Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

NFC

Dosah NFC je přibližně 20 cm. Díky tak krátké přenosové dráze je ovlivnění přenosu vnějšími vlivy minimální. Největší výhodou je však automatické spárování čili propojení s druhým zařízením. Nemusíte se proklikávat několika kroky, stačí jen obě zařízení přiložit k sobě a přenos se sám zahájí do desetiny vteřiny.     

Je třeba si uvědomit, že NFC není vylepšený Bluetooth. Jsou to rozdílné technologie, které se používají v jiných případech. Bluetooth funguje na delší vzdálenosti a má i vyšší přenosovou rychlost. Naopak NFC se díky vysoké stabilitě spojení a rychlému spárování hodí na přenos menších dat. Kromě datové komunikace umožňuje NFC i sdílení výkonu. Můžete tedy například jedním chytrým telefonem nabíjet druhý. 

Již dnes se můžeme v zahraničí setkat s využitím NFC v každodenním životě. Pomocí Google Wallet můžete použít svůj chytrý telefon místo platební karty při placení v obchodě. Zařízení s NFC může například sloužit i jako bezpečností ověření místo čipu. NFC zkrátka nabízí skvělou programovatelnost a v dnešní době si můžete pomocí takzvaných NFC tagů jednoduše naprogramovat nejrůznější události i vy. 

NFC tagy neboli pasivní body přišly na světlo světa v roce 2006. Jedná se o programovatelné čipy s podporou NFC. Pro konfiguraci NFC tagu slouží intuitivní aplikace kompatibilní s operačními systémy Google Android i Apple iOS. Můžete si na tento čip nastavit například vytočení specifického čísla, zapnutí internetového připojení nebo třeba nastavení tichého profilu. 

WEB8