Obnovit stránku

Tablety pro nejnáročnější

O grafických pomůckách společnosti Wacom jsme se zmínili již dříve. Dnes se zaměříme přímo na jejich profesionální grafické tablety Cintiq Companion.

IPS displej a Wacom Pro Pen

Dotykový IPS displej o úhlopříčce 13,3" se pyšní Full HD rozlišením. Tím hlavním je však bezdrátové pero rozlišující 2048 úrovní tlaku a rozpoznáním náklonu. To vám umožní vytvářet náčrty přesně tak, jak je zamýšlíte.

Výhodou oproti kreslení na papír je, že pomocí dotykových gest můžete náčrty otáčet, přibližovat nebo posouvat a dokonce vytvořit vlastní gesta. Hardwarová tlačítka Express Keys slouží k rychlému přístupu k vámi zvoleným nástrojům.

Samozřejmostí jsou pak bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth verze 4.0 nebo rozhraní k připojení externího monitoru. Nechybí ani přední a zadní kamera a slot pro paměťovou kartu. Nakonec, ať už dáváte přednost mobilnímu systému Google Android nebo hybridnímu Microsoft Windows, Wacom připravil obě varianty.

Cintiq Companion

Základní model je osazen systémem Windows 8. Srdcem tabletu je nízkonapěťový člen rodiny Core i7 s integrovanou grafickou kartou. O bleskovou rychlost práce se stará 8GB operační paměti a prostorný SSD disk s kapacitou 256GB, respektive 512GB v závislosti na modelu.

Cintiq Companion Hybrid

Naopak verze Hybrid disponuje operačním systémem Google Android. Jeho vnitřní výbavě dominuje 4jádrový procesor Nvidia Tegra 4, kterému je k ruce 2 GB operační paměti. V prodeji je jak 16GB, tak 32GB verze.

Společnost Wacom
Založena:1983
Sídlo:Saitama, Japonsko
Oficiální web:www.wacom.com
P-DC1-WEB12