Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Automatický kávovar Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10 (RECENZE)

Aktualizováno

Plně automatické kávovary už dávno nejsou jen doménou barů a kaváren, ale stávají se běžnou součástí moderní domácnosti, čemuž také odpovídá jejich široká nabídka na trhu. Vybrali jsme jednoho sympaťáka, kterého jsme důkladně otestovali v domácnosti, kde se káva pije v italském stylu několikrát denně. Jak u nás zabodoval automatický kávovar Krups EA895N10 Evidence One Meteor Grey?

Recenze plnoautomatického kávovaru Krups Evidence One Meteor

Recenze kávovaru Krups EA895N10 Evidence One Meteor Grey – OBSAH

 1. Testování kávovaru Krups Evidence One Meteor
 2. Parametry, design a příslušenství kávovaru Krups Evidence One Meteor Grey
 3. Uvedení kávovaru do provozu 
 4. Příprava kávy s kávovarem Krups Evidence One Meteor
 5. Příprava mléčných specialit a inovativní mléčný systém
 6. Obsluha kávovaru Krups Evidence One Meteor Grey
 7. Údržba kávovaru Krups Evidence One Meteor
 8. Celkové hodnocení kávovaru Krups EA895N10 Evidence One Meteor

Automatický kávovar Krups Evidence One Meteor - testování

Kávu piji již od studentských let, avšak teprve v Itálii jsme se naučila, že pití kávy je vlastně takový menší rituál s určitými pravidly. V Itálii se totiž káva pije neustále, na každém rohu, v jakékoliv denní i noční době a je známo, že Italové si zakládají na opravdu kvalitní a dokonale připravené kávě. A tak stejně jako oni, také já jsem si zvykla vychutnat si k snídani mléčné cappuccino nebo latté a po poledni klasické černé espresso, nebo ještě častěji minimalistické ristretto. Jsem zvědavá, jakou kávu mi připraví automatický kávovar Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10, a zvláště mě zajímá, jak funguje jeho integrovaný mléčný systém, který by měl umět vytvořit jemnou nadýchanou pěnu.

Parametry, design a příslušenství kávovaru Krups Evidence One Meteor Grey

Na první pohled lze vyčíst, že automatický kávovar Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10 disponuje všemi důležitými parametry pro přípravu chutné a kvalitní kávy. Dokáže pracovat s tlakem čerpadla až 15 barů, což je naprosto ideální hodnota pro domácí kávovary. Objem nádržky na vodu je větších rozměrů, takže na jedno naplnění připravíte 15 - 20 nápojů. Výšku kávové výpusti lze nastavit podle velikosti šálku a automatický kávovar Krups Evidence je uzpůsoben tak, že umí připravit dva stejné nápoje současně.

Parametr Hodnota
Tlak čerpadla  15 barů 
Příkon 1450 W
Maximální výška šálku  15 cm
Objem nádržky na vodu 2,3 l
Kapacita zásobníku na kávová zrna  260 g
Rozměry (š × v × h) 37,2 × 36,3 × 24 cm
Hmotnost 8,71 kg

Designové provedení 

Automatický kávovar Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10  kombinuje tmavou klasiku s chromovými prvky, což je designové provedení vhodné do jakékoliv moderněji zařízené kuchyně. Na první pohled jde o prostorově náročnější spotřebič. Já osobně bych pro něj v kuchyni vyhradila vlastní místo, něž ho volně postavila na kuchyňskou linku, jelikož si myslím, že tento reprezentativní krasavec si zkrátka zaslouží vyniknout.

Obsah balení:

 • Automatický kávovar Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10 
 • 2 čisticí tablety
 • 1 sáček odvápňovacího prostředku
 • Praktický mléčný systém
 • Demontážní klíč pro čištění parního okruhu + čisticí jehla
 • 1 kazeta Claris - Aqua Filter System se šroubovacím příslušenstvím
 • 1 tyčinka pro stanovení tvrdosti vody
 • Návod k použití v českém jazyce
Krups Evidence One Meteor Krups Evidence One Meteor
Design kávovaru zaujme elegantní kombinací tmavé barvy a nerezových prvků.

Uvedení kávovaru do provozu

Pro zprovoznění kávovaru je nejprve nutné provést různá nastavení, která jsou detailně popsaná v přiloženém návodu. Po prvním zapnutí se na displeji kávovaru postupně objeví pokyny, které vás vyzvou ke zvolení jazyka, nastavení data a času a podle přání lze naprogramovat automatické zapnutí či vypnutí kávovaru nebo propláchnutí kávového okruhu při zapínání přístroje. Nastavit je třeba i tvrdost vody, jejíž hodnoty by mohly ovlivnit kvalitu připravované kávy. K určení tvrdosti vody vám poslouží testovací tyčinka pro stanovení tvrdosti vody dodávaná v balení s kávovarem.

Nakonec je třeba ještě do kávovaru instalovat vodní filtr, který se stará o čistotu vody a zabraňuje tvorbě vápenatých usazenin. Jeho umístění není pro provoz kávovaru nutné, avšak používání filtru výrazně prodlužuje životnost přístroje. Instalace vodního filtru je snadná, pouze jej našroubujete pomocí nástavce do nádržky na vodu. Poté už můžete přistoupit k poslednímu kroku, kterým je automatické proplachování a naplnění okruhů vodou. K tomu budete potřebovat nádobu o objemu 600 ml, kterou umístíte pod výstup páry. Jakmile se na displeji zobrazí konec instalace, váš automatický kávovar Krups Evidence je připravený na nasypání první dávky kávových zrn, ze kterých vám připraví lahodnou kávu dle vaší volby. Celkově nám zabrala příprava kávovaru k provozu přibližně 30 minut.

Příprava kávy s kávovarem Krups Evidence One Meteor

Po nezbytných úvodních instalacích je automatický kávovar Krups Evidence konečně nachystán na přípravu první kávy. Ale jaký nápoj si z pestré nabídky vybrat? Na ovládacím panelu je barevnými ikonami zobrazeno Espresso, Long Coffe, Cappuccino, Latte Macchiato, Caffe Latté a pod ikonou More naleznete ještě rozšířenou nabídku. Pro každý nápoj je možné individuální nastavení podle vlastní chuti.

Jaké nápoje si s kávovarem Krups Evidence One Meteor EA895N10  můžete připravit?

 • Espresso
 • Káva
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Caffe Latte
 • Ristretto
 • Doppio
 • Americano
 • Frothy milk (porce mléčné pěny – ideální na kakao)
 • Horká voda (pro přípravu zeleného, černého a ovocného čaje)

Výběr nápoje

Na velkém dotykovém ovládacím panelu naleznete barevné ikonky zastupující základní druhy kávy, jejichž přípravou vás krok za krokem provede intuitivní displej. Ten vás postupně informuje o jednotlivých úkonech i o nutnosti čištění kávovaru. Kromě zobrazených nápojů je na něm umístěno zapínací tlačítko, ikona pro nastavení různých funkcí, šipka zpět pro návrat k předchozímu kroku, šipky pro listování v menu a potvrzovací tlačítko OK. Dále zde najdete ikonu pro přípravu kávy do dvou šálků současně, ikonu pro volbu intenzity vaší kávy a pod ikonu srdce si ukládáte oblíbené nápoje s individuálním nastavením. Vše je jasné a srozumitelné tak, že není třeba dlouhého vysvětlování. Stačí jen zmáčknout ikonu zvoleného nápoje a sledovat odpočítávání po vteřinách na displeji kávovaru.

Krups Evidence One Meteor Káva Krups Evidence One Meteor
Nabídka nápojů je opravdu rozmanitá a práce s kávovarem je díky českému menu velice snadná.

Volba intenzity a množství připravovaného nápoje

Bylo pro mě velice příjemným překvapením, jak variabilní možnosti automatický kávovar Krups Evidence nabízí. Nejen že si mohu vybrat z široké řady různých typů káv a mléčných nápojů, ještě si mohu pro každý nápoj libovolně nastavit jeden ze tří stupňů intenzity mletí kávových zrn, které má nemalý vliv na výslednou chuť kávy. Také lze nastavit velikost připravovaného nápoje. Nastavení můžete buď řešit individuálně u každé kávy v průběhu její přípravy, nebo, což doporučuji, můžete si jej uložit do paměti přístroje, který tak vždy rozezná vaše požadavky pro konkrétní typ nápoje. Výšku kávové výpusti lze nastavit podle velikosti šálku, což oceníte například při přípravě větších mléčných nápojů, a automatický kávovar Krups Evidence je uzpůsoben tak, že umí připravit dva stejné nápoje současně. Stačí pouze před volbou nápoje stisknout ikonu dvou šálků na ovládacím panelu.

Tichý chod

Automatický kávovar Krups Evidence mě překvapil i svojí hlučností – tedy spíše nehlučností. Byla jsem totiž zvyklá, že běžné domácí kávovary vydávají různé zvuky při proplachování a přípravě vody, největší rachot byl pak vždy při mletí kávových zrn. Kávovar Krups však funguje v poměrně tichém režimu. Při tvorbě mléčné pěny jen slabě klape, mletí kávových zrn se samozřejmě bez určitého hluku neobejde, ale rozhodně nezpůsobuje žádný nepříjemný randál. Samotná příprava kávy by se dala zvukově přirovnat k tekoucímu vodovodnímu kohoutku.

Příprava mléčných specialit a inovativní mléčný systém

Součástí mé snídaně bývá vždy mléčný kávový nápoj, a tak jsem byla zvědavá, jakou pochoutku mi automatický kávovar Krups Evidence připraví. Jako první specialitu jsem si zvolila caffe latté. Pro přípravu mléčných nápojů je nutné instalovat do příslušného otvoru ve výpusti kávovaru hadičku, jejíž druhý konec ponoříte přímo do krabice či láhve s mlékem. Díky tomuto inovativnímu řešení není třeba mléko zbytečně přelévat do nějaké nádoby a tu pak se zbytky mléka uskladňovat a čistit. Jde proto o velice praktické a hygienické řešení. Následně už jen stačí vybrat zvolený nápoj, v mém případě caffe latté, a můžete pozorovat, jak kávovar nejprve plní vaši sklenici či hrníček zpěněným mlékem a následně přidává porci kávy. 

Jaké bylo mé překvapení, když přede mnou najednou stála sklenice latéčka jako z kavárny. Hladinu nápoje zdobila nadýchaná mléčná pěna, pod kterou byl jasně zřetelný lávový efekt, tolik příznačný pro tento typ kávy. Po ochutnání jsem musela konstatovat, že přesně takto by mělo mé ranní latté chutnat. Jeho charakteristickou kávovou chuť  zjemňuje mléčný přeliv a našlehaná pěna dodává celému nápoji dokonalou finální podobu. Samozřejmě jsem vyzkoušela i jiné typy mléčných nápojů, a pokud bych měla sestavit žebříček podle oblíbenosti, vypadal by následovně:

 1. Caffe Latté
 2. Cappuccino
 3. Babyccino (mléčná specialita mých dětí – zpěněné mléko lehce doslazené a dochucené špetkou skořice)

i

Hadičku potřebnou k přípravě mléčných specialit je nutné po každé přípravě vypláchnout pod tekoucí vodou, na což vás kávovar automaticky sám upozorní.

Pokud bych srovnala přípravu mléčného nápoje s naším původním kávovarem, který disponuje pouze mléčnou tryskou, rozdíl je markantní jak z hlediska samotné přípravy, tak z výsledného pohledu na připravený nápoj. Stručně a jasně: S Krupsem bez hluku, nepořádku ze stříkajícího mléka a nutnosti přidržovat hrníček pod tryskou vytvoříte kávu jako profesionální barman.

babyccino Krups Evidence One Meteor Grey
Na levém obrázku babyccino, oblíbený nápoj mých dětí. Vpravo znatelný rozdíl mezi caffe latté připraveným pomocí parní trysky a caffe latté připravené kávovarem Krups EA895N10 Evidence One Meteor Grey.

Obsluha kávovaru Krups Evidence One Meteor Grey

Ovládací panel a displej, který komunikuje v českém jazyce, umožní praktické a jednoduché ovládání kávovaru. Ačkoliv je samozřejmě podrobný návod v českém jazyce součástí balení, k samotné přípravě kávy není nutný, zvládnete ji pouze pomocí instrukcí samotného kávovaru. Doporučuji si však prostudovat návod před první instalací kávovaru a také při nutné údržbě kávovaru nebo hloubkovém čištění mléčných cest.

Ve vrchní části má automatický kávovar Krups Evidence snadný přístup k zásobníku na kávová zrna, který je uzpůsoben přibližně na 260 gramů kávových zrn. Na jedno naplnění je proto schopný namlít kávu na 25 - 30 šálků. Nemusím tedy zrnka tak často dosypávat, jak tomu bylo potřeba u jiných kávovarů. Důmyslně navržená nádobka na vodu se nachází v zadní části kávovaru, její ergonomické výklopné ucho však umožňuje snadnou manipulaci a její objem je také nezanedbatelný. 2,3 litrů vody je dostačující k přípravě 20 - 25 šálků, záleží samozřejmě na velikosti připravované kávy.

Údržba kávovaru Krups Evidence One Meteor

Pro přípravu kvalitní kávy vyžaduje automatický kávovar Krups Evidence pravidelnou a důkladnou péči. Ta běžná, každodenní, spočívá ve vyprazdňování odkapávací misky a ve vysypání s následným vymytím kávové sedliny z bočního zásobníku. Na oba dva kroky vás v případě potřeby upozorní kávovar Krups sám, já však doporučuji neponechávat kávovou sedlinu v zásobníku přes noc a automaticky ji ze zásobníku odstraňovat. Stejně tak je nutné vylít vodu z přípravné nádržky a ráno do ní opět napustit vodu čerstvou. Velice kladně hodnotím jednoduché vyjmutí i následnou manipulaci s odkapávací miskou, při které nedochází k nežádoucímu vylití vody na kuchyňskou linku, jako u jiných kávovarů. O vnitřní cesty se naštěstí díky pravidelnému proplachování postará kávovar sám. Ideální je, pokud si nastavíte automatické proplachování před každou přípravou kávy.

Čištění mléčného systému je také automatickou záležitostí, kávovar Krups vás jen vždy vyzve po ukončení přípravy mléčného nápoje k potvrzení této činnosti. Pokud tedy připravujete více mléčných nápojů za sebou, stačí pouze zmáčknout zpětnou šipku a pokračovat v přípravě. Čištění mléčných cest pak zadáte, až ukončíte přípravu všech mléčných nápojů. Nezapomínejte také vyčistit hadičku na mléko. Jednoduše ji vyndáte z ústí kávovaru a důkladně propláchnete teplou vodou.

Hloubková péče o automatický kávovar Krups Evidence – okruh kávy

Jednou za čas vás kávovar sám vyzve k důkladnému vnitřnímu pro čištění, jelikož je třeba odstranit zbytky a mastné usazeniny kávy uvnitř přístroje. Bez tohoto kroku by se snižovala jak životnost přístroje, tak chuť a vůně připravovaných nápojů. K tomuto pročištění vám poslouží 1 čisticí pastilka Krups a jakákoliv nádoba o objemu alespoň 600 ml. Čisticí cyklus trvá přibližně 15 minut a probíhá ve dvou fázích – čištění a proplachování. Na všechny potřebné kroky vás navedou podrobné pokyny na displeji nebo je naleznete v menu pod označením „Údržba“.

Hloubková péče o automatický kávovar Krups Evidence – okruh mléčných cest

Mléčné cesty si také po určité době vyžádají vaši pozornost. Jejich čištění trvá přibližně 5 minut a probíhá obdobně jako u kávového okruhu, jen k němu budete potřebovat 1 dávku čisticí kapaliny Krups a opět nádobku o objemu 600 ml. Vše potřebné o čištění mléčných cest vám opět krok za krokem sdělí pokyny na displeji kávovaru.

i

Nezapomínejte ani na pravidelné každodenní propláchnutí dvojité výpusti kávovaru. Velice jednoduše ji vyjmete, propláchnete vodou a znovu nasadíte na původní místo.

Hloubková péče o automatický kávovar Krups Evidence– automatický odvápňovací program

Čas od času vás přístroj také upozorní na potřebu odvápnění. Frekvence odvápnění kávovaru závisí na kvalitě používané vody a také na tom, zda používáte filtrační vložku. Tu je v případě čisticího procesu nutné vyjmout z nádržky na vodu. Opět se neobejdete bez nádobky o objemu 600 ml a 1 dávky přípravku Krups na odstranění vodního kamene. Pak už jen stačí postupovat podle instrukcí na displeji a vyčkat, až se tří fázový čisticí proces ukončí.

Čištění kávovaru
Prostor pro čisticí tabletu naleznete ve vrchní části kávovaru.

  Závěrečné hodnocení kávovaru Krups Evidence One Meteor Grey EA895N10 

  Krups Evidence One Meteor

  Krups EA895N10 Evidence One Meteor Grey

  Automatické kávovary

  Kávovar se v průběhu měsíčního testování stal součástí naší rodiny a díky bohaté nabídce nápojů si ho oblíbili jak dospělí, tak děti. Musím vychválit mléčný systém, se kterým je kávovar schopný vytvořit dokonale našlehanou pěnu nesrovnatelnou s pěnou z mléčnou trysky. Samozřejmě je s tím spojena také potřebná údržba mléčných cest, bez které se však neobejde žádný takto uzpůsobený kávovar. Ač se nejedná o příliš zábavnou činnost, lahodná chuť kávy mi vše vynahradí.

  Plusové body si u nás získal kávovar také za možnosti individuálního nastavení u každého nápoje, které však z praktického hlediska doporučuji uložit do paměti přístroje. Dále jsme velice spokojeni s jeho jednoduchou údržbou i snadnou obsluhou, kterou bez problému zvládne i náš osmiletý syn. S manželem často využíváme možnost přípravy dvou káv najednou, jelikož většinou pijeme kávu společně ve stejnou dobu. 

  Důvodů, proč se stal kávovar Krups nedílnou součástí naší domácnosti, je mnoho. Jasné však je, že na něj nedáme dopustit a rozhodně bychom ho doporučili každému, kdo si rád vychutná poctivou kávu ve všech jejích podobách.

  Klady

  • Moderní designové provedení
  • Nízká hlučnost
  • Možnost připravit dvě kávy najednou
  • Velký výběr nápojů pro celou rodinu
  • Snadné ovládání
  • Rychlá příprava kávy
  • Lahodné mléčné nápoje s lávovým efektem mléčné pěny
  • Snadná údržba
  • Vynikající chuť všech nápojů

  Zápory

  • Absence nahřívače šálků
  • Po každé přípravě mléčného nápoje je nutné ručně propláchnout hadičku na mléko
  WEB3