Obnovit stránku

Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZE): Praktický a všestranný telefon

Recenze

Aktualizováno • Autor: Jiří V. Matýsek

Když jsme vloni měli možnost otestovat předchůdce aktuálního modelu Xiaomi Redmi Note 11, tedy model Redmi Note 10, chválili jsme. Byl to, a vlastně stále je, upřímný telefon, který si na nic nehraje. Ukázková nižší střední třída, která ještě více stabilizovala pozici Xiaomi v tomto, byť poněkud přeplněném, segmentu. Nyní je tu tedy Redmi Note „jedenáctka“. Telefon v ledasčem podobný, v některých ohledech jiný, ale stále spolehlivá střední třída. Alespoň to tvrdí propagační materiály. Nebo je to jinak? Odpovíme v naší recenzi.

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZE) – OBSAH

 1. Xiaomi Redmi Note 11 má na cestu k zákazníkovi vše potřebné
 2. Xiaomi Redmi Note 11 dává přednost praktičnosti před líbivostí
 3. Displej nabídne 90Hz obnovovací frekvenci, mohl by být ale lepší
 4. Pokud na něj nebudete mít přehanané nároky, je výkon Redmi Note 11 bezproblémový
 5. Xiaomi Redmi Note 11 má ideální fotoaparát na dovolenou
 6. Baterie Xiaomi Redmi Note 11 vydrží opravdu dlouho
 7. Jak se Xiaomi Redmi Note 11 používá
 8. Xiaomi Redmi Note 11 vs. konkurence
 9. Recenze Xiaomi Redmi Note 11: hodnocení
 10. Co jsme o Xiaomi Redmi Note 11 napsali dříve

Xiaomi Redmi Note 11 má na cestu k zákazníkovi vše potřebné

Xiaomi Redmi Note 11 dorazil v základní konfiguraci se 4 GB RAM a interní pamětí 128 GB, v šedé barevné úpravě, která se prodává za přijatelných 5 799 Kč. Samotné balení, tedy jednoduchá bílá krabička se snímkem telefonu, logem výrobce a nezbytnými údaji, obsahuje kromě telefonu také klíček na otevření „šuplíčku“ se SIM kartou, vcelku macatou 33W nabíječku a dobíjecí/datový USB-C/USB-A kabel. Xiaomi přibalilo i průhledný silikonový kryt a trochu čtiva v podobě záručních podmínek, bezpečnostních informací a Quick Start Guide.

Xiaomi Redmi Note 11, recenze, balení
Obsah balení Xiaomi Redmi Note 11 nepřekvapí. Je tam vše, co potřebijete.

Posledně jmenované by asi nebylo nutné, samotné uvedení telefonu do provozu je velice intuitivní a hladce jej zvládne i uživatel technicky méně zdatný. Veškeré výplně v krabičce jsou papírové, což o něco ulehčuje případnou likvidaci. Plastová je pouze fólie, která chrání telefon samotný.

Xiaomi Redmi Note 11 dává přednost praktičnosti před líbivostí

Oproti loňskému modelu Redmi Note 10 jsou u Xiaomi Redmi Note 11 patrné změny v designu. A nutno říct, že k lepšímu. Je to krok k větší praktičnosti telefonu. Přední strana je v podstatě stejná – ostatně, ony jsou si ty Xiaomi dost podobné jako vejce vejci – tedy tenké rámečky, mírně větší spodní brada, průstřel pro selfie kameru uprostřed horní části displeje.

Velká změna nastala na zádech. Ta totiž nejsou skleněná a lesklá, ale matná a plastová. Eliminuje se tím problém, na který jsem poukazoval posledně, totiž fakt, že (pokud tedy nepoužíváte pouzdro), telefon působí záhy upatlaně. Nikoliv tady. Matná plastová záda možná přišla o „punc luxusu“, dávají ale na odiv to, že tohle je hlavně praktické zařízení, které ledacos vyřeší. Ostatně má i certifikovanou odolnost IP53, která značí, že si telefon v pohodě poradí např. s deštěm. Je sice základ, ale lepší než nic, navíc se jedná o stejnou hodnotu jako vloni. Výrazně méně také vystupuje modul fotoaparátu, na kterém se Redmi Note 10 trochu zbytečně houpal, pokud jste jej položili na vodorovnou plochu.

i Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZE): Neslibuje, co nedovede splnit

Nové Xiaomi Redmi Note 11 také narovnalo hrany, zřejmě po vzoru nastupujícího trendu, který nastolil předloňský iPhone 12 a v němž pokračují i nové iPhony 13. Tím se, společně s dobrým vyvážením, podařilo eliminovat další problém zmíněný vloni – ta tam je nestabilita při úchopu, přístroj se drží perfektně, neklouže, úchop je stabilní a dobře padne do ruky. Veškeré ovládací prvky (boční tlačítko kombinované s rychlou čtečkou otisků prstů a tlačítko pro zeslabování a zesilování zvuku) jsou pohromadě na pravé hraně telefonu a spolehlivě dostupné a po ruce. Tohle umístění už si Xiaomi vyzkoušel u loňského modelu.

Xiaomi Redmi Note 11, recenze, design Xiaomi Redmi Note 11, recenze, design
Designově dává telefon jasně najevo, že se jedná o kousek, který nechce oslňovat. Důležitá je funkčnost.

Displej nabídne 90Hz obnovovací frekvenci, mohl by být ale lepší

Loňský model osadilo Xiaomi Super AMOLED displejem. Letos je to „pouze“ AMOLED a je to znát. Ne, že by bylo cokoliv špatně, ale nadšení, které zobrazovací panel Redmi Note 10 vyvolával, se v tomto případě nedostavuje. Rozlišení 2 400 × 1 080 px, hustota 409 obrazových bodů i úhlopříčka 6,43 palců jsou parametry na chlup stejné, přesto obraz na displeji působí o něco fádněji. Snad je to dáno velmi mírným zabarvením do žluta, které úplně nemizí ani při maximálním jasu, který dokáže pěkně bodnout do oka. Samotné vykreslení objektů na displeji je bezproblémové, barvy syté, hrany ikonek ostré.

Své dělá i možnost nastavit 90Hz obnovovací frekvenci: Ten skok mezi defaultně nastavenými 60 Hz (které měl loňský model) a vyšší úrovní je jasně viditelný a rozhodně vyšší obnovovací frekvenci doporučuji. Zas takový žrout baterie to není a obraz to kvalitativně dost posune. K dispozici je také tmavý režim s automatickou možností časování a také čtecí režim omezující emisi modrého světla. I jeho spouštění si lze automatizovat a nastavit na konkrétní čas. Praktické.

Recenze Xiaomi Redmi Note 11, screenshot Recenze Xiaomi Redmi Note 11, screenshot Recenze Xiaomi Redmi Note 11, screenshot
Xiaomi Redmi Note 11 stojí na operačním systému Android 11

Pokud na něj nebudete mít přehnané nároky, je výkon Redmi Note 11 bezproblémový

Výkonnostně je Xiaomi Redmi Note 11 ukázková střední třída. Čili ani šampion, ani telefon, který bude své uživatele ubíjet svou pomalostí. Srdcem přístroje je chipset Qualcomm Snapdragon 680 4G (osmijádro, 4x2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4x1.9 GHz Kryo 265 Silver), který funguje ve spolupráci s 4GB RAM, již je možné ještě o 2 GB navýšit na úkor uživatelské paměti. Té dostanete v základu 128 GB, systém a předinstalované aplikace si něco ukousnou, a na startu je tak reálně k dispozici nějakých 90 GB.

Výkon je pro běžné a nijak náročné použití bez problémů. Telefon se při procházení uživatelského prostředí, scrollování sociálními sítěmi, komunikaci nijak nezasekává a všechno se hýbe, jak má. Totéž platí pro oddechové casual hry, tady už je ale třeba počítat s tím, že se telefon začne trochu zahřívat. S překvapivou grácií si hardware poradil se závodní klasikou Asphalt 9. Plynulost i reakce ovládání je na jedničku, systém nicméně ubral na kvalitě a hrany objektů už působí poněkud zubatě. Jinak jsem, co se výkonu týče, nenarazil na jakýkoliv zásadnější problém. Redmi Note 11 je už z principu telefon, který není určený pro nějaké náročné využití, profesionální gaming či používání náročného softwaru. Vyjdete-li v tomto ohledu telefonu vstříc, odmění se vám bezproblémovým chodem.

i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (VŠE, CO VÍME)

Xiaomi Redmi Note 11 má ideální fotoaparát na dovolenou

Fotoaparát zůstal papírově téměř stejný jako vloni. Nejpodstatnější změnou je 50 Mpx na hlavním snímači (oproti 48 Mpx minule). Sestavu doplňuje 8 Mpx ultaširoký snímač s úhlem záběru 118°, 2 Mpx makro a 2Mpx hloubkový senzor. Tedy čtveřice očekávatelná, hojně využívaná, byť možná už trochu okoukaná.

Očekávatelné jsou i výsledky. Redmi Note 11 má vlastně něco, co by se s trochu nadsázky dalo označit jako „dovolenkový fotoaparát“: Je-li jasný den se spoustou slunce, fotky jsou skvělé, kontrastní, se sytými barvami i detaily. Zhorší-li se světelné podmínky, kvalita klesá, ale nikterak propastně. Výsledné fotky jsou prostě dobré, pro zachycení momentek ideální.

Xiaomi Redmi Note 11, recenze, fotoaparát
Fotoaparát potřebuje dobré světelné podmínky. Pak fotí velice dobře.

Příjemně mě překvapilo makro, které, navzdory svým 2 Mpx zvládne velice slušné fotky, ale je to spíše záležitost na příležitostné hraní. Škoda jen, že je k němu nutné se proklikat trochu složitě. Není totiž v obvyklé liště fotografických módů, ani v sekci Více na stejné liště, kde se mj. skrývá např. noční režim se spíše průměrnými, až podprůměrnými výsledky, ale skrývá se mezi dalším nastavením a efekty. Mezi dalšími fotografickými režimy najdeme volby Portrét, Video a PRO, režim, který umožní hlubší nastavení snímků. K dispozici je i slušné skenování dokumentů, panorama, zrychlené a zpomalené video a 50Mpx režim.

i Realme 9 Pro (RECENZE): výborný displej, dlouhá výdrž i solidní výkon

Zoom je pochopitelně pouze digitální a jeho výsledky jsou spíše průměrné. Na vyšší než dvojnásobné přiblížení použitelné pouze s kompromisy. Video je možné natáčet se 720p nebo 1 080p a výsledky opět závisí na světelných podmínkách. Stabilizace obrazu je dle očekávání pouze elektronická. Funguje spolehlivě a chválím rovněž přesné automatické přeostřování. Software fotoaparátu Xiaomi Redmi Note 11 snímanou scénu vyhodnocuje dobře, přesně odhadne, co je (pravděpodobně) to klíčové v záběru.

Xiaomi Redmi Note 11 - ukázkové snímky

Recenze Xiaomi Redmi Note 11 galerie Recenze Xiaomi Redmi Note 11 galerie Recenze Xiaomi Redmi Note 11 galerie Recenze Xiaomi Redmi Note 11 galerie Recenze Xiaomi Redmi Note 11, galerie Recenze Xiaomi Redmi Note 11 galerie

Baterie Xiaomi Redmi Note 11 vydrží opravdu dlouho

Výdrž baterie je dnes u mobilních telefonů jedním z nejzásadnějších parametrů. V tomto ohledu Redmi Note 11 za svým předchůdcem nezaostává. Baterie s kapacitou 5 000 mAh vydrží při běžném užívání vážně velmi dlouho. Nenáročné užívání, tj. procházení internetu, telefony, instant messaging, příležitostné focení, nějaké to video na YouTube či poslech hudby ze streamovacích služeb, vyčerpává baterii telefonu jen velice pozvolna. Bez problémů se dostanete na den a půl až dva používání. Bez problémů ale zvládnete i delší dobu např. o víkendech či jindy, kdy po telefonu zas tak moc často nesaháte.

A když pak jednou energie skutečně dojde, je tu 33W rychlé nabíjení. Tato hodnota už je dnes spíše standardem, který je očekávatelný, a pokud by chyběl, byla by to docela velká kaňka v hodnocení celého telefonu. Nicméně, je tu a vy díky němu dobijete telefon z 0 na 100 % za plus mínus hodinu. Což je rozhodně dobrý výkon a slušný posun od posledně. Vloni byla na plné nabití potřeba hodina a čtvrt.

i Recenze Google Pixel 6: víc než jen úchvatný fotoaparát?

Jak se Xiaomi Redmi Note 11 používá

Pokud nečekáte zázraky, co se hardwarového výkonu týče, budete s Xiaomi Redmi Note 11 naprosto spokojeni. Spolehlivý hardware jde ruku v ruce s operačním systémem Android 11 a nástavbou MIUI 13. Vše je perfektně odladěné a šlape jako příslovečné hodinky. Uživatel Xiaomi bude doma okamžitě, přicházející majitelé ostatních značek se v uživatelském prostředí zorientují záhy.

Jen bych měl jednu poznámku, co se softwaru týče: V Xiaomi Redmi Note 11 totiž najdeme již celou řadu aplikací předinstalovaných. Některé jsou užitečné (např. Spotify, Netflix, Facebook, TikTok či Booking.com) a dříve nebo později byste je možná stejně instalovali. Jiné ale mohou být navíc jako Amazon nebo AliExpress. „Straší“ tu taky poměrně dost her. Naštěstí jdou bez problémů odinstalovat.

Xiaomi se stále drží klasického 3,5mm jack konektoru na sluchátka. U Redmi Note tak potěší přítomnost NFC pro platby telefonem, bohužel ale nezbylo místo na podporu moderních 5G sítí. Ale to už bychom asi chtěli od nižší střední třídy moc.

Recenze , recenze, design
Selfie kamera nabídne za dobrých podmínek ucházející výsledky, reproduktory jsou vcelku překvapivě stereo.

Xiaomi Redmi Note 11 vs. konkurence

V nižší střední třídě je poněkud těsno, v podstatě každý z významných výrobců se v této oblíbené kategorii snaží nějakým způsobem zapustit kořeny a nové Xiaomi Redmi Note 11 má kolem sebe celou řadu konkurentů. Je tu např. těžká váha v podobě skvěle hodnoceného Realme 8. Ten je o tisícovku dražší, nabídne ale 6 GB RAM a papírově lepší fotoaparát.

Parametrově přímou konkurencí pro Xiaomi Redmi Note 11 je Samsung Galaxy A22, který lehce ztrácí v oblasti fotoaparátu (hlavní snímač má 48 Mpx), na druhou stranu může ale výrazně lákat podporou 5G sítí. Redmi Note 11 tak láká hlavně na nižší cenu oproti konkurenci. Na druhou stranu pro některé uživatele může být nepřítomnost 5G nebo o stupínek horší výkon v tomto případě zásadní a budou si ochotni připlatit. Pokud ale hledáte výborný telefon se skvělým poměrem ceny a výkonu, byť za cenu drobných ústupků, u nového Redmi Note 11 vedle nesáhnete.

Recenze Xiaomi Redmi Note 11: hodnocení

Xiaomi Redmi Note 11; recenze

Xiaomi Redmi Note 11

Mobily

Xiaomi ukazuje, jak se má dělat nižší třída. Redmi Note 11 je praktický telefon, který to, co slibuje, dělá dobře. Jedná se o cenově dostupný přístroj se spolehlivým hardwarem a designem, který nad prvoplánovým oslňováním dává přednost praktičnosti. A to, že je to přiznaný „plasťáček“ v tomto případě vůbec nevadí.

Klady

 • Střídmý design
 • Bez lesklých zad
 • Výdrž baterie
 • Překvapivě slušné makro
 • NFC
 • 3,5mm jack na sluchátka

Zápory

 • Fotoaparát potřebuje dobré světelné podmínky
 • Displej by mohl být lepší
 • Při větším zatížení se zahřívá
i Mohlo by vás zajímat

Konečný verdikt při hodnocení nového Xiaomi Redmi Note 11 je celkem jasný. Xiaomi dobře dělá to, co umí a s novým přírůstkem série Redmi rozhodně neriskuje. Jako téměř modelovému zástupci nižší střední třídy s velice příznivou cenovkou a lákavou výbavou mu lze jen těžko cokoliv vytknout. A srovnávat ji s dalšími, dražšími, telefony, by bylo krátkozraké a hlavně nefér. Ve své třídě Xiaomi Redmi Note 11 v každém případě obstojí.

Co jsme o Xiaomi Redmi Note 11 psali dříve

Čínský gigant Xiaomi se vrací se svým populárním subbrandem Redmi a na evropské trhy pomalu vstupuje čerstvá a očekávaná řada Xiaomi Redmi Note 11. Xiaomi opět míří do střední třídy, kde se tak dobře zabydlelo, a ohlášeny jsou hned čtyři nové modely: základní Redmi Note 11, drobně odlišná verze Redmi Note 11S a konečně vrchol celé řady, Redmi Note 11 Pro, který je navíc k dispozici i v 5G variantě. Dobrou zprávou je, že všechny modely dorazí i na český trh. Přicházet ale budou postupně. Pojďme si je představit.

Xiaomi Redmi Note 11 – OBSAH

 1. Řada Xiaomi Redmi Note 11 sází na příjemnou cenu a překvapivou výbavu
 2. Xiaomi Redmi Note 11: základ, který nezklame
 3. Redmi Note 11S vylepšuje fotoaparát a přidává větší paměť RAM
 4. Redmi Note 11 Pro / Pro 5G je střední třída pro náročné
 5. Řada Xiaomi Redmi Note 11 ve srovnání
 6. Xiaomi Redmi Note 11: cena a dostupnost

Řada Xiaomi Redmi Note 11 sází na příjemnou cenu a překvapivou výbavu

Řada Xiaomi Redmi Note 11 je dalším vývojovým krokem toho, v čem je společnost Xiaomi dlouhodobě silná. Opět nám tak představuje telefony s přístupnou cenou a výbavou, která v cenové hladině telefonů do 10 tisíc korun působí skutečně lákavě. Skvělý poměr ceny a kvality je v jistém ohledu již poněkud otřepané marketingové klišé. V případě Xiaomi je to nicméně holým faktem a asi tím nejpádnějším popisem reality. 

Xiaomi Redmi Note 11: základ, který nezklame

Ze čtveřice modelů si nejprve představíme základní model Xiaomi Redmi Note 11. Ten je krásnou ukázkou toho, co Xiaomi umí dokonale. Do telefonu, jehož cena se bude pohybovat kolem pěti tisíc korun, totiž dokázal dostat výbavu, která v žádném případě nezklame. Tedy alespoň v oblasti telefonů střední třídy, které jsou určeny pro uživatele, již nepotřebují hromadu technologických vychytávek, ale chtějí hlavně spolehlivé zařízení s dobrým výkonem.

Už u předchozí řady Redmi Note 10 Xiaomi ukázalo, že je schopné své telefony vybavit opravdu dobrými displeji, na které je radost koukat – jasně to dokázalo už u loňského modelu Redmi Note 10 – a v tomto případě to zřejmě nebude jinak, byť parametrově si displej poněkud pohoršil. Oproti předchozí verzi se jedná pouze o AMOLED (nikoliv Super AMOLED). Zobrazovací panel má shodnou úhlopříčku 6,43", jemnost je však pouze 409 ppi. Potěší ovšem obnovovací frekvence 90 Hz.

i

Xiaomi Redmi Note 10 (RECENZE): Neslibuje, co nedovede splnit

Velmi potěšující je fakt, že telefon má stupeň krytí certifikovaný na úroveň IP53, tedy ochranu proti prachu a stříkající vodě, a to v této cenové hladině rozhodně není standard, stejně tak jako NFC. Redmi Note 11 tak umožňuje platby mobilem, což je rozhodně jedním z jeho velkých lákadel. 

Xiaomi Redmi Note 11
Xiaomi Redmi Note 11 spojuje zajímavou výbavu s příznivou cenou.

Co se hardwaru týče, spolehnout se můžeme sice jen na 4 GB paměti RAM, v souhře s ní ale bude pracovat procesor Qualcomm Snapdragon 680, který je na běžné používání dostatečný. Výkonnostně je na tom tedy novinka podobně jako předchůdce, Redmi Note 10. Na uživatelská data je připraveno 128 GB, potěšující je možnost použití paměťové karty. Xiaomi Redmi Note 11 běží na operačním systému Android 11 s nástavbou MIUI 13. O zásobu energie se stará baterie s velmi příjemnou kapacitou 5 000 mAh s rychlým 33W nabíjením.  

Fotografická výbava Redmi Note 11 se skládá z hlavního snímače s rozlišením 50 Mpx a automatickým ostřením. Doplní ho 8Mpx ultraširoký snímač a 2Mpx makro a snímač hloubky ostrosti se stejným rozlišením. Až na lehounce větší rozlišení hlavního snímače dostáváme do rukou prakticky totožnou sestavu fotoaparátů. Zda Xiaomi vylepšilo fotografický software, a tedy i alespoň částečně odstranilo neduhy předchozího modelu (mizerné výsledky v noci a při horším osvětlení), se teprve uvidí. Na selfie snímky je připraveno 13 Mpx. O zabezpečení se stará rychlá čtečka otisků prstů umístěná v bočním tlačítku. Milovníky poslechu hudby určitě potěší stereo reproduktory, ale také vstup na sluchátka.

Není bez zajímavosti, že Redmi Note 11 je ve všech rozměrech o necelý milimetr menší (159,9 × 73,9 × 8,1 mm) než Note 10. Jinak je mírně zakulacený vzhled prakticky totožný, snad jen fotomodul na zádech zabírá méně prostoru. Baterie je stejná, stejně tak stereo reproduktory. Co je jinak? Papírově slibnější procesor i fotoaparát, přítomnost NFC a AMOLED, nikoli Super AMOLED displej. Přibyla však obnovovací frekvence 90 Hz.

i

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW): návrat krále Androidů?

Redmi Note 11S vylepšuje fotoaparát a přidává větší paměť RAM

Model s písmenem S v názvu se od základního modelu liší jenom v drobnostech. A paradoxní je, že někde ztrácí – např. s chipsetem Mediatek Helio G96, který je vyrobený 12nm technologií. Jinde získává a klasickou verzi Redmi Note 11 dokonce překonává.

Xiaomi Redmi 11S
Xiaomi Redmi 11S láká především na 108px fotoaparát.

Výrazný rozdíl je ve vyšší paměti RAM, která je v základu 6 GB (se 64 nebo 128 GB paměti), k dispozici je ale i konfigurace s 8GB RAM (se 128 GB). Papírově kvalitnější je i fotoaparát, hlavní snímač dostal do vínku 108 Mpx. Zbývající snímače, tedy 8Mpx ultraširoký, 2Mpx makro a 2Mpx hloubkový senzor, zůstávají stejné. K drobnému posunu k lepšímu došlo v oblasti selfie kamery. Ta, ukryta do vcelku nenápadného průstřelu v displeji, má rozlišení 16 Mpx.

Na svém místě je i odolnost certifikovaná na IP53, AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 palce, čtečka otisků prstů umístěná v bočním tlačítku i baterie s kapacitou 5 000 mAh a rychlým 33W nabíjením. A na milimetr jsou shodné i rozměry a další výbava, včetně sluchátkového konektoru nebo NFC.

i

Xiaomi 12 a 12 Pro (PREVIEW): nový čipset, skvělé fotoaparáty a bleskové nabíjení

Redmi Note 11 Pro / Pro 5G je střední třída pro náročné

Vrcholný model celé řady, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, pořídíte jak s podporou 5G sítí, tak bez ní. Odrazí se to v rozdílném chipsetu, oba jsou nicméně výkonově srovnatelné. V prvním případě, tedy bez 5G, je telefon osazen chipsetem Mediatek Helio G96, 5G varianta nabídne Snapdragon 695 5G. Jinak si jsou obě varianty podobné jako vejce vejci a oproti základnímu modelu vylepšují zejména konfiguraci paměti a hlavní fotoaparát. Vizuálně jen těžko zapřou inspiraci posledními iPhony, projevilo se to zejména ve výraznějších bočních hranách.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Xiaomi Redmi Note 11 Pro se vizuálně částečně inspiruje u nových iPhonů.

Oproti základnímu modelu Redmi Note 11 a 11S telefony Redmi Note 11 Pro a Pro+ povyrostly, displej má nyní úhlopříčku 6,68 palce s rozlišením 2 400 × 1 080 pixelů a Super AMOLED panelem. Ochranu displeji poskytuje Corning Gorilla Glass 5. I zde je stupeň ochrany certifikován na úroveň IP53, tedy ochranu proti prachu a stříkající vodě. Telefony budou k dispozici ve třech paměťových konfiguracích:

 • 6 GB RAM + 64 GB vnitřní paměti
 • 6 GB RAM + 128 GB vnitřní paměti
 • 8 GB RAM + 128 GB vnitřní paměti

Papírově je výrazně lepší hlavní fotoaparát, nabídne velice solidních 108 Mpx. Sekunduje mu 8Mpx ultraširoký snímač a 2Mpx makro snímač. Model bez podpory 5G dostal navíc ještě hloubkový senzor, který se v 5G variantě nenachází.

Ve shodě se základním modelem se i u Redmi Note 11 Pro / Pro 5G dočkáme baterie s kapacitou 5 000 mAh, která podporuje rychlé nabíjení, tentokrát ale 67W – a to už je solidní blesk. Při sledování filmů a poslechu hudby se budou hodit stereo reproduktory. K zahození rozhodně není ani NFC nebo 3,5mm jack na sluchátka.

Řada Xiaomi Redmi Note 11 ve srovnání

V tabulce níže si můžete porovnat důležité parametry jednotlivých modelů nové řady.

Parametry/Model Xiaomi Redmi Note 11 Xiaomi Redmi Note 11S Xiaomi Redmi Note 11 Pro Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Displej 6,43" (20 : 9) 6,43" (20 : 9) 6,67" (20 : 9) 6,67" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 399 ppi 2 400 × 1 080 px, 399 ppi 2 400 × 1 080 px, 395 ppi 2 400 × 1 080 px, 395 ppi
AMOLED AMOLED Super AMOLED Super AMOLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavní: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavní: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps hlavní: 108 Mpx, f/1,8, Full HD s 30 fps
ultraširokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps ultraširokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2, 118°, Full HD video s 30 fps
makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4 makro: 2 Mpx, f/2,4
hloubkový snímač: 2 Mpx hloubkový snímač: 2 Mpx hloubkový snímač: 2 Mpx
Přední
fotoaparát
13 Mpx, f/2,4,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0,
Full HD video s 30 fps
16 Mpx, f/2,0, Full HD video s 30 fps
Čipset Qualcomm Snapdragon 680,
8jádrový
Mediatek Helio G96 Mediatek Helio G96,
8jádrový
Qualcomm Snapdragon 695 5G, 8jádrový
GPU Adreno 610 Mali-G57 MC2 Mali-G57 MC2 Adreno 619
RAM 4/6 GB 6/8 GB 6/8 GB 6/8 GB
Interní
úložiště
64/128 GB, microSD 64/128 GB, microSD 64/128 GB, microSD až 512 GB 64/128 GB, microSD až 512 GB
Operační
systém
Android 11 Android 11 Android 11 Android 11
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh 5 000 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 33W/- rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 33W/- rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 67W/- rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 67W/-
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí odolný vůči prachu
a stříkající vodě
odolný vůči prachu
a stříkající vodě
odolný vůči prachu
a stříkající vodě
odolný vůči prachu
a stříkající vodě
Audio stereo stereo stereo stereo
Rozměry 159,9 × 73,9 × 8,1 mm 159,9 × 73,9 × 8,1 mm 164,2 × 76,1 × 8,1 mm 164,2 × 76,1 × 8,1 mm
Hmotnost 179 g 179 g 202 g 202 g
Cena 160 EUR* 320 EUR* 370 EUR* 290 EUR*
*Ceny jsou odhadované.

Xiaomi Redmi Note 11: cena a dostupnost

Celá řada Xiaomi Redmi Note 11 byla představena 26. ledna (na video z představení se můžete podívat níže) a jednotlivé modely postupně vstoupí na evropské trhy, ten český nevyjímaje. Od 9. února je ve světě k dispozici základní varianta Xiaomi Redmi Note 11, na vstup na náš trh ještě čekáme. Na vydání zbývajících telefonů, tedy Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11 Pro 5G, se zatím čeká, ale předpokládá se, že to Xiaomi stihne do konce února.

Představení Xiaomi Redmi 11

Nová řada telefonů byla představena 26. ledna. Níže se můžete podívat na záznam do celého světa vysílaného eventu.

i Mohlo by vás zajímat

Řada Xiaomi Redmi Note 11 je nejnovějším přírůstkem do rodiny mobilních telefonů Xiaomi. A je přesně taková, jak bychom mohli od tohoto krále střední třídy očekávat: vizuálně podařená, technicky vybavená a hlavně za přístupnou cenu.

Xiaomi Redmi Note 11 Mobilní telefony

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17