Obnovit stránku

Osobní váhy Tanita: Pomocníci při dodržování dietního nebo tréninkového plánu (RECENZE)

Aktualizováno • Autor: Iva Koňaříková

Plánujete zhubnout, či nabrat svalovou hmotu? Nebo patříte mezi aktivní sportovce? Pokud udržení kondice berete skutečně vážně, pak si nenechte ujít recenzi osobních vah Tanita s analýzou těla. Celkem tři různé modely jsme podrobili domácímu testování a těšit se proto můžete kromě velkého srovnání parametrů a funkcí také na uživatelské zkušenosti. Zajímá vás, jakým způsobem váhy pracují a zda se alespoň přibližují analýze těla u profesionálního výživového poradce? Přečtěte si recenzi a vše se dozvíte.

Diagnostické váhy Tanita – recenze

Osobní váhy Tanita (RECENZE) – OBSAH

 1. Testování: 3 osobní váhy Tanita s tělesnou analýzou
 2. Váhy Tanita a přehledné srovnání klíčových parametrů
 3. Digitální osobní váha Tanita RD-953
 4. Digitální osobní váha Tanita BC-545N
 5. Digitální osobní váha Tanita RD-545
 6. Funkce a měřené hodnoty analytických vah Tanita
 7. Aplikace My Tanita
 8. Spokojenost s váhami Tanita – zkušenosti a dojmy
 9. Diagnostické osobní váhy Tanita – závěrečné hodnocení

Testování: 3 osobní váhy Tanita s tělesnou analýzou

Tentokrát jsme domácímu testování podrobili hned tři produkty najednou. Jedná se o digitální osobní váhy značky Tanita, které jsou vybavené tělesnou analýzou. Všechny modely se od sebe maličko liší, a právě na jejich rozdíly se v dnešní recenzi zaměříme. Těšit se můžete na velké srovnání všech tří diagnostických vah a také osobní zkušenosti, které naše domácnost po dobu jejich testování získala.

Testování – Tanita RD-953, Tanita BC-545N, Tanita RD-545
Testování – diagnostické váhy Tanita

Váhy Tanita a přehledné srovnání klíčových parametrů

Než se dostaneme k podrobnému popisu a zkušenostem s jednotlivými modely, pojďme se zaměřit na klíčové parametry. Všechny osobní váhy Tanita disponují tělesnou analýzou, dva modely dokonce pokročilejší segmentální analýzou těla.

Pracují na základě neinvazivní a nenáročné metody bioelektrické impedance BIA, pomocí které dokážou rychle vyhodnotit několik důležitých tělesných veličin. Výsledky se pak zobrazují na digitálním displeji, případně v mobilní aplikaci, kterou můžete využít v případě osobních vah s funkcí Bluetooth.

Všechny diagnostické váhy Tanita pro zobrazení naměřených hodnot využívají barevnou škálu, kdy platí:

 • Zelená barvazdravé hodnoty.
 • Žlutá barvahraniční hodnoty.
 • Červená barvanezdravé hodnoty.

Na přehled klíčových parametrů a srovnání jednotlivých modelů vah Tanita se podívejte do tabulky níže.

Typ / parametr Tanita RD-953 Tanita BC-545N Tanita RD-545
Typ váhy Digitální diagnostická (s funkcemi) Digitální diagnostická (s funkcemi) Digitální diagnostická (s funkcemi)
Nosnost 200 kg 150 kg 200 kg
Přesnost měření 50 g 100 g 50 g
Způsob měření Základní 4-bodová analýza Segmentální 8-bodová analýza Segmentální 8-bodová analýza
Počet možných uživatelských profilů 4 5 4
Bluetooth a mobilní aplikace
!

Váhy Tanita využívající metodu bioelektrické impedance BIA pracují se slabým elektrickým proudem, který může ovlivnit činnost jiného přístroje. Proto tyto váhy nesmějí používat lidé s lékařským implantátem, tedy například s podpůrným srdečním přístrojem. Pro těhotné je pak určena výhradně funkce prostého vážení, ostatní měření rovněž v tomto období vhodná nejsou.

Digitální osobní váha Tanita RD-953

Jako první jsem rozbalila osobní váhu Tanita RD-953. Nabízí se v bílém a černém provedení, přičemž já jsem dostala možnost vyzkoušet právě černou variantu. Design bych celkově zhodnotila jako velmi povedený. Horní deska je tvořena z elegantního tvrzeného skla, což v kombinaci s podsvícením vypadá velmi dobře. Spolu s osobní váhou byl v balení také podrobný manuál a potřebné tužkové baterie k napájení.

Digitální osobní váha Tanita RD-953 – obsah balení
Digitální osobní váha Tanita RD-953 – obsah balení

Uvedení do provozu

Po vybalení bylo potřeba najít pro váhu vhodné umístění, aby bylo dosaženo přesných výsledků měření za dodržení bezpečnostních pravidel. Váha musí stát na rovné pevné ploše, ideálně na podlaze namísto koberce. Následně jsem vložila AA baterie a pustila se do nastavování. Celý proces jsem začala stažením a nainstalováním mobilní aplikace, která mě propojením s váhou provedla krok za krokem. Díky aplikaci bylo nastavení opravdu rychlé, vše zabralo jen pár minut. Veškeré potřebné údaje bylo totiž možné zadat přímo do aplikace.

Pokud však nebude připojení ke smartphonu kompletní, vyzve vás váha k nastavení data, času a osobních dat prostřednictvím digitálního dotykového displeje. Ovládání váhy je sice poměrně pohodlné, displej reaguje velice dobře, avšak skrze mobilní aplikaci byl alespoň pro mne celý postup komfortnější.

Uživatelské profily

Váha Tanita RD-953 umožňuje nastavení profilů až pro 4 různé uživatele. Vhodná je přitom pro dospělé i děti od 5 let, takže bez problémů může sloužit i jako detailnější rodinná váha do domácnosti. U profilů se na displeji zobrazuje nastavené jméno, přičemž ke každému je přiřazena také barva podsvícení:

 • 1 – modrá
 • 2 – růžová
 • 3 – bílá
 • 4 – světle modrá
Tanita RD-953 uživatelský profil
Uživatelské jméno nastavené v aplikaci se zobrazuje u daného profilu na váze, a to včetně relevantního barevného podsvícení.

Váha rozlišuje uživatele podle různých kritérií, přičemž pro jednotlivé kategorie nabízí konkrétní módy měření. Na výběr je z následujících režimů:

 • Dospělý mód od 18 do 99 let
 • Dětský mód pro děti od 7 let a od výšky 110 cm
 • Atletický mód pro osoby, které 10 hodin týdně pravidelně alespoň 1 rok trénují

Kromě paměti pro zadání až 4 uživatelů nabízí váha Tanita RD-953 také režim Host (Guest). Po zadání věku, pohlaví a výšky si tak mohou tělesné hodnoty přeměřit i vaši známí. Na displeji se naměřené hodnoty v režimu Host zobrazují po dobu 40 vteřin a neukládají se do paměti.

Jak Tanita RD-953 váží?

Měření tělesných hodnot je možné provádět se smartphonem i bez něj. Pokud zrovna u sebe smartphone nemáte, uloží se naměřené hodnoty do monitoru váhy a do aplikace se odešlou společně s dalším měřením s pomocí smartphonu. Monitor si dokáže zapamatovat až 10 sad měření.

Výhodou je, že platforma s 4elektrodovým systémem dokáže automaticky rozeznat zadaného uživatele, takže kdykoliv si na váhu stoupnete, bude barva podsvícení odpovídat vašemu profilu (nastavenému osobnímu číslu). A pokud se váha náhodou splete, můžete jednoduše manuálně přepnout na jiný profil.

Nechybí zde ani barevná škála přibližující naměřené hodnoty. Údaje na displeji vždy probliknou příslušnou barvou dle zdravotního rizika. Pokud se tedy spokojíte se základní 4bodovou analýzou těla a hledáte osobní váhu s možností propojení s mobilní aplikací, pak tento model určitě stojí za úvahu.

Tanita RD-953 – vážení Tanita RD-953 – vážení Tanita RD-953 – vážení
Vážení a měření hodnot je možné začít z prostředí aplikace, po dokončení měření se hodnoty do aplikace automaticky odešlou. Zvážit se ale můžete i bez pomoci smartphonu.

Digitální osobní váha Tanita BC-545N

Druhá na řadu přišla váha Tanita BC-545N. Oproti předchozímu modelu má výrazně robustnější konstrukci a je o něco těžší. Nášlapná deska je tvořena z plastu a doplněná kovovými plochami, ve kterých jsou umístěny senzory. Součástí desky jsou také dva displeje, jeden klasický digitální a druhý grafický, na kterém se zobrazuje barevná škála naměřených hodnot. Nad displejem je pak uloženo madlo s vestavěnými snímacími elektrodami na samonavíjecím mechanismu. Váha se napájí pomocí 4 tužkových AA baterií, které jsou součástí balení.

Uvedení do provozu

Protože váhu Tanita BC-545N nelze skrze absenci funkce Bluetooth spárovat s mobilní aplikací, bylo počáteční nastavení a vložení osobních dat časově náročnější než u předchozího modelu. Po vložení baterií a nalezení vhodného místa mne váha vyzvala k nastavení data a času a vytvoření uživatelského profilu – k dispozici je paměť pro celkem 5 uživatelů, přičemž každý si musí zvolit své identifikační číslo (od 1 do 5). Po zadání základních osobních údajů přišlo na řadu první kontrolní měření hmotnosti a tělesného tuku, čímž byl uživatelský profil vytvořen.

Digitální osobní váha Tanita BC-545N – obsah balení
Digitální osobní váha Tanita BC-545N – obsah balení. Odlišností je předtištěná tabulka pro ruční zápis naměřených hodnot.

Jak váha Tanita BC-545N váží?

Tato diagnostická váha je již vybavena vysunovacím madlem, na kterém jsou umístěny dvě elektrody. Při vážení tedy musí uživatel stát na nášlapné desce a současně po dobu zhruba 30 vteřin držet výsuvné madlo. Dohromady má váha celkem 8 elektrod (dotykových bodů), díky čemuž je schopna poskytnout segmentální analýzu těla.

Na tomto modelu oceňuji praktické nášlapné tlačítko ON/OFF, které je velice šikovně umístěno. K váze tedy stačí přistoupit, zapnout pomocí nášlapného tlačítka a vážení může začít. Potěšilo mne, že i tento model je schopný automaticky rozpoznat uloženého uživatele, takže před vážením není potřeba nic nastavovat. Celý proces trvá přibližně 40 vteřin, po kterých váha 2× zapípá, což je signál, že z ní můžete sestoupit. Po sestoupení z váhy stačí pro zobrazení naměřených hodnot zmáčknout tlačítko VÝSLEDEK - RESULT. Pomocí tlačítek vedle grafického displeje lze pak snadno zobrazit hodnoty každého segmentu, a to:

 • Celé tělo
 • Levá paže
 • Pravá paže
 • Trup
 • Levá noha
 • Pravá noha
Digitální osobní váha Tanita BC-545N – vážení Digitální osobní váha Tanita BC-545N – vážení Digitální osobní váha Tanita BC-545N – vážení Digitální osobní váha Tanita BC-545N – vážení
Naměřené hodnoty včetně jejich rozdělení na konkrétní segment si můžete zobrazit pomocí tlačítek vedle displeje.
i

U dětí od 5 do 17 let váha změří pouze tělesnou hmotnost, BMI a % tělesného tuku.

Umí Tanita BC-545N zobrazit předchozí naměřené hodnoty?

Ano, všechny hodnoty je u každého profilu možné zobrazit pomocí funkce předešlého naměření hodnot. Slouží pro to opět samostatné tlačítko PAST - MINULOST. Předešlé hodnoty daného uživatele je možné zobrazit po každém měření. Pro zobrazení hodnot jiného uživatele slouží tlačítko USER, pomocí kterého nastavíte konkrétního uživatele (jeho identifikační číslo).

Údržba externího snímače čističky vzduchu Leitz TruSens Z-2000 Údržba externího snímače čističky vzduchu Leitz TruSens Z-2000 Digitální osobní váha Tanita BC-545N – historie měření
Diagnostická váha Tanita BC-545N nabízí kromě možnosti změny jednotek také náhled do historie měření.

Digitální osobní váha Tanita RD-545

Jako poslední jsem rozbalovala nejdražší model Tanita RD-545. Nabízí 8bodovou segmentální analýzu, a navíc disponuje i funkcí Bluetooth a možností spárování s mobilní aplikací. Rovněž se napájí tužkovými baterii, které jsou součástí balení.

Uvedení do provozu

Stejně jako v prvním případě bylo uvedení váhy do provozu naprosto komfortní, a to díky mobilní aplikaci. Po vložení baterií a nalezení vhodného místa pro váhu jsem během chvilky nastavila osobní údaje v aplikaci, provedla první kontrolní vážení a vše bylo připraveno na pravidelný provoz.

Digitální osobní váha Tanita RD-545 – obsah balení
Digitální osobní váha Tanita RD-545 – obsah balení

Uživatelské profily

V rámci této váhy si můžete nastavit celkem 4 profily pro různé uživatele a opět nechybí ani režim Host. Každý uživatel se musí nejprve zaregistrovat na ovládacím panelu váhy a vybrat si své osobní číslo, ke kterému se opět váže rozlišující barevné podsvícení:

 • 1 – modrá
 • 2 – růžová
 • 3 – bílá
 • 4 – nebesky modrá
 • Host – fialová
Digitální osobní váha Tanita RD-545 – aplikace Digitální osobní váha Tanita RD-545 – aplikace Digitální osobní váha Tanita RD-545 – aplikace
Maximální komfort při měření díky aplikaci – stačí kliknout na Začít měření, poté se váha sama zapne a zobrazí se profil pro identifikaci uživatele.

Jak váha Tanita RD-545 váží?

Ani v tomto případě váze nechybí funkce automatického rozpoznávání uživatele, za což výrobci patří zaslouženě palec nahoru. Stejně tak se ale můžete zvážit i po manuálním výběru vašeho profilu (zadání ID čísla). A pokud si v aplikaci při nastavení zadáte přezdívku, bude se na váze zobrazovat namísto vašeho ID čísla. Díky interní paměti nemusíte mít při každém vážení k dispozici smartphone. Váha si dokáže zapamatovat data až z 10 měření.

Průběh vážení a měření hodnot trvá několik desítek vteřin. Výsledky měření se poté zobrazují vždy po 4 vteřinách u každé hodnoty, přičemž ikony šipek na obrazovce indikují buďto pozitivní, nebo negativní změnu hodnoty od posledního měření. Mezi zobrazovanými hodnotami je možné i manuálně přepínat a výsledky si lze zobrazit pro celé tělo i jednotlivé segmenty zvlášť.

Digitální osobní váha Tanita RD-545 – vážení Digitální osobní váha Tanita RD-545 – vážení Digitální osobní váha Tanita RD-545 – vážení Digitální osobní váha Tanita RD-545 – vážení
Displej váhy Tanita RD-545 je velice dobře čitelný. Opět zde nechybí barevné podsvícení uživatelského profilu ani probliknutí hodnoty v barvě dle zdravotního rizika.

Funkce a měřené hodnoty analytických vah Tanita

Všechny tři osobní diagnostické váhy Tanita disponují analytickými funkcemi, prostřednictvím kterých informují o stavu vaší kondice a o tom, jak funguje váš metabolismus. Nabídkou měřených hodnot se od sebe jednotlivé modely maličko liší, přičemž pár vybraných hodnot je možné měřit pouze u některých věkových skupin.

Typ váhy / měřená hodnota Tanita RD-953 Tanita BC-545N Tanita RD-545
Procento (%) tělesného tuku
Procento (%) vody v těle
Viscerální tuk
Množství svalové hmoty
Množství kostní hmoty
Bazální metabolismus (BMR)
Doporučený denní příjem kalorií (DCI)
Hodnota metabolického věku
Kvalita svalů
Skóre svalů
Hodiny a kalendář
    

Procento (%) tělesného tuku

Naměřená hodnota představuje množství tělesného tuku v poměru k tělesné hmotnosti. Udržování zdravé hladiny tuku v těle snižuje riziko určitých nemocí, například vysoký krevní tlak, rakoviny či onemocnění srdce apod.

Procento (%) vody v těle

Naměřená hodnota označuje celkové množství tekutiny v lidském těle, které je vyjádřené jako procentní podíl její celkové hmotnosti. Voda se nachází v každé buňce, tkáni a orgánu lidského těla a je velmi důležité dodržovat správný pitný režim.

Viscerální tuk

Naměřená hodnota ukazuje množství útrobního tuku v těle. Jde o tuk uložený hluboko v dutině břišní, kde obklopuje vnitřní orgány. Má ochrannou funkci, avšak jeho nadbytek může zvýšit riziko srdečních chorob, vysokého krevního tlaku a diabetu 2. typu.

Množství svalové hmoty

Naměřená hodnota ukazuje předpokládanou hmotnost svalů v těle. Hodnota zahrnuje nejen kosterní, srdeční a trávicí svaly, ale také vodu ve svalech obsaženou. Je důležité udržovat svalovou hmotu v těle, protože funguje jako hnací motor při spalování energie.

Množství kostní hmoty

Tato funkce měří množství kostí (kostních minerálů) v těle. Pro udržení zdravých a pevných kostí je důležité konzumovat pestrou stravu bohatou na vápník a také zapojit pravidelné tělesné cvičení.

Bazální metabolismus (BMR)

Bazální metabolismus nebo spíše bazální rychlost metabolismu vyjadřuje množství energie potřebné k podpoře všech primárních tělesných funkcí a procesů – dýchání, srdeční rytmus, růst svalů, kostí, vlasů a kůže. Zjednodušeně řečeno jde o množství kalorií potřebných pro normální fungování těla.

Doporučený denní příjem kalorií (DCI)

DCI je součet bazálního metabolismu a množství energie, které vydáte pohybem během dne. Vypočítá se tak, že se hodnota BMR vynásobí určitým koeficientem dle vaší aktivity.

Hodnota metabolického věku

Váha na základě změřeného BMR vypočítá průměrný věk, kterému odpovídá váš metabolismus. Jde tedy o srovnání vaší bazální rychlosti metabolismu (BMR) s průměrnou BMR vaší věkové skupiny. Pokud váha naměří vyšší metabolický věk než je váš skutečný, měli byste zlepšit svůj metabolismus.

Kvalita svalů

Tento ukazatel indikuje kvalitu svalů v závislosti na věku a fyzické kondici. V dobrém stavu jsou obvykle svaly mladých nebo pravidelně cvičících osob. S přibývajícím věkem, nebo pokud pravidelně necvičíte, se kvalita svalů zhoršuje.

Skóre svalů

Skóre kvality svalů označuje aktuální stav. Zobrazuje se pomocí hodnot na barevné škále.

Hodiny a kalendář

Hodiny a kalendář jsou součástí vybraných vyšších modelů vah Tanita, které mají interní paměť. Na displeji váhy je pak díky tomu možné sledovat historii měřených hodnot, aniž byste je museli přenášet chytrého zařízení (PC, smartphone apod.).

Aplikace My Tanita

Varianty osobních vah Tanita RD-953 a Tanita RD-545 mají jednu výjimečnost. Jsou vybavené funkcí Bluetooth, prostřednictvím které využívají přenosu dat do bezplatné mobilní aplikace My Tanita. Ve smartphonu je pak možné dlouhodobě sledovat naměřené hodnoty v rámci časové osy, což lze dobře využít v rámci plnění individuálních cílů. V aplikaci lze přehledně kontrolovat například redukci váhy, nárůst svalové hmoty či obsah tělesných tekutin.

K dispozici jsou také další přenosy mezi aplikacemi v závislosti na operačním systému smartphonu – Google fit a u iPhonů pak Apple health.

 • Tvorba uživatelských profilů
 • V prostředí aplikace si můžete vytvořit několik uživatelských profilů, ke kterým lze následně přiřadit osobní informace důležité k vyhodnocení naměřených hodnot – pohlaví, výšku, datum narození a přibližnou úroveň aktivity. Celý proces je mnohem rychlejší než při zadávání údajů na displeji váhy. Navíc jméno, které nastavíte v aplikaci, se pak vždy při vážení zobrazí na displeji váhy i s konkrétním barevným podsvícením.

 • Infografika a barevné štítky
 • Výhodou napříč celé aplikace je právě zmíněná infografika a také zobrazování výsledků měření dle barevné škály. Ke každé hodnotě je přidělen barevný štítek, podle kterého ihned poznáte úroveň vašeho osobního zdraví. Otázkou je, jak dobře se půjde v údajích orientovat například po celém roce evidence měření. Dle dohledatelného popisku aplikace zvládne ukládat výsledky měření až po dobu jednoho roku.

  Digitální osobní váhy Tanita – vysvětlení hodnot Digitální osobní váhy Tanita – vysvětlení hodnot Digitální osobní váhy Tanita – vysvětlení hodnot
  Ukázka vysvětlení naměřených hodnot v aplikaci.
 • Výsledky měření
 • Výsledky jednotlivých měření se u každého profilu postupně ukládají do paměti. Jsou přehledně rozřazené podle měsíce v roce, označené konkrétním datumem i časem vážení. V záznamech najdete souhrn naměřených hodnot, pokaždé i s infografikou a doplňujícími informacemi ke konkrétní hodnotě. Nemusíte proto nic dohledávat, pokud náhodou některému parametru neporozumíte, aplikace vám vše dopodrobna vysvětlí.

 • Export výsledků měření do PDF
 • Při používání osobních vah Tanita se budete cítit jako v rukou profesionálního výživového poradce. Každé výsledky měření si totiž můžete také vyexportovat do jednotného PDF souboru, ve kterém najdete přehledné grafy a tabulky zobrazující naměřené hodnoty, a to včetně historie měření. I v tomto případě tak získáte skvělý přehled, jakých výsledků jste v čase dosáhli, jež si můžete následně i vytisknout.

      

  Ukázka exportu výsledků měření – Tanita RD-953

      
  Digitální osobní váha Tanita RD-953 – export

  Ukázka exportu výsledků měření – Tanita RD-545

      
  Digitální osobní váha Tanita RD-545 – export
 • Přehled trendů
 • Na základní kartě aplikace najdete záložku s názvem Přehled trendů. Zobrazuje se zde liniový graf, prostřednictvím kterého lze sledovat svůj pokrok. Stejně tak můžete v této záložce přejíždět prstem do stran a zobrazit tak další měřené jednotky v čase.

  Digitální osobní váhy Tanita – aplikace, trendy Digitální osobní váhy Tanita – aplikace, trendy Digitální osobní váhy Tanita – aplikace, trendy
  Přehled trendů nabízí zobrazení hodnot v přehledném grafu.
 • Technické požadavky
 • Aplikace My TANITA – Healthcare App je dostupná zdarma na Google Play i App Store. Pro komunikaci je tedy možné používat mobilní zařízení s operačním systémem Android (minimálně verze 6.0) nebo iOS. Smartphone zároveň musí podporovat verzi Bluetooth 4.0. (vydána v roce 2010).

Spokojenost s váhami Tanita – zkušenosti a dojmy

Během testování se nám potvrdilo, že všechny tři modely vah Tanita přináší vysokou přesnost měření. S jejich pomocí tak lze snadno kontrolovat váš pokrok v čase a dohlížet i na celkové zdraví, což je nesmírně důležité nejen při dodržování dietního či tréninkového plánu.

Diagnostické váhy mohou být pro každého spouštěčem, který vám napoví, že byste se sebou měli něco dělat. Prozradí vám spoustu důležitých informací o vašem těle a dokážou tak včas upozornit na nezdravé hodnoty. Měří rychle a spolehlivě – výsledky svých stravovacích návyků či tréninku tak uvidíte dřív, než vám je ukáže zrcadlo.

Recenzovaná trojice vah navíc pokrývá poměrně široké cenové rozpětí, takže si na své přijdou méně nároční či rekreační sportovci i profesionálové, kteří se nezdráhají vyšší investice.

Celkové hodnocení: Tanita RD-953

U nejlevnějšího z recenzovaných modelů bych vyzdvihla funkci Bluetooth a možnost spárování s mobilní aplikací. Sledování naměřených hodnot je v tomto případě velmi pohodlné. Navíc lze v aplikaci zobrazit přehledné grafy či vytvářet praktické exporty, ve kterých vidíte svůj pokrok v čase. Velmi se mi také líbí designové zpracování váhy, především skleněný povrch doplněný modrým osvětlením. Nevýhodou může být absence hodin a kalendáře či funkce doporučeného příjmu kalorií a také fakt, že tato váha poskytuje pouze základní 4bodovou analýzu těla.

Celkové hodnocení: Tanita BC-545N

Prostřední z recenzovaných vah sice nedisponuje funkcí Bluetooth, takže ji ani nelze spárovat s mobilní aplikací, avšak pro přehledné zobrazení hodnot využívá druhý grafický displej. Ten se dočkal skutečně povedeného zpracování – stejně jako v mobilní aplikaci na něm vidíte výsledné hodnoty měření vyobrazené pomocí barevné škály hodnot, jež ihned prozradí stav dané hodnoty. Největší předností je pokročilá 8bodová analýza těla a možnost zobrazení hodnoty pro konkrétní segment. Jako nevýhodu bych označila použití plastů na nášlapné ploše a také maximální kapacitu vážení jen 150 kg.

Celkové hodnocení: Tanita RD-545

Na závěr se dostáváme k hodnocení nejdražšího modelu, váhy Tanita RD-545. Tato varianta nabízí jednak špičkové měření hodnot srovnatelné s přístroji použitelnými v lékařském prostředí, avšak také technologii Bluetooth a možnost spárování s mobilní aplikací. Ze všech tří modelů se tak jedná o nejpokročilejší váhu, která své využití najde u všech aktivních sportovců a současně nadšenců do technologií. Negativně bych ohodnotila pouze fakt, že je nášlapná plocha opět vyrobena z plastu.

Diagnostické osobní váhy Tanita – závěrečné hodnocení

Diagnostické osobní váhy Tanita recenze

Diagnostické osobní váhy Tanita

Diagnostické osobní váhy Tanita

Diagnostické váhy Tanita představují díky svým funkcím skvělé pomocníky při dodržování dietního či nabíracího plánu, ale i při udržování zdravé fyzické kondice. Díky možnosti dlouhodobého sledování naměřených hodnot lze všechny tři modely navíc využít jako prevenci proti v boji proti obezitě, vysokému krevnímu tlaku a cukrovce. Skrze to se váhy Tanita hodí nejen pro aktivní a profesionální sportovce, ale pro všechny, kterým jejich zdraví není lhostejné.

Klady

 • BIA – velice přesná metoda měření
 • Paměť pro vytvoření 4–5 uživatelských profilů
 • Barevné rozlišení uživatelských profilů
 • Automatické rozpoznání registrovaného uživatele
 • Režim Host pro měření nezaregistrovaných osob
 • Měřené hodnoty se zobrazují v barevné škále
 • Napájení pomocí tužkových AA baterií (součástí balení)

Zápory

 • Nevhodné těhotné ženy a osoby s lékařským implantátem

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB22