Obnovit stránku

RYTMUS Benešov o. p. s.


Podpora samostatného bydlení

Od ledna letošního roku nabízí Rytmus Benešov novou terénní službu Podpora samostatného bydlení. Náplní služby je trénink dovedností, které jsou třeba k samostatnému životu v běžném prostředí. Umožňuje tak lidem s postižením žít podle jejich představ a bydlet ve vlastní domácnosti. Neocenitelným přínosem je to, že takový člověk zůstává „mezi svými,“ ve svém přirozeném sociálním prostředí.  

Kurz vaření

Jednou z mnoha dovedností, kterou Rytmus Benešov rozvíjí u svých klientů je vaření. Jedná se jednoznačně nejoblíbenější kurz u našich klientů. Pro výuku využívá originální recepty v obrázkové formě, aby i člověk, který neumí číst, poznal, co k vaření potřebuje a jak má postupovat.
 


Kurz je výjimečný také díky zapojení člověka se zdravotním postižením do výuky v roli „pomocného lektora“. Pomáhá při přípravě místnosti před kurzem, je podporou účastníkům při orientaci v kuchyni. Na lekce se připravuje společně s lektorem Rytmusu a pomáhá udržet kurz pro účastníky srozumitelný.
 

"Co vaříme? Od studené kuchyně, přes polévky k hlavním jídlům a nezapomínáme ani na dezerty. Snažíme se přizpůsobit chuti, možnostem i dovednostem účastníků. Dosud byl bezkonkurenčně nejžádanějším receptem řízek, ale teď máme díky Alze.cz nový sporák i s pečící troubou. Nový sporák nahradí již nedostačující dvouplotýnkový vařič. Díky Alze.cz můžeme rozšířit možnosti kurzu vaření, který stále patří mezi nejoblíbenější kurzy našich klientů. Nyní se mohou naučit využívat také troubu a značně tím zvýšit své kuchařské možnosti a dovednosti. Těšíme se, až u nás v Rytmusu zavoní jejich první bábovka," říká Bc. Ivana Horálková, fundraiserka Rytmusu.
RYTMUS Benešov o. p. s.

benesov.rytmus.org

P-DC1-WEB23