Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Flexibilní OLED displej od LG

Společnost LG představila svoji variantu flexibilního OLED displeje, který můžete jednoduše srolovat do válce s průměrem 3 cm. Podobné ohebné displeje již v minulosti ukázaly firmy Sony, Samsung nebo Sharp, což je známkou toho, že nějakou variantu flexibilního rolovacího displeje pravděpodobně v nedaleké budoucnosti spatříme na trhu pro koncové zákazníky. Zda to bude ve formě telefonu, televize, tabletu nebo víceúčelového zařízení těžko odhadovat. Představa, že si jednoduše srolujete televizi a vezmete jí s sebou na chatu nebo dovolenou, se však zdá být čím dál reálnější.   

Prototyp flexibilní 60“ OLED TV do roku 2017

Společnost LG již začátkem roku 2016 představila flexibilní OLED displej. Ten měl úhlopříčku 18“ a rozlišení 1200 × 810 bodů. Proslýchá se však, že do konce roku 2017 uvede LG prototyp obdobného panelu, tentokrát ale s mnohem impozantnějšími parametry. Mělo by se jednat o 60“ obrazovku s rozlišením Ultra HD 4K (2160 × 3840 bodů). Zdá se, že nejen v segmentu televizorů sází LG jednoznačně na technologii OLED a předpovídá jí zářnou budoucnost. Ostatně v současné době je jediným výrobcem právě televizních OLED panelů pro koncový trh a hlásí meziročně nárůsty prodejů v desítkách procent.

Flexibilní rolovací OLED displej; LG

OLED TV s tloušťkou panelu 1 mm již příští rok

Již v příštím roce LG rozšíří řadu OLED televizorů o modely s úhlopříčkou 77“ a přidá zbrusu novou řadu W, která by se měla vyznačovat především neuvěřitelně tenkým 1mm panelem. Prototyp takové obrazovky s označením Wall-paper (tapeta) ukázalo LG již v roce 2015.

P-DC1-WEB28