Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Středisko pro ranou péči Liberec, o. p. s.

Středisko pro ranou péči Liberec, o. p. s. působí ve třech krajích (Liberecký, Královéhradecký a část kraje Ústeckého). Náplň práce s dítětem a s jeho rodinou se řídí jejich potřebami a společně formulovanými cíli. Služba rané péče je registrovanou sociální službou dle zákona o soc. službách a má jasně stanovená pravidla, principy a standardy. Služby rané péče jsou pro rodiče bezplatné.

 

Raná péče je terénní sociální služba poskytovaná rodinám, ve kterých se narodilo a vyrůstá dítě se zdravotním postižením. Služba se zaměřuje na podporu rodiny a podporu vývoje dítěte, když současně bere ohled na požadavky každého jednotlivce. Služba je terénní zejména kvůli tomu, aby lidé, kteří ji využívají, byli v prostředí, které je jim blízké a ve kterém se cítí jistě. Právě v tomto prostředí jsou totiž děti nejlépe schopny využívat všechny své možnosti, schopnosti a nadání. Poradkyně Střediska dojíždí přímo do rodiny, poskytují odborné konzultace pro rodiče, podporují a provází rodiny v jejich přirozeném prostředí.

Cílovou skupinou Střediska pro ranou péči Liberec jsou děti ve věku 0-7 let, rodiny dětí se zdravotním postižením nebo ohrožením vývoje v oblasti zrakové, mentální a pohybové, rodiny dětí s kombinovaným postižením, rodiny dětí s poruchou autistického spektra tak, aby dokázalo využít všechny své schopnosti, dovednosti a nadání.

 

Středisko podporuje:

  • začlenění dětí do předškolních a školních zařízení v místě, kde žije se svou rodinou,
  • výchovu v rodině a komunitě, kde vyrůstá,
  • rodinu v její snaze zvládnout péči o dítě s postižením a snaze vést běžný život.


Další služby Střediska:

  • ambulantní skupinové a individuální programy  (stimulace zraku, zrakový trénink, posouzení zrak. funkcí, posouzení pohyb. vývoje, muzikoterapie, nácviky sociálních dovedností pro děti s PAS,  rozvoj komunikace, kluby rodičů, semináře pro rodiče, setkávání rodin a další programy dle potřeb jednotlivých rodin a jejich dětí)
  • vydávání časopisu Raná péče
  • pobytové kurzy pro rodiny s dětmi. Alza.cz podpořila činnost Střediska rané péče Liberec poskytnutím dvou notebooků a GPS navigace v hodnotě 70.370 Kč.Tímto bychom Vám rádi poděkovali za podporu, kterou jste naší organizaci poskytli. Velice si vážíme Vašeho zájmu o činnost Střediska pro ranou péči Liberec, o. p. s.," Kateřina Jírová za Středisko rané péče Liberec.Středisko pro ranou péči Liberec, o. p. s.

www.ranapece.eu

P-DC1-WEB17