Obnovit stránku

Planeta Minecraft

Historie Minecraftu se píše již od roku 2009 kdy pod hlavičkou společnosti Mojang vytvořil první verzi švédský programátor Markus Persson. Gigantický boom a více než 50 miliónů prodaných kopií nenechalo klidné šéfy Microsoftu, kteří se v létě 2014 rozhodli Mojang za 2,5 miliardy dolarů koupit. Pojďme se společně podívat, co stojí za tak triumfálním úspěchem.

Kostičkové šílenství vládne celému světu

Určitě se jedná o něco víc než jen skvělou herní značku. Jde totiž rovnou o otevřený svět poháněný živoucí komunitou. Digitální LEGO, ve kterém postavíte naprosto cokoliv, baví hráče všech věkových kategorií. Tento fenomén se šíří jako lavina a kromě počítačů běhá skvěle na konzolích i chytrých telefonech či tabletech. Proč už Minecraft nehrajete i vy?

Nejšikovnější hráči se však nespokojí se základní verzí, ale po hlavě se vrhají do vytváření speciálních módů, které přidávají zcela nové vychytávky. Například magii, větší počet zvířat, zajímavější změny počasí, ale třeba i rentgenový zrak. S jeho pomocí snadněji naleznete i ty nejvzácnější suroviny.

Řadu fanoušků osloví i oficiální Skyrim skin, který najednou vše promění v severní oblast Tamrielu se vším, co k tomu patří. Dojde třeba i na upravené menu, uživatelské rozhraní, craftovatelné předměty a nechybí ani hudební doprovod z původního soundtracku.

Úžasné stavebnice LEGO

Milovníci reálných kostiček uvítají i stavebnice LEGO. Ve spolupráci s touto dánskou společností vznikla okamžitě oblíbená řada Minecraft. Osvoboďte svou představivost a vytvářejte úchvatné modely.

Vidíte sami, že Minecraft nabízí nepřeberné možnosti zábavy a z našeho sortimentu si snadno vyberete i další produkty s logem hry. Například moc hezké mikiny a trička.

O firmě Mojang
Sídlo firmyStockholm, Švédsko
Založena2009
Webové stránkywww.mojang.com
P-DC1-WEB03