Obnovit stránku

Tesla Model X 100D ohromí dojezdem až 565 km

Tesla Model X křídlové dveře

MAXIMÁLNÍ DOJEZD

565 km

RYCHLONABÍJENÍ

90 minut

ZÁRUKA NA BATERIE

8 let

MAXIMÁLNÍ RYCHLOST

250 km/h

Elektrické SUV Tesla Model X 100D se prodává od září 2015. Už na první pohled se zcela odlišuje i od prémiových vozů stejné kategorie. Nabízí totiž ikonické boční zadní dveře Falcon Wings, které se otevírají směrem k nebi. Podobně jako u elektromobilu Tesla S je středobodem interiéru 17" dotyková obrazovka sloužící k nastavení veškerých funkcí. Jedná se o takový přerostlý iPad, který je naprosto geniální záležitostí výhradně vozů značky Tesla. Co všechno tento elektromobil nabízí a jaká bude jeho cena?

Co vše se v článku o Tesla Model X 100D dozvíte?

Nejoblíbenější konfigurace elektromobilu Tesla Model X 100D

Vybrali jsme pro vás prakticky druhou nejvyšší konfiguraci elektromobilu Tesla X. Konkrétně se jedná o variantu 100D, která se pyšní hned několika zajímavými čísly.

  • Dojezd cca 565 km
  • Maximální rychlost 250 km/h
  • Výkon 386 kW, 498 Nm
  • Červená metalíza
  • Pětimístně řešený vnitřní prostor pro posádku
  • Celobílý interiér + prémiový balíček (HEPA filtr v klimatizaci, lepší LED světla, kožené sedačky i loketní opěrky, horní palubní deska z kůže Alcantara, LED osvětlení interiéru, osvětlení klik dveří, dock pro rychlé připojení telefonu)
  • Vylepšený Autopilot s řadou nových a přesnějších senzorů
  • Vyhřívání sedadel, volantu a rozmrazovač stěračů

Autopilota si na vlastní kůži otestoval náš expert a zkušený technologicky zaměřený novinář Michal Rybka. Jeho dojmy se dozvíte z následujícího videa.

Tesla Model X 100D má až dojezd až 565 km

Takto ohromné a těžké auto by mělo mít teoreticky problém s dojezdem. K moři sice na jeden zátah s Teslou Model X 100D nedojedete, ale 565 km je opravdu překvapivý údaj. Palubní počítač však umí hodně dobře předpovídat a včas vám naplánuje výlet k nejbližší dobíjecí stanici.

Při 240V se Tesla Model X 100D nabíjí téměř 10 hodin. Pokud však použijete 400V nabíjecí stanici, tak je za 1,5 hodiny hotovo. Elon Musk však v roli technologického vizionáře hodlá tyto časy zkrátit přibližně na desetinu. V tom případě si během nabíjení sotva stačíte vypít kafe.

Tesla Model X 100D zaujme osobitým designem

Hlavním poznávacím znamením vozu Tesla X jsou již vzpomínané boční zadní dveře, které se otevírají směrem k nebi. Toto efektní řešení je navíc skvěle vymyšlené, takže dveřím stačí pouhých 30 centimetrů prostoru pro plné, a hlavně bezpečné otevření. Na vše dohlíží soustava chytrých senzorů, takže se vůbec nemusíte obávat o bezpečí svých dětí.

Elektrický automobil Tesla Model X, Falcon Wings

Už na první pohled impozantní vůz měří více než 5 metrů a jeho hmotnost dosahuje téměř 2,5 tuny. To jsou ohromná čísla a v pětimístném interiéru bude mít každá osoba dostatek místa. Nevšedně působí skvěle vyřešené panoramatické čelní sklo, které zasahuje až nad obě místa v přední části.

i Vizionářství Elona Muska zasahuje do řady oborů lidského konání. Nedávno ukázal první výsledky svého projektu Neuralink, který chce dospět až k ovládání počítačů pouze pomocí mysli.

První jízda s Teslou vám změní život

Už jen z obyčejného nastupovaní do elektromobilu Tesla Model X 100D se stane svátek. Pokud máte klíček v kapse, tak se auto samo odemkne a otevřou se bezrámové dveře. Po usednutí za volant stačí sešlápnout brzdu a dveře se zase zavřou. Poté je potřeba přesunout volič rychlosti do pozice "D" a dle libosti sešlápnout plynový pedál, klidně až k podlaze.

Tesla X bíláNěkdo by v ten okamžik čekal hlučné zaburácení stáda 518 koní, ale dostaví se jen ticho. O tom, že automobil není vypnutý, vás však rázem přesvědčí akcelerace, která dokáže doslova zarazit do pohodlných sedadel. Okamžitě je totiž k dispozici plný výkon točivého momentu 498 Nm. Zrychlení na stovku je otázkou nějakých 5 sekund a směle můžete zrychlovat dál, protože Tesla X 100D zvládne až nějakých 250 km/h. Samozřejmě jen na uzavřené dráze nebo při výletě na německou dálnici.

Futuristický interiér Tesly

Po prvním usednutí do elektromobilu Tesla Model X 100D vám zákonitě spadne brada. Tam, kde má většina aut oldschoolové rádio se nachází vestavěný gigantický tablet s úhlopříčkou 17“. Přes něj nastavíte úplně všechno a samozřejmě ho plně využijete při navigaci nebo parkování (díky zadní HD kameře). Hluboký dojem zanechá i prakticky chybějící středový tunel. Tolik místa vám žádné jiné auto nenabídne.

Elektrický automobil Tesla Model X, interiér

Tesla X je nečekaně schopný vůz i po stránce odkládacích prostorů. Kromě gigantického zadního kufru budete mít k dispozici i přední část v místech, kde se obvykle nachází motor. Celkem tak dostanete k dispozici až 2 180 litrů. České chalupaření tak s Teslou získá úplně jiný rozměr. Ať už pojedete pod stan nebo do luxusní víkendové chatičky v Jizerkách.

Porovnání s Teslou S 75D

Náš další nabízený vůz je Tesla Model S 75D. Jedná se prémiově laděný sedan s elektrickým pohonem na všechna čtyři kola, ve kterém se budete cítit jako v opravdovém supersportu. Pouze neuslyšíte burácet žádný spalovací motor. Přesto v něm pohodlně uvezete celou rodinu i poměrně velký náklad. Přepravní kapacita v zavazadlovém prostoru totiž dosahuje až na skvělých 804 litrů.

Tesla X modrá

Ohlasy a recenze motoristické veřejnosti na Teslu Model X 100D

Top Gear recenzuje Teslu X osmi body z deseti a zmiňuje přeci jen nižší kvalitu použitého materiálu v interiéru. Ten je sice sám o sobě velmi dobrý, ale v prémiové cenové relaci na své konkurenty ztrácí.

Recenzent na caranddriver.com si pochvaluje skvěle vyladěný podvozek, autonomní řízení i panoramatické čelní sklo. Zklamáním je poměrně vysoká cena i zlobící dveře Falcon Wings.

Elektromobily – dobíjecí stanice jsou v ČR stále dostupnější

Dobíjecí stanice ještě dlouho nebudou na každém rohu, ale situace se lepší mílový kroky. V letošním roce jejich počet přesáhl 300. Ve spojení s dlouhým dojezdem Tesly už budete mít vždy na výběr. V zahraničí je situace dokonce ještě lepší.

300+ dobíjecích stanic; 1200+ registrovaných elektromobilů v ČR

Přemýšlíte, zdali je zrovna někde ve vašem blízkém okolí dobíjecí stanice? Neváhejte se sami podívat na přehlednou interaktivní mapu dobíjecích stanic v ČR, která je pravidelně aktualizována o nové stanice.

Srovnání: Tesla Model X 100D, Volkswagen e-Golf, BMW i3, Nissan Leaf

Nabídka pro zákazníka prahnoucího po elektromobilu je aktuálně až překvapivě pestrá. Postavili jsme tak proti sobě Teslu Model X 100D, Volkswagen e-Golf, BMW i3 a Nissan Leaf. Tesla s přehledem vítězí prakticky ve všech parametrech.

Elektromobil Tesla Model X 100D VW e-Golf Nissan Leaf BMW i3
Maximální dojezd     565 km 300 km 250 km 250 km
Rychlonabíjení (400 V) 90 minut 45 minut 30 minut 30 minut
Klasické nabíjení (220 V) 9,7 hodin 17 hodin 13 hodin 14 hodin
Kapacita baterie 100 kWh 36 kWh 30 kWh 33 kWh
Výkon 386 kW 100 kW 80 kW 125 kW
Hmotnost 2 108 kg 1 510 kg 1 505 kg 1 195 kg
Točivý moment 498 Nm 290 Nm 224 Nm 250 Nm
Spotřeba (na 100 km) 22,12 kWh 12,7 kWh 15 kWh 12,6 kWh
Maximální rychlost 250 km/h 150 km/h 144 km/h 150 km/h
Objem zavazadlového prostoru 2 180 l 341 l 370 l 260 l
Cena 3 499 999 Kč 959 000 Kč 790 000 Kč 954 000 Kč

Prodej elektromobilů startuje na Alza.cz právě teď

Je to tak. Právě teď měníme dějiny a startujeme revoluční způsob prodeje automobilů výhradně přes internet. Některé modely určitě budeme mít vystavené v showroomu Alza.cz v Praze – Holešovicích. Tak se přijďte podívat.

Elektromobily a jejich výhody

Zájem o elektromobily roste a vidíme v něm budoucnost automobilového průmyslu. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad automobilů se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme. I proto jsme se rozhodli přidat ruku k dílu a doručovat nové elektromobily až k vám domů stejně snadno, jako například novou TV.

Tesla, Norsko, dobíjecí stanice

Elektromobilitu podporuje stát i Evropská unie. Je tedy jen otázkou času, kdy dojde k různým finančním pobídkám a dotacím na pořízení nového elektromobilu. Již nyní mají majitelé těchto ekologických vozů například parkování v centrech měst zdarma nebo jen za minimální cenu. Například v Praze můžete za 100 Kč ročně parkovat i v označených parkovacích zónách.

WEB2