Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Razer a Philips Hue: spojení, které vás při hraní na PC pohltí

Aktualizováno

Razer, výrobce počítačových periferií, jako jsou klávesnice a myši, spojil síly s tradiční značkou elektroniky Philips. Společně vyvinuli technologii, která je postavená na nedávno představené technologii žárovek Philips Hue. Ta umožňuje měnit barvu a intenzitu osvětlení přesně podle vašich potřeb. Spojení těchto výrobků je cíleno hlavně na hráče počítačových her. Co všechno novinka umí a jak funguje?

Co je Philips Hue?

Obyčejné žárovky jsou dnes pro mnoho uživatelů pasé. Nevytváří totiž žádné světelné efekty, nejdou ovládat mobilním telefonem a vůbec je s nimi nuda. Mnohem lepší řešení představuje inteligentní osvětlení Philips Hue. Jedná se o systém LED osvětlení sestávající ze žárovek a různých interiérových svítidel. Můžete s nimi například imitovat východ slunce pro příjemnější ranní vstávání, i když je venku ještě tma, nebo uspořádat barevnou taneční párty, která vás nabije energií.

Jaké jsou největší výhody Philips Hue?

  • Atmosféru v domácnosti přizpůsobíte svým potřebám.
  • Proměníte pouhé osvětlení ve vizuálně atraktivní zážitek.
  • Zmatete potenciální zloděje, protože dům se může tvářit, jako byste byli doma.
  • Nemusíte vstávat k vypínači, protože celý systém lze ovládat přes aplikaci (Android/iOS) v mobilním telefonu.
i Jak nastavit Philips Hue? Podrobný návod najdete v našem článku.

Philips Hue umožňuje nastavit si barvu, teplotu i intenzitu světla přesně podle toho, jakou činnost zrovna vykonáváte. Každý člen domácnosti si může zvolit svůj typ osvětlení a aplikovat ho jediným dotykem na svém chytrém telefonu či tabletu. V jednu chvíli můžete pracovat nebo číst při bílém „denním“ světle, abyste vzápětí nechali své oči i organismus odpočinout při tlumenějším a teplejším osvětlení.

Philips Hue je skvělý i pro hraní her

Systém Philips Hue nemusí fungovat jen sám o sobě. Co kdyby se spojil třeba s výrobcem počítačového příslušenství Razer? Ten má ve své sérii Razer Chroma zařízení vytvářející světelné efekty. Najdeme v ní klávesnice, myši a herní ovladače. Všechna zařízení jsou přitom charakteristická tím, že dovedou plynule měnit podsvícení v závislosti na tom, co se děje na obrazovce. A nebo se prostě jen průběžně střídá 17 milionů barev. Podsvícení doplňků Razer Chroma je plně přizpůsobivé, takže si dokonale dotvoříte atmosféru pro konkrétní činnost u počítače.

Philips plus Hue desktop
Podsvícení Razer Chroma příslušenství si můžete nastavit přesně podle svých představ.

Tandem Razer Chroma a Philips Hue posouvá atmosféru v domácnosti do nové dimenze. Podsvícení klávesnice, myši či samotné počítačové skříně se s Philips Hue rozšiřuje na celou místnost. Tu správnou atmosféru, která bude reagovat na to, co na počítači právě děláte nebo jakou hru zrovna hrajete, si přenesete i do svého okolí.

Ne všechny hry spojení Razer a Philips Hue umožňují

Spojení těchto dvou technologií je lákavé, ne všechny hry to však podporují. Synchronizace je možná pouze tam, kde už fungovala v případě zařízení Razer. V současné době tak Philips Hue podporuje například hra Overwatch nebo Quake Champions. Hry musí být již navrženy pro spolupráci s Razer a Philips Hue. Teprve potom budou moci překročit hranici obrazovky.

Philips Hue a razer
S pomocí Razer Chroma periferií a Philips Hue žárovek si můžete přenést atmosféru z monitoru do celého bytu.

Spojení žárovek Philips Hue a počítačových periferií od společnosti Razer vás přenese do nové dimenze počítačového hraní. Pokud si chcete svoji gaming session maximálně vychutnat a cítit se přímo v centru dění, je pro vás tato kombinace jasnou volbou. Jen je škoda, že ne všechny hry ji zatím podporují. Předpokládáme však, že časem se budou přidávat další.

P-DC1-WEB09