Obnovit stránku

Slovník

Co je hrubá motorika a jak ji rozvíjet?

Hrubá motorika zahrnuje pohyb celého těla, a tedy velkých svalových skupin. Nejde přitom jen o ovládání svalů, ale také o celkové držení těla a koordinace horních a dolních končetin. Hrubá a jemná motorika se rozvíjí od raného dětství. Existují ověřené metody, jak podpořit jejich zdravý vývoj.

Montessori výuková metoda a její uplatnění ve školním i domácím prostředí

Objevte Montessori výukovou metodu a její efektivní uplatnění ve školním i domácím prostředí. Zjistěte, jakým způsobem tento inovativní přístup ke vzdělávání podporuje individuální rozvoj dětí, respektuje jejich přirozené schopnosti a motivuje k učení. Seznamte se s Montessori hračkami a výukovými materiály, které doprovází děti od narození až po starší školní věk.

Co je Activity Board a na jakém principu funguje?

Activity Board je interaktivní, vzdělávací pomůcka pro nejmenší děti. Je založena na Montessori principech, takže přirozeně podporuje dětskou kreativitu, logické myšlení a jemnou motoriku.

Co je WiFi 6?

Domácí WiFi sítě zažívají v posledních měsících nebývalý nápor. A proto je nutné zajistit stabilní a rychlé připojení v každém koutě vašeho bytu. Zcela klíčovým krokem je přechod na bezdrátový standard WiFi 6, který nabízí dostatečně široké přenosové pásmo pro větší počet zařízení.

Jemná motorika u dětí: Aktivity pro posílení prstové preciznosti a manipulace s předměty

Jemná motorika je důležitým faktorem ve vývoji dětí. Zahrnuje precizní pohyby rukou a prstů a je nezbytná pro psaní, kreslení, stříhání a další každodenní aktivity. Dobře vyvinutá jemná motorika má pozitivní vliv na kognitivní a sociální dovednosti dítěte.

Didaktické hračky nabízí zábavnou cestu za poznáním

Didaktické hračky jsou speciálně navržené hračky, které mají za cíl nejen bavit děti, ale také rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti. Tyto hračky jsou nápomocné při učení a vývoji dětí v různých oblastech, včetně motoriky, kognitivních schopností, sociálních dovedností a předškolního vzdělávání.

Co jsou kreativní hračky?

Kreativní hračky jsou určené pro všechny tvořivé děti a jejich rodiče. Do této obsáhlé kategorie patří všechny kreativní pomůcky, sady a stavebnice. Děti mohou během tvoření postupovat dle návodu, nebo naopak popustit uzdu své fantazie.

Nejde zapnout notebook (NÁVOD)

Existuje celá řada důvodů, proč váš notebook nejde zrovna teď zapnout. Připravili jsme pro vás první pomoc v podobě několika ověřených tipů, které zabírají na nejčastější problémy. Rozhodně je vyzkoušejte, protože ve výsledku vám ušetří čas i peníze.

Co je WiFi 7?

WiFi 7, známé technicky jako IEEE 802.11be, je nejnovější generací bezdrátového síťového standardu. Navazuje na předchozí generace jako WiFi 6 a 6E, přináší s sebou slib vyšší rychlosti, lepší spolehlivosti a efektivnějšího využití dostupného spektra. Cílem WiFi 7 je poskytnout naprostou svobodu v oblasti bezdrátového připojení. Jak na WiFi 7 přejít a co k tomu budete potřebovat?

Doporučená pozorovací vzdálenost obrazovky

Pozorovací vzdálenost je hodnota, která udává ideální umístění pozorovacího místa vůči televizi (monitoru) samotné. Liší se s ohledem na úhlopříčku a rozlišení televize. V případě pozorovací vzdálenosti platí přímá úměra: Čím je úhlopříčka větší, tím musíme být od televize dál.

AES šifrování

AES šifrování je jedním ze způsobů zabezpečení dat. Jedná se o tzv. symetrický algoritmus, což znamená, že se stejný šifrovací klíč používá pro zašifrování i dešifrování. Délka tohoto klíče může být 128 až 256 bitů a doba potřebná k prolomení šifry je tak dlouhá, že se v současnosti považuje za prakticky neprolomitelnou.

USB 4

USB 4 je nejnovější specifikací USB nabízející rychlost přenosu až 80 Gbit/s. Přináší však i další novinky jako například protokolové tunelování, díky kterému lze přes USB kabel se správným konektorem přenášet i signál pro DisplayPort nebo PCIe. Pro nabíječky znamená USB 4 také vyšší výkon, a tedy rychlejší nabíjení.

Co je vaping?

Klasické kouření už není v kurzu. Odborníci již několik desetiletí upozorňují na fatální důsledky cigaret na lidské zdraví. Jakmile s kouřením přestanete, vašemu tělu se nesmírně uleví. Pokud se ale svého rituálu nechcete vzdát, zajímavou alternativou je tzv. vapování neboli vaping. Dokonce se o něm mluví jako o zdravé náhradě kouření. Co to vlastně vaping je? A v čem spočívá?

Sluchátka s aktivním potlačením hluku (ANC): Jak fungují a která vybrat

S funkcí ANC, tedy Active Noise Cancelling, se setkáváme u čím dál většího počtu sluchátek. Funkce pomáhá eliminovat rušivé zvuky z okolí, například když cvičíme v posilovně nebo jedeme v městské hromadné dopravě, a zvyšovat komfort našeho poslechu. Jak tato funkce funguje a jaké má výhody a nevýhody?

Co je RYYB senzor?

Filtr RYYB je nový typ barevného filtru, který nahrazuje zelený filtr žlutým filtrem. To umožňuje snímači zachytit více světla, zejména za špatných světelných podmínek. Snímače RYYB jsou stále relativně nové, ale díky lepšímu výkonu při slabém osvětlení jsou stále oblíbenější v chytrých telefonech a dronech. Více informací v článku.

WIndows 11 aneb jak propojit počítač s telefonem

Funkce „Propojení s telefonem“ na Windows 11 umožňuje uživatelům zobrazovat a zahazovat oznámení, přijímat a provádět hovory a zprávy přímo z jejich počítače. Tato funkce je nyní dostupná pro iOS i Android zařízení. S aktualizovaným designem pro Windows 11 je tato funkce dostupná zákazníkům po celém světě a pro iOS uživatele je předinstalovaná na jejich počítačích s Windows 11.

Co je Recirkulace | Výhody a nevýhody

Režim recirkulace se používá v případě, že vaše stavební úpravy neumožňují odvod do komína, tedy typicky v bytových domech, panelácích apod. Při tomto režimu se používají uhlíkové filtry, přes které se vyfiltrovaný vzduch vrací čistý zpět do místnosti. Digestoř je při recirkulaci mírně hlučnější a má o něco menší výkon než při režimu odtahu.

Srovnání Nikon Z30 vs Z50: V čem se liší?

Fotí stejně, natáčí stejné. Ale přesto se liší jako den a noc. Řeč je Nikonu Z30 a Z50. Jak se přesvědčíme, ďábel se ukrývá ve zdánlivých detailech. Vyplatí se sáhnout po levnějším Nikon Z30? Nebo dává smysl si připlatit a koupit Nikon Z50? Poradíme.

Co je počítačový vir?

Počítačový vir je typ škodlivého softwaru (tzv. „malware“), který se šíří tím, že se replikuje a vloží svůj vlastní kód do jiných programů nebo souborů. Viry se často šíří prostřednictvím infikovaných emailových příloh, webových stahování nebo přes flash disky a další vyměnitelné média.

Liquid Retina XDR panel

Liquid Retina XDR je označení používané společností Apple pro své high-end displeje, které nabízí extrémně vysoké rozlišení, široký barevný gamut a vysoký kontrastní poměr. Tento typ panelu poskytuje výjimečnou kvalitu obrazu pro nejnáročnější úkoly.
20 dalších...

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB08