Obnovit stránku

Slovník

Všechno, co potřebujete vědět o WiFi 6E

Předpokládá se, že do roku 2025 bude na celém světě existovat přibližně 100 miliard internetových připojení. A pro internet věcí, VR/AR a další budoucí technologie pásma 2,4 a 5 GHz jednoduše nestačí. Proto dochází k dalšímu vylepšení WiFi sítí, kdy se standard WiFi 6 rozšiřuje na WiFi 6E, čímž se ke slovu dostává 6GHz přenosové pásmo. Co to bude znamenat pro uživatele v praxi a jaké to přinese výhody?

Podporované formáty souborů pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Abyste mohli žádaný 3D model vytisknout, je nutné ho převést do formátu, který bude kompatibilní s vaší 3D tiskárnou. Jaké jsou ty nejvíce užívané souborové formáty?

Doporučená podložka pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Správně zvolená podložka do 3D tiskárny vám může velmi usnadnit celý tiskový proces. Jaké jsou k dispozici?

3D pera (SLOVNÍK)

3D pero je formou trojrozměrného tisku. Nevyužívá se přímého tisku daného modelu, ale kreativní volné „kreslení do vzduchu“. Své využití najde nejen v uměleckém vyžití, ale i při designu předmětů nebo v dílně.

Tisk se zakrytou 3D tiskárnou (SLOVNÍK)

Tisk se zakrytou 3D tiskárnou přináší některé zajímavé benefity. Jaké to jsou?

Doporučuje se drybox (SLOVNÍK)

Drybox nabízí ochranu speciálních druhů filamentu, které jsou náchylné na nejrůznější vnější vlivy. 

Rozlišení displeje SLA 3D tiskáren (SLOVNÍK)

SLA 3D tiskárny využívají technologie vytvrzování světlocitlivé pryskyřice prostřednictvím UV záření. Zásadním parametrem je v tomto případě rozlišení UV displeje. Co všechno ovlivňuje?

Síť GSM byla ve své době revolucí a používá se i dnes

Telekomunikační standard GSM byl ve své době převratným. Okolo roku 2010 jej využívalo asi 90 % trhu a volat či přistoupit k internetu přes něj dokázalo takřka každé zařízení. Od sítě druhé generace (2G) jsme však již ušli dlouhou cestu. Proč tedy standard GSM stále funguje a jak to s ním bude do budoucna?

Tiskový materiál pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Jak se vyznat v jednotlivých typech materiálu pro 3D tisk a který filament je vhodný právě pro výrobek, který plánujete tisknout?

Technologie 3D tisku (SLOVNÍK)

Technologie 3D tisku jsou dvě – FDM a SDA. Jak se od sebe liší a v čem tkví jejich hlavní výhody a nevýhody?

Pružnost filamentu (SLOVNÍK)

Pružnost filamentu je vlastnost, kterou je potřeba sledovat v případě, že budete potřebovat tisknout ve výsledku poddajný výrobek.

Teplota podložky při 3D tisku (SLOVNÍK)

Vyhřívaná podložka v 3D tiskárně pomůže při dosažení optimálních výsledků. Jaká je ideální teplota podložky?

Ekologicky udržitelné materiály do 3D tiskárny (SLOVNÍK)

S tzv. udržitelností se setkáváme v mnoha různých oblastech, 3D tisk nevyjímaje. V čem tkví udržitelnost v oblasti 3D tisku?

Maximální teplota trysky při 3D tisku (SLOVNÍK)

Maximální teplota trysky je uvedena na obalu každého filamentu. Má vliv zejména na rychlost a přesnost 3D tisku. Je nezbytné, aby teplota odpovídala nejen požadavkům konkrétního materiálu, ale také požadované rychlosti tisku.

Co je WiFi 6?

Domácí WiFi sítě zažívají v posledních měsících nebývalý nápor. A proto je nutné zajistit stabilní a rychlé připojení v každém koutě vašeho bytu. Zcela klíčovým krokem je přechod na bezdrátový standard WiFi 6, který nabízí dostatečně široké přenosové pásmo pro větší počet zařízení.

Tolerance průměru filamentu (SLOVNÍK)

Tolerance průměru filamentu by měla být co nejmenší. Jedině tak zajistíte bezproblémový 3D tisk.

Vlastnosti materiálu (filamentu) pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Filament je náplň do 3D tiskárny a jako takový má určité vlastnosti, které je při jeho výběru potřeba sledovat. Zásadní je zejména materiál, barva, teplota tání, pružnost nebo jeho odolnost.

Co je WiFi 802.11ac?

Standard 802.11n – WiFi 4 může komunikovat v obou pásmech (2,4 i 5 GHz) a díky technologii MU-MIMO (vícecestné šíření signálu) přináší solidní reálné rychlosti. Zde je důležitá právě technologie MU-MIMO, díky které dokáže WiFi router komunikovat vysokou rychlostí s více zařízeními současně.

Dual Inverter Heat Pump™

Duální invertorové tepelné čerpadlo sušiček LG se zárukou 10 let.

Eco Hybrid™

Funkce Eco Hybrid™ vám umožní výběr mezi rychlým a úsporným sušením.

20 dalších...

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB23