Zvlhčovač vzduchu je skvělý pomocník, pokud potřebujete dodat své domácnosti ten správný poměr vlhkosti. Blahodárně působí na dýchací cesty, ale ovlivňuje také kvalitu spánku. Pojďte zjistit, jaké technologie zvlhčovače nabízejí, na co při výběru myslet a jaké funkce přijdou vhod.
Zvlhčovač vzduchu nachází uplatnění ve všech domácnostech, kde je nedostatečná vlhkost. Ideální hodnota v interiéru se pohybuje v rozmezí 40 až 65 %. Suchý vzduch dráždí pokožku a sliznici dýchacích cest, která pak hůře zachycuje viry, bakterie a nečistoty způsobující kašel nebo astma. Domácí zvlhčovač vzduchu využijete zejména v topných sezónách, ale své využití má i v letních dnech.
Jak vybrat zvlhčovač vzduchu na míru?
Popřemýšlejte, do jaké místnosti chcete zvlhčovač vzduchu umístit.
Vyberte si technologii zvlhčování, která bude vyhovovat vašim požadavkům.
Sledujte parametry, mezi nimiž vás zajímá hlučnost a spotřeba.
Nepodceňte výběr nádoby na vodu a dalších funkcí, které zvlhčovač má.
Jaké typy zvlhčovače vzduchu pořídíte?
Teplý zvlhčovač vzduchu
Teplý zvlhčovač vzduchu funguje na principu horké páry. Voda se ohřeje a s tímto procesem dochází i k ničení případných bakterií. Teplý zvlhčovač může svým provozem zvýšit teplotu místnosti, což oceníte v zimě.
Ničí bakterie.
Účinný a výkonný.
Vyšší spotřeba.
Může popálit.
Studený zvlhčovač vzduchu
Studený zvlhčovač je nejpřirozenější a funguje na principu odparu vody, která je přes filtr pomocí ventilátorů vháněna do vzduchu. Kromě toho odstraňuje nečistoty obsažené v ovzduší.
Tichý provoz.
Nízká spotřeba.
Neničí alergeny.
Nutnost měnit filtry.
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
Ultrazvukový zvlhčovač mění vodu v nádobě na jemnou páru, kterou poté vypouští do místnosti přes ventilátor. Drobné kapičky se snáze mísí se vzduchem a vytrácejí se v něm téměř okamžitě.
Nevytváří minerální prach.
Nižší spotřeba.
Výměna demineralizačního filtru.
Zvlhčovač vzduchu s NanoCloud
Zvlhčovač vzduchu s technologií NanoCloud má trojí ochranu, jež pomocí absorpčního filtru zachycuje prach i větší nečistoty a ničí až 99 % bakterií. Odpařovací systém navíc zvlhčený vzduch rozprostírá po celé místnosti.
Ničí bakterie a nečistoty.
Nedochází k vlhkým skvrnám.
Hygienicky nezávadný.
Občasná výměna filtru.
i
Stále si nejste jistí, jak vybrat zvlhčovač vzduchu? Náš průvodce vás provede těmi nejzásadnějšími otázkami, které potřebujete před samotnou koupí vědět.
Zvlhčovač vzduchu a kam ho umístit?
Zvlhčovače vzduchu bez obav umístíte do jakékoliv místnosti ve vaší domácnosti. Nejlepší možné umístění je na zemi a ve volném prostoru, aby pára nepřišla do styku s nábytkem. Zvlhčovač vzduchu není vhodný pouze do prostorů, kde jsou předměty citlivé na vlhkost a vodu (papír, obrazy, plovoucí podlaha a další vybavení).
Proč pořídit zvlhčovače vzduchu pro děti?
Zvlhčovače vzduchu pro děti jsou vhodné už pro ty nejmenší. Těm totiž suchý vzduch neprospívá a snižuje jejich obranyschopnost. Zvlhčovače vzduchu předchází budoucím problémům dýchacích cest a uleví těm, kteří trpí například astmatem, alergií či atopickým ekzémem.
Zvlhčovače vzduchu na topení se jeví jako dobrá volba, ale nejsou tak účinné jako elektrické. Bojujete-li s dýchacími obtížemi, nákup zvlhčovače vzduchu na radiátor si důkladně promyslete.
Zvlhčovače vzduchu a funkce, které vás ohromí
Zvlhčovače vzduchu nabízí hned několik funkcí, které vám usnadní jejich používání. Pojďme si říct něco o těch nejzajímavější, jež by se mohly přijít vhod.
Zvlhčovač s automatickým vypnutím ukončí proces po předem stanovené době, či vyprázdnění nádobky, na kterou vás přístroj upozorní zvukovým signálem.
Zvlhčovače vzduchu s ionizátorem vyčistí vzduch od kladných iontů, jež mají negativní účinky na lidský organismus a podněcují alergie či astmata.
Zvlhčovač s měřením vlhkosti napoví, jak suché či vlhké ovzduší je v místnosti. Máte tak přesné údaje přímo po vaší ruce.
Zvlhčovač vzduchu s aromaterapií dodá vašemu tělu i mysli potřebnou harmonii, avšak ne všechna zařízení jsou pro příměs olejů vhodná.
Zvlhčovač se stupni zvlhčování vám pomůže nastavit rozptyl vodní páry tak, aby vyhovovala vám, ale i místnosti, v níž působí.
i
Kategorie příslušenství k zvlhčovačům vám nabídne potřebné filtry do vašich zařízeních nezbytné pro jejich bezchybný provoz.
Zvlhčovač vzduchu je zařízení zvyšující vlhkost vzduchu v interiéru. Eliminuje se tím příliš suchý vzduch a naopak přináší mnoho blahodárných účinků pro člověka. Vhodný je zejména v topné sezóně, kdy se v interiérech vyskytuje přetopený a přesušený vzduch. V prostředí, kde je umístěn zvlhčovač vzduchu, lidé pociťují úlevu při dýchání, méně škrábání v krku, víření prachu a alergenů.
Dle principu, na kterém fungují, dělíme zvlhčovače na parní zvlhčovače vzduchu, ultrazvukové zvlhčovače vzduchu a studené zvlhčovače. Parní zvlhčovače přivádí vodu k varu, následněji ji ochladí a vypustí do prostoru. Ničí se tím případné bakterie, jejich nevýhodou je však vyšší spotřeba. Ultrazvukový zvlhčovač funguje na principu tvorby mikrokapiček pomocí vysokofrekvenčního ultrazvukového oscilátoru.
Ultrazvukové a studené zvlhčovače
Ultrazvukové zvhlčovače produkují viditelnou jemnou páru a oblíbené jsou pro svou nízkou spotřebu a tichý provoz. Studené zvlhčovače využívají jednoduchého principu přirozeného odparu vzduchu, který známe z přírody. Filtr zachytává kapičky vody, které jsou do prostoru rozháněny ventilátorem. Mezi společnosti specializující se na vývoj zvlhčovačů vzduchu patří Bionaire, Sencor či Medisana.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.