Badmintonový míček má tři základní části, které ovlivňují jeho chování při hře. Rychlostní pásek, korkovou hlavičku – často potaženou umělou kůží a tělo z peří, nebo plastu. Míčky se dělí do dvou základních skupin podle materiálu těla – plastové a péřové.
Pokračovat
- Badmintonové míčky plastové – určeny pro začátečníky a rekreační hru. Jsou odolnější při úderu mimo korkovou hlavičku než péřová verze. Mají ovšem horší letovou stabilitu.
- Badmintonové míčky péřové – hodí se zejména pro pokročilé hráče a závodní badminton, kde již hráč nemá problém s trefením míčku. Mají lepší letovou stabilitu a můžete upravit jejich rychlost rovnoměrným zalamováním konečků per.
Rychlost
Míčky se také dělí podle rychlosti. Platí, že rychlostní rozdíl sousedních kategorií je takový, že když odehrajete míč od zadní čáry k protilehlé, tak míček o třídu pomalejší doletí přibližně o 30 cm méně a rychlejší naopak.
- 75 – pomalé
- 76 – středně pomalé
- 77 – střední
- 78 – středně rychlé
- 79 – rychlé
Někteří výrobci rozlišují rychlost barevnými proužky na korkové hlavičce (zelené – pomalé, modré – střední, červené – rychlé).
Rychlost míčku je ovlivněna také teplotou, vlhkostí a nadmořskou výšku. Pro pokročilé hráče je v našich podmínkách optimální používat rychlost 77 při teplotě 20–30 °C a rychlost 78 při teplotě 15–25 °C.