Obnovit stránku

Samsung Galaxy S24 a S24+ (RECENZE): Umělá inteligence je tady. Kterého z bratrů si vybrat?

Samsung Galaxy S24 a S24+, uvod

Samsung Galaxy S24 a S24+ (RECENZE): Umělá inteligence je tady. Kterého z bratrů si vybrat?


Nová řada Samsung Galaxy S24 přinesla letos trendovou inovaci v podobě umělé inteligence. Generativní AI v nových telefonech přidává funkce, které dosud neexistovaly nebo byly mnohem méně propracované. To platí pro všechny modely, kromě vrcholného modelu S24 Ultra i pro Galaxy S24 a Galaxy S24+, které jsme v této recenzi otestovali.Recenze

Autor: Peter Vnuk

Samsung Galaxy S24 a S24 (RECENZE) – OBSAH

 1. Z pohledu designu jde hlavně o velikost. Jsou tu však další rozdíly
 2. V hrudi Samsung Galaxy S24 i S24+ bije stejné srdce. V některých věcech se ale liší
 3. Fotoaparáty jsou super s AI a také bez ní
 4. Umělá inteligence Samsung Galaxy S24 a S24+ má několik praktických využití
 5. Který je praktičtější? Záleží na tom, co hledáte
 6. Verdikt: Samsung Galaxy S24 i S24+ jsou pro každého, kdo chce mít v kapse ty nejzajímavější inovace
 7. Co jsme o celé řade Samsung Galaxy S24 psali dříve

Ten, kdo váhal s nákupem mobilu několik let, si může oddechnout. Nyní je ta správná chvíle, a pokud se rozhodujete, který z bratrských modelů Galaxy S24 a Galaxy S24+ od Samsungu si vybrat, rozhodně vám poradíme. Nejprve si přečtěte o Galaxy S24 Ultra a poté se sem vraťte. Je totiž hodně věcí, které byste měli vědět.

Z pohledu designu jde hlavně o velikost. Jsou tu však další rozdíly

Ať už se rozhodnete pro základní Galaxy S24, nebo v řadě střední Galaxy S24+, v obou případech dostanete chytrý telefon, který staví na designu svých předchůdců. V Samsungu se rozhodli nedělat žádné výrazné experimenty, a když vedle sebe položíte členy rodiny S23 a S24, generačně jsou takřka k nerozeznání.

Dokonce by to bylo podobné, i kdybyste sáhli po ještě dřívějších generacích.


S trochou nadsázky lze konstatovat, že S24 je po stránce konstrukce a hmotnosti určený uživatelům, kteří nemají ruce jako lopaty na sníh. Jeho 6,2palcový displej je tak akorát a bude se dobře cítit i jako věrný společník teenagera. S24+ je výrazně větší a přibližuje se k největšímu členovi rodiny jménem Galaxy S24 Ultra.

Uhlopříčkou 6,7“ poskytne „plusko“ více prostoru například milovníkům sledování videí či surfování po sociálních sítích. Oba telefony mají hliníkové tělo a hmotností patří do kategorie do 200 gramů. Menší S24 má hmotnost 167 gramů a S24+ má 196 gramů, takže se oba dobře drží.

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal

Z pohledu barevných provedení se letošní nabídka drží relativně jemných odstínů. V Alze si můžete pořídit odstíny Titanium Gray, Titanium Black, Titanium Violet a Titanium Yellow, a platí to pro oba telefony.

V hrudi Samsung Galaxy S24 i S24+ bije stejné srdce. V některých věcech se ale liší

Nejprve by bylo dobré shrnout, co mají všichni tři členové řady Galaxy S24 společné. Všichni mají displej typu Dynamic AMOLED 2X se 120 Hz obnovovací frekvencí, takže ať už se rozhodnete pro kterýkoli z nich, v případě displeje se nemusíte omezovat. Obrázek bude v každém případě ostrý a pohyby plynulé.

I když se rozlišení základního S24 trochu liší od větších bratrů. Ti mají 3 120 × 1 440 bodů a S24 má 2 340 × 1 080 px, to znamená Full HD+. U menšího displeje to však znamená srovnatelnou ostrost zobrazení.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Lehčí a menší Samsung Galaxy S24 se hodí do jakékoliv ruky.

Na evropských trzích jsou Samsung Galaxy S24+ a S24 poháněné vlastním procesorem výrobce s názvem Exynos 2400. Jde o špičkový čipset vyráběný 4nm technologií a v otázce výkonu je takřka na stejné úrovni jako Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který je jádrem pohonu Galaxy S24 Ultra.

V běžné praxi nejsou rozdíly viditelné, takže pokud s telefonem nevykonáváte specifické úkony, ve kterých je třeba maximální hrubé síly procesoru, je prakticky jedno, který model si vyberete. Trochu jinak je na tom operační paměť, která je v případě Galaxy S24+ na úrovni 12 GB a základní model dostal do výbavy 8 GB RAM.

V tomto případě by se rozdíl mohl projevit, pokud rádi spouštíte velké množství aplikací najednou. Je však potřeba zdůraznit, že i 8 GB RAM je zatím stále příjemná kapacita a není třeba se obávat nedostatku paměti.

Rozdíl jsme objevili v oblasti úložiště. Pokud sáhnete po S24, máte na výběr mezi 128GB a 256GB verzí. Určitě doporučujeme sáhnout po té kapacitně štědřejší verzi, jde totiž o moderní chytrý telefon, který dokáže natáčet video v rozlišení 8K při frekvenci 30 fps, a na to je třeba co nejvíce prostoru. Cenový rozdíl přitom není tak zásadní, aby se vyplatilo šetřit právě na úložišti.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Podle vzhledu si asi nevyberete, oba modely vypadají elegantně a dají se koupit ve stejných barevných provedeních.

V případě většího Galaxy S24+ je maximální rozlišení videa stejné, ale navíc dokáže vytvářet i snímky s rozlišením 200 Mpx. Menší bratr má maximum na hodnotě 50 Mpx, a možná i kvůli fotografiím ve vysokém rozlišení Samsung nabízí u modelu S24+ vyšší kapacity. Konkrétně se jedná o 256 GB a 512 GB úložiště, což zní podstatně lépe než 128 GB u základního S24.

Tady je však i cenový rozdíl mezi kapacitními variantami o něco větší, takže musíte zvážit, zda vám bude 256 GB stačit, nebo sáhnete po 512GB verzi. Pokud kromě natáčení videí a fotografování rádi hrajete moderní hry, bude pro vás lepší vyšší kapacita.

i

Zuby si brousí na ještě více zákazníků. Asus ROG Phone 8 a 8 Pro mají nový design i čipset se speciálním režimem

Fotoaparáty jsou super s AI a také bez ní

V případě fotoaparátů je situace zajímavá. Jak jsme již naznačili, maximální rozlišení u S24 je 50 Mpx a S24+ zvládne 200 Mpx stejně jako nejvyšší model S24 Ultra. Tam však rozdíly prakticky končí, a pokud jde o kvalitu, nemusíte se obávat, že by vás základní S24 nechal ve štychu.

Optika je prakticky stejná, a tak oba telefony produkují v podstatě stejné záběry, a to je výborná zpráva.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Tmavší scéna nebo protisvětlo není žádný problém. (Záběr zkomprimován)

Tato generace Samsung Galaxy S24 má skvělé fotoaparáty, které vylepšují snímky umělou inteligencí tak, aby působily lépe, dynamicky, sytěji a prostě působivěji.

Kromě toho však lze fotografie následně upravovat pomocí nové umělé inteligence Galaxy AI, takže i když vám nějaký detail na fotce nevyhovuje, dá se s tím něco dělat. Projedete prstem třeba po znaménku krásy a je pryč.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Takovéto detailní a živé záběry jsou dílem Samsungu Galaxy S24 i S24+. A Tančící dům vesele tančí v pozadí. (Záběr zkomprimován)

Denní i noční záběry jsou vynikající a drobné vylepšení by potřebovala pouze fotografie v šeru, která občas obsahuje více šumu, než bychom očekávali.

Umělá inteligence Samsung Galaxy S24 a S24+ má několik praktických využití

Galaxy AI dává oběma členům rodiny Galaxy S24 do rukou silné zbraně. Používají je hlavně v boji za vyšší pohodlí pro svého majitele a k vylepšování záběrů. Vestavěná umělá inteligence dokáže uživateli nabídnout velmi jednoduché a intuitivní funkce. Líbil se nám simultánní překlad v případě, že telefonujete s osobou, která mluví jiným jazykem.

Tuto výhodu však můžete využít i v případě textové komunikace, kdy telefon rovnou překládá vaše psané zprávy, aby druhá strana rozuměla.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Samsung Galaxy S24+ je tou pověstnou zlatou střední cestou mezi S24 a S24 Ultra. Líbil se nám nejvíce z celé řady.

Další inovace, kterou generativní umělá inteligence přináší, spočívá v možnosti prsty zakroužkovat oblast na obrázku nebo ve videu, která vás zajímá. K danému objektu vám telefon následně vyhledá dostupné informace. Funguje to skvěle a jediné, co vám odmítne vyhledávat, jsou osoby. Jinak vám najde prakticky cokoli, co vás zajímá. Takže ať už chcete identifikovat horu na fotografii, zjistit kolik koní má auto, které právě projelo ve videu, nebo se vám líbí křeslo na fotce vaší známé a chcete si koupit stejné, je to otázka několika sekund.

Galaxy AI objekt identifikuje v oblasti, kterou jí označíte (někdy stačí jen klepnout, netřeba kroužkovat), a dostupné informace jsou už otázkou vyhledávání Google.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Samsung Galaxy S24 vám dá všechny výhody nové generace a za rozumnou cenu.

Generativní AI přináší do nové řady S24 i další vychytávky jako například možnost odstranit na fotce nechtěný objekt či osobu, nebo si vygenerovat pozadí pracovní plochy podle specifikovaných výrazů.

Zatím to nefunguje úplně neomezeně a zadání sice může znít volně, jako že chcete vidět například fialové pohoří na pozadí pláže s růžovým pískem, musíte si však vybírat z předpřipravených možností, čímž chtěli vývojáři pravděpodobně zajistit, aby si uživatelé nevytvářeli šílená pozadí v pochybné kvalitě či s nevhodným obsahem.

i

Samsung Galaxy S23 FE (RECENZE): Dostupnější funkce řady Galaxy S, ovšem v těle Galaxy A

Samsung Galaxy S24 Ultra na AlzaTechu

Co si o telefonu myslí kolegové z AlzaTech? Za hlavní vylepšení vnímají titanovou konstrukci, plochý displej a 7letou softwarovou podporu. Co se jim na telefonu nelíbilo? Zjistíte ve videorecenzi.

Který je praktičtější? Záleží na tom, co hledáte

Při testování jsme ocenili hlavně pocit, že Samsung vás nechce znevýhodnit, pokud nemáte dostatek financí na vyšší model. V zásadních otázkách si jsou Galaxy S24 a S24+ nesmírně podobné nebo úplně shodné. Proto je i volba mezi nimi o něco snazší, než byste možná očekávali. Je to hlavně o financích, které jste ochotni na svého nového chytrého miláčka vynaložit.

Chcete skvělý foťák? Oba modely ho mají. Chcete umělou inteligenci? Platí to samé. Stejné jsou i procesory, ale S24 má méně paměti. Určitý rozdíl je v kapacitách úložišť, kde je však naše doporučení jasné – investujte, pokud můžete. Nebudete toho litovat.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Smartphony Samsung Galaxy S24 a S24+ jsou si nesmírně podobné, jako dva bratři.

Velký rozdíl je v rozměrech telefonů, protože se S24+ více přibližuje S24 Ultra než menšímu bratrovi, a tak si musíte vyzkoušet, který vám lépe padne do ruky. V našem testu se ukázalo, že žádný z modelů není příliš velký ani příliš malý pro většinu uživatelů a hmotnost do 200 gramů by měla vyhovovat všem. Milovníci videa a her by asi měli sáhnout po S24+, pokud ale máte menší dlaně, raději se obraťte k S24 a nebude třeba se výrazně omezovat.

V obou případech si ale dokupte ochranný kryt. Vyzkoušeli jsme kryt na Galaxy S24+ a cítili jsme se s ním mnohem bezpečněji. Když už se stane, že vám telefon spadne na zem, s pouzdrem máte větší jistotu jeho přežití.

Zvukově jsou obě varianty vynikající. Pokud rádi posloucháte hudbu bez sluchátek, přijdete si na své. Výšky jsou příjemně ostré, efekt stereo je zřetelný, a díky technologii Dolby Atmos jsou basy dostatečně vykreslené i v porovnání s jinými mobilními telefony. Řada Galaxy S24 je skutečně výrazně lepší než většina konkurentů.

Jediný rozdíl mezi bratry jsme zjistili v tom, že S24+ dokáže být hlasitější. Jeho maximální hlasitost je o trochu vyšší než u menšího modelu.

Samsung Galaxy S24 a S24+, recenze
Samsung Galaxy S24 a S24+. Mohutnější S24+ ve velice jemné žluté je téměř bílý i v reálu.

Subjektivně se nám z celé řady nejvíce líbil Galaxy S24 Ultra v elegantně a decentně působící černé, základní S24 v sebevědomé fialové a S24+ v jemné žluté. Kdybychom si měli vybrat mezi dvěma menšími bratry, právě S24+ svými rozměry a celkovým designem představuje skvělou střední cestu. Klidně bychom po ní sáhli, ale určitě v 512GB verzi, ta se více vyplatí.

Co se týče největší inovace v podobě generativní AI, ta je ve všech variantách řady stejná, takže konečný výběr neovlivní. Rozhoduje jen to, zda si pořídíte generaci S24, S23 nebo starší. Ve starších generacích totiž Galaxy AI nebude, do řady Galaxy S23 by se měla dostat aktualizací v roce 2024. Koupí jednoho z členů rodiny Samsung Galaxy S24 její výhody získáte ihned.

Parametry/ Model Samsung Galaxy S24 Ultra Samsung Galaxy S24+ Samsung Galaxy S24
Displej 6,8" se zaoblenými rohy
6,7" (20 : 9) 6,2"
3 120 × 1 440 (Quad HD+), HDR 10+
3 120 × 1 440 (Quad HD+), HDR 10+
2 340 x 1 080 (FHD+)
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz
Zadní fotoaparáty 200 Mpx + 50 Mpx + 12 Mpx + 10 Mpx, 8K video/30 fps
50 Mpx + 10 Mpx + 12 Mpx, 8K video/30 fps
50 Mpx + 10 Mpx + 12 Mpx, 8K video/30 fps
f/1,7, f/3,4, f/2,2, f/2,4
f/1,8, f/2,4, f/2,2
f/1,8, f/2,4, f/2,2
Zpomalené video: FHD 240 fps, 4K 120 fps Zpomalené video: FHD 240 fps, 4K 120 fps
Zpomalené video: FHD 240 fps, 4K 120 fps
Přední fotoaparát 12 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
12Mpx, f/2,2, Full HD video s 60 fps
12 Mpx, f/1,9, 4K video s 60 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, 8jádrový Exynos 2400, 10jádrový Exynos 2400, 10jádrový
RAM 12 GB 12 GB 8 GB
Interní úložiště 256 GB / 512 GB / 1 TB 256 GB / 512 GB 128 GB / 256 GB
Operační systém Android 14, OneUI 6.1 Android 14, OneUI 6.1 Android 14, OneUI 6.1
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 4 900 mAh 4 000 mAh
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W / 10 W Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W / 10 W
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W / 10 W
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozměry 162,3 x 79,0 x 8,6 mm
158,5 x 75,9 x 7,7 mm 147,0 x 70,6 x 7,6 mm
Hmotnost 232 g 196 g 167 g
Cena od 35 490 Kč od 27 990 Kč od 21 990 Kč
Ceny jsou platné k 19. 2. 2024

Verdikt: Samsung Galaxy S24 i S24+ jsou pro každého, kdo chce mít v kapse ty nejzajímavější inovace

Samsung Galaxy S24 a S24+; recenze

Samsung Galaxy S24 a S24+

Mobily

Samsung Galaxy S24+ a Samsung Galaxy S24 jsou jako dva bratři. Mají mnoho společného a jsou si až překvapivě rovni. Stejně vyspělá umělá inteligence, stejně vynikající fotoaparáty, podobné designové provedení, skvělé displeje a tak dále. Rozdíly jsou však v kapacitách paměti, baterie a v neposlední řade také v rozměrech. S24+ je téměř stejně velký jako nejvyšší model Galaxy S24 Ultra a základní lehčí S24 si najde místo i v menší ručce. Cenový rozdíl je poměrně značný, a tak je to pro někoho těžká volba.

Klady Samsung Galaxy S24

 • Elegantní a praktický design
 • Vysoký výkon špičkového procesoru
 • Výborný přední i zadní fotoaparát
 • Umělá inteligence je v praxi užitečná
 • Kompaktní konstrukce i pro menší ruce

Zápory Samsung Galaxy S24

 • Nižší kapacita baterie a tím pádem nižší výdrž
 • Jestli jste zvyklí na větší mobily, může se vám zdát malý

Klady Samsung Galaxy S24+

 • Elegantní a praktický design
 • Vysoký výkon špičkového procesoru
 • Výborný přední i zadní fotoaparát
 • Umělá inteligence je v praxi užitečná
 • Dostatečně velký displej
 • Slušná výdrž baterie
 • Cenově výhodnější alternativa k S24 Ultra

Zápory Samsung Galaxy S24+

 • Oproti S24 výrazně vyšší cena
i Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy S24 a S24+ jsou nesmírně vyrovnané verze vlajkové lodě korejského výrobce. Přinášejí stejně skvělé inovace z oblasti umělé inteligence jako vynikající fotoaparáty a rozdíly objevíte kromě rozměrů i v kapacitě baterií a operační paměti. Jinak je to hlavně o velikosti vaší ruky a štědrosti vašeho bankovního konta. Cenové rozdíly totiž nejsou zanedbatelné.

Co jsme o řadě Samsung Galaxy S24 psali dříve

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Samsung se letos poměrně brzy vytasil s novou generací své hlavní modelové řady. Celá trojice modelů Samsung Galaxy S24 byla představena a slibuje to nejlepší, co si bude možné letos pořídit. Výrobce letos hodně sází na umělou inteligenci, která by při používání telefonu měla uživateli usnadňovat práci. Co všechno telefony umí?

Samsung Galaxy S24, úvod

Samsung Galaxy S24 – OBSAH

 1. Smartphony Samsung Galaxy S24 jsou tu a s nimi i Galaxy AI
 2. Moderní a odolný titan modelu Galaxy S24 Ultra sluší, navíc má pevnější sklo
 3. Špičkové AMOLED displeje narostly a mají vrcholný jas
 4. Galaxy AI – to je umělá inteligence ve službách Samsungu
 5. Samsung Galaxy S24 Ultra se vrhá do boje o nejlepší teleobjektiv
 6. Telefony Samsung Galaxy S24 jsou k dostání ihned, navíc při koupi můžete pěkně ušetřit

Smartphony Samsung Galaxy S24 jsou tu a s nimi i Galaxy AI

Jeden z tahounů současného smartphonového světa –⁠⁠⁠ Samsung –⁠⁠⁠ dlouho neotálel a novou generaci Galaxy S24 ukazuje hned zkraje roku. Dle očekávání se z hlediska počtu a rozvrstvení modelů nic nemění. Jejich jména jsou Samsung Galaxy S24Samsung Galaxy S24+Samsung Galaxy S24 Ultra.

Odstupňovaná trojice se liší cenou i výbavou, aby si každý uživatel mohl vybrat přesně to, co potřebuje. Protože se v posledních letech může někomu zdát, že se ve vlajkové řadě Galaxy S moc neděje, Samsung letos vytahuje jeden zásadní trumf z rukávu.

Samsung Galaxy S24, design Samsung Galaxy S24+, design Samsung Galaxy S24 Ultra, design
Nová generace Samsung Galaxy S24 se skládá ze třech modelů. Liší se velikostí, ale i schopnostmi. Zdroj: Samsung

Tím je uvedení umělé inteligence Galaxy AI. Telefony jsou chytrými funkcemi založenými na AI prošpikovány a Samsung nás neváhal seznámit s konkrétními funkcemi. Ať už chcete AI využít pro práci, či zábavu, nová řada by vás neměla zklamat. Více si povíme v kapitole výkonu. Nyní už se na novou řadu Samsung Galaxy S24 pojďme podívat blíže.

Moderní a odolný titan modelu Galaxy S24 Ultra sluší, navíc má pevnější sklo

Všechny nové telefony Samsung Galaxy S24 sdílí stejné barevné možnosti konstrukce. Jsou jimi černá, fialová, šedá a žlutá. Nově však dochází k výměně hliníkového rámu u Galaxy S24 Ultra za titanový rámeček. Základní modely jej nedostaly. Titan slibuje větší odolnost než hliník. Také můžeme hovořit o prémiovějším materiálu. Odolností celá řada dosahuje, jak bývá zvykem, maximální úrovně IP68, takže prašné prostředí ani kratší pobyt pod vodou jim neublíží.

i

Samsung Galaxy S23 FE (RECENZE): Dostupnější funkce řady Galaxy S, ovšem v těle Galaxy A

Základní tvary se téměř neliší. Můžeme říci, že celá řada Galaxy S24 má typický design, který není extravagantní, ale naopak poměrně strohý. K jedné novince ale došlo, a to zrovna u Galaxy S24 Ultra. Po dlouhých letech, již z dob, kdy Ultra převzal štafetu po zaniklém Galaxy Note, si vrcholný model řady odpustil zaoblené kraje displeje. Od poměrně výrazného zaoblení se postupně přešlo k mírnému sklonu u Galaxy S23 Ultra, nyní má přední panel okraje zcela ploché.

Samsung Galaxy S24, titanový rámeček
Titanová konstrukce Samsungu Galaxy S24 Ultra přichází po titanových iPhonech 15 Pro a 15 Pro Max. Zdroj: Samsung

Boky telefonů jsou nadále také ploché, což je praktické a zabraňuje snadnému vyklouznutí. Pouze S24 Ultra se neubránil menšímu prohnutí. Obě strany všech modelů Galaxy S24 jsou skleněné, Samsung nově u modelu Galaxy S24 Ultra použil sklo Gorilla Glass Armor. Zbývající dvojice setrvává u Gorilla Glass Victus 2. Rámečky kolem displeje jsou elegantně tenké, nárůst zaznamenal paradoxně právě model S24 Ultra kvůli srovnání displeje do roviny.

Špičkové AMOLED displeje narostly a mají vrcholný jas

Obrazovky všech telefonů Samsung Galaxy S24 povyrostly. Sice jde o desetinu palce, přesto s tenkými rámečky může být změna viditelná. Samsung Galaxy S24 má tedy stále kompaktní 6,2" Dynamic AMOLED 2X displej s Full HD+ rozlišením. Prostřední Galaxy S24+ povyrostl na 6,7" a svým vysokým rozlišením 3 120 × 1 440 dokonce v jemnosti překonává 6,8" panel Galaxy S24 Ultra se stejným počtem obrazových bodů.

Samsung Galaxy S24, displej s tenkými okraji
Displeje všech modelů Samsung Galaxy S24 mají opravdu velmi tenké rámečky, napříč řadou jsou od teď zcela ploché. Zdroj: Samsung

Všechny 3 modely čerpají z toho nejlepšího, co Samsung dokáže. Proto se panely chlubí LTPO technologií pro energeticky výhodnější adaptivní frekvenci zobrazení. Hodnoty se dle potřeby pohybují v rozmezí 1120 Hz. Vrcholný jas při HDR se údajně zastaví na skvělé hodnotě 2 600 nitů, takže se samozřejmě lze těšit na jasné displeje plné zářivých barev.

Galaxy AI – to je umělá inteligence ve službách Samsungu

S volbou procesoru je to letos podobné jako v případě řady Samsung Galaxy S22. Modely se totiž nesjednotily. Dvojice Galaxy S24 a Galaxy S24+ dostala u nás pod kapotu čip vlastní výroby Exynos 2400. Úsporný čip se 4nm procesem má dostatek výkonu, aby porazil loňský Snapdragon 8 Gen 2. Zatímco Galaxy S24 se stále drží 8GB operační paměti, zde se od něj odpoutal Galaxy S24+, který pořídíte již jen s 12 GB RAM.

Jiná situace nastává u Galaxy S24 Ultra. Bez ohledu na zemi prodeje se v jeho útrobách vždy schovává Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy. Vrcholný čip Qualcommu v konfiguraci s 12 GB operační paměti nebude mít o dostatek výkonu nouzi. A pro nově představenou umělou inteligenci nazvanou jako Galaxy AI bude dostatek výkonu klíčový. Stojí za to zmínit, že Galaxy S24 Ultra má při sobě dotykové pero S Pen výsuvné z levé spodní hrany.

Samsung Galaxy S24, rodina zařízení Samsung
Rodina produktů Samsung zahrnuje kromě chytrých telefonů řady Galaxy také výkonný tablet, chytré hodinky či sluchátka. Zdroj: Samsung

Samsung ukázal, kde lze sílu Galaxy AI využít při běžném použití. Telefony celé řady Samsung S24 mají schopnosti pro kreativitu, ale i produktivitu. Při telefonování či chatování je Live Translate schopné v reálném čase překládat uživatelovu konverzaci do jemu srozumitelnému jazyku. Čeština nicméně zatím chybí. 

Takový lepší Google Lens je pak vyhledávání Circle to Search. Na obrazovce cokoliv zakroužkujete a telefon vyhledá o dané věci či objektu více informací.

Samsung Galaxy S24, Galaxy AI, překlad Samsung Galaxy S24, Galaxy AI, vyhledávání
Umělá inteligence Galaxy AI má instantního překladatele k vašim službám. Bohužel ale česky neumí. Pouhým zakroužkováním objektu na fotce vám Samsung poví, o co jde. Zdroj: Samsung

Poznámky, ať už diktované, či psané, máte na Galaxy S24 možnost snadno shrnout díky službě Note Assist. Celý obsah textu či transkripci rozhovoru shrne do důležitých bodů. Ani zde však prozatím s českým jazykem nepočítejme. 

Podobně jako v mobilech Google Pixel se tu ještě objeví funkce Photo Assist pro rychlou a efektivní úpravu fotek. Všechny funkce Galaxy AI budou dle výrobce uživatelům dostupné zdarma zhruba do konce roku 2025, poté nejspíše dojde k jejich zpoplatnění.

Samsung Galaxy S24, Galaxy AI, sumarizace textu Samsung Galaxy S24, Galaxy AI, úprava fotek
Galaxy AI pomůže také se sumarizací textu či hlasové nahrávky. Dále vylepší fotky. Pokud třeba na snímku něco vadí, telefon to snadno odmázne. Zdroj: Samsung

Pěkně se mezi trojici rozdělily kapacity vnitřního úložiště. Zatímco si u základního Galaxy S24 vyberete mezi 128 a 256 GB, u Galaxy S24+ povyskočil výběr na 256 či 512 GB. To samé je v případě Galaxy S24 Ultra, kde se však na webových stránkách Samsungu do prodeje dostane i 1TB varianta.

K modelu Ultra se prostřední Galaxy S24+ přibližuje další schopností, a to podporou UWB pro přesnější detekci blízkých zařízení. V případě podpory Wi-Fi 7 si však tuto exkluzivitu drží pro sebe právě jen model S24 Ultra, ostatní mají Wi-Fi 6E. Inovací prošly chladicí komory Vapor Chamber, což ocení herní nadšenci, a je tu i podpora ray tracingu.

i

iPhone 15 Pro Max (RECENZE): Pevný a lehký titan a více změn, než by člověk čekal

Použití všech dostupných funkcí si na Galaxy S24 vyžádá dostatečně zásobené akumulátory. Zde nedochází k překvapení. Kapacity nejsou mezi modely odstupňovány rovnoměrně. Startují na rovných 4 000 mAh přes 4 900 mAh až po vrcholných 5 000 mAh. Pouze Samsung Galaxy S24 zůstává nadále na 25W nabíjení, ostatní mají 45 W. To na dnešní dobu již není zrovna mnoho. Bezdrátové nabíjení o výkonu 15 W a podpora reverzního nabití nechybí.

Samsung Galaxy S24 Ultra se vrhá do boje o nejlepší teleobjektiv

Modely Galaxy S24 a Galaxy S24+ jsou na fotografování vybaveny, jako vždy, velmi dobře. Model Ultra pak překonává i spoustu konkurence a opět fascinuje použitým zoomem. Pojďme si říct o jednotlivých foťácích více.

Foto výbava obou základních modelů se točí kolem hlavního 50Mpx snímače schopného zachytit pěkně i scénu za horších světelných podmínek. Doplňuje ho 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a 10Mpx teleobjektiv, který zvládne 3násobné přiblížení bez ztráty kvality. Jak hlavní, tak širokoúhlý mají optickou stabilizaci obrazu a natáčí video v kvalitě 8K. Přední selfie celé řady má pak 12 Mpx.

Samsung Galaxy S24 Ultra, fotoaparát
Na první pohled se fotoaparáty zdají stejné, model Galaxy S24 Ultra však teleobjektivu připravil vyšší rozlišení pro lepší výsledné snímky. Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S24 Ultra samozřejmě opět míří nejvýše. Hlavní foťák si drží 200Mpx rozlišení, kterému sekunduje laserové ostření. Širokáč s 12 Mpx je totožný s tím na Galaxy S24, v zásadě je stejný i první teleobjektiv. Model Ultra pak má ale i 4. snímač. Druhý z teleobjektivů už ohromí 50Mpx rozlišením a schopnosti 5násobného optického přiblížení. Díky vysoké hustotě bodů ale můžete zaznamenat snímky při 10násobném přiblížení. 

Telefony Samsung Galaxy S24 jsou k dostání ihned, navíc při koupi můžete pěkně ušetřit

Kompletní série Samsung Galaxy S24 už je k dostání. Koupit si tedy můžete Samsung Galaxy S24, který při konfiguraci 8/128 GB začíná na ceně 21 990 Kč. Vybavenější Samsung Galaxy S24+ už startuje na variantě 12/256 GB při ceně 27 990 Kč. Vrcholný Samsung Galaxy S24 Ultra s 12/256 GB pořídíte od 35 490 Kč.

Právě nyní běží akce, při které můžete po koupi nového Samsungu odprodat své starší zařízení, jako je telefon, tablet nebo chytré hodinky. Navrch k výkupní ceně získáte bonusovou částku až 2 500 Kč. Při koupi 128GB varianty telefonu máte navíc možnost získat dvojnásobek kapacity, tedy 256 GB, příp. při koupi 256 GB dokonce 512 GB.

Parametry/Model Samsung Galaxy S24 Samsung Galaxy S24+ Samsung Galaxy S24 Ultra
Displej Úhlopříčka: 6,2" Úhlopříčka: 6,7" Úhlopříčka: 6,8"
Rozlišení: 2 340 × 1 080 px, 415 ppi Rozlišení: 3 120 × 1 440 px, 515 ppi Rozlišení: 3 120 × 1 440 px, 501 ppi
Typ: Dynamic AMOLED 2X Typ: Dynamic AMOLED 2X Typ: Dynamic AMOLED 2X
Obnovovací frekvence až: 120 Hz Obnovovací frekvence až: 120 Hz Obnovovací frekvence až: 120 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus 2 Ochrana: Corning Gorilla Glass Armor
Zadní fotoaparáty Hlavní: 50 Mpx Hlavní: 50 Mpx Hlavní: 200 Mpx
Širokoúhlý: 12 Mpx Širokoúhlý: 12 Mpx Širokoúhlý: 12 Mpx
Teleobjektiv: 10 Mpx Teleobjektiv: 10 Mpx Teleobjektiv: 10 Mpx


Teleobjektiv: 50 Mpx
Přední fotoaparát 12 Mpx 12 Mpx 12 Mpx
Čipset Exynos 2400 Exynos 2400 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 
GPU Adreno 710 Mali G615-MC6 Mali G615-MC6
RAM 8 GB 12 GB 12 GB
Interní úložiště 128 / 256 GB 256 GB / 512 GB 256 GB / 512 GB / 1 TB
Operační systém Android 14 Android 14 Android 14
Podpora sítí 5G
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68
Akumulátor 4 000 mAh 4 900 mAh 5 000 mAh
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 25 W/15 W Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W/15 W Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W/15 W
Rozměry 147 × 70,6 × 7,6 mm 158,5 × 75,9 × 7,7 mm 162,3 × 78,1 × 8,9 mm
Hmotnost 167 g 196 g 233 g
Obsah balení telefon, USB-C kabel, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka telefon, USB-C kabel, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka telefon, USB-C kabel, nástroj pro vyjmutí SIM karty, uživatelská příručka
Cena od 21 990 Kč od 27 990 Kč od 35 490 Kč
Ceny jsou platné k 17. 1. 2024.
i Mohlo by vás zajímat

Korejský výrobce se může svými novinkami Samsung Galaxy S24 právem pyšnit. Zachoval jim maximální odolnost, kterou u modelu Ultra povýšil pevnějším sklem i titanovým rámečkem. Hráče potěší vyšší výkon a větší parní komory na odvod tepla. Především ale dochází k integraci umělé inteligence Galaxy AI. Foto schopnosti pak model S24 Ultra prokazuje lepším teleobjektivem. Novinky za to zkrátka stojí, každý si přijde na své.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB07