Obnovit stránku

Se sportovní výživou NUTREND nastartujete sportovní rok 2021

Aktualizováno

Chcete vylepšit jídelníček, podpořit svou výkonnost a budovat svalovou hmotu? To vše mohou být důvody, proč sáhnout po doplňcích stravy. A jedny z vůbec nejkvalitnějších najdete pod značkou NUTREND. Jakou s nimi máme zkušenost? A podle čeho si vybrat správné proteiny nebo aminokyseliny?

Se sportovní výživou NUTREND nastartujete sportovní rok 2021 – OBSAH

 1. Sportovní výživa je důležitou složkou potravy
 2. Co jsou vlastně proteiny?
 3. NÁŠ TIP: 100% Whey protein
 4. Nastartujte regeneraci pomocí BCAA

Sportovní výživa je důležitou složkou potravy

Máte pocit, že víc trénujete, ale je to k ničemu? Nezlepšujete se, a naopak vás sportování přestává bavit? Žádné strachy, všichni jsme to zažili. A řešení je hned několik.

Jistě, můžete si najmout profesionálního trenéra, který vám připraví takové tréninky, že i při podobné časové investici se vaše výsledky během několika měsíců posunou do lepších čísel. Počítejte však s tím, že spolupráce s trenérem je poměrně finančně náročná a vyloženě pro hobby nebo teprve začínající sportovce se moc nehodí.

Možná jste však podcenili sportovní výživu a váš organismus je jednoduše unavený a přetrénovaný. Neznamená to ovšem, že se teď na všechen pohyb vykašlete, lehnete k televizi a dáte nohy nahoru. Naopak. Pravidelný pohyb totiž doplníte vhodným mixem sportovní výživy, která napomáhá růstu a regeneraci svalů a doplňuje potřebné minerální látky. Většina zmíněných látek se vyskytuje i v běžné stravě, ale v menší koncentraci a s množstvím nežádoucích složek. Jaké jsou její základní složky?

i

Hned na začátku našeho článku musíme zdůraznit, že sportovní výživa existuje v ohromném množství skupenství a chutí. Každý však máme odlišný metabolismus a různou snášenlivost potravinových doplňků. Nejde tedy nijak garantovat, že to, co chutná nám, bude fungovat i ve vašem případě.

Co jsou vlastně proteiny?

Proteiny, též známé jako bílkoviny, jsou v lidském těle základním stavebním kamenem. Skládají se z aminokyselin, které lidský organismus získává jen prostřednictvím stravy. Proteiny patří mezi strukturální složky všech buněk, mají katalytické účinky a jako protilátky jsou nedílnou součástí imunitního systému.

Jaké jsou klíčové přínosy proteinů pro lidské tělo?

 • Podporují růst svalů.
 • Zlepšují odolnost a ochranu svalů po náročném výkonu.
 • Zkracují dobu regenerace.
 • Vstupují do řady procesů v těle včetně tvorby imunitních reakcí.
 • Vyživují šlachy, kůži i kosti.

Proteiny jsou nedílnou součástí pestré stravy. Zejména živočišné bílkoviny jako vejce, mléko, mléčné výrobky a maso jsou co do obsahu kvalitnější, protože mají výrazně vyšší podíl esenciálních mastných kyselin. Mezi jejich minusy však patří obsah velkého množství tuku a cholesterolu, proto je vhodné volit raději nízkotučné varianty. Řadíme mezi ně obecně libové maso, zejména pak kuřecí a králičí, ryby, zvěřinu, ale chybu neuděláte ani s kvalitní šunkou nebo nízkotučnými sýry a tvarohem.

Mezi potravinami bohatými na rostlinné bílkoviny mají významné zastoupení veškeré luštěniny, mandle, mák nebo sezamová semínka. Popularitu si postupně získaly i sójové výrobky – maso, tempeh nebo tofu. Jejich výhodou je nízký obsah tuku a vyšší obsah vlákniny. Bílkoviny rostlinného původu však neobsahují kompletní složku nepostradatelných aminokyselin, také proto se označují jako neplnohodnotné bílkoviny.

Rozdělení proteinů

 • Syrovátkové proteiny (whey protein) – mají nejvyšší index využitelnosti, protože z nich se dostane nejvíce proteinu okamžitě do svalů. Protein je i velmi dobře stravitelný. Používá se hlavně během dne a po tréninku.
 • Vícesložkové proteiny – obsahují více zdrojů proteinu, což je dobré pro jejich komplexní a vyvážený příjem.
 • Proteiny rostlinného původu – ideální volba pro všechny vegetariány. Neobsahují totiž laktózu, a proto ho mohou užívat i alergici a lidé trpící intolerancí na laktózu.
 • Izoláty – jde o druh proteinu, který obsahuje více než 90 % bílkovin a téměř žádný tuk a sacharidy.

NÁŠ TIP: 100% Whey protein

Horkou novinkou v nabídce společnosti NUTREND je 100% Whey protein. Jde o zcela novou generaci prémiového proteinu s vylepšenou recepturou. Protein je vyráběný z těch nejkvalitnějších surovin a vybrat si můžete až ze 16 zajímavých příchutí. Jmenujme například mango + vanilka, jahoda + banán či ananas + kokos.

NUTREND; sportovní výživa;proteiny;
I balení bylo vylepšeno a nově si lze vybrat ze 4 různých variant: 2 250, 1 000, 400 a 30 gramů.

Základ produktu NUTREND 100% Whey protein tvoří prémiový ultrafiltrovaný koncentrát mléčné syrovátky (WPC) spolu s nejčistší formou izolátu syrovátkové bílkoviny (WPI). Díky technologii Cross-Flow Microfiltration (CFM) si bílkoviny zachovají všechny biologicky účinné složky pro maximální efektivitu vašeho tréninku. Patentovaná surovina INSTANT WHEY pak zajišťuje perfektní rozpustnost proteinu pro dokonalý komfort přípravy vašeho proteinového nápoje.

NUTREND; sportovní výživa;proteiny;
Unikátní technologické procesy použité při výrobě 100% WHEY PROTEINU přispěly ke zcela novému chápání pojmu chuť.

Nastartujte regeneraci pomocí BCAA

Po optimálním sportovním výkonu musí zákonitě následovat regenerace. Tu lze samozřejmě v případě hobby sportovců zahájit okamžitě například pomocí pivního moku, ale ideálnější bude konzumovat speciální látky vhodné k urychlení regenerace. Ty je velmi často nutné použít již před i po samotném sportovním výkonu. Jedině tak bude mít dlouhodobé užívání ten správný efekt.

Nejznámější aminokyselinou jsou BCAA neboli Branched Chain Amino Acids. Její suplementace je nadmíru oblíbená v prakticky všech sportovních odvětvích.

NUTREND; sportovní výživa;BCAA;
NUTREND BCAA Mega Strong Powder je chuťově vyladěná směs tří esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem v poměru 2 : 1 : 1 v instantní podobě, doplněná o glutamin, zinek a vitamíny skupiny B. Složení speciálně vyvinuté pro podporu syntézy bílkovin, zlepšení funkce metabolismu a imunity, oddálení únavy a zvýšení výkonnosti.

Při fyzické zátěži je totiž energetická spotřeba hrazena z cca 10 % aminokyselinami. To znamená, že organismus během fyzické aktivity aminokyseliny spotřebovává a bere je převážně ze své svalové hmoty. Když ale aminokyseliny doplníte před zátěží právě pomocí BCAA, použije tělo jako zdroj energie pro fyzickou aktivitu tyto externě dodané aminokyseliny, a šetří si tak své vlastní.

i

O NUTREND

Společnost NUTREND je lídr na trhu s produkty sportovní výživy a s potravinami pro aktivní životní styl. V roce 2018 oslavila už 25 let úspěšného působení na českých i zahraničních trzích. Špičkovou kvalitu produktů dlouhodobě potvrzují nejen profesionální sportovci, jejichž výkon a kariéra jsou na suplementech závislé, ale i Antidopingový výbor ČR a miliony spokojených zákazníků.

Dodání aminokyselin po ukončení zátěže zabezpečí dostatek stavebního materiálu pro obnovu svalové hmoty a celkového nastartování regenerace. U silových sportovců je doplnění aminokyselin (společně se sacharidy) nezbytnou podmínkou nastartování svalového růstu.

i Mohlo by vás zajímat

Doplňky stravy od společnosti NUTREND vám pomohou dostat se v novém roce brzy do sportovní kondice, jakou jste ještě nikdy neměli. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

P-DC1-WEB17