Obnovit stránku

WowME Vita, hodinky, které kombinují elegantní design s moderními technologiemi

Aktualizováno

Pokud hledáte ideální dárek pro svou manželku, přítelkyni či kamarádku, máme pro vás zajímavý tip. Jsou jím chytré hodinky WowME Vita, stylový společník s nádechem luxusu, který zvládá pestrou škálu funkcí včetně sledování aktivit. Hodinky ale dostaly velmi příjemnou cenovku, což z nich dělá ideálního kandidáta třeba na vánoční dárek. Jaké jsou jejich přednosti?

WowME chytré hodinky: šampión v cena/výkon

Dámské chytré hodinky WowME Vita – OBSAH

 1. Moderní chytré hodinky WowME Vita dámy ocení
 2. Elegantní design a provedení hodinek WowME Vita
 3. WowME Vita podporují řadu ciferníků
 4. Hromada chytrých funkcí přímo na zápěstí
 5. Výdrž baterie a propojení s mobilem
 6. WowME Vita – varianty, dostupnost a cena
 7. Důvodů pro pořížení WowME Vita je celá řada

Moderní chytré hodinky WowME Vita dámy ocení

Hodinky byly vždy nejen praktickou věcí, ale i módním doplňkem. Pokud se ke koupi hodinek chystáte, možná váháte, jakou cestou se vydat. Zda zvolit klasické hodinky s jejich nadčasovou elegancí, nebo sáhnout raději po moderních chytrých hodinkách se všemi technologickými vymoženostmi a odolným provedením. 

Chytré hodinky WowME Vita by mohly být řešením tohoto dilematu. Kombinují totiž to nejlepší z obou světů. Jsou elegantní, což u dámských chytrých hodinek nepřekvapí, působí luxusním dojmem a zároveň nabídnou plnohodnotnou technickou výbavu. A nejedná se jen o první dojem, ruku v ruce s tím totiž jde pouzdro i řemínek hodinek, který není z plastu, nýbrž z kovu. Hodnocení designu je pak ošemetné – ve výsledku záleží na vkusu každého zvlášť. Nám se ale design, který vychází z tradičního pojetí klasických hodinek včetně kulatého displeje, líbí. Ne každý chce mít na ruce hranaté hodinky, které vypadají jako komunikační zařízení ze Star Treku.

WowME Vita zlatá WowME Vita stříbrná

Hodinky WowME Vita pořídíte ve dvou provedeních, zlaté a stříbrné, obě působí srovnatelně luxusním a elegantním dojmem.

Elegantní design a provedení hodinek WowME Vita

Dámské chytré hodinky WowME VITA jsou vyrobeny v kombinaci kvalitní oceli a skla. Na výběr je ze zlatého nebo stříbrného provedení, kde je ve zvolené barvě nejen tělo hodinek, ale i kovový řemínek. Ten se velmi dobře hodí do práce i do společnosti, ale na sportovní aktivity bude vhodnější pořídit si kožený řemínek v černém nebo bílém provedení. Výměnné řemínky vypadají skvěle a právě dámy, pro něž jsou tyto chytré hodinky určené, určitě ocení možnost svůj styl rafinovaně ladit dle příležitosti.

Nesmíme opomenout ani fakt, že hodinky WowME Vita mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti a prachu dle certifikačního standardu IP68. Nějaký ten déšť nebo pot (byť primárně pro sportovní výkony nejsou určené, pro sportovce je vhodnější spíše model WowME Roundsport) vydrží, nicméně samotný výrobce nedoporučuje hodinky používat například k měření plaveckých výkonů. A je také dobré vyhnout se styku s horkou vodou nebo párou. Díky nízké hmotnosti pouhých 80 gramů můžete hodinky nosit opravdu celý den a nemusíte je sundávat ani v noci. Ostatně pokud si chcete měřit spánek, ani to jinak nepůjde. Pojďme se ale podívat i na další funkce.

WowME Vita podporují řadu ciferníků

Elegantní klasický vzhled skrývá moderní technologie. Na místě, kde by byl u klasických hodinek ciferník a ručičky, se nachází barevný TFT displej s úhlopříčkou 1,09 palce a rozlišením 240 × 240 bodů. Z uživatelského hlediska potěší výběr z mnoha různých ciferníků. Vybírat můžete nejen z typického analogového zobrazení ručiček pohybujících se na zajímavém pozadí, ale i z čistě digitálního vzhledu bez rafiček, pouze s čísly. Přesně podle toho, na co jste zvyklí, nebo podle příležitosti, při které budete mít hodinky na ruce.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Jediné hodinky skýtají díky mnoha různým virtuálním ciferníkům spoustu možností.

Naprostou samozřejmostí je ovládání pomocí dotyků, které navíc doplňuje vkusná boční korunka umožňující potvrzování. Celkově displej hodnotíme jednoznačným palcem nahoru.

Hromada chytrých funkcí přímo na zápěstí

Hodinky WowME Vita, jak ostatně i název napovídá, jsou připraveny vás vést ke zdravému životnímu stylu. Počítat proto můžete s nepřetržitým zaznamenáváním každodenní aktivity, jako je počet kroků, ušlá vzdálenost nebo spálené kalorie. Tím získáte kompletní přehled o svých pohybových aktivitách.

Přímo v menu je k dispozici šest oblíbených sportovních režimů. Konkrétně jde o běh, chůzi, běh uvnitř, chůzi uvnitř, jízdu na kole nebo turistiku. To však není ani zdaleka vše.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables; ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Široká škála senzorů monitoruje důležité tělesné pochody. Na svém zápěstí tak máte neustálý přehled o svém zdraví.

Výbava chytrých hodinek WowME Vita zahrnuje rovněž snímání srdeční frekvence, jež lze považovat za důležitý parametr při samotné aktivitě. Poukazuje totiž přímo na intenzitu tréninku, kterou je nutné udržovat ve správném rozmezí, aby šlo o efektivní způsob sportování například za účelem zhubnutí. Z mnoha dostupných funkcí musíme také zmínit možnost orientačního měření krevního tlaku nebo hladiny kyslíku v krvi (tzv. SpO2). Proč je důležitá právě tato hodnota, ukazuje následující roletka.

Měření saturace krve kyslíkem

Dostatečná saturace krve kyslíkem je zásadním parametrem. Pokud totiž klesne pod určitou hladinu, nastává stav zvaný hypoxie, který je pro organismus nebezpečný a může vést až k selhání orgánů. Měření saturace kyslíkem by mělo probíhat kontinuálně, chytré hodinky, které máme neustále na zápěstí, jsou proto ideálním zařízením. Senzor využívá paprsku, který analyzuje barvu krve (čím světlejší, tím více je v ní kyslíku), a pokud množství kyslíku klesne pod určitou úroveň, vydá varování. Podrobné informace o tom, jak to všechno funguje, se dozvíte v článku Okysličení krve: chytré hodinky pomohou při regeneraci i aklimatizaci.

Chytré hodinky WowME Vita disponují sadou běžných funkcí, jež od hodinek očekáváte – budík s vibracemi, stopky a samozřejmě notifikace hovorů a zpráv (včetně všech obvyklých chatovacích aplikací). Jednou z méně obvyklých funkcí je dálkové ovládání fotoaparátu na telefonu – dotykem na displeji můžete pořizovat fotky, dokud jste v dosahu Bluetooth připojení. Jednoduchým prozvoněním pak lze vyhledat ztracený telefon například v rámci vašeho bytu.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Samozřejmostí jsou i notifikace na příchozí zprávy a hovory z telefonu. Hovory můžete na hodinkách WowME Vita přijímat i odmítat.

Výdrž baterie a propojení s mobilem

Důležitým parametrem při výběru jakýchkoliv chytrých hodinek je výdrž baterie. Baterie použitá v hodinkách WowME Vita má kapacitu 180 mAh a zvládne až 7 dnů standardního užívání a 15 dnů pohotovostního režimu, což je rozhodně úctyhodná doba provozu, kterou musíme zdůraznit. Z praxe totiž víme, že celá řada uživatelů je doslova alergická na hodinky s jednodenní výdrží baterie.

A jak fungují hodinky po softwarové stránce? V případě hodinek WowME Vita používá výrobce vlastní operační systém, díky čemuž umožňuje podrobnou optimalizaci a o to hladší chod.

ARMODD Candywatch Premium; Smartomat; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky WowME propojují elegantní design a pokročilé funkce.

Obdobně unikátní je také mobilní aplikace WearHealth (verze pro Android a iOS), která také v češtině zpřístupňuje podrobné nastavení a přehledně zobrazuje i veškerá nasbíraná data. O konektivitu se pak stará Bluetooth 5.0, který hodinky spojí s chytrými telefony vybavenými systémem Android 5.0, iOS 8.0 nebo jejich novějšími verzemi. Po stažení a instalaci je jedním z kroků spárování s hodinkami, ale to je otázka chvíle.

Aplikaci samotnou můžete ale používat i bez nich, ale to se z ní stane vlastně pouze krokoměr. Až společně s hodinkami a jejich senzory se stane tím praktickým pomocníkem při sportu i běžném životě. Hned na hlavní obrazovce tak vidíte hodnotu saturace krve kyslíkem, srdeční tep, délku spánku nebo vzdálenost, kterou jste ušli. U všeho je samozřejmě možné nastavovat různě vysoké cíle. Kromě sledování tělesné aktivity je samozřejmostí i propojení ve směru telefon – hodinky, takže budete včas vědět o všech přijatých zprávách i o tom, že se vám někdo snaží dovolat, aniž byste měli telefon přímo před očima. Hovor lze i přijmout nebo položit.

 WearHealth WearHealth WearHealth

WowME Vita je podpořena přehlednou mobilní aplikací.

WowME Vita – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky WowME Vita budou k dispozici od 3. prosince, a to ve dvou elegantních barevných variantách – zlaté a stříbrné. Cena se přitom drží nečekaně nízko a za pouhých 1 990 Kč získáte hodinky, které vás budou bavit. Jistě, najde se i pár neduhů jako například chybějící GPS nebo nulová podpora pro mobilní platby, ale v dané cenové relaci není možné požadovat úplně všechny moderní funkce. I tak, zejména v oblasti designu, své konkurenty ve stejné cenové třídě hravě překonávají.

Důvodů pro pořízení WowME Vita je celá řada

Chytré hodinky WowME Vita toho nabízejí spoustu. Pojďme se podívat na ty nejzásadnější důvody ke koupi, které přinášejí. Zmíníme ale i některé prvky, které by vám mohly scházet a najdete je např. u sportovního modelu WowME Sport s GPS nebo varianty WowME ID205U, která nabídne vodotěsnost až do 50 m hloubky.

 • Stylový design
 • Výdrž až 15 dní, při běžném vytížení 7 dní
 • Stupeň krytí IP68
 • Přizpůsobení vzhledu hodinek pomocí ciferníků
 • Barevný TFT dotykový displej
 • Rozsvícení chytrých hodinek otočením zápěstí
 • Šest sportovních režimů
 • Pulzní oxymetr ke sledování nasycení krve kyslíkem
 • Chybí GPS navigace
 • Neumožňují NFC placení
 • Nejsou vhodné na některé sporty, např. plavání
i Mohlo by vás zajímat

Hodinky WowME Vita toho nabízejí spoustu: podařený, elegantní design, dlouhou výdrž baterie a hlavně celou škálu užitečných senzorů a funkcí, které vám usnadní každodenní život. Budou vám společníkem při tělesné aktivitě, ale i odpočinku. Opomenout bychom neměli ani příznivou cenu. Hledáte-li dárek pro ženu, který bude krásným a zároveň praktickým doplňkem, tyhle chytré hodinky budou ideální.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB06