Obnovit stránku

WowME Watch GT01: návod k použití

Chytré hodinky WowME Watch GT01 toho nabídnou vážně spoustu. Mimo jiné přinášíplných čtrnáct sportovních funkcí, skvělý pokročilý displej i překvapivou výdrž baterie. Jak hodinky zprovoznit a jak je ovládat, se dozvíte v našem návodu k použití.

WowME Watch GT01, návod, úvod

WowME Watch GT01: návod k použití – OBSAH

 1. Úvod
 2. Párování
 3. Aktivity
 4. Funkce
 5. Časté problémy
 6. Záruční podmínky

Úvod

WowME Watch GT01, návod, úvod

Připojte kontaktní body magnetického nabíjecího kabelu ke kontaktním bodům hodinek, aby se zařízení nabíjelo a aktivovalo.

Párování

V obchodu s aplikacemi telefonu vyhledejte aplikaci „VeryFit Life“ (pro Android i iOs) a nainstalujte ji. V rozhraní aplikace nastavte své osobní údaje a denní cíle pro počet kroků a hmotnost.

Chcete-li hodinky propojit s telefonem, spusťte aplikaci VeryFit Life, povolte v telefonu funkci Bluetooth a na dotaz udělte aplikaci VeryFit Life povolení používat GPS. Rozsviťte obrazovku hodinek a přibližte je k telefonu. Klepněte na ikonu „Více“ (More) v pravém horním rohu, vyberte možnost „Přidat zařízení“ (Add device), vyberte kategorii zařízení a v příslušném seznamu vyhledávání zvolte zařízení, které chcete propojit. Poté potvrďte požadavek na propojení na hodinkách a vyplňte své údaje v aplikaci, pokud jste tak neučinili dříve.

Správně se připojte k mobilnímu telefonu.

WowME Watch GT01, návod, párování

Aktivity

Hodinky automaticky zaznamenávají vaše údaje. Na hodinkách si můžete ručně měřit srdeční tep, hladinu kyslíku v krvi a úroveň stresu, navíc dokáží monitorovat srdeční tep a spánek v průběhu celého dne. Hodinky můžete ovládat ručně nebo je nastavit tak, aby neustále automaticky monitorovaly váš zdravotní stav.

Chcete-li zahájit cvičení, zvolte v seznamu aplikací hodinek položku „Sport“, vyberte ikonu požadované aktivity, nastavte cíl a poté spusťte cvičení.

Na hodinkách lze zobrazit všechny sportovní aktivity. Pokud potřebujete přidat, odstranit nebo seřadit typy aktivit, můžete tak učinit v aplikaci VeryFit Life.

Správné nošení hodinek

 1. Noste hodinky správně. Ujistěte se, že je spodní snímač správně připevněn ke kůži a že řemínek není na zápěstí utažený příliš těsně.
 2. GT01 podporuje dotykové operace na celé obrazovce. Jedním kliknutím – výběr nebo přepínání, dlouhé stisknutí – vstup nebo potvrzení.
 3. ID206 má funkční tlačítko. Krátké stisknutí – stisknutím se vrátíte do předchozí nabídky nebo zavřete oznámení.
WowME Watch GT01, návod, nošení

Funkce

Ciferník hodinek

Mezi různými ciferníky můžete přepínat ve „Watch Face Store“ v aplikaci VeryFit Life. Tam si můžete stáhnout a nainstalovat i další ciferníky.

V aplikaci lze také nakonfigurovat vodorovnou stránku ciferníku. Konfigurovatelné možnosti jsou zdravotní údaje, srdeční tep, úroveň stresu, poslední cvičení, počasí a ovládání hudby.

Aktivity

K dispozici je 14 režimů aktivit: venkovní běh, vnitřní běh, venkovní chůze, vnitřní chůze, venkovní cyklistika, vnitřní cyklistika, turistika, kriket, plavání v bazénu, plavání v otevřené vodě, jóga, veslování, eliptický trenažér, workout.

V aplikaci VeryFit Life si můžete vybrat, zda chcete požadované aktivity skrýt, nebo zobrazit.

Inteligentní funkce rozpoznávání cvičení GT01 dokáže rozlišit, zda uživatel běží, nebo chodí. Tuto funkci lze v aplikaci povolit nebo zakázat. Přehled aktivit na hodinkách GT01 obsahuje řadu údajů o aktivitě a podrobné údaje lze zobrazit v aplikaci VeryFit Life. Ze zodpovědnosti za uživatelský zážitek a z důvodu ochrany hodinek nemohou hodinky přejít do režimu aktivity, pokud je stav baterie nižší než 10 %.

WowME Watch GT01, návod

Seznam aplikací

Stisknutím fyzického tlačítka na ciferníku hodinek vstoupíte do rozhraní aplikace. Níže jsou popsány funkce ve výchozím rozložení seřazené zleva doprava, shora dolů. Dostupné funkce: zdravotní údaje, aktivity, měření srdečního tepu, měření hladiny stresu, měření hladiny kyslíku v krvi, dechový trénink, záznamy o spánku, počasí, ovládání hudby, stopky, budík, časovač, záznamy o cvičení, vyhledání telefonu, nastavení.

Údaje o zdraví

Hodinky podporují zobrazení denních cílů (počet kroků, spálené kalorie, ujetá vzdálenost, aktivní čas a počet dosažených úspěchů při chůzi) a hodinový pokrok při plnění těchto cílů. V aplikaci si také můžete nastavit svůj menstruační cyklus a na hodinkách zkontrolovat, v jaké fázi cyklu se právě nacházíte. V nastaveném čase obdržíte upozornění, že vás čeká menstruace.

Srdeční frekvence

Hodinky podporují 24hodinové nepřetržité měření srdečního tepu a zobrazení celodenních naměřených údajů. Frekvenci měření můžete zvolit a také povolit nebo zakázat v nastavení v aplikaci.

Buďte trpěliví při čekání na měření srdce při vstupu do aplikace. Během měření mějte ruce a zápěstí v klidu.

Hodinky budou během měsíce zaznamenávat údaje o vaší klidové tepové frekvenci, která odráží tepovou frekvenci, když jsou tělo a mysl relativně klidné a nehybné.

Úroveň stresu

Hodinky podporují 24hodinové kontinuální měření úrovně stresu a zobrazení celodenních naměřených údajů. V nastavení v aplikaci můžete zvolit frekvenci měření a tuto funkci povolit nebo zakázat.

Při každém vstupu do aplikace buďte trpěliví a čekejte na měření úrovně stresu. Během měření mějte ruce a zápěstí v klidu.

Kyslík v krvi

Při každém vstupu do aplikace buďte trpěliví a čekejte na měření hladiny kyslíku v krvi. Během měření mějte ruce a zápěstí v klidu.

Test hladiny kyslíku v krvi podporuje zobrazení nejvyšších a nejnižších denních hodnot a údajů o měření v průběhu dne.

Dechový trénink

Dechovým tréninkem lze upravit frekvenci dýchání, která je rozdělena do tří úrovní: rychlá, normální a uklidňující.

Kliknutím na tlačítko „Start“ přejdete přímo k animaci dechového tréninku. Upravte si dýchání podle frekvence vibrací a animace; přiměřené úpravy dýchání mohou pomoci zklidnit vaše emoce.

Spánek

Můžete si prohlédnout poslední záznamy o spánku a zobrazení kvality spánku v jeho různých fázích.

Počasí

Podporuje třídenní sledování počasí. Můžete si zobrazit aktuální počasí pro dnešní den, maximální a minimální denní teploty a maximální a minimální teploty v následujících dvou dnech.

WowME Watch GT01, návod

Hudba

Po připojení hodinek k aplikaci můžete pomocí hodinek ovládat následující funkce hudebního přehrávače v telefonu: další/předchozí skladba, přehrávání/pauza, zvýšení/snížení hlasitosti hudby.

Tuto funkci můžete zobrazit nebo skrýt v nastavení v aplikaci.

Stopky

Na hodinkách lze nastavit stopky a v nich také časy kol.

Budík

Na hodinkách můžete přidávat, odstraňovat, povolovat nebo zakazovat budíky. Budíky můžete nastavit v aplikaci a odeslat je do hodinek. Budíky můžete také označit a identifikovat je.

V aplikaci lze nastavit dobu trvání a počet odložení.

Časovač

Na hodinkách můžete nastavit časovač s přednastavenou dobou trvání a časovač vám připomene, kdy uplyne čas. Čas na časovači je možné také přizpůsobit.

Záznamy o cvičení

Na hodinkách si lze zobrazit posledních 50 záznamů o cvičení včetně podrobných údajů. Záznamy cvičení si můžete prohlédnout také v aplikaci.

Najít můj telefon

Když jsou hodinky připojené k aplikaci, můžete pomocí nich nechat vyzvánět telefon. Kliknutím na ikonu vyzvánění zastavíte.

Tuto funkci můžete zobrazit nebo skrýt v nastavení aplikace.

Nastavení

V aplikaci v nastavení můžete na hodinkách nastavit funkci probuzení obrazovky ze zápěstí, měření srdečního tepu v reálném čase a přepínač Nerušit. Na hodinkách můžete přepínat lokálně uložené ciferníky, nastavit jas hodinek a dobu trvání časového limitu obrazovky. Můžete také nastavit přepínač pro snížení jasu v noci. Můžete zvolit vypnutí hodinek, restartování nebo obnovení továrního nastavení hodinek. Po obnovení továrního nastavení budou všechna data v hodinkách vymazána a hodinky již nebudou spárovány s telefonem.

Modul připomínek

Hodinky podporují několik režimů připomínek včetně připomínek zpráv, připomínek příchozích hovorů, připomínek pohybu, připomínek hydratace, připomínek cílů cvičení, upozornění na srdeční tep atd.

WowME Watch GT01, návod

Časté problémy

Co mám dělat, když mám problémy s připojením nebo oznámeními?

Zkuste obnovit připojení zařízení podle následujících pokynů:

 1. Zrušte připojení zařízení v aplikaci VeryFit Life a u zařízení se systémem iOS zrušte připojení také v nastavení Bluetooth.
 2. Odinstalujte aplikaci VeryFit Life z telefonu.
 3. Resetujte hodinky v nastavení zařízení.
 4. Znovu si do telefonu nainstalujte aplikaci VeryFit Life.
 5. V aplikaci VeryFit Life hodinky opět spárujte.

Proč nedostávám oznámení z některých aplikací?

Mohou se vyskytnout dva problémy:

 1. Oznámení nejsou pro konkrétní aplikaci povolena. Přejděte do nastavení zařízení v aplikaci VeryFit Life v telefonu a zapněte oznámení pro vybranou aplikaci nebo zapněte oznámení pro „ostatní“. V zařízení se systémem iOS bude možná nutné restartovat telefon, aby byla zajištěna správná funkce.
 2. V zařízení se systémem Android může telefon automaticky zavřít aplikaci VeryFit Life, pokud je spuštěna na pozadí. Když je aplikace VeryFit Life zavřená, nemůže komunikovat s hodinkami. Změňte prosím nastavení úspory baterie v telefonu, aby aplikace mohla běžet na pozadí.

Proč nemohu zařízení najít?

Pokud nejsou hodinky nalezeny pomocí Bluetooth, ujistěte se, že jsou hodinky zapnuty a aktivovány a nejsou připojeny k žádnému jinému telefonu. Poté přiložte hodinky k telefonu. Pokud stále nefungují, restartujte mobilní telefon.

Proč by se měl řemínek při měření tepové frekvence nosit pevněji?

Řemínek využívá principu odrazu světla, proniká světelným zdrojem do kůže a sbírá signál odražený do snímače, který vypočítá vaši tepovou frekvenci. Pokud jej nebudete nosit pevně, bude do snímače pronikat okolní světlo, což ovlivní přesnost měření.

Jsou hodinky vodotěsné?

Zařízení podporuje certifikační standard IP67. To značí, že zařízení můžete ponořit na 30 minut do hloubky jednoho metru. V praxi to znamená, že toto zařízení vydrží lehký déšť nebo mytí rukou. Zařízení s touto certifikací není vodotěsné v proudech vody, při vysokému tlaku nebo ve vodě s vysokou teplotou.

Musí být připojení Bluetooth neustále otevřené? Jsou po odpojení k dispozici nějaká data?

Před synchronizací se data uchovávají v hodinkách (lze uchovávat data po dobu sedmi dnů). Jakmile dojde k úspěšnému spojení hodinek a mobilního telefonu pomocí Bluetooth, data z hodinek se automaticky nahrají do mobilního telefonu. Data do mobilního telefonu synchronizujte pravidelně.

WowME Watch GT01, návod

Záruční podmínky

Na nový výrobek zakoupený v prodejní síti Alza.cz se vztahuje záruka 2 roky. V případě potřeby opravy nebo jiného servisu v záruční době se obraťte přímo na prodejce výrobku, je nutné předložit originální doklad o koupi s datem nákupu.

Za rozpor se záručními podmínkami, pro který nelze reklamaci uznat, se považují následující skutečnosti:

 • Používání výrobku k jinému účelu, než pro který je výrobek určen, nebo nedodržování pokynů pro údržbu, provoz a servis výrobku.
 • Poškození výrobku živelnou pohromou, zásahem neoprávněné osoby nebo mechanicky vinou kupujícího (např. při přepravě, čištění nevhodnými prostředky apod.).
 • Přirozené opotřebení a stárnutí spotřebního materiálu nebo součástí během používání (např. baterií atd.).
 • Působení nepříznivých vnějších vlivů, jako je sluneční záření a jiné záření nebo elektromagnetické pole, vniknutí kapaliny, vniknutí předmětu, přepětí v síti, elektrostatický výboj (včetně blesku), vadné napájecí nebo vstupní napětí a nevhodná polarita tohoto napětí, chemické procesy, např. použité zdroje atd.
 • Pokud někdo provedl úpravy, modifikace, změny konstrukce nebo adaptace za účelem změny nebo rozšíření funkcí výrobku oproti zakoupené konstrukci nebo použití neoriginálních součástí.
i Mohlo by vás zajímat

Překvapivě vybavené chytré hodinky WowME Watch GT01 nabídnou velké množství funkcí v elegantním designu. Jejich ovládání je velmi intuitivní, pokud byste nicméně narazili na problém, určitě vám pomůže náš návod.

WowME Watch GT01 WowME

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB16