Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Sdružení TEREZARozvíjí u nich znalosti a dovednosti potřebné ke kritickému myšlení, samostatnému a odpovědnému jednání. Ekologické programy rozvíjí TEREZA přes 20 let. V současnosti spolupracuje s více než 730 školami a 94 000 žáky a studenty.

Program Ekoškola koordinuje již 10 let. V České republice funguje přes 300 Ekoškol. Jak poznáte Ekoškolu? Je to základní nebo střední škola, jejíž žáci a učitelé šetří energií i vodou, zvelebují prostředí školy a všímají si, co se okolo nich děje.


 

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali 

ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.
 

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.  
 

Žáci zakládají školní Ekotým, analyzují ekologický stav školy a plánují opatření, která v průběhu školního roku realizují. Průběžně se ve výuce učí o tématech Ekoškoly (odpady, voda, energie, prostředí školy, šetrný spotřebitel, doprava a biodiverzita).


"V roce 2015 otevíráme Ekoškoly i mateřským školám. Metodiku jsme přes dva roky testovali v desítkách školek a upravovali ji, aby se pro mrňata, učitele i rodiče přesně hodila. Zjistěte více na ekoskola.cz a zapojte se. Nezapomeňte, že „Velké změny začínají od nejmenších", Judita Nechvátalová, Tereza.
Alza věnovala sdružení Tereza na rozvoj programu Ekoškola multifunkční tiskárnu s kopírkou a smartphone v celkové hodnotě 31.790 Kč.

 


Sdružení TEREZA

www.terezanet.cz

P-DC1-WEB03