Program na stříhání hudby je skvělým pomocníkem pro profesionální hudebníky, ale i nadšené začátečníky. Máte plnou hlavu nápadů, které toužíte předvést světu? Music editor vám umožní nahrát a upravit zpěv, mluvené slovo, ale i celou řadu nástrojů. Jaké máte možnosti při výběru? Čtěte dále.
Program na stříhání hudby je nejčastěji počítačový software umožňující záznam zvuku, jeho editaci a v neposlední řadě export audia v různých formátech. Nahrávací program také zpravidla nabízí celou řadu doplňujících funkcí, a proto je oceňují hudebníci všech druhů – od zpěváků a kytaristů až po DJ nebo bubeníky.
i
Ve spojení s termínem program na tvorbu hudby se často setkáte také s označením DAW program. DAW je zkratka pro Digital Audio Workstation.
Program na úpravu hudby – na co se můžete těšit
Program na úpravu hudby umožňuje mnohem víc než prosté nahrávání zvuku. Některé pomůžou i s dosazením správného rytmu či noty. Jaké možnosti program na stříhání hudby pro začátečníky, ale také pokročilé přináší?
Program na úpravu hudby zvládne ve spojení s externí zvukovou kartou nahrávat živé nástroje.
Dokončený audio projekt lze díky DAW software exportovat v mp3, FLAC nebo celé řadě dalších formátů.
Hudební PC program umožňuje editovat a mixovat stopy, případně provádět finální mastering hudby.
Music editor je taktéž ideálním nástrojem na nahrávání zpěvu.
Není výjimkou, že program na tvorbu hudby disponuje proslulou funkcí auto-tune, která umožňuje automatické ladění zpěvu.
Program na tvorbu hudby – hudební knihovny
Téměř každý program na tvorbu hudby má k dispozici hudební knihovny. Ty obsahují zvukové šablony, které můžete při komponování hudby použít na vaše vlastní zvukové stopy. Vaše MIDI klávesy tak mohou znít jako klavír, flétna, sbor nebo třeba celý orchestr.
Program na střih hudby a důležité funkce
Jaké funkce program na střih hudby nabízí? Sepsali jsme pro vás ty skutečně důležité, které bývají společné pro všechny audio editory. Patří mezi ně ekvalizéry, identifikace tónů či automatické hudební stopy.
Identifikace zvuku vám napoví, z jakých tónů nebo akordů se vaše stopa skládá.
Podpora externích hudebních pluginů umožňuje do programu dohrát další knihovny nebo efekty.
Program na stříhání hudby, jako je třeba GarageBand, má k dispozici funkci, která pro vás vytvoří hudební stopu automaticky. Často se jedná o tzv. automatické bubeníky.
Ekvalizér patří mezi pomůcky, bez kterých se úprava hudby neobejde. Komplexnější programy na tvorbu hudby nabízí ekvalizéry frekvenční.
i
Program & aplikace na stříhání hudby – platit či neplatit?
Programy na tvorbu hudby jsou často distribuované formou předplatného, tedy měsíčního poplatku. Řada z nich však nabízí trial verzi. Program nebo aplikaci si tak můžete vyzkoušet po omezenou dobu zdarma.
Program na nahrávání hudby máte? Nezapomeňte na zvukovku
Program na nahrávání hudby funguje bez jakýchkoliv doplňků. Pomocí klávesnice a myši můžete editovat, stříhat, ale i tvořit nové stopy. Pokud ale chcete nahrávat kytaru nebo zpěv, budete potřebovat externí zvukovou kartu.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.