Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

4K projektory BenQ W2700 a W5700 přinesou kino do vašeho obýváku

Aktualizováno

Společnost BenQ přináší na český trh dvě zajímavé novinky, které najdou své místo zejména v domácích kinech. Jedná se o projektory BenQ W2700 a BenQ W5700. Oba disponují 4K rozlišením, a díky tomu jsou určeny pro domácí kina těch nejnáročnějších milovníků kvalitní filmové zábavy. Jaké jsou výhody 4K projektorů? A v čem se liší BenQ W2700, resp. dražší BenQ W5700 od běžných 4K projektorů?

BenQ W2700 nabídne projekci v nativním rozlišení 4K

BenQ W2700 je prvním projektorem určeným pro domácí kina, který disponuje nativním rozlišením 4K UHD, tedy 3 840 × 2 160 obrazových bodů a zároveň k němu přidává již z továrny zkalibrované s režimy REC.709 a dokonce DCI-P3. V součtu to znamená 8,3 milionu pixelů, tedy čtyřikrát více než u Full HD rozlišení. Obraz je tak čistší, ostřejší a detaily prokreslenější. Větší počet pixelů nabízí i kontrastnější zobrazení barev. To vše vede k jedinému – k lepšímu obrazovému zážitku, který je nám dobře známý z kinosálů. Díky tomuto projektoru proměníte v kino i svůj obývací pokoj. 

i „BenQ W2700 přináší filmovým nadšencům výkon na úrovni kina do domácího prostředí,“ říká Steve Chu, prezident BenQ Europe, a dodává: „Nabízí ohromující 4K obraz s přesnou reprodukcí barev využívající HDR technologii. Spolu se širokými možnostmi nastavení projekce i flexibilním umístěním projektoru v prostoru je ideálním společníkem v obývacím pokoji.“

Optický systém BenQ W2700 tvoří šest segmentů, přičemž každý z nich se skládá z deseti samostatných skleněných objektivů. Díky tomu nic nebrání průchodu světla a obraz je za všech okolností perfektně ostrý.

Plné pokrytí barev a kalibrace již z výroby

Dalším velkým lákadlem je kromě 4K rozlišení také široké barevné pokrytí. Barevný prostor pokrývají DCI-P3 z 95 % a standard Rec. 709 pak ze 100 %. Barvy jsou přitom zkalibrované již z výroby. Bez zajímavosti není ani to, že tento standard byl až donedávna určen pro použití v kinematografickém průmyslu. Jeho úkolem je vytvářet ideální prostředí pro sledování obsahu na 4K Blu-Ray discích a zachovávat autentické barvy.

Kvalitu obrazu navíc umocňuje technologie CinematicColor. Barvy, které si na plátno promítnete skrze projektor BenQ W2700, tak budou vždy živé, dokonalé a hlavně přesně takové, jaké zamýšleli tvůrci filmů.

i Proč si pořídit projektor?

BenQ W2700 podporuje i HDR-PRO

Na celkovém výkonu projektoru BenQ W2700 se podílí rovněž technologie HDR-PRO, která byla inženýry společnosti BenQ optimalizována pro domácí projekci. Podporuje oba formáty HDR10 i HLG a jen tak něco ji nezaskočí. Zahrnuje speciální techniky úpravy barev, aby poskytla vynikající jas a kontrast ruku v ruce s celkovou optimalizací obrazu pro maximální přirozenost a hloubku scén ve 4K rozlišení.

A aby toho nebylo málo, v pomyslném balíčku jsou přibaleny i technologie CinemaMaster Video+ a CinemaMaster Audio+, které se starají o to, aby byl váš zážitek z projekce skutečně maximální.

Co dalšího nabídne projektor BenQ W2700?

Ale ani zde nekončíme. Pro maximální kvalitu vašeho filmového zážitku využívá projektor BenQ W2700 ještě řadu dalších technologií:

  • Auto HDR Natural Color Rendition se stará o maximální věrnost barev odpovídajících realitě.
  • HDR je dnes již hojně používaná technologie prohlubující dynamický rozsah obrazu.
  • Dynamic Black optimalizuje světelný výkon a kontrast na základě analýzy jasu scény.
  • Kalibrace s certifikací ISFccc umožňuje velmi přesné a rychlé přizpůsobení obrazu jakémukoliv prostoru
  • Motion Enhancer slouží k tomu, aby byl obraz bez škubání a zasekávání.
  • 4K Pixel Enhancer vylepšuje ostrost okrajů objektů v obraze.
  • Flesh Tone hlídá, aby nedocházelo ke změnám barev pleti.

Aixam e City Premium Projektor BenQ W2700 Projektor BenQ W2700

Krátká projekční vzdálenost umožní flexibilní instalaci projektoru BenQ W2700

Bojíte se, že projekce filmů nebude pro váš obývací pokoj (nebo projekční místnost, chcete-li) vhodná z důvodu omezeného prostoru? Buďte bez obav. Projektor BenQ W2700 je už od počátku navržen tak, aby zvládal projekci i z kratších projekčních vzdáleností. Dociluje toho díky svislému posunu objektivu a velkému 1,3násobnému zoomu. Od běžných projektorů se liší zejména nativní přítomnosti továrně zkalibrovaných barev, přítomností HD Pro a technologií Rec.709 a DCI-P3.

i Chcete zjistit, jak velkého obrazu docílíte právě ve vaší místnosti? BenQ na svém webu připravil kalkulátor, který vám to umožní hravě zjistit.

Čistý a jednoduchý design je v mnoha ohledech nadčasový a hladce zapadne do každého interiéru. Kompaktní design projektoru s nízkým profilem a hmotností respektuje čistý vzhled moderního obývacího pokoje a nabízí široké možnosti, kam projektor umístit. Na konferenční stolek, do knihovny mezi knihy nebo jej našroubujete na profil upevněný ke stěně či ke stropu? Volba je jen na vás. Projektor je připraven na vše, co vás jenom napadne. Variabilitu umístění navíc podpoří i korekce vertikálního lichoběžníkového zkreslení, která vás jedním rázem zbaví této negativní vlastnosti řady projektorů.

O kvalitní zvuk BenQ W2700 se starají integrované reproduktory

Stranou nezůstal ani zvuk. Již jsme zmínili technologii CinemaMaster Audio+, ale to je jen technologie. Kvalitní poslech si užijete i se samotným projektorem bez připojených externích reproduktorů. Výkon integrovaných reproduktorů je příjemných 10 W.

Vyšší model BenQ W5700 přináší ještě větší výkon a robustnější konstrukci

Druhým působivým modelem, který společnost BenQ představila, je projektor BenQ W5700. Ten je v základu podobný svému levnějšímu bratříčkovi, zejména pokud jde o použité technologie zpracování obrazu. Na rozdíl od něj ale nabízí 100% pokrytí DCI P-3 a také 3,3× větší nativní kontrast. To se opět v konečném důsledku projeví na dalším zkvalitnění obrazu. Má také nižší svítivost, nehrozí tedy přesvícený kontrast a barvy.

Model BenQ W5700 se liší také robustnějším šasi a poradí si i s větší projekční vzdáleností. Protože je určen spíše než do obývacích pokojů do profesionálních projekčních místností, nemá integrovaný reproduktor. Jako u všech modelů z vyšší řady CinePrime se počítá s tím, že jej připojíte na samostatnou soustavu reproduktorů.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi modely BenQ W2700 a W5700?

V následující tabulce jsme pro vás připravili přehledné shrnutí rozdílů mezi oběma modely:

Projektor BenQ W2700 BenQ W5700
Rozlišení 4K  4K
Svítivost 2 000 lm 1 800 lm
Kontrastní poměr 30 000 : 1 100 000 : 1
Technologie DLP DLP
Barevnost 30 bitů (1,07 miliardy barev) 30 bitů (1,07 miliardy barev)
Pokrytí Rec. 709 100% 100%
Pokrytí DCI-P3 95% 100%
Nativní poměr stran 16 : 9 16 : 9
Výkon 245 W 245 W
Přiblížení 1,3× 1,6×
Velikost promítaného obrazu (diagonální) 40"~200"
Speciální funkce HDR-PRO (HDR10, HLG), Motion Enhancer, ISF den/noc, CinemaMaster Video +, CinemaMaster Audio+2 HDR-PRO (HDR10, HLG), Motion Enhancer, ISF den/noc, CinemaMaster Video +
Životnost lampy běžný režim: 4 000 hodin
ekonomický režim: 10 000 hodin
SmartEco režim: 15 000 hodin
běžný režim: 4 000 hodin
ekonomický režim: 10 000 hodin
SmartEco režim: 8 000 hodin
Reproduktory 2× 5 W
Rozměry 380 × 127 × 263 mm 492 × 168 × 349 mm
Hmotnost 4,2 kg 6,5 kg
Cena 41 290 Kč 70 790 Kč

*Údaje v tabulce jsou platné k 25. 10. 2019

Pořídit projektor, nebo televizi?

Závěrem si položme otázku, zda se vyplatí investice do projektoru, či máte raději zvolit některou z televizí s obřími úhlopříčkami, které dnešní trh nabízí. Televize mají mnoho předností. Jsou obvyklejším a dnes již i cenově dostupným řešením. Faktem však zůstává jedna věc: ať už máte televizi velkou sebevíc, s projektorem v každém případě získáte násobně větší obraz. A v případě projektorů BenQ W2700 nebo W5700 budete mít i jistotu v kvalitě. Pokud jste tedy skutečným filmovým fanouškem, a navíc disponujete dostatečně velkou projekční plochou, vaší volbou by měl být projektor.

Projektory BenQ W2700 a W5700, ve skvělé souhře techniky a technologických vychytávek, přinášejí kvalitu kinoprojekce do obývacího pokoje. Navíc nabízí flexibilní možnost umístění. Vpusťte si do svého bytu filmovou kvalitu, která byla dosud vyhrazena jen profesionálům.

P-DC1-WEB17