Obnovit stránku

Srovnání chytrých hodinek WowME ID205l-P vs. WowME ID206

Článek

Aktualizováno

Do duelu jsme si pozvali docela zajímavé chytré hodinky s prakticky identickou cenou. Vezmete si na ruku raději WowME ID205L-P, nebo WowME ID206? Čím se vlastně od sebe liší? A co vůbec mohou chytré hodinky s cenou pod tisíc korun nabídnout?

i

Hodinky WowME ID205L-P a WowME ID206 s 15% slevou! Stačí využít slevový kód „22TRHAKYCZ15“. Akce platí do 27. 3. 2022 a netýká se jen hodinek WowME. Úplný seznam Cenových trháků zde.

Srovnání chytrých hodinek WowME ID205l-P vs. WowME ID206 – OBSAH

 1. Hodinky WowME ID205L-P vypadají jako Apple Watch
 2. Dvě velikosti hodinek WowME ID206
 3. DUEL: WowME ID205l-P vs. WowME ID206
 4. Doprovodná aplikace VeryFit

Hodinky WowME ID205L-P vypadají jako Apple Watch

Unisex hodinky WowME ID205L-P jsou generačním nástupcem úspěšných WowME ID205U. Výrobce vyslyšel volání uživatelů po větší personalizaci, proto WowME ID205L-P mají pouzdro hodinek barevně sladěné s řemínkem, což na zápěstí jednoduše vypadá lépe. A na první pohled si je vaše okolí často splete i s mnohem dražšími modely. 

WowME ID205L-P; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Hodinky WowME ID205l-P v zajímavém zeleném odstínu.

Dominantou je pochopitelně 1,3" plně dotykový TFT displej, chráněný 2,5D pevným tvrzeným sklíčkem. Na boku hodinek se nachází fyzické tlačítko, kterým zapnete nebo vypnete displej. Veškeré ostatní ovládání probíhá pomocí dotyků. Pro sportovní nadšence je k dispozici několik sportovních režimů – chůze, běh, turistika, cyklistika, běžecký pás, fitness, horolezectví, spinning kolo a jóga. Ze zdravotních funkcí jistě využijete měření tepové frekvence, hladiny stresu nebo můžete překontrolovat obsah kyslíku v krvi. Dámy ocení možnost individuálního sledování menstruačního cyklu včetně předpovídání ovulace.

Sledování tepové frekvence je důležité

Tep je údaj, který měří frekvenci stahů srdečního svalu za minutu. Jeho sledování při tréninku pomůže efektivně dosáhnout stanovených cílů – ať už jde o hubnutí (aerobní trénink), nebo budování kondice. Pokud vás toto téma zajímá, přečtěte si podrobně o tréninku podle tepové frekvence.

Optický senzor na měření tepové frekvence (TF) má dnes drtivá většina chytrých a sportovních hodinek. To se hodí nejen bezprostředně při tréninku, ale i jako ukazatel kondice. Pomalejší tep znamená lepší kondici. Normální klidová TF je 70–80 tepů za minutu, u velmi aktivních sportovců 40–50 tepů za minutu. Nízký tep je také spojen s vyšší odolností vůči kardiovaskulárním chorobám.

WowME ID; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky jsou ideálním prostředkem k měření tepové frekvence.

Některé chytré hodinky (především ty vyšší kategorie) umí při pravidelném nošení rozpoznat a upozornit i na velmi malé odchylky v tepu – to může být prvním signálem respiračního onemocnění (jako chřipka nebo covid-19). Pokud se upozornění na abnormální tep opakuje bez zjevné příčiny, je namístě se poradit se svým lékařem. Kvalita měření tepu závisí na senzoru – i v levnějších hodinkách často najdeme kvalitní senzor. Pokud ale chceme co nejpřesnější měření, je optimální sáhnout po sportovním hrudním pásu, který tep snímá přímo u zdroje.

Hladina stresu

Stres je stav, který nastává, je-li organismus vystaven mimořádným podmínkám (stresorům). Následuje obranná reakce, jejímž cílem je zabránit poškození organismu. Reakce jsou na psychické i fyziologické úrovni (symptomy jako zrychlení tepu, zrychlené dýchání, pocení, vyšší krevní tlak) a připravují organismus na obranu nebo útěk před nebezpečím. Stres se měří nejčastěji podle variability srdečního tepu při aktivaci částí nervového systému zvaných sympatikus a parasympatikus. Stres je obranný mechanismus, ale pokud jsme pod tlakem příliš často, může stres přispět k zažívacím problémům, zvyšuje i riziko infarktu, cukrovky nebo rakoviny.

Měření kyslíku v krvi

Pulzní oxymetr, který se dnes v některých (především sportovních) hodinkách nachází, je senzor, který dokáže rozpoznat hodnoty kyslíku v krvi, případně její nedostatečné okysličení. Normální hodnoty se pohybují mezi 94–99 %. Občasný pokles pod 94 % není rizikový (může nastat např. po nemoci nebo následkem únavy). Dlouhodobější hodnoty kolem 80 % nebo méně mohou být i předzvěstí komplikací v rámci respiračního onemocnění. Senzory v hodinkách nejsou tak přesné jako prstový pulzní oxymetr nebo přístroje, které má k dispozici lékař – při nízkých hodnotách je tedy vhodné přeměření u odborníka.

V rámci používání je fajn, že hodinky na jedno nabití vydrží skoro celý týden. Tabulka specifikací rovněž udává vodotěsnost na úrovni 5 ATM, proto jsou hodinky WowME ID205L-P vhodné na plavání v bazénu nebo zvládnou i sprchování. Nicméně rozhodně je nevystavujte horké vodě, plavání v moři nebo si je neberte do sauny.

 • Menší displej s úhlopříčkou 1,3"
 • Přizpůsobení vzhledu hodinek pomocí mnoha ciferníků
 • Velmi dobrá výdrž na úrovni 7 dní na jedno nabití
 • Vodotěsnost 5 ATM
 • 9 sportovních režimů
 • Zdravotní funkce (tep, okysličení krve, menstruační cyklus, úroveň stresu)
 • Lokalizované rozhraní včetně mobilní aplikace
 • Atraktivní cena
 • Chybí GPS
 • Jen pár barevných variant
 • Nelze doinstalovat žádné aplikace

Dvě velikosti hodinek WowME ID206

Z chytrých hodinek WowME ID206 bude mít radost celá řada uživatelů. Ovládají se totiž pomocí přehledného a nadprůměrně velkého displeje s úhlopříčkou 1,69". Ten mimochodem nabízí poměrně pestrou škálu ciferníků s celou řadou efektů. Rovněž potěší hned 14 režimů sportovních aktivit, takže si své výkony můžete jednoduše kategorizovat. Na výběr je venkovní běh, vnitřní běh, venkovní chůze, vnitřní chůze, venkovní cyklistika, vnitřní cyklistika, turistika, kriket, plavání v bazénu, plavání v otevřené vodě, jóga, veslování, eliptický trenažér nebo cvičení. Volitelně lze využívat funkci inteligentního rozpoznání cvičení, kdy hodinky ID206 WowME ID206 vyhodnotí, zda uživatel běží, či chodí.

WowME ID206; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Červené WowME ID206.

Z další dostupné výbavy můžeme zmínit například budík, stopky, časovač, počasí, ovládání hudby, spoušť fotoaparátu nebo tzv. baterku, která rozzářeným displejem patřičně osvítí okolí.

i

Přečtěte si naše další články z kategorie chytrých hodinek.

K dispozici jsou také upozornění na příchozí hovory, SMS zprávy nebo notifikace aplikací, díky čemuž zůstaneme v neustálém obraze. Ze zdravotních funkcí pak budete mít přehled o tepové frekvenci, změříte si hladinu kyslíku v krvi nebo si necháte zobrazit úroveň stresu. Samozřejmostí pak je zobrazení kvality a různých fází spánku.

WowME ID206; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Fyzické srovnání WowME ID206 vs WowME ID206 mini.

Velkou zajímavostí je pak možnost dvojí volby velikostí displeje a potažmo řemínku. Funkčně identický model WowME ID206 mini má totiž displej s rozměry 40,2 × 33,6 mm a celkovou délkou řemínku 241 mm. Díky tomu půjde o preferovanouz variantu zejména pro dámy, volitelně děti či mládež.

MOdelová řada hodinek WowME ID206 je celkově navržena pro muže i ženy, čemuž odpovídá i celá řada barevných kombinací. Nám se nejvíce líbí kompletně červené provedení, které vynikne na opravdu každém zápěstí.

 • Dvě velikosti barevného displeje
 • Přizpůsobení vzhledu hodinek pomocí mnoha ciferníků
 • Velmi dobrá výdrž 7 až 10 dní na jedno nabití
 • Hned 14 sportovních režimů
 • Zdravotní funkce (tep, okysličení krve, délka spánku, úroveň stresu)
 • Lokalizované rozhraní včetně mobilní aplikace
 • Atraktivní cena
 • Pestré barevné varianty
 • Chybí GPS
 • Vodotěsnost jen 3 ATM
 • Nelze doinstalovat žádné aplikace

DUEL: WowME ID205l-P vs. WowME ID206

Na první pohled se může zdát, že jsou hodinky WowME ID205L-P a WowME ID206 prakticky stejné, ale opak je pravdou. Těch rozdílů je relativně dost. V první řadě jde o displej. Pokud chcete citelně větší, a tedy i lépe čitelnou obrazovku, pak je jasnou volbou WowME ID206.

Další výhodou pro model WowME ID206 je aktuálně hned 9 barevných variant i mnohem více podporovaných sportovních režimů. Vítězí i výdrží na baterii, která dosahuje až na úroveň 10 dnů, nebo možností vybrat ze dvou velikostí displeje.

WowME ID205L-P; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Hodinky WowME ID rovněž fungují i jako dálkové ovládání pro hudební přehrávač na telefonu.

V některých ohledech však kralují WowME ID205L-P. Ty jsou o pár gramů lehčí a mají větší odolnost proti vodě. Něžné pohlaví pak ocení přítomnost sledování menstruačního cyklu. V součtu máme vítěze v podobě chytrých hodinek WowME ID206. Nicméně současně můžeme konstatovat, že WowME ID205L-P bychom doporučili pro ženy a WowME ID206 pro muže.

Srovnání WowME ID205l-P vs WowME ID206

Model WowME ID205L-P
WowME ID206
Rozměry pouzdra 14 × 20 mm 14,5 × 23,5 mm
Hmotnost 46 gramů 42 gramů
Vodotěsnost 5 ATM 3 ATM
Displej 1,3", dotykový, TFT 1,69", dotykový, TFT
Určování polohy přes GPS spárovaného telefonu přes GPS spárovaného telefonu
Sportovní aktivity chůze, běh, turistika, cyklistika, běžecký pás, fitness, horolezectví, spinning kolo a jóga venkovní běh, vnitřní běh, venkovní chůze, vnitřní chůze, venkovní cyklistika, vnitřní cyklistika, turistika, kriket, plavání v bazénu, plavání v otevřené vodě, jóga, veslování, eliptický trenažér nebo cvičení.
Zdravotní funkce měření tepové frekvence, hladiny stresu, obsah kyslíku v krvi, hlídání menstruačního cyklu měření tepové frekvence, hladiny stresu, obsah kyslíku v krvi
Zdravotní a sportovní funkce krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, připomenutí pohybu krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, připomenutí pohybu
Vyměnitelný řemínek ano, 18mm rychloupínací stěžejka ano, 22mm rychloupínací stěžejka
Výdrž baterie až 7 dnů 7 až 10 dnů
Cena 990 Kč 1290 Kč

Doprovodná aplikace VeryFit

Na závěr jsme si nechali představení mobilní aplikace. Řada WowME ID sází na maximální jednoduchost, z čehož pramení vysoce přehledný a srozumitelný systém. Vyřešena přitom byla i jedna z největších obav méně zkušených uživatelů, což je chybějící jazyková podpora. Aplikace i samotné rozhraní hodinek je kompletně česky, což je zkrátka v dnešní době standard u každého solidního výrobce.

Chytrým hodinkám WowME ID205L-P a WowME ID206 pochopitelně sekunduje i mobilní aplikace VeryFit (dostupná pro Android a iOS), která ukrývá všechny potřebné informace a nastavení. Na rozdíl od mnohé konkurence tak nepotřebujete více aplikací a vše máte k dispozici hezky na jednom místě. Pro sběrače různých odměn je také připravena speciální část plná medailí, které obdržíte za plnění sportovních aktivit. Špatnou zprávou je naopak absence obchodu s aplikacemi, hrami nebo ciferníky (byť řada ciferníků je připravena v samotné mobilní aplikaci). O komunikaci se pak bez problémů stará bezdrátové rozhraní Bluetooth.

VeryFit VeryFit VeryFit

Doprovodná mobilní aplikace VeryFit.
i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky řady WowME ID jsou skvělým řešením pro začátečníky. Díky snadnému ovládání a kompletně českému rozhraní zvládne jejich obsluhu úplně každý. Oba představené modely mají svoji kvalitu, ale v přímém srovnání jsou přeci jen lepší hodinky WowME ID206.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB06