Obnovit stránku

Specifické krmivo pro veterinární diety psů a koček

Aktualizováno

Pokud vašeho psa či kočku trápí zdravotní obtíže jako diabetes, zánět slinivky břišní či různé alergie na krmivo, případně má obtíže s pohybovým aparátem, pak je nezbytné podávat jim krmiva určená pro specifické účely výživy. Veterinární diety Calibra napomáhají stabilizovat a udržet organismus vašeho čtyřnohého přítele v co nejlepším možném stavu, nabídka krmiva navíc zahrnuje jak granule, tak masové konzervy, a dokonce i chutné pamlsky.

Calibra dietní krmivo

Specifické krmivo pro veterinární diety psů a koček – OBSAH

 1. Veterinární dieta jako součást léčby i prevence
 2. Calibra veterinární diety
 3. Pamlsky jako součást veterinární diety
 4. Optimální strava při artróze psů
 5. Krmivo při potravinové alergii a intoleranci
 6. Strava pro kočky s nejčastější zdravotní indikací

Veterinární dieta jako součást léčby i prevence

Veterinární dieta nemusí být nasazena zvířeti jen v průběhu léčby, ale může být vhodnou volbou i v případě prevence. To se týká například některých velkých psích plemen, která jsou obecně náchylná k obezitě, a je proto vhodné jim podávat produkty se sníženou energetickou hodnotou s označením „Obesity“ či „Weight management“. V případě již obézních psů, jejichž pohybový aparát je mnohem více zatěžován, se doporučuje zvolit produkt určený pro podporu kloubů. Nese označení „Joint“ a pod značkou Calibra jde například o krmivo VD Dog Joint and Mobility či Calibra VD dog Joint and Mobility Low calorie s nižší energetickou hodnotou, které se kromě podpory pohybového aparátu zaměřuje i na redukci hmotnosti prostřednictvím nižší energetické hodnoty krmiva.

i

Veterinární diety podléhají NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2020/354. To přesně definuje konkrétní složení krmiva, jeho přesný obsah i parametry, které procházejí přísnými kontrolami. Kupující má tak jistotu, že zakoupené krmivo obsahuje dostatečné množství funkčních surovin a vyhovuje požadavkům konkrétního onemocnění.

Každé onemocnění vyžaduje individuální přístup se zaměřením na konkrétní živiny. V případě potravinové alergie či intolerance je potřeba kontrolovat zdroje bílkovin, v případě onemocnění ledvin také jejich obsah a zastoupení minerálních látek, hlavně pak fosforu. Při regulaci řízení obezity a u trávicích obtíží jako například onemocnění slinivky břišní je nutné podávat krmivo s omezeným obsahem tuku. Sacharidy je třeba striktně kontrolovat při cukrovce, vláknina hraje klíčovou roli gastrointestinálních obtíží a při redukci hmotnosti. V případě veterinárních diet nelze opomenout ani vitamíny a minerální látky, jejichž správný obsah je rozhodující hlavně u onemocnění močového traktu, jater, ledvin, srdce i trávicího traktu.

Veterinární krmivo Calibra
Pro značku Calibra je na prvním místě spokojenost a vitalita domácích mazlíčků.

Calibra veterinární diety

Veterinární diety pod značkou Calibra se zaměřují na nejčastější zdravotní problémy psů a koček. Jednotlivé receptury vycházejí z klinických studií a jsou založeny na výsledcích práce veterinárních nutričních specialistů. V nabídce najdete suché i vlhké varianty diet, nově také chutné veterinární pamlsky. Krmiva Calibra obsahují nejkvalitnější možné zdroje nutrientů i exkluzivní aditiva pro maximální efekt terapeutických diet.

Veterinární dieta Calibra
Správným výběrem krmiva podpoříte zdraví vašeho psa.

i

Použití konkrétní veterinární diety je vhodné vždy konzultovat s vaším veterinárním lékařem, který zná nejlépe zdravotní stav vašeho mazlíčka a dokáže určit, zda daný produkt odpovídá jeho potřebám.

Pamlsky jako součást veterinární diety

Že pamlsky a veterinární dieta nejdou dohromady? Tak to vás rychle vyvedeme z omylu. Nejsou to však jen tak ledajaké pamlsky, ale dobrůtky Calibra Veterinary Diets snack se speciálním složením sestaveným v souladu s veterinární dietou. Jejich podávání proto nenarušuje terapeutický efekt dietního krmiva a vybrat si můžete pamlsky přesně podle dietního zaměření vašeho psa.

 • Při problémech s nadváhou či při onemocnění cukrovkou: Weight Management – v souladu s veterinární dietou Diabetes & Obesity
 • Při trávicích obtížích, při problémech se zažíváním: Gastrointestinal Support – v souladu s veterinární dietou Gastrointestinal & Pancreas
 • Obtíže související s ledvinami, kardiovaskulárním či jaterním onemocnění: Vitality Support – v souladu s veterinární dietou Renal & Cardiac a Hepatic
 • Obtíže s pohybovým aparátem jako zhoršené vstávání či kulhání: Mobility Support – v souladu s veterinární dietou Joint & Mobility a Joint & Mobility Low Calorie
 • Alergie, problémy se srstí a s citlivostí kůže: Hypoallergenic – v souladu s veterinární dietou Hypoallergenic Skin & Coat Support
 • Problémy s močovým ústrojím: Urinary Care – v souladu s veterinární dietou Struvite

i

Veterinární pamlsky nenahrazují veterinární dietu a jejich denní dávka by neměla překročit 10 % celkového doporučeného denního příjmu kalorií. Také v tomto případě se vždy řiďte pokyny svého veterináře.

Veterinární dieta Calibra
Také pamlsky a dobrůtky by měly být v souladu s veterinární dietou, aby nedošlo k narušení efektu léčby.

Optimální strava při artróze psů

Artróza psů je chronické degenerativní onemocnění postihující kosti a měkké tkáně kloubů. Postiženým psům působí bolest a snižuje jejich pohyblivost. Onemocnění se vyskytuje u všech plemen psů bez ohledu na jejich velikost, hmotnost nebo věk, přičemž náchylnější bývají větší plemena jako němečtí ovčáci, labradoři či dogy. Dietetická opatření při artróze psů souvisí s podáváním vyváženého krmiva s redukovaným obsahem energie doplněného o vápník, fosfor a vitamín D. Tomu odpovídá receptura veterinární diety Calibra VD Joint & Mobility, která je postavena na kombinaci nutričně hodnotného složení a vysoké koncentrace látek pro podporu udržení svalové hmoty a regeneraci.

Veterinární dieta Calibra
V boji s artrózou vsaďte na krmivo Calibra VD Joint & Mobility.

Krmivo při potravinové alergii a intoleranci

Potravinových alergií a intolerancí stále přibývá nejen u lidí, ale také u psů. Nejčastější projevy u nich zaznamenáme na kůži a v trávicím traktu, kdy postižený pes trpí například chronickými průjmy nebo zvracením. Na kůži můžeme pozorovat zarudnutí, svědivost, výskyt lysých míst, případně strupů nebo i místa se sekundární bakteriální či kvasinkovou infekcí. K nejběžnějším potravinovým alergenům, které způsobují psům zmíněné obtíže, patří pšenice, mléčné výrobky, a hovězí či kuřecí maso, z intolerancí pak intolerance mléčného cukru (laktózy). Pro tyto případy bylo speciálně uzpůsobeno krmivo Calibra VD Hypoallergenic Skin & Coat Support, které je možné využít jako kompletní krmivo pro dlouhodobé užívání, i jako krmivo pro eliminační dietu.

Veterinární dieta Calibra
Calibra VD Hypoallergenic Skin & Coat Support zvláště ocení majitelé psů s potravinou alergií či intoleranci.

Strava pro kočky s nejčastější zdravotní indikací

K jedné z nejčastějších zdravotních komplikací u koček patří infekce močových cest a tvorba močových kamenů, tzv. struvitů. Ty lze ve většině případů úplně rozpustit speciální dietou a předejít tak náročnému chirurgickému zákroku. V případě výskytu struvitových kamenů představuje veterinární dieta Calibra VD Struvite hlavní terapii. Její speciální složení účinně snižuje pH moči, což zabraňuje tvorbě dalších struvitů a podporuje rozpuštění již vzniklých kamenů.

Veterinární dieta Calibra
Při onemocnění močových cest je optimální podávat kočce veterinární dietu Calibra VD Struvite.
i Mohlo by vás zajímat


Dopřejte svým mazlíčkům kvalitní výběr optimální stravy v závislosti na jejich konkrétním zdravotním stavu a podpořte tak jejich vitalitu a plnohodnotný život.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13