Obnovit stránku

Srovnání Apple Watch (2021)

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Apple Watch jsou jedny z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších chytrých hodinek vůbec. Jejich současná podoba se však vyvíjela mnoho let a každá generace přinesla několik zásadních vylepšení. Jak se jednotlivé generace liší a která řada je pro vás nejlepší? Naše velké srovnání jednotlivých řad vám to pomůže zjistit...

Srovnání Apple Watch; porovnání Apple Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Apple Watch Series 1 Series 2 Series 3 Series 4 Series 5 Series 6 Series SE Series 7
Čip S1P S2 S3 SiP S4 SiP S5 SiP S6 SiP S5 SiP S7 Sip
Rozměr pouzdra 38 nebo 42mm 40 nebo 44 mm 41 nebo 45 mm
Zrychlené nabíjení ×
Zvýšená odolností ×
Rozměr displeje Standardní rozměr O 30 % větší než u Series 3 O 50 % větší než u Series 3
Displej OLED Retina LTPO OLED Retina
Haptická odezva korunky ×
Měření okolního hluku ×
Detekce pádu ×
Připojení k mobilní síti (u vybraných modelů) ×

Podrobnější srovnání

Apple Watch Series 1 Series 2 Series 3 Series 4 Series 5 Series 6 Series SE Series 7
Rok vydání 2016 2016 2017 2018 2019 2020 2020 2021
Vysoký jas (až 1000 nitů) × ×
Kompas × × × ×
EKG × × × ×
Stále zapnutý displej × × × × ×
Bluetooth 4.0 4.0 4.2 5.0 5.0 5.0 5.0 5.0
Vnitřní úložiště 8 GB 8 GB 8 GB 16 GB 32 GB 32 GB 32 GB 32 GB
SOS volání × ×
Snímač srdeční frekvence 1. generace 1. generace 1. generace 2. generace 2. generace 3. generace 2. generace 3. generace
O 50 procent hlasitější reproduktor × × ×
GPS ×
Voděodolnost Proti polití Do 50 metrů

Srovnání Apple Watch – OBSAH

  1. Apple Watch Series 0
  2. Apple Watch Series 1 a 2
  3. Apple Watch Series 3
  4. Apple Watch Series 4
  5. Apple Watch Series 5
  6. Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE
  7. Apple Watch Series 7
  8. Apple Watch Nike Series

Apple Watch Series 0

Historicky prvních Apple Watch jsme se dočkali roku 2015, ačkoliv představeny byly již o rok dříve po boku iPhonu 6 a 6 Plus. V současnosti je tato generace označována jako Apple Watch Series 0, neboť Series 1 a 2 vyšly souběžně až v rámci druhé generace. Apple Watch Series 0 byly z dnešního pohledu poměrně osekanou řadou, jejíž výbava čítala jednojádrový procesor v čipu S1, snímač srdeční frekvence či vnitřní úložiště o kapacitě 8 GB. Integrována nebyla ani GPS, byť využít bylo možné navigačního systému samotného iPhonu. Oficiální prodej skončil v září 2016.

Apple Watch Series 1 a 2

Druhá generace dorazila roku 2016 a přinesla s sebou rovnou dva modely. První pod označením Apple Watch Series 1 nabídl dosud nejnižší cenovku, odolnost proti polití a čip S1P, který byl sice variantou vyspělejšího S2, oproti němu ale neobsahoval GPS. Oficiální prodej skončil v září 2018.

Luxusnější model Apple Watch Series 2 byl sice dražší, lákal ale čipem Apple S2 s integrovanou GPS, vodotěsností do 50 metrů nebo OLED Retina displejem druhé generace. Series 1 a Series 2 byly k dostání v 38mm nebo 42mm pouzdru a pochlubit se mohly rovněž připojením k Wi-Fi, což mnoha chytrým hodinkám chybí dokonce i dnes. Oficiální prodej skončil v září 2017.

Srovnání Apple Watch; porovnání Apple Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Apple Watch jsou k dostání v mnoha odlišných variantách.

Apple Watch Series 3

Třetí generace Apple Watch pod označením Series 3 dorazila roku 2017 s celou řadou zajímavých inovací. Poprvé jsme se dočkali jak možnosti tísňového SOS volání (zatím bez detekce pádu), tak čipu S3 SiP nebo bezdrátového čipu W2 pro zrychlení Wi-Fi až o 85 %. Dle neoficiálních informací došlo také k navýšení paměti RAM, což mělo umožnit využití hlasové asistentky Siri. Dále se objevil barometrický výškoměr, displej druhé generace s jasem až 1000 nitů nebo rychlejší i lépe zabezpečený Bluetooth v modernější verzi 4.2. Apple Watch Series 3 jsou v oficiálním prodeji dodnes.

Apple Watch Series 4

Rok 2018 přinesl chytré hodinky Apple Watch Series 4, které znamenaly důležité změny v oblasti konstrukce. V první řadě se zvětšil rozměr pouzdra a vybírat jsme tak mohli z variant 40 nebo 44 mm. Citelně příjemnějším se stalo také ovládání, neboť legendární korunka získala haptickou odezvu v podobě jemných vibrací. Neméně důležitým se stal příchod LTPO OLED Retina displeje s mezigeneračním nárůstem o 30 %, což zároveň vedlo ke zřetelnému ztenčení rámečků. Z hlediska výbavy přibyla možnost měřit EKG, což dodnes zůstává ojedinělou funkcí, kterou najdeme jen málokde.

Srovnání Apple Watch; porovnání Apple Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Apple Watch Nike lákají speciálními řemínky i běžeckou aplikací Nike Run Club.

K manuálnímu volání záchranných služeb skrze SOS se přidala také detekce pádu s automatickým přivoláním pomoci, což v některých situacích může být až život zachraňující funkcí. Telefonování a poslech hudby se přitom stal snazší než kdykoliv předtím díky o 50 % hlasitějšímu reproduktoru, zatímco okolní hlasitost začala hlídat funkce měření hluku. Potěšil také vylepšený snímač srdeční činnosti druhé generace nebo navýšení vnitřního úložiště na 16 GB.

Uvnitř Apple Watch 4 jsme nalezli nový čip S4 SiP se 64bitovým dvoujádrovým procesorem a bezdrátovým čipem W3. Integrována byla i modernější verze Bluetooth 5.0 s výrazně větším dosahem a vyšší rychlostí, při čemž čtvrtá generace jako první nabídla také připojení k mobilní síti (tedy telefonování, SMS či internetu). Prodej Apple Watch Series 4 byl oficiálně ukončen v září 2019.

Apple Watch Series 5

Chytré hodinky Apple Watch Series 5 dorazily roku 2019 a v souhrnu přinesly spíše méně inovací. Mezi hlavní lákadla patřil nový čip S5 SiP, větší 32GB úložiště, kompas nebo mezinárodní tísňové volání, které posunulo detekci pádu a funkci SOS na zcela novou úroveň. Pro některé uživatele byl klíčovou novinkou dlouho očekávaný „stále zapnutý displej“ (Always-On), neboť tato funkce je u konkurenčních zařízení běžně dostupná. Prodej Apple Watch Series 5 byl oficiálně ukončen v září 2020.

Srovnání Apple Watch; porovnání Apple Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Apple Watch vynikají i jedinečnou nabídkou všemožných variant.

Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE

Rok 2020 nás překvapil uvedením hned dvou chytrých hodinek, mezi kterými byly jak očekávané Apple Watch Series 6, tak cenově dostupnější Apple Watch SE. Začněme popisem šesté generace, která přinesla o 20 % rychlejší čipset S6 SiP, vyšší jas u stále zapnutého displeje nebo čip U1 pro snazší komunikaci s dalšími zařízeními. Pro aktivnější uživatele byl připraven zase optický senzor třetí generace, stále aktivní výškoměr či snímač okysličení krve, který rozpozná řídký vzduch v okolí i vybrané zdravotní problémy. Důležitou novinkou je také podpora Wi-Fi v pásmu 5 GHz, které zajistí výrazně rychlejší přenos jakýchkoliv dat. Další informace, fotografie a hodnocení je k dispozici v naší recenzi

Po boku šesté generace dorazil i nový šampión v poměru cena/výkon, který nabízí všechny podstatné funkce i plnohodnotnou hardwarovou výbavu. Čip S5 SiP nicméně pochází z páté generace, chybí senzor srdeční frekvence třetí generace, a nedočkali jsme se ani měření okysličení krve. Dále absentuje EKG, stejně jako Wi-Fi v rychlejším pásmu 5 GHz, při čemž vybírat můžeme i z méně barevných zpracování. Záleží tedy na každém jednotlivci, zda mu zmíněné náležitosti budou scházet, či zda raději ušetří několik tisíc korun a pořídí si stále výtečně vybavené Apple Watch SE. Podrobnější informace nalezete v samostatném článku, případně si hodinky můžete rovnou pořídit na produktové stránce zde

Srovnání Apple Watch; porovnání Apple Watch; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Srovnání velikosti rámečků u chytrých hodinek Apple Watch  7 (vlevo), Apple Watch SE (uprostřed) a Apple Watch 3 (vpravo).

Apple Watch Series 7

Aktuálně nejvyspělejším modelem jsou Apple Watch Series 7 z roku 2021, které přinesly inovace zejména v oblasti hardwaru. Sedmá generace přichází v dosud největších rozměrech 41 a 45 mm, což doprovází i 20% nárůst displeje. Výrazně ztenčeny byly také rámečky, které nyní zabírají jen 1,7 mm a umožňují tak zobrazení více obsahu než kdy dříve (viz obrázek výše). Stále zapnutý displej je navíc o 70 % jasnější ve vnitřních prostorách, při čemž starost nemusíme mít ani o celkovou výdrž. Nabíjení je totiž o 33 % rychlejší a 80 % baterie tak dobijeme za pouhých 45 minut. Neméně významné je také výrazné zesílení ochranného sklíčka pro ještě větší odolnost a splnění stupně odolnosti IP6X, znamenající úplnou ochranu proti prachu a jiným částicím. Podrobnější pak najdete v našem v preview.

Apple Watch Nike Series

Vybrané Apple Watch jsou dostupné také ve speciální variantě Nike, která je určena zejména příznivcům sportu. Pro ty je přímo v hodinkách připravena speciální aplikace Nike Run Club, která se automaticky synchronizuje se stejnojmennou mobilní aplikací pro možné využití veškerých výhod této populární služby. Apple Watch Nike jsou navíc k dostání s exkluzivními řemínky Nike, stejně jako speciálními ciferníky, o kterých si běžné Apple Watch mohou nechat jen zdát.

i Mohlo by vás zajímat

Tento článek srovnává všechny série legendárních chytrých hodinek Apple Watch. Věříme, že vám text výše usnadní rozhodování při výběru modelu, který vám sedne nejlépe. Aktuální nabídku všech dostupných Apple Watch si současně můžete kdykoliv prohlédnout prostřednictvím zeleného tlačítka níže.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB24