Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Zvuk unikátních OLED televizí Sony Bravia A1 vychází přímo z obrazovky

Sony Bravia A1

Sony se po letech vrátilo k OLED technologii a nasadilo ji do své vrcholné řady televizí Bravia A1 se 4K rozlišením. U nás bude k dispozici ve velikostech 55" (139 cm) a 65" (164 cm) a cílí na ty nejnáročnější zákazníky. Není pochyb o prvotřídním obrazu, série je však unikátní zejména zvukem a zcela čistým designem. Nemá žádné viditelné reproduktory a zvuk vychází přímo z obrazovky. Jak je to možné? A podařilo se Sony tuto unikátní funkci přetavit ve funkční celek a ospravedlnit sebevědomou cenu?

Technologie zvuku Acoustic Surface změní obrazovku v obří reproduktor

OLED televize jsou známé svým prvotřídním obrazem, který splňuje ta nejpřísnější kritéria. Sony ale jde dál a od konkurence se značně odlišuje technologií zvuku Acoustic Surface a elegantním designem. Na televizoru nenajdete žádný viditelný reproduktor, špičkový stereo zvuk vychází přímo z obrazovky. Ano čtete správně. Nikoli ze stran nebo zespodu, ale přímo z panelu.

Sony Bravia A1, zvuk

Nejen na prvotřídní obraz, ale i na perfektní zvuk se kladl u nové televize od Sony značný důraz. Technologie Acoustic Surface se, ač těžko uvěřit, zasluhuje o to, že zvuk se k vám dostává přímo z obrazovky televize.

Obrazovka totiž slouží i jako reproduktor, který generuje zvuk vibracemi samotného displeje. Zvuk se k vám dostává z celé plochy obrazovky a vy si můžete užít velmi přirozeného spojení obrazu a zvuku. Panel rozvibrují měniče umístěné vzadu za obrazovkou. Jediným „opravdovým“ reproduktorem tak zůstává subwoofer v opěrné desce, protože tímto způsobem se přehrávají jen střední a vyšší frekvence.

Sony Bravia A1 a designový koncept One Slate tvořený jednou deskou

Unikátní technologie přehrávání zvuku umožnila televizi Bravia A1 zcela se zbavit reproduktorů i rámečků kolem displeje. Obrazovka připomíná elegantní desku One Slate bez rušivých designových elementů, která se bude zejména v moderních interiérech nádherně vyjímat. V podobně minimalistickém duchu je řešená i opěrná deska, tudíž televize nemá ani klasický stojánek.

Sony Bravia A1, One Slate

Čistý a jednoduchý design je typický pro každou část televize. Nikde nenajdete něco navíc, vše je minimalistické, jednoduše žádný rušivý element. Sony nám tak ani nedává jinou možnost, než se soustředit na to nejdůležitější - obraz.

Sony se tak podařila poměrně zajímavá věc. Televize zcela dosedá na stůl a vzadu ji podpírá blok skrývající basový reproduktor i všechny porty. A aby byl design co nejčistší a bez odhalených konektorů, celou opěrnou desku lze jednoduše schovat pod krytem. Televizi Sony Bravia A1 lze upevnit i na zeď, její místo ale nepochybně patří na stůl, kde bude přitahovat pozornost ze všech stran.

Sony Bravia A1, zadní strana

Dokonce i zadní část televize je téměř bez poskvrny. Chybí klasický stojánek, basový reproduktor a veškeré porty se totiž ukrývají za elegantním podpěrným blokem televize. Televize skvěle zapadá do moderního interiéru.

OLED televize nabídne hlubokou černou a přirozené barvy

Zvuk a design televizí Bravia A1 hrají tedy více než důstojnou roli špičkovému obrazu OLED panelu se 4K rozlišením. Ten, jak známo, představuje vrchol mezi dnešními zobrazovacími technologiemi, a klasické LCD v mnohém překonává. OLED panely zobrazují sytější černou a jasnější bílou, čímž dosahují realističtějšího barevného podání. OLED televize A1 podporují všechny HDR formáty, tedy Dolby Vision, DHR10 a HLG. Můžete se těšit na prvotřídní jas 1 000 nitů a 100 % barevného prostoru DCI-P3.

Sony Bravia A1, OLED

Špičkový obraz zajišťuje OLED panel se 4K rozlišením. Díky speciální OLED technologii dochází k vyobrazení sytější černé, jasnější bílé barvy a realistickému podání přirozených barev. To vše vyústí v neobvyklý zážitek ze všech filmů a her.

O bezchybné řízení jasu na úrovni jednotlivých bodů se stará nejvýkonnější procesor v televizích Sony, Procesor X1 Extreme. Objevil se již u dříve představeného 4K UHD LED televizoru Sony ZD9 a vyvine o 40 % větší výkon než známý Processor X1.

Bravia A1 běží na Androidu

Vyšší řady televizí Sony jsou již dva roky věrné operačnímu systému Android a ne jinak je tomu u Bravia A1. Zapojte do televize síťový kabel a můžete sledovat videa na YouTube, filmy na Netflixu nebo poslouchat hudbu ze Spotify či hrát hry. Možností je však mnohem víc, protože z Google Play Store si do televizoru lehce stáhnete takřka jakoukoli aplikaci.

Sony Bravia A1, Android

Jak už bývá u televizí značky Sony zvykem i na televizi Bravia A1 běží optimalizovaný systém Android. Pokud zapojíte síťový kabel nebo připojíte televizi skrze WiFi vaše možnosti jsou takřka neomezeny - oblíbené aplikace a hry, to vše stáhnete do vaší televize.

Velmi dobře zpracovanou a přesnou funkcí Android televizí je hlasové vyhledávání, které snadno najde například sportovní výsledky či váš oblíbený film. Technologie Chromecast vám pak z vašeho chytrého telefonu v mžiku přenese do televizoru právě přehrávané video, hru, či aplikaci.

Sony Bravia A1 není pro šetřílky

Pro koho je tedy určena řada televizí Sony Bravia A1? Pro zákazníky vyžadující jen to nejlepší, ať už v oblasti kvality obrazu, zvuku, designu nebo technologických vychytávek. Zvuk vycházející přímo z obrazovky jinde nenajdete a rovněž vzhled televizoru bez reproduktorů je neokoukaný. S televizí A1 se zkrátka odlišíte. Pokud nemáte hluboko do kapsy a hledáte televizor, na který se hezky dívá v zapnutém i vypnutém stavu, nic lepšího, než Sony Bravia A1 nenajdete.

Sony Bravia A1, design
P-DC1-WEB18