Obnovit stránku

Xiaomi Smart Band 7 (RECENZE) – návrat kultovního náramku

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Rok se s rokem sešel a legendární fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 (uživateli často označovaný jako Xiaomi Mi Band 7) přichází ve své nejnovější a doufejme, že i nejlepší verzi. Novinek jsme se dočkali hned na několika místech a nezbývá nám tak nic jiného než se na ně podívat hezky zblízka.

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 (RECENZE) – OBSAH

 1. Větší displej, více ciferníků
 2. Pro náročné sportovce
 3. Dobře mířené inovace
 4. Xiaomi Smart Band 7 – varianty, dostupnost a cena

Větší displej, více ciferníků

Ani letošní generace se nevyhnula mírným úpravám konstrukce a Xiaomi Smart Band 7 je tak o zhruba 1 mm kratší a více než 2 mm širší. Ačkoliv to může znít jako zanedbatelný rozdíl, v praxi jde o jasně postřehnutelnou změnu, kterou je třeba jednoznačně pochválit. Nepatrně se zmenšila rovněž tloušťka, zatímco hmotnost zůstala na sotva znatelných 13,5 gramech. Stejně jako u předchozích generací, i tentokrát na nás čeká povedený řemínek, který působí odolným a na omak příjemným dojmem. Prodloužení celkové životnosti pak zajišťuje tvrzené sklíčko umístěné na přední straně.

Tradiční zvětšení potkalo také displej, který narostl na 1,62 palce a dle výrobce tak zobrazí až o 25 % více obsahu. Samozřejmostí je displej typu AMOLED, který je známý pro své zářivé barvy či výborné pozorovací úhly. Zvýšení se dočkala rovněž maximální svítivost, která s 500 nity zajišťuje až překvapivě dobrou čitelnost i za letního počasí. Ani Xiaomi Smart Band 7 nicméně nezískal automatické nastavování jasu, a tak manuální regulace odpoledne a večer může být poněkud únavná.

… …
Srovnání klasického ciferníku a jeho Always-on podoby.

Velkým plusem je naopak vysoká jemnost 326 PPI, a je proto jedině dobře, že jsme se dočkali více ciferníků než kdykoliv předtím. Ačkoliv výrobce slibuje přes 100 různých vzhledů, v praxi jsme jich nalezli dokonce více než 125. Nahrát lze také vlastní obrázek, nad který následně vložíme jedno z pěti možných zobrazení času a data. Možnosti úpravy jednotlivých ciferníků jsou naopak překvapivě malé. Editovat lze totiž jen několik málo vzhledů, u kterých navíc změníme jen typ zobrazovaných dat, ať už jde o počasí, krokoměr, či cokoliv dalšího. 

Úplnou novinkou je pak možnost permanentního zobrazení nejdůležitějších dat prostřednictvím funkce Always-on. Tu můžeme aktivovat trvale, v předem vybraném čase nebo v chytrém režimu, ve kterém ciferník zmizí při přechodu do režimu spánku nebo úplném sundání náramku. Škoda jen, že vzhled Always-on ciferníků je ve většině případů univerzální, a podobu odpovídající aktuálnímu ciferníku tak najdeme jen v několika případech.

… … …

Základní ciferník, nabíječka a zadní strana fitness náramku Xiaomi Smart Band 7.

Pro náročné sportovce

Snad největších změn jsme se dočkali v oblasti monitorování pohybu. Místo původních 30 sportovních režimů nově můžeme vybírat z více než 110 aktivit. Přehledný výběr zajišťuje seznam členěný do širších kategorií, ve kterém najdeme například halové, zimní nebo míčové sporty. Dočkáme se i automatické detekce chůze, běhu, veslování a eliptického trenažéru, přičemž samostatně probíhá i zastavení či opětovné spuštění sledování aktivity dle reálného fyzického pohybu.

Díky vodotěsnosti do 5 atmosfér není problém ani monitoring plavání včetně rozeznání čtyř plaveckých stylů, vyhýbat bychom se však měli sauně, potápění a sprchování. U tréninků si pak můžeme nastavit různé cíle, ať už jde o celkový čas, zdolanou vzdálenost, či spálené kalorie. Náramek nás na dosažení vytyčeného úkolu samozřejmě patřičně upozorní. Co naopak chybí, je integrovaná GPS, a některá data tak získáme jen s využitím GPS chytrého telefonu. Není však potřeba žádné složité připojování, na Xiaomi Smart Band 7 jednoduše spustíme aktivitu a GPS telefonu je využita zcela automaticky.

Zobrazit ukázku záznamu aktivity

… …
Vlevo ukázka přizpůsobování ciferníku, vpravo funkce budík.

Starý dobrý ukazatel VO2 Max nově doprovází i tzv. Tréninkový efekt, který zobrazí, nakolik konkrétní cvičení zlepšilo naši aerobní či anaerobní kondici. Funkce Doba zotavení pro změnu prozradí počet hodin potřebný k regeneraci před dalším tréninkem, zatímco Tréninková zátěž zhodnotí míru týdenního vytížení, čímž pomůže předejít zbytečnému přetížení. Denní aktivitu pak znázorňují tři barevné půlkruhy, které značí splnění doporučené dávky kroků, spálených kalorií a tzv. stání neboli přerušení sezení či ležení v dané hodině. O něco přímočařejším ukazatelem je tzv. PAI, jenž načítá body za jakoukoliv aktivitu, přičemž pro relativně pevné zdraví je zapotřebí skóre 100.

Xiaomi Smart Band 7 však nemá problémy ani s monitoringem našeho zdraví. Nepřetržitě sledován je srdeční tep, stres (zátěž organismu) i SpO2 (okysličení krve), to vše přitom doprovází možnost upozornění na jakékoliv abnormální hodnoty. Využít můžeme také 1–5minutová dechová cvičení zakončená patřičným srovnáním počátečního a finálního tepu. Nepřijdeme ani o monitorování ženského cyklu nebo spánku, v jehož rámci je určena délka, rozložení fází, kvalita dýchání, pravidelnost či srovnání s jinými uživateli.

Zobrazit ukázku mobilní aplikace Zepp Life

… … …
Základní ciferník, sledování srdečního tepu a funkce Tréninková zátěž.

Dobře mířené inovace

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 skrývá dlouhou řadu funkcí, mezi nimiž najdeme kalendář, svítilnu, stopky, budík, odpočítávání, počasí, časovač pomodoro, možnost zamknutí heslem nebo vyhledání, případně odemčení telefonu. Notifikace upozorňující na vše důležité přitom potěší podporou české diakritiky i bezproblémovým vykreslením všech běžných smajlíků. Úplnou novinkou je pak možnost odpovídat pomocí předpřipravených zpráv, kterými můžeme reagovat na příchozí volání, SMS či notifikace vybraných aplikací. Pro jednotlivé události lze navíc nastavit specifické vibrace, díky kterým hned víme, na co nás Xiaomi Smart Band 7 zrovna upozorňuje.

Chybět nemůže ani kompletní čeština, kterou najdeme jak v samotném náramku, tak v mobilní aplikaci Zepp Life. Novinkou je pak modernější Bluetooth 5.2, který je nejen bezpečnější, ale i energeticky úspornější. Občas nicméně narazíme na částečně trhané animace, které přece jen nepůsobí vizuálně vábným dojmem. Stále také není jasné, zda se v ČR dočkáme i NFC verze náramku, umožňující bezkontaktní platby. Ačkoliv šestá generace se takové edice dočkala, v případě Xiaomi Smart Band 7 je NFC model viditelný jen na čínské verzi oficiálních stránek výrobce.

Srovnání Xiaomi Mi Band 5 Xiaomi Mi Band 6 Xiaomi Mi Band 7
Velikost displeje 1,1" 1,56" 1,62"
Počet ciferníků 65+ 60+ 100+
Počet sportovních režimů 11 30 110+
Funkce Tréninkový efekt × ×
Funkce Always-on × ×

Podrobnější srovnání

Srovnání Xiaomi Mi Band 5 Xiaomi Mi Band 6 Xiaomi Mi Band 7
Rozměry 46,95 × 18,15 × 12,45 mm 47,4 × 18,6 × 12,7 mm 46,5 × 20,7 × 12,25 mm
Jemnost displeje 290 PPI 326 PPI 326 PPI
Maximální svítivost 450 nitů 450 nitů 500 nitů
Měření okysličení krve ×
Bluetooth 5.0 5.0 5.2
Kompatibilita Android 5.0, iOS 10.0 a novější verze Android 5.0, iOS 10.0 a novější verze Android 6.0, iOS 10.0 a novější verze

Zapomenout nesmíme ani na často diskutovanou výdrž baterie. Kapacita akumulátoru vzrostla ze 125 mAh rovnou na 180 mAh, a výrobce i tentokrát slibuje 14denní chod na jedno nabití. Nám Xiaomi Smart Band 7 bez využití Always-on vydržel necelých 7 dnů, což je stejný výsledek jako u šesté generace. Ačkoliv nejde o vyloženě špatný výsledek, s ohledem na větší baterii jsme přece jen čekali výdrž o něco delší. Dobrou zprávou je nicméně přítomnost magnetické nabíječky, která proces doplňování energie činí citelně intuitivnějším. 

Xiaomi Smart Band 7 – varianty, dostupnost a cena

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 je stejně jako předchozí generace dostupný v černé barvě a univerzální velikosti. Výrobce sice ukazuje obrázky s různobarevnými řemínky, jedná se ale o pásky, které je nutné následně zvlášť dokoupit. Zahajovací cena je téměř shodná s tou u předchozí generace, a je proto zřejmé, že i Xiaomi Smart Band 7 chce lákat především výborným poměrem cena/výkon.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Xiaomi Smart Band 7

Fitness náramky

Ačkoliv Xiaomi Smart Band 7 nepřinesl dlouhodobě očekávanou GPS, příhodné inovace na správných místech z náramku přece jen činí jasného kandidáta na novou světovou jedničku.

Klady

 • Velký kvalitní displej
 • Mnoho ciferníků i Always-on
 • Podpora více než 110 aktivit
 • Pokročilé sportovní ukazatele
 • Špičkový poměr cena/výkon

Zápory

 • Chybí GPS
 • Manuální nastavování jasu
 • Občasné trhání animací
 • Od baterie jsme čekali více

Zobrazit dříve napsané preview

Nejpopulárnější fitness náramek na světě právě obdržel svou v pořadí již sedmou generaci. Xiaomi Smart Band 7, mezi uživateli známější pod názvem Xiaomi Mi Band 7, přináší řadu důležitých novinek, díky kterým se může stát vskutku bezkonkurenčním náramkem.

Xiaomi Mi Band 7 – OBSAH

 1. Více ciferníků, větší displej
 2. Nové sportovní režimy a tréninkový efekt
 3. Funkce, zdraví, baterie
 4. Xiaomi Mi Band 7 – varianty, dostupnost a cena

Více ciferníků, větší displej

Jak zmiňuje již samotný nadpis, Xiaomi Mi Band 7 přináší zvětšení displeje z 1,56 na 1,62 palce, což dle výrobce umožní zobrazit až o 25 % více obsahu. Jemnost obrazu přitom zůstala na famózních 326 PPI a vyrovná se tak i několikanásobně dražším zařízením. Samozřejmostí je panel typu AMOLED, který díky živým barvám a špičkovým pozorovacím úhlům v segmentu nositelné elektroniky prakticky nemá konkurenci. Vyšší je také maximální svítivost a s 500 nity můžeme počítat s více než slušnou čitelností i za letního počasí. Připraveno je rovněž 100 úrovní jasu a otazník visí jen nad tím, zda bude Xiaomi Mi Band 7 upravovat jas automaticky. U šesté generace tomu tak nebylo.

Rozšířena byla také nabídka ciferníků a nově budeme vybírat z více než 100 možností. Nové varianty, které si částečně můžeme prohlédnout na oficiálních stránkách, jsou přitom skutečně povedené. Samozřejmostí je také možnost upravit některé ciferníky k obrazu svému, přičemž počítat máme také s funkcí always-on, která zobrazí čas a datum i bez nutnosti plnohodnotné aktivace displeje. To vše se ukrývá pod tvrzeným sklíčkem, které zajistí dostatečnou ochranu před náhodným poškozením. Co se týče rozměrů, Xiaomi Mi Band 7 je oproti předchůdci o něco kratší a širší, přičemž váha zůstává na více než příjemných 13,5 gramech.

smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Nové sportovní režimy a tréninkový efekt

Celodenní sledování pohybu v podobě kroků, ušlé vzdálenosti či spálených kalorií tentokrát doplní více než 110 sportovních režimů, což je oproti původním 30 aktivitám opravdový rozdíl. Díky vodotěsnosti do 5 atmosfér přitom nechybí ani monitoring plavání nebo šnorchlování, přičemž Xiaomi Mi Band 7 automaticky rozpoznají hned 4 plavecké styly. Naopak vyhýbat se dle výrobce máme sauně, sprchování či hlubokému potápění. Ani sedmá generace však nepřinesla dlouho očekávanou GPS, která by umožnila záznam trasy a dalších údajů i bez účasti mobilního telefonu.

Uživatelé se sedavým zaměstnáním zajisté ocení také upozornění na příliš dlouhou neaktivitu, díky kterému se můžeme zavčas protáhnout. Pro ty sportovnější z nás je dále připraven nejen ukazatel VO2 Max, ale nově i funkce Tréninkového efektu, která paradoxně často schází i u dražších sportovních hodinek. Tréninkový efekt hodnotí každý jednotlivý trénink, aby nám prozradil, do jaké míry se zlepšila naše aerobní či anaerobní kondice. Zda máme dostatek pohybu, nám pak zobrazí ukazatel PAI, v jehož rámci je naším cílem získat a udržet hodnotu nad magickou hranicí 100. Dle dostupných studií tím totiž snížíme pravděpodobnost onemocnění mnoha závažnými chorobami.

smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Xiaomi Smart Band 7 podrobně vyhodnotí každý náš spánek.

Funkce, zdraví, baterie

Xiaomi Smart Band 7 nabídne celodenní sledování tepu, stresu, a dokonce i okysličení krve (SpO2), přičemž varováni jsme před aktuálními abnormálními hodnotami. K dispozici budou rovněž dechová cvičení, monitorování ženského cyklu nebo analýza samotného spánku, z níž získáme všechny podstatné údaje. Zmínit můžeme například jeho dobu, jednotlivé fáze nebo celkovou kvalitu.

Vhod rozhodně přijdou i další užitečné funkce, mezi kterými najdeme zobrazení času, stopky, odpočítávání, baterku, předpověď počasí, notifikace, upozornění na příchozí hovory, popřípadě vyhledání či odemčení smartphonu. To vše si užijeme v novém prostředí, které působí celkově modernějším a přehlednějším dojmem. Zatím však není jisté, jak to dopadne s bezkontaktními platbami. Xiaomi Smart Band 7 se sice vyrábí i ve verzi s NFC, nemáme ale potvrzeno, zda nakonec dorazí i do České republiky.

smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 lze vložit do mnoha barevných řemínků.

I tentokrát na nás čeká 14denní výdrž baterie při standardní zátěži, případně 9denní chod při náročném užívání. V obou případech jde o více než slušné hodnoty, díky kterým baterii nebudeme muset hlídat na denní bázi. Stejně jako u předchozí generace, i nyní můžeme očekávat magnetickou nabíječku, se kterou lze nabíjet i bez nutnosti sundání samotného řemínku. Pozor si ale musíme dát na kompatibilitu, která je u Xiaomi Smart Band 7 o něco náročnější. Zapotřebí je totiž mobilní operační systém Android 6.0, iOS 10.0 nebo novější verze.

Xiaomi Mi Band 7 – varianty, dostupnost a cena

Fitness náramek Xiaomi Smart Band 7 se bude stejně jako minulá generace prodávat v univerzální černé variantě. Pokud by se však někomu černý řemínek nezamlouval, může si samostatně dokoupit i barvy jiné. V nabídce totiž mají být také pásky v odstínu Black, Blue, Orange, Pink, Olive nebo Ivory. Letos výrobce ukázal i čtveřici zářivých odstínů Neon Green, Neon Orange, Khaki Green a Khaki Blue, u kterých však není jisté, zda budou dostupné i na našem území. Česká cena v každém případě vychází na 1 299 Kč a prvních kusů se máme dočkat již 22. června letošního roku.

i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB14