepší seriály uvedené na Netflixu v posledních měsících.

Agent (The Spy)

Sacha Baron Cohen exceluje jako představitel elitního izraelského špióna Eliho Cohena. Tento životopisný seriál ze 60. let mapuje jeho osudy od vstupu do Mossadu až po nebezpečnou misi, v níž musí získat důvěru úhlavního nepřítele. Tedy syrského režimu. Šest dílů vás svým napětím doslova přiková ke křeslu!

Stranger Things

Jednoduše nejsledovanější seriál na Netflixu v roce 2019. Partě dětských přátel v malém americkém městečku Hawkins se dějí poněkud divné věci. Seriál Stranger Things je plný odkazů na filmové hity 80. let a vzdává hold některým kultovním hororům.

Bodyguard

Britský seriál sleduje osudy válečného veterána, který po návratu do vlasti dostane za úkol střežit ministryni vnitra, na kterou se chystá atentát. Tento seriálový hit přechází z akčního dramatu do zákulisních politických jednání. Hlavní představitel Richard Madden (jistě ho znáte jako Roba Starka ze Hry o trůny) dostal za svou roli Zlatý globus. Opět šestidílný seriál, který řekněme za tři večery zvládnete s naprostým přehledem a finálového rozuzlení se nebudete moci dočkat.

Papírový dům

Podle českého názvu si možná nic nevybavíte, ale o Money Heist jste již určitě někdy slyšeli. Tento španělský akční seriál (v originále La casa de papel) sleduje partičku zlodějíčků, kteří se chystají k loupeži tisíciletí. Mají totiž v plánu obsadit státní tiskárnu peněz a pořádně roztočit všechny stroje na peníze.

Neuvěřitelná

Sledujete osudy mladé dívky, která byla znásilněna, ale vzhledem ke své minulosti nenachází u policie mnoho pochopení a v podstatě je sama obviněna ze lhaní. Příběh vychází z novinářské zprávy oceněné Pulitzerovou cenou.

Nejlepší Netflix dokumenty

Možná byste to úplně nečekali, ale v sekci dokumentů má Netflix pořádně nabito. Ostatně mrkněte na náš výběr TOP 3.

V Billově mozku: dekódování Billa Gatese (Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates)

Třídílná minisérie je skvělou ukázkou dalšího žánru, v němž je Netflix mimořádně silný – dokumenty. Kdo by nechtěl blíže poznat Billa Gatese? Zakladatel společnosti Microsoft a velký vizionář se rozpovídal o svých vzorech a velkých plánech do budoucna.

Formule 1: touha po vítězství (Formula 1: Drive to Survive)

Když už jsme u těch dokumentů, všichni sportovní fanoušci musí povinně zhlédnout první řadu seriálu ze zákulisí závodů Formule 1. Netflix totiž pro rok 2018 získal přístup do kompletního zázemí všech týmů (kromě Ferrari a Mercedesu) a natočil opravdový skvost. V rámci letošní sezóny se již chystá druhá řada.

Naše planeta

Tento dokumentární seriál je plný úžasných záběrů z celého světa. Budete žasnout nad dovednostmi přírody nebo nad přirozeným životem zvířat. Ale také nadávat nad neomaleným přístupem některých lidí. Fascinující podívanou doprovodí slovem David Attenborough. Celkově se jedná o naprostou špičku v oblasti dokumentů o přírodě.

Netflix v českém jazyce je pro tuzemského diváka největší událostí posledních let, která zamíchá kartami. A troufáme si tvrdit, že zamává nejen trhem streamovacích služeb, ale celým tuzemským zábavním průmyslem.

P-DC1-WEB27