Obnovit stránku

The Settlers (NOVINKA) ukazují první záběry z hraní

Aktualizováno

Po oznámení The Settlers na Gamescomu 2018 nebylo o této značce hodně dlouho slyšet. Vývojáři se rozhodli, že chtějí na svém díle pracovat, a tak světu neukázali víc, než bylo nutné. Na letošním Gamescomu se však pochlapili a umožnili vybraným novinářům si jejich dílo osahat, což někteří z nich využili k natočení záběrů z hraní. Pokud vás zajímá, jak vypadá The Settlers za chodu, projděte si naši dnešní novinku.

NovinkyPreview

The Settlers; screenshot: skupina

• Žánr: Budovatelská strategie • Multiplayer: • Vývojář: Blue Byte • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC (2020) • Homepage: thesettlers-alliance.com • Čeština: ?


Části článku:


The Settlers – Novinky

  1. (3. 9. 2019) Nejnovější video ukazuje The Settlers v tom nejlepším světle
  2. (22. 8. 2019) Příběhová kampaň The Settlers vám dá možnost absolvovat ji s kamarády
  3. HW nároky pro The Settlers PC

Nejnovější video ukazuje The Settlers v tom nejlepším světle

• Novinka: 3. 9. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Na samém počátku aktuálně vypuštěného videa hráčova expedice míří k ostrovu, který je nutné osídlit. Jakmile osadníci dorazí ke břehu, ihned se pouští do budování vesnice. Stavební pozice jsou opět prezentovány hexy, na nichž je možné stavět jen za předpokladu, že nejsou žádným způsobem blokovány. Zpět jsou vedle tohoto aspektu také hraniční kameny silně evokující vzpomínky na první díly série The Settlers, které od počátku limitovaly prostor, v němž je možné budovat, jasně definovanými hranicemi, jež šlo rozšiřovat za pomoci strážních věží a pevností. Zpočátku samozřejmě vládce malého ostrova takové možnosti nemá, a tak je nucen si vystačit s územím, které má k dispozici.

Die Siedler | PREVIEW | Welt-Exklusiv erstmals angespielt (Gameplay)

Záběry z hraní The Settlers nám ukazují kultovní strategii, jež prošla nejen výrazným vylepšením po stránce vizuálu, ale také ve směru hratelnosti.

Primárním úkolem v počátečních fázích je očividně zajištění zásobování kolonie, nutně potřebující stabilní přísun jídla a stavebních materiálů, bez nichž to prostě nejde. V momentu, kdy má hráč všeho dostatek, se pouští do vybudování již zmíněných věží expandujících k životu nezbytný prostor. Jakmile stojí následně na získaném území staví čím dál tím větší množství na sobě závislých budov produkujících zboží a vzácné materiály. Samotná stavba specifických továren k výrobě ovšem v The Settlers nestačí, když chcete, aby odstartovalo masivní generování určitých předmětů, je nutné do dílen vyslat stavaře a zasvětit je řemeslu, jež mají vykonávat.

Kromě nezbytnosti jasného zacílení, máme možnost vidět na záběrech z The Settlers také skutečnost, že určité materiály potřebují k tomu, aby byly vyprodukovány, síť budov, jež zpracují suroviny do podoby, v níž je potřebujete. Svět, v němž se odehrává The Settlers, není místem, kde byste byli schopni fungovat jen s pracanty, nachází se v něm totiž řada nepřátelských frakcí, jež se budou stabilně snažit hatit vaše plány, takže nakonec budete nuceni naverbovat také armádu. Vojsko tu má být složeno z lučištníků, jednoduchých jednotek s kyji, berserky, halapartníky a střelci z kuší, schopnými na dálku rozstřílet celé šiky nepřátel. Bitvy budou v této strategii hodně krvavou záležitostí, pokud však netoužíte po válce, půjde se jí vcelku hravě vyhnout.

THE SETTLERS - GAMESCOM 2019 TRAILER

Vedle představení nových záběrů jsme se na Gamescomu 2019 dočkali také odkladu, díky němuž k nám The Settlers dorazí až příští rok.

Po vzoru legendárních soubojů hrdinů prezentovaných v různých historických eposech, budete moci i v The Settlers rozhodnout spor duelem na boj zaměřených specialistů, kteří se v boji na život a na smrt utkají ve velkolepé aréně. Před samotným kláním je ovšem nutné přesvědčit k účasti co nejvíce lidí, protože jen oni ve finále rozhodnou o tom, jak moc velký důsledek bude mít vítězství jednoho ze šampionů na celou situaci. Pokud se vám podaří přemluvit dostatek lidí, můžete tím nakonec způsobit revoluci v nepřátelském městě, jehož obyvatelé sundají vlajku svého prozatímního pána a metropoli věnují do vašich rukou. Za sebe se musím přiznat k tomu, že jsem prozatím The Settlers nadšen, doufám proto, že si vývojáři udrží aktuálně nastavený kurz a příští rok dodají restart, který bude stát za to.

• Zdroje: YouTube (PC Games, Ubisoft)Příběhová kampaň The Settlers vám dá možnost absolvovat ji s kamarády

• Novinka: 21. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Aktuálně vypuštěný trailer z Gamescomu 2019 je plný nových informací, skrze něž chtějí vývojáři The Settlers podrobněji představit světu. V samém úvodu máme možnost vidět počáteční krůčky hráčova království, jehož zakladatelé připlují k břehům tajuplného ostrova na palubě ohromného korábu plného zásob, výstroje a surovin nutných k výstavbě. Poté, co se trošku sžijí s okolím, se poddaní pouštějí do budování, lovu, sběru plodů a těžby kamene. Každá činnost je velmi detailně zpracovaná, díky čemuž se lze bavit jen tím, že budete sledovat jednoho z obyvatel, jak potí krev pro svého panovníka.

THE SETTLERS - GAMESCOM 2019 TRAILER

The Settlers se dočkáme až v roce 2020, takže se alespoň podívejte na trailer, který ukazuje různé události, se kterými se budete muset ve hře vypořádat.

Jejich práce však očividně přináší ovoce, protože už po několika minutách se kolem nich začínají vypínat mlýny, kovárny, řezbářské dílny a tradiční domy, do nichž by se nejeden hráč z fleku nastěhoval. Přestože budování má být primárním mechanizmem The Settlers, budeme se muset při hraní zaměřit také na to, aby naše říše nebyla pohlcena zeměchtivým sousedem štvoucím proti vám váš vlastní lid, nebo chystajícím aktivně zbraně na případný konflikt. Podle traileru od Ubisoftu by nám hra samotná měla samozřejmě nabídnout více cest k vítězství, takže prolévání krve nakonec možná nebude nutné.

Minimálně dle vývojářů z Blue Byte nám má The Settlers vedle jednorázových misí nabídnout také příběhovou kampaň, kterou půjde absolvovat buď solo, nebo s kamarádem. I když mělo The Settlers původně vyjít už letos, rozhodli se jeho tvůrci, že právě kvůli tažení (kampani) ho raději odloží až na rok 2020, protože podle nich je lepší vypustit hotové dílo než polotovar, který kritici semelou.

• Zdroje: YouTube (Ubisoft)

The Settlers – Preview

  1. K opuštění domova vás v The Settlers přinutí divoká příroda
  2. The Settlers dorazí už v průběhu příštího roku
  3. HW nároky pro The Settlers PC

K opuštění domova vás v The Settlers přinutí divoká příroda

• Preview: 29. 8. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Po celá staletí váš lid prosperoval a žil v míru se svým okolím. Svět se však začal pomalu, ale jistě měnit a „větry změny“ se nevyhnuly ani vaší říši, kterou stíhala jedna přírodní katastrofa za druhou. Nakonec jste se po vzoru vašich dávných předků rozhodli vytvořit flotilu a vydat se hledat nový domov, jenž nebude tolik stíhán hněvem živlů.

Po několika týdnech plavby se k cíli dostala jen jediná loď, z níž jste vyslali k nalezenému kontinentu průzkumné oddíly, stavitele a sběrače, bez nichž by ostatní neměli co dát do úst. Ačkoli vaše nově vzniklá společnost nevypadala zpočátku nějak zvlášť slavně, velmi rychle se rozvinula do své dávné velikosti, což se moc nelíbilo domorodým obyvatelům, kteří vám vyhlásili válku, v níž ve finále nebude vítěz, nýbrž jen samí poražení.

The Settlers – Gamescom 2018 (trailer)

The Settlers na prvních záběrech vypadá hodně dobře, snad nám tvůrci ve finále dodají dílo, které bude stát za to.

Jakožto milovníkovi této série mi trailer z Gamescom 2018 udělal neskutečnou radost, protože mi připomněl staré dobré časy, kdy jsme v The Settlers začínali na opuštěné pláži s rozbitou lodí, kterou jsme zpočátku využili k vybudování základů naší společnosti. The Settlers bude v tomto ohledu podle prezentovaných detailů kráčet ve šlépějích starších zástupců série, od nichž se nové díly značně lišily, což minimálně mě velmi těší.

V rámci budování bychom se měli též dočkat klasického konceptu, s nímž si budou rozumět jak nováčci, tak i strategiemi zocelení veteráni, kterým většina aktuálních budovatelských titulů moc nejde pod fousy. Mezi obyvateli vašeho ostrova naleznete dřevorubce, kameníky, pekaře, kováře a mnoho dalších profesionálů starajících se o bezproblémový chod vaší říše. Přítomny by tu měli být též pomocné síly tvořené nezaměstnanými, kteří vypomáhají s prací zavaleným specialistům, jejichž budovy bude možné různorodě vylepšovat.

The Settlers; screenshot: příjezd The Settlers; screenshot: souboj The Settlers; screenshot: smrt

Obrázek 1: Po vzoru klasických dílů i příběh v The Settlers započnete tak, že naleznete nový svět. Obrázek 2: Na tržišti bude možné prodávat přebytky, jež vyprodukují vaši dělníci. Obrázek 3: Rybářské chatrče budou spolu s dřevorubeckými chýšemi patřit mezi první vystavěné budovy.

K dispozici vám v The Settlers nebudou dáni jen obyčejní farmáři, obchodníci a řemeslníci. Přístup budete mít také k plnohodnotné středověké armádě složené z těžké pěchoty, střelců s luky a řady dalších povolání ovládajících umění války. Jak však budou probíhat střety vojsk, prozatím není zcela jasné, podle všeho však budou velkolepé a utkají se v nich minimálně desítky ozbrojenců.

The Settlers dorazí už v průběhu příštího roku

Od předchozích dílů série Settlers by se měl její nový zástupce lišit především zdokonaleným systémem produkce jídla, novými, k hraní motivujícími prvky a zábavným koncem hry, který vás udrží u obrazovky vašeho počítače, aniž byste se začali nudit, po celé hodiny. Těšit se podle všeho můžeme na propracovanou kampaň a multiplayer, jenž bude obsahovat nejen režim pro krvelačné jedince, ale také kooperaci, v níž si budete moci zahrát některé, či možná dokonce všechny příběhové scénáře s kamarády.

The Settlers; screenshot: lid The Settlers; screenshot: zápas The Settlers; screenshot: město

Obrázek 1: Obyvatelé měst budou žít velmi aktivním životem. Obrázek 2: Pro jejich pobavení se budou občas pořádat turnaje. Obrázek 3: Za poskytnutou zábavu se vám obyvatelé metropolí v The Settlers odmění svou přízní.

Nejnovější The Settlers by mělo být poháněno enginem Snowdrop, který rozpohyboval třeba svět South Park: The Fractured But Whole, či The Division, jež vypadá skutečně pěkně. Zvolený pohon by nám měl umožnit sledovat při práci tisíce herních postav pracujících pro dobro celé společnosti. Celkový produkční proces by tu měl být podle všeho zpracován tak detailně, že by si hraní restartu série měli užít i hráči, kterým moc neimponují budovatelské strategie jako takové. Přesné datum vydání prozatím nebylo odhaleno, nový projekt Blue Byte by k nám však měl dorazit někdy ve třetím až čtvrtém kvartálu příštího roku. Snad se nic nepokazí a po letech konečně dostaneme The Settlers, za které se tvůrci nebudou muset stydět. 

The Settlers - Visual Details Never Before Seen in an RTS (Gameplay)

Nově vypuštěné krátké záběry z The Settlers nám ukazují perfektně vypadající strategii, ve které se budete věnovat nejen budování vaší říše, ale také její obraně, jež vám dá podle všeho hodně zabrat. Celek má skutečně velký potenciál, snad jej tvůrci nepromarní.

HW nároky pro The Settlers PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

The Settlers by k nám měl dorazit někdy ve třetím až čtvrtém kvartálu příštího roku na PC. O novinkách vás budeme informovat.


P-DC1-WEB24