Obnovit stránku

WowME TS Watch (RECENZE) – Za málo peněz hodně muziky

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Alza v nedávné vstoupila na trh chytrých hodinek s vlastní značkou WowME, která cílí na cenově dostupné modely s co nejlepším poměrem cena/výkon. Vůbec nejzákladnějším modelem je WoWME TS Watch, který kloubí líbivý design, základní funkce a mimořádně nízkou cenu nepřesahující 1000 Kč. Mohou ale chytré hodinky za několik stokorun konkurovat několikanásobně dražší konkurenci? Nejen o tom si povíme v dnešní recenzi…

Chytré hodinky WowME Watch TS

WowME Watch TS (RECENZE) – Obsah

 1. Kvalitní konstrukce s nedokonalým displejem
 2. Základní funkce pro každou příležitost
 3. Zaznamenejte sport i zdravotní funkce
 4. WowME TS Watch – varianty, dostupnost a cena

Kvalitní konstrukce s nedokonalým displejem

Chytré hodinky WowME TS Watch s rozměry 43,5 × 35,8 mm a tloušťkou 8,5 mm působí zvláště elegantním dojmem a vzít si je proto můžeme i na formálnější událost. Samotná konstrukce je sama o sobě kvalitně zpracovaná a pochlubit se může i stupněm odolnosti IP68. To standardně znamená úplnou ochranu proti prachu a možnost dlouhodobějšího ponoření pod hladinu vody. Dle pokynů výrobce však WowME TS Watch raději nemáme potápět ani se s nimi sprchovat, zatímco kapky deště či stříkance vody vadit nemají. Zvláště příjemný je také řemínek, který navíc disponuje i mechanismem Quick Release pro snadnou výměnu kdykoliv a kdekoliv.

Viditelně se bohužel šetřilo na 1,75palcovém displeji, který sice využívá technologie IPS, barvy jsou ale nevýrazné a špatné pozorovací úhly obraz degradují při jakémkoliv naklonění. Podprůměrné je také rozlišení 240 × 280 px, které především u písma vytváří nevzhledně ostré hrany. Kdo ví, jak vysoká není ani maximální svítivost, která sice ve většině situacích dostačuje, otazník ale visí nad čitelností za přímého letního slunce. Úroveň jasu se navíc automaticky neupravuje a její úroveň si tak musíme měnit manuálně.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Nahoře základní ciferník, dole panel rychlého přístupu a pohled na konstrukci.

Čtvercová obrazovka zaručuje přehledné zobrazení i snadnější ovládaní prstem, přičemž samotná odezva je rychlá a spolehlivá. U ciferníků s barevnými okraji jsou sice jasně patrné relativně tlusté rámečky, díky černému pozadí u většiny obsahu je ale v praxi skoro nezaznamenáme. Pochválit musíme i množství nabízených ciferníků, kterých je v mobilní aplikaci více než sto. Škoda jen, že WowME TS Watch uchovají maximálně 5 vzhledů, jelikož kvůli tomu musíme o to častěji manipulovat s telefonem. Jednotlivé ciferníky v drtivé většině případů nelze ani editovat a chybí také funkce always-on.

Základní funkce pro každou příležitost

WowME TS Watch možná nepatří mezi nejvybavenější hodinky na trhu, stále však umí být užitečné v řadě každodenních situací. V nabídce najdeme například stopky, časovač, spoušť fotoaparátu či ovládání médií přehrávaných na telefonu, ať už jde o jejich pozastavení nebo přeskakování. Chybět nemůže ani budík, byť nastavení konkrétního času musíme provádět v samotném smartphonu. Sledovat můžeme také aktuální nebo předpovídané počasí a nezaskočí nás tak ani povětrností podmínky.

Díky upozorněním na příchozí volání, SMS a zprávy aplikací navíc zůstaneme vždy v obraze. Plně podporována je i česká diakritika a je proto škoda, že smajlíci se naopak nezobrazují ani v textové podobě. Na zprávy zároveň nelze odpovídat a příchozí hovory můžeme pouze odmítnout. Paměť hodinek pak umožňuje uložení jen pět posledních upozornění, takže nekontrolujeme-li WowME TS Watch průběžně, starší zprávy můžeme snadno přehlédnout. Upozornění na notifikace lze samozřejmě vypnout nebo dočasně ztlumit, na což je připraveno hned několik šikovných režimů.

WowME TS Watch
Prohlídka mobilní aplikace Da Fit.

Vybrané funkce vyžadují stálé připojení k telefonu, které zajišťuje oblíbená technologie Bluetooth. Ta je přítomna dokonce ve verzi 5.0, což je u takto levného zařízení velkým plusem a zárukou stabilnějšího i rychlejšího spojení. Prostředí hodinek je pak kompletně česky, byť určitou výjimkou mohou být ciferníky, které v některých případech data zobrazují v angličtině. Veškeré funkce jsou shromážděny v menu, které lze zobrazit v řádkovém seznamu nebo pomocí ikonek. Druhá varianta je výrazně atraktivnější, v praxi se ale posouvání ikonek tak trochu trhá a celkově lepším dojmem proto působí klasický seznam.

Příjemně překvapila také baterie, která při recenzování vydržela necelých 7 dnů. To ostatně odpovídá i údajům výrobce, který slibuje chod po dobu 5-7 dnů. To vše doplňuje již zmíněná mobilní aplikace Da Fit, která je rovněž kompletně česky. Samotný výrobce kompatibilní systémy u smartphonů sice neuvádí, dle údajů z Google Play a App Store jsou nicméně podporovány Android 4.4, iOS 9.0 a jejich novější verze.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Nahoře základní ciferník, dole další ciferník, aplikace počasí a stopky.

Zaznamenejte sport i zdravotní funkce

S omezeným množstvím funkcí musíme počítat i v oblasti sportu. Podporováno je jen 8 sportovních aktivit a integrována pochopitelně není ani GPS. WowME TS Watch rovněž nelze propojit s GPS telefonu a náhradní řešení tak nabízí jen mobilní aplikace Da Fit. V té můžeme spustit monitorování běhu včetně GPS, tento režim však není propojen s hodinkami a nasbíraná data tak nejsou úplná.

Plnohodnotně je naopak monitorován náš každodenní pohyb, ať už jde o kroky, spálené kalorie nebo ušlou vzdálenost. Díky upozorněním na dlouho neaktivitu se navíc můžeme včas protáhnout a ulevit tak vlastnímu tělu, což ocení například lidé se sedavým zaměstnáním.

Nadprůměrné možnosti pak skrývá monitorování zdravotních funkcí. Vedle nepřetržitého sledování srdeční frekvence s rozdělením do tepových zón se totiž můžeme těšit i na měření okysličení krve, připomenutí pitného režimu nebo monitoring menstruačního cyklu.

WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch WowME TS Watch
Nahoře hlavní menu, dole základní ciferník, přehled ušlých kroků a další ciferník.

WowME TS Watch na rozdíl od většiny chytrých hodinek neměří stres a o zátěži těla tak nemáme prakticky žádné informace. Na základě subjektivního pocitu lze nicméně využít připravených dechových cvičení, které nás náležitě zklidní, byť objektivní zhodnocení (například pomocí tepu) zde přece jen chybí. 

Samozřejmostí je také měření spánku, ať už jde o jeho délku, jednotlivé fáze nebo vyhodnocení kvality. Nechybí ani přehled dlouhodobých trendů či srovnání s lidmi stejného věku a pohlaví. Třešničkou na dortu je pak záznam krevního tlaku, který nenajdeme téměř u žádné konkurence.

WowME TS Watch – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky WowME TS Watch jsou dostupné v osmi atraktivních variantách, které se liší barvou, řemínkem i samotnou cenovkou. Vybírat můžeme z černé, růžové, stříbrné/šedé, stříbrné/modré, černé s milánským řemínkem, stříbrné s milánským řemínkem a rose-gold s milánským řemínkem. Cena začíná na jen těžko uvěřitelných 790 Kč, což z WowME TS Watch činí jedny z nejlevnějších chytrých hodinek na trhu. Všechny modely jsou navíc dostupné již nyní a zakoupit si je můžete pomocí zeleného tlačítka níže.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

WowME Watch TS

Chytré hodinky

WowME TS Watch jsou kvalitně zpracovaným zařízením s elegantním designem, dostatkem funkcí a mimořádně nízkou cenovkou. Ačkoliv v některých oblastech narazíme na jistá omezení, celkově vzato jde o stále atraktivní vstupní model s více než zajímavým poměrem cena/výkon.

Klady

 • Elegantní design
 • Kvalitní řemeslné zpracování
 • Mimořádně nízká cena

Zápory

 • Podprůměrný displej
 • Absence pokročilých funkcí

Zobrazit dříve napsaný preview

Toužíte po chytrých hodinkách, které nezatíží váš finanční rozpočet? V tom případě si vyzkoušejte moderní unisex hodinky WowME Watch TS s výborným displejem, celou řadou zajímavých funkcí nebo zvýšenou odolností dle standardu IP68. Čím se odlišují od konkurence? A kterou z nápaditých barevných a materiálových variant si vyberete?

Chytré hodinky WowME Watch TS – OBSAH

 1. Displej, který nemá v této cenové třídě konkurenci
 2. Funkce a měření sportovních aktivit
 3. Elegantní design a provedení hodinek WowME Watch TS
 4. Výdrž baterie v praxi a doprovodná aplikace Da Fit
 5. WowME Watch TS: zkušenosti zákazníků
 6. WowME Watch TS – varianty, dostupnost a cena
 7. Klíčové výhody a nevýhody smart watch WowME Watch TS

Displej, který nemá v této cenové třídě konkurenci

Jedním z hlavních taháků chytrých hodinek WowME Watch TS je displej. Ten se pyšní nadprůměrnou úhlopříčkou 1,75", na které se rozehrává velké představení. Jde totiž o čtvercový IPS panel s jemným rozlišením 240 × 280 pixelů a skvělou čitelností. Kolem displeje je navíc zcela minimální rámeček, takže viditelný prostor je využitý do posledního milimetru. V tomto směru můžeme směle prohlásit, že hodinkám WowME Watch TS závidí displej i násobně dražší konkurence.

Už z fotografií je patrné, že displej hodinek WowME Watch TS lze dokonale přizpůsobit aktuálním potřebám. Máte raději analogové zobrazení času? Žádný problém! Chcete mít neustále na očích spálené kalorie a nachozené kroky? Vyberte si k tomu určený ciferník. Výrobce se totiž v tomto směru rozhodně nedržel u zdi.

Samozřejmostí je ovládání pomocí dotyků, které navíc doplňuje fyzické boční potvrzovací tlačítko. Při každodenním používání oceníte, že hodinky sami poznají, kdy se na ně potřebujete podívat. Například kvůli času nebo nějaké notifikaci. Stačí totiž zápěstím otočit směrem k sobě a během pár okamžiků se displej automaticky rozsvítí.

Funkce, které byste u hodinek za 1 tisíc Kč nečekali

WowME Watch TS možná nedisponují těmi nejpokročilejšími funkcemi na trhu, s ohledem na pořizovací cenu ale nabízí více než slušný základ, se kterým si mnoho uživatelů bohatě vystačí. Ty nejzajímavější funkcionality si necháme na závěr kapitoly a začneme zlehka. Z dostupné výbavy můžeme začít například u budíku, stopek, časovače, předpovědi počasí, ovládání hudby, spouště fotoaparátu nebo tzv. režimu baterky, který rozzářeným displejem patřičně osvítí okolí.

i

Přečtěte si naše další články z kategorie chytrých hodinek.

K dispozici jsou také upozornění na příchozí hovory, SMS zprávy nebo notifikace aplikací, díky čemuž zůstaneme neustále v obraze. Vybrané funkce pochopitelně podmiňuje zachování spojení s mobilním telefonem, které zajišťuje Bluetooth v moderní verzi 5.0. K zajištění kompatibility je nicméně nutný smartphone s operačním systémem Android 5.0, iOS 8.2 nebo jejich novější verzí.

WowME Watch TS; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Detail provedení chytrých hodinek WowME Watch TS.

Z pohledu sportování je nutné přiznat, že hodinkám WowME Watch TS chybí GPS pro přesné měření polohy, takže je nutné se spolehnout na vestavěný krokoměr. Nicméně i tak získáte poměrně přesný přehled o každodenních aktivitách včetně spálených kalorií nebo délky spánku.

Tím se volně dostáváme k prémiovým funkcím, mezi něž patří měření tepové frekvence přímo ze zápěstí, zjištění aktuálního krevního tlaku nebo otestování okysličení krve. To je důležité zejména při dechových obtížích. Je však nutné brát ohled na to, že hodinky WowME Watch TS rozhodně nejsou certifikované jako zdravotní pomůcka, proto berte naměřené hodnoty s rezervou. Přesto však vypovídající hodnotu mají a na základě opakovaných měření lze odhalit případné anomálie a ty konzultovat s lékařem.

i

Pozor: chytré hodinky nenahradí kardiologa nebo jiného specialistu. A nemohou nahradit ani pravidelné kontroly u lékaře. U všech hodinek či chytrých náramků platí, že chceme-li kvalitní informace, musíme je nosit pravidelně, ideálně i na noc. Tak získáte co možná nejpřesnější údaje, které ale berte jen jako bonus. Plnohodnotné vyšetření u lékaře totiž nezastoupí ani ty nejdražší modely, stejně tak nedokáží ani stanovit případnou diagnózu.

Elegantní design a provedení hodinek WowME Watch TS

Jednou z věcí, díky níž nás hodinky WowME Watch TS zaujaly, je atraktivní designové provedení. Hranatý ciferník je totiž zasazený do těla z lehké zinkové slitiny. Hodinky tak budou v praxi docela odolné, ale zároveň lehké. Mají hmotnost jen 45 gramů, takže je na zápěstí prakticky ani neucítíte. Nechybí ani pohodlný silikonový řemínek, který se perfektně hodí na jakoukoliv sportovní aktivitu. Díky šířce hodinek 35,8 mm a rozměrům řemínku pro obvod zápěstí od 16 do 23 cm disponují hodinky kompaktními rozměry a jsou vhodné na pánskou i dámskou ruku.

Na výběr je pochopitelně z několika barevných variant a již brzy budou k dispozici varianty s páskem v nerez oceli. Půjde tak o populární milánský tah. A protože je milánský tah plně magnetický, stejně jako jeho spona, můžete si jej libovolně nastavit kolem svého zápěstí tak, že vám vždy přesně padne.

WowME Watch TS; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
I přes větší displej si hodinky uchovávají střídmé rozměry. Hmotnost pak dosahuje pouhých 45 g.

Nesmíme opomenout ani fakt, že hodinky WowME Watch TS mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti a prachu dle certifikačního standardu IP68. Nějaký ten déšť nebo pot vydrží. Zvládnou i občasné koupání, ale rozhodně se vyvarujte styku s horkou vodou, nebo dokonce párou.

Výdrž baterie v praxi a doprovodná aplikace Da Fit

I přes velký a dobře čitelný displej se můžete těšit na extra dlouhou výdrž hodinek WowME Watch TS na jedno nabití. Ta se i dle poznatků z reálného používání pohybuje na úrovni necelého týdne, což je příjemný bonus zejména pro zapomnětlivé uživatele. Díky tomu je možné hodinky používat bez přestávky a například si vyzkoušet měření délky spánku nebo pohodlné buzení pomocí budíku na zápěstí.

Nasbíraná data z chytrých hodinek WowME Watch TS se automaticky přenáší do mobilní aplikace Da Fit, která je stejně jako systém hodinek dostupná v češtině, slovenštině a jiných jazycích. V aplikaci najdete hezky pohromadě všechny naměřené údaje a můžete tak pohodlně porovnávat například počet kroků v jednotlivých dnech, týdnech nebo měsících.

 WearHealth WearHealth WearHealth

Přehledná mobilní aplikace Da Fit.

WowME Watch TS: zkušenosti zákazníků

Chytré hodinky WowME Watch TS jsou v prodeji zhruba od září a i za tak krátkou dobu se nám sešlo hned několik zákaznických recenzí. V první řadě je kvitována zhruba týdenní výdrž na jedno nabití, což v praxi potvrzuje výrobní specifikaci. Dále tu máme velké plusové body za naprosto plynulé prostředí, jednoduché ovládání i přizpůsobení displeje, kdy je možné zvolit některý z mnoha ciferníků nebo vytvořit vlastní například z fotografie. Kladné ohlasy jsou i na doprovodnou aplikaci, která na iOS platformě přenáší naměřená data i do aplikace Zdraví.

Samozřejmě jsme zaznamenali i několik negativních reakcí, které směřují k nižší přesnosti krokoměru nebo k nutnosti ukončit měření spánku fyzickým rozsvícením displeje. Problém je i se zobrazením emoji u SMS zpráv nebo chybějící možností přijmout přes hodinky příchozí hovor. Tady máme rovnou i vysvětlení. Protože chytré hodinky WowME Watch TS nedisponují mikrofonem, lze hovory pouze odmítnout nebo ztišit vyzvánění. Jsme rádi, že jen ojediněle uživatelé hlásí problémy při spárování mobilní aplikace Da Fit s chytrým telefonem.

WowME Watch TS; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
WowME Watch TS rose-gold s řemínkem milánský tah.

WowME Watch TS – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky WowME Watch TS máme skladem v celé řadě barevných variant za cenu hluboko pod tisíc korun. Konkrétně růžové, černé, šedé, modré nebo růžovo-zlaté modely se silikonovými řemínky. V průběhu prosince pak dorazí zásilka luxusnější edice, která se liší v použití řemínku s milánským tahem z nerez oceli. Půjde o varianty ve stříbrném, černém a růžovo-zlatém designu s cenou lehce nad tisíc korun. I tak však půjde o zcela ojedinělou nabídku na našem trhu.

Klíčové výhody a nevýhody smart watch WowME Watch TS

Pojďme si shrnout ty nejzásadnější výhody, které přináší chytré hodinky WowME Watch TS. Musíme však zmínit i několik funkčních neduhů.

WowME Watch TS lámou cenové rekordy v kategorii chytrých hodinek. I přes celou řadu nutných kompromisů jsou však ideálním odrazovým můstkem pro začátečníky nebo méně náročné uživatele. Kromě povedeného barevného displeje lákají především na atraktivní barevné nebo materiálové varianty.

i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB03