Obnovit stránku

Multifunkční činka YBell: jak začít? (TIPY a TRIKY)

Aktualizováno

Jak začít účinně cvičit v bezpečí svého domova? Budete jistě potřebovat nějaké pomůcky. Nejlépe s multifunkčním využitím pro mnoho variant pohybu. Přesně k tomu jsou navrženy multifunkční činky z produkce australské značky YBell. Čím se revolučně odlišují od konkurence? A jsou vhodné i pro začátečníky?

Multifunkční činka YBell: jak začít? (TIPY a TRIKY) – OBSAH

 1. Jak začít doma cvičit?
 2. YBell představuje revoluční činku Neo
 3. Hmotnostní varianty YBell Neo
 4. Tipy a triky na cvičení s multifunkční činkou YBell
 5. Cvičte s mobilní aplikací YBell Fitness

Jak začít doma cvičit?

I když nechcete nebo zrovna nemůžete navštěvovat fitness centrum, nemusíte se zdravého pohybu zcela vzdávat. Jasně, můžete jít ven běhat, ale zima a brzká tma není zrovna žádné velké lákadlo. Běhání si tak nechte na teplejší měsíce a místo toho začněte posilovat. Právě to vám pomůže zhubnout, zpevnit si postavu nebo se udržet v optimální provozní kondici na jarní měsíce, kdy například plánujete přidat vyjížďky na kole.

kettlebell;YBell;cviceni;fitness;cvičení doma;
Pro domácí posilování s multifunkční činkou YBell vám stačí jen pár metrů volného prostoru.

i

Cvičení z domu neznamená zůstat na to sám. Pusťte se do cvičení společně se sourozenci, kamarády, zkrátka s kýmkoliv, a udělejte pro své zdraví něco dobrého společně. Hlavní zásada je vytrvat. Jakmile překlenete počáteční období a objeví se první výsledky, stane se pro vás cvičení oblíbeným způsobem, jak se vypořádat s každodenním stresem. Budete prahnout po dobré náladě a endorfinech, které vaše tělo po cvičení vyplaví. Navíc se budete každý další den radovat z výsledků a vytvarovaných křivek, jež se začnou rýsovat.

Cvičení v pohodlí domova s sebou přináší řadu nesporných výhod, které si na veřejných sportovištích ani v posilovnách neužijete. Na druhou stranu budete potřebovat na začátku alespoň drobně zainvestovat do vybavení. Asi jen málokdo si může dovolit vyčlenit samostatnou místnost na velké posilovací stroje, proto je potřeba se porozhlédnout po dobře skladném, ale přitom multifunkčním nářadí.

kettlebell;YBell;cviceni;fitness;cvičení doma;
Vytvořte si ze cvičení pravidelný rituál, na který se budete těšit, a za odvedené výsledky se poté patřičně odměňte.

YBell představuje revoluční činku Neo

Ambiciózní australská společnost YBell vznikla z podnětu zkušeného osobního trenéra Aarona Laurence. Ten si udělal velmi dobré jméno jako fitness kouč tisíců lidí v okolí slavné pláže Bondi Beach v Sydney. Jeho originálně pojaté tréninky zahrnovaly pochopitelně i tvarově klasický kettlebell, ale postupem času se mu podařilo odstartovat „druhou“ generaci této fitness pomůcky.

kettlebell;YBell;cviceni;fitness;cvičení doma;
Víceúčelová fitness pomůcka YBell vám umožní provádět množství nejrůznějších cviků s jediným kusem vybavení.

Stovky hodin cvičení s mnoha různě pokročilými uživateli mu totiž ukázaly, že tolik typický tvar koule není zrovna ideální. V praxi viděl, že by jiný design kettlebellu otevřel cestu ke zcela novým cvikům, které namáhají další partie těla. Vymyslel tak pokrokovou činku ve tvaru trojúhelníku. Navíc díky promyšlenému rozmístění madel je možné provádět mnoho cvičebních úkonů pouhým zvednutím, čímž se rozšiřují možnosti využití činky YBell Neo. Jen díky tomu lze s jedinou cvičební pomůckou nahradit celou řadu různého fitness příslušenství, na které není v typické domácnosti prostor.

Design Award 2020 Gold Award 2019 Womans health fitness awards 2020 winner Reddot winner 2020 Good design award of the year
Ybell získal řadu prestižných ocenění.

YBell Neo lze využít jako:

 • kettlebell,
 • činku,
 • medicinbal s dvojitým úchytem,
 • push-up madla.
YBell;cviceni;fitness;cvičení doma;
Rozložení madel napomáhá multifunkčnímu využití činky YBell.

Hmotnostní varianty YBell Neo

Podobně jako při pořizování klasické činky je nutné dobře promyslet hmotnost YBellu. Tu nelze časem nijak změnit, takže o to důležitější je vaše prvotní rozhodnutí.

 • YBell Neo 4 kg – velikost XS je ideální pro začátečníky, kteří nikdy předtím necvičili.
 • YBell Neo 6 kg – velikost S je ideální pro začátečníky a pokročilé uživatele, tedy pro ty, kteří nikdy předtím necvičili nebo trénují několikrát do týdne bez závaží.
 • YBell Neo 8 kg – velikost M je ideální pro pokročilé uživatele, kteří cvičí několikrát do týdne se závažím nebo bez něj.
 • YBell Neo 10 kg – velikost L je ideální pro pokročilé a profesionální uživatele, kteří cvičí každý den nebo několikrát do týdne se závažím.
 • YBell Neo 12 kg – velikost XL je ideální pro profesionální uživatele, kteří cvičí se závažím každý den.

Fitness činka YBell Neo je ještě lepší, pokud ji máte doma rovnou dvakrát. Se dvěma kousky totiž budete moci posilovat obě ruce najednou a při některých cvicích získáte správné rozložení závaží, a tím i lepší rovnováhu.

Kettlebell YBell Neo
YBell Neo se liší nejen hmotností, ale i barvou loga společnosti.

Tipy a triky na cvičení s multifunkční činkou YBell

Možná vypadá YBell na první pohled jako jeden ze cvičebních nástrojů výhradně pro oblast silových sportů, ale není to pravda. Jeho přínosy jsou totiž významné pro všechny skupiny sportovců, které se ve fitness centrech potkávají. Díky cenové přístupnosti jej však lze stejně skvěle využít i pro domácí cvičení, kdy můžete při znalosti doporučených pohybů velmi rychle zaznamenat celkové zesílení. Jedná se totiž o všestranný nástroj, se kterým v jednom cviku zapojíte prakticky všechny svalové skupiny.

YBell umí s lidským tělem divy:

 • vede k rychlému nástupu fyzické síly podpořené růstem svalů,
 • všestranně prohlubuje kondici,
 • při pravidelném cvičení podpoří úbytek tukových zásob,
 • zlepšuje celkové zdraví i duševní pohodu.

Několik tipů na cvičení s YBell Neo

Swing

Swing je cvik vhodný i pro naprosté začátečníky, kterým doporučujeme použít při držení činky YBell obě ruce. Postavte se rovně, mírně rozkročte nohy. S lehce pokrčenými koleny a pažemi chyťte YBell za rukojeť a „zhoupněte“ jej zpět mezi nohy. Pak se „vyšvihněte“ pomocí boků a zadku vpřed a YBell zvedněte až na úroveň ramen.

YBell Neo

Dřepy

YBell držte obouruč na úrovni hrudníku. Nohy rozkročte o něco více, než je úroveň ramen, a udělejte dřep. V dolní pozici chvíli vydržte a s výdechem se pomalu vraťte do výchozí pozice. Dbejte především na precizní techniku provádění. Pokročilejší mohou YBell držet pouze v jedné ruce.

YBell Neo

Výpady

Při provádění výpadů je důležitá délka a hloubka kroku. Krok by měl být tak dlouhý, aby kolena příliš nepředbíhala špičky vašich chodidel, a hluboký tak, aby koleno šlo co nejníže k zemi. Koleno se však nesmí při cviku dotknout podlahy. Té se naopak po celou dobu dotýkají celá chodidla, včetně paty.

YBell Neo

Kliky

Provádění klasických kliků je pro pokročilé sportovce poměrně nudný cvik. Nicméně s pomocí činky YBell vzroste náročnost. Při provádění kliku totiž bude nutné klesnout hrudníkem o výrazný kus níže, čímž budete svaly namáhat jiným způsobem než dříve. Kliky jsou vhodným cvikem i při použití pouze jedné činky YBell.

YBell Neo

Přítahy

Přítahy v předklonu jsou skvělým cvikem na posílení rukou, zad a částečně i ramen. Provedení s YBell vám nabízí jiný úhel zatížení. Přítahy lze provádět jednou rukou nebo oběma. Pro ztížení můžete vyzkoušet přítahy v pozici kliku.

YBell Neo

Rotace

Jedná se o komplexní cvik zahrnující přemístění YBellu dynamickým pohybem kolem osy těla až nad hlavu. Správně provedená rotace prochází přes trup, čímž aktivně zapojujete střed těla.

YBell Neo

Jak sami vidíte, YBell je variabilní cvičební nástroj, kterým lze vykonávat cviky nejenom správně, ale pochopitelně také špatně. Celé je to zejména o přístupu. Nejde tedy o žádnou zázračnou pomůcku, kterou jen vezmete do rukou a budou se dít divy. Tak to zkrátka nefunguje s ničím.

i

Proč po cvičení bolí svaly? A jak regenerovat?

Po náročném tréninku se mnohdy dostaví bolest svalů. Způsobuje ji nejen nahromaděná kyselina mléčná, která se uvolňuje při zvýšené intenzitě pohybu, ale také drobné trhlinky ve svalových tkáních. Když poškozená tkáň zase srůstá, stává se silnější a větší. Svaly rostou a právě to je ten důvod, proč cvičíme. S bolestí se můžete vypořádat různě. Možností je snížení pohybové aktivity a klidový režim, efektivní je ale rovněž masáž, teplá sprcha nebo mírný pohyb v podobě protahování.

Cvičte s mobilní aplikací YBell Fitness

S nutným uzavřením vnitřních posiloven se poměrně rychle objevilo mnoho mobilních aplikací s cvičebními plány. Bohužel jsou však v drtivé většině s měsíčním paušálem. Nicméně je tu řešení v podobě šikovné aplikace YBell Fitness (verze pro Android a iOS). Je oproštěna od jakýchkoli poplatků a primárně se soustředí na rozmanité tréninky s činkou YBell.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

YBell Neo vám stačí na rozjetí vaší vlastní domácí posilovny. Jedná se totiž o multifunkční fitness pomůcku, s níž lze provádět pestrou škálu cviků. Jdete do toho s námi?

P-DC1-WEB18