Alza Days - Baking Ingredients
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 297
Bery Jones Chocolate filled crispy pads gluten free source of fibre 500g
Great price
119,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - gluten-free, extruded, fine chocolate filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 238 Kč/1 kg
Bery Jones Para nuts 250g
Great price
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural para, 250 g - 956 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - dates, 1000 g - 219 Kč/1 kg
Bery Jones Mixture of finely salted nuts 1kg
Great price
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, roasted and salted almond, cashew, peanuts and pecan nut, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Bery Jones Crisp pads with strawberry filling gluten free source of fibre 500g
Great price
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - gluten-free, extruded, delicate strawberry filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Bery Jones Milk Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almonds coated in smooth milk chocolate (79%) with a minimum cocoa solids content of 25%, a perfectly balanced combination of crunchiness and sweetness, ideal with...
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Great price
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 438 Kč/1 kg
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 500g
Great price
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural cashew, 500 g - 378 Kč/1 kg
Bery Jones Organic Dried Turkish Figs 500g
Great price
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - figs, 500 g - 458 Kč/1 kg
Bery Jones Crispy pads with vanilla filling gluten free source of fibre 500g
Great price
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cereals - gluten-free, extruded, fine vanilla filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 Vietnam 250g
Great price
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted cashew, 250 g - 516 Kč/1 kg
GRIZLY Exclusive Mango 500g
279,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - mango, 500 g - 558 Kč/1 kg
Bery Jones Giant Golden Raisins 1kg
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Bery Jones Raisins 1kg
Great price
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - raisin, 1000 g - 169 Kč/1 kg
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Great price
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Bery Jones Pecans 250g
Great price
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 250 g - 796 Kč/1 kg
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 500g
Great price
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 498 Kč/1 kg
Bery Jones Chinese Curcuma - Goji 1kg
Great price
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - goji, 1000 g - 429 Kč/1 kg
Bery Jones Almond flour extra fine 1kg
Great price
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flour - 2593 kJ/100 g, weight 1 kg, almond flavour, naturally gluten-free - 399 Kč/1 kg
Bery Jones Dried Apricots 1kg
Great price
449,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 449 Kč/1 kg
Bery Jones Roasted Smoked Almonds 500g
Great price
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - salted and smoked almond, 500 g - 498 Kč/1 kg
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 1kg
Great price
479,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 479 Kč/1 kg
Bery Jones Almonds in Strawberry Yoghurt 200g
Great price
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - An original recipe of almonds in strawberry yoghurt, a perfectly balanced flavour of roasted fine almonds and slightly tangy yoghurt, containing a whole range of minerals...
Bery Jones Seed Mix 500 g
Great price
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Seeds - - 198 Kč/1 kg