Obnovit stránku
Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.

Technologické dárky na Vánoce

Její prodejci již zaznamenali před začátkem svátků větší zájem zákazníků. „Nejlépe se stále prodávají tablety, smartphony a nová generace notebooků, takzvané ultrabooky, a to jak klasické, tak dotykové,“ popisuje současné trendy Oldřich Kurz z e-shopu Alza.cz. Renesanci podle něj prožívají klasické počítače v provedení allinone, tedy „počítač v monitoru“, který doma zabere minimum místa. Často navíc disponují dotykovým displejem.

Pozadu však nezůstávají ani televize s on-line multimediální výbavou, takzvané Smart TV. Kromě zmíněného zboží roste také segment inteligentní domácnosti, nejvíce jde o robotické vysavače. „Takový technologický tip jsou chytrá domácí úložiště, jejichž prodeje také prudce stoupají a stává se z nich pomalu, ale jistě standardní vybavení domácnosti. Mohou sloužit jako zálohovací zařízení pro důležitá data, jako rodinné fotografie a jako multimediální centra jsou připojena přímo k televizím. Zdatnější uživatel z nich může vymáčknout daleko víc, připojením webových kamer například získá domácí dohledové centrum, webový server a tak dále,“ vysvětluje Kurz.

P-DC1-WEB12