Obnovit stránku

Sodastream výměna bombičky (NÁVOD)

Aktualizováno

Potřebujete vyměnit bombičku Sodastream, ale nevíte, jak na to? Hledáte jednoduchý návod, který by vám vysvětlil správný postup pěkně krok za krokem? Už nehledejte, právě jste ho našli. Připravili jsme pro vás detailní návod, jak rychle, jednoduše a hlavně správně vyměnit prázdnou bombičku za novou. V článku také najdete užitečné tipy a výčet častých chyb, kterých byste se měli vyvarovat.

Výměna bombičky Sodastream

Sodastream výměna bombičky (NÁVOD) – OBSAH

 1. Sodastream výměna bombičky – jak poznáte, že je na čase ji vyměnit?
 2. Výměna bombičky Sodastream není žádná věda
 3. Vyměňte si prázdnou bombičku na prodejně Alza
 4. Detailní Sodastream návod, jak vyměnit prázdnou lahvičku za plnou
 5. Výměna Sodastream bombičky se nepovedla. Co jste udělali špatně?

Sodastream výměna bombičky – jak poznáte, že je na čase ji vyměnit?

Velmi jednoduše. Přístroj přestane vyrábět sodu. Jedna bombička je součástí každého balení přístroje značky Sodastream. Výrobce uvádí, že její plynová náplň vyrobí až 80 litrů sody. To, jak často budete bombičku měnit, záleží tedy na vaší osobní spotřebě a také na tom, jak moc perlivou vodu preferujete. V závislosti na tom může být počet vyrobených litrů z jedné bombičky nižší než uvádí výrobce. Jinými slovy, někomu vydrží jedna náplň sotva dva měsíce, jiný mění maximálně co půl roku.

i

Bombičky výrobníku Sodastream jsou naplněny potravinářským CO₂ plynem. Stisknutím jej vypustíte do vody a získáte tak lahodnou sodu. Jedna náplň dokáže připravit až 80 litrů perlivé vody. Skutečný počet vyrobených litrů, ale závisí na vaší osobní spotřebě. Jedna bombička je součástí každého balení přístroje Sodastream.

Výměna bombičky Sodastream není žádná věda

Jednou z největších výhod přístroje Sodastream je právě jeho jednoduché ovládání. Nic nemusíte komplikovaně instalovat. Perlivou vodu si připravíte doslova během pár vteřin i třeba jen na jedno stisknutí. Doby, kdy se domácí výroba sodovky podobala spíše chemickým pokusům, už jsou nenávratně pryč. Zatímco výměna bombičky v sifónu vyžadovala určitou dávku zručnosti, bombičku Sodastream vyměníte snadno a rychle, a to i v případě, že jste absolutní technický antitalent. Tak jdeme na to!

i

Jaké benefity přináší výrobník sody? Na jeho klady jsme si posvítili i v článku Proč si pořídit výrobník sody.

Vyměňte si prázdnou bombičku na prodejně Alza

Máte prodejnu Alza poblíž? Pak si vyměňte prázdnou bombičku u nás. Všechny naše prodejny patří mezi autorizovaná výměnná místa nejen bombiček Sodastream, ale také bombiček značek Limobar a Philips Aquashield. Jak postupovat při výměně na Alza prodejně a jaké jsou podmínky?

 1. Na e-shopu Alza.cz si vyberte požadovanou položku:
 2. Na e-mail/do aplikace vám dorazí elektronická licence na výměnu prázdné bombičky za plnou.
 3. Přijďte na libovolnou prodejnu Alza, předejte prázdnou bombičku asistentovi, který ji překontroluje a následně vám po uplatnění dané elektronické licence vydá novou.

Výměna bombičky u nás má dvě podmínky:

 1. Lze ji provést jen na prodejnách Alza,
 2. Vyměníme vám pouze prázdnou bombičku stejné značky – nutno předat při vyzvednutí na prodejně.

Autorizovaná výměnná místa

Prázdnou bombičku měňte pouze na autorizovaných výměnných místech. Seznam výměnných míst najdete zde. Autorizovaná místa jsou po celé České republice a včetně prodejen Alza je jich více než 2000. Nemusíte se tedy obávat, že byste to měli daleko. Vaši bombičku vám zde bez problému vymění za plnou a vy zaplatíte pouze cenu náplně. Pokud se vám nechce vůbec nikam chodit, máte možnost využít dovážkovou službu. Jak to funguje? Přes internet si objednáte výměnu bombičky. Dovážková služba vám ji doveze až domů a vymění u vašich dveří.

Proč byste měli k výměně využívat pouze autorizovaná místa?

Jak už jsme zmínili výše, originální bombičky Sodastream jsou naplněné potravinářským CO₂ plynem. Výrobce dbá na dodržení všech nezbytných zdravotních parametrů a plnění bombiček je pod přísnou kontrolou. Díky tomu máte jistotu, že si doma připravíte zdravotně nezávadnou perlivou vodu. Dále se při každém plnění sodastream bombičky důsledně eviduje její výrobní číslo a také se kontroluje její technický stav. Vadné bombičky jsou okamžitě vyřazeny z provozu a nahrazeny novými. Máte tak absolutní jistotu, že si s sebou domů nenesete nebezpečný produkt.

i

Máte doma výrobník sody jiné značky? Pak si přečtěte náš článek Sodastream, LIMO BAR a Philips – Jak na výměnu bombičky ve výrobníku sody v němž se dozvíte, jak na výměnu bombičky i u dalších značek.

Detailní Sodastream návod, jak vyměnit prázdnou bombičku za plnou

Právě jste zjistili, že je na čase vyměnit bombičku. Neperlivá voda je i po stisknutí stejně neperlivá jako předtím. Nejdříve starou bombičku odinstalujeme a následně vložíme bombičku novou.

Jak odinstalovat prázdnou bombičku?

 1. Postavte si přístroj na pevnou podložku (stůl, kuchyňskou linku apod.).
 2. Otevřete zadní kryt.
 3. Prázdnou bombičku jednoduše vyšroubujte proti směru hodinových ručiček.
 4. Kryt vraťte na své místo.

A máte prozatím hotovo. Plastový uzávěr bombičky nemusíte pracně hledat. K výměně jej nepotřebujete.

Lahodná perlivá voda ze Sodastream
Výměna originální bombičky Sodastream je rychlá a snadná. Lahodnou sodu nebo skvělou limonádu si připravíte během pár okamžiků.

Instalace plné bombičky

U autorizovaného prodejce vám právě vyměnili prázdnou bombičku za novou. Jak ji vložit do výrobníku sody? 

 1. Přístroj si položte na pevnou podložku stejně jako v případě vyjmutí bombičky.
 2. Odstraňte plastový obal a následně také plastovou zátku z bombičky. Zátku odšroubujte proti směru hodinových ručiček.
 3. Odstraňte zadní kryt přístroje.
 4. Nakloňte si přístroj směrem od sebe, aby se vám bombička lépe vkládala.
 5. Vkládejte bombičku spodní částí napřed.
 6. Upevněte ventil bombičky šroubováním ve směru hodinových ručiček.
 7. Ujistěte se, že je bombička pevně na svém místě.
 8. Zavřete zadní kryt.

Máte hotovo a můžete si opět připravovat perlivou vodu nebo skvělé limonády z koncentrovaných sirupů Sodastream.

Autorizovaný prodejce Sodastream
Bombičky Sodastream vyměňujte vždy jen u autorizovaného prodejce. Budete mít jistotu, že si doma vyrábíte zdravotně nezávadnou perlivou vodu.

Výměna Sodastream bombičky se nepovedla. Co jste udělali špatně?

Postupovali jste přesně podle návodu, ale zdá se vám, že váš přístroj nefunguje tak, jak má, nebo nefunguje vůbec? Nepanikařte a odložte telefon, pokud jste se právě chystali volat servis. Ve většině případu je řešení velmi jednoduché.

Problém č. 1: Vyměnili jste bombičku, ale výrobník nevyrábí sodu

Pokud máte jistotu, že je bombička plná, zkontrolujte, zda je voda v láhvi naplněná po rysku. Výrobník musí být ve svislé poloze.

Problém č. 2: Po výměně slyšíte slabé syčení

V tomto případě se nemusíte ničeho bát. Tento jev je u výrobníků sody pod tlakem normální. Stačí, když nakloníte láhev. Tím vypustíte tlak a syčení ustane.

Problém č. 3: Po výměně vám přetekla láhev

Zkontrolujte, jestli jste láhev nenaplnili příliš. Vždy naplňujte vodu jen po rysku. Je také možné, že jste zmáčkli tlačítko příliš dlouze. Tlačítko zmáčkněte silně, ale krátce.

Problém č. 4: Plyn uniká do výrobníku

Je možné, že jste bombičku dostatečně neupevnili v držáku. Našroubujte ji větší silou. Nepomohlo to? Bombičku vyjměte a zkontrolujte. Nechybí jí těsnění (černý kroužek)? Pokud ano, musíte si ho objednat.

Problém č. 5: Výrobník vypouští plyn, i když už jste uvolnili tlačítko

V tomto případě je postup následující:

 1. Nesnažte se unikající plyn zastavit tím, že vyjmete bombičku nebo láhev. Nechejte je na svém místě. Výrobník je stále ve svislé poloze. Dokud slyšíte unikající plyn, na nic nesahejte.
 2. Když jste se poslechem ujistili, že plyn přestal unikat, můžete přístroj naklonit a vyjmout láhev. Odšroubujte bombičku (pozor, může být velmi studená.) a vraťte ji dodavateli, ten vám ji vymění za novou.
 3. Láhev budete muset také vyměnit za novou.

Pokud se váš přístroj vlivem unikajícího plynu poškodil, přestaňte jej používat. V tomto případě je nutné obrátit se na tým péče o zákazníky.

i

Nechcete čekat, až vám bombičku vymění? V tom případě doporučujeme pořídit si jednu bombičku navíc do zálohy.

Díky výrobníkům sody značky Sodastream si během pár vteřin připravíte lahodnou perlivou vodu nebo osvěžující limonádu. S originální bombičkou Sodastream si můžete vyrobit až 80 litrů sody. Výměna bombičky, stejně jako výroba sodovky, je snadná a rychlá. Plynovou náplň si můžete nechat vyměnit na kterémkoliv autorizovaném výměnném místě včetně prodejen Alza.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB06