Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,456
Hulata Winery Muscaris 2025 - Berry Selection, Sweet, 13% ABV
200,-
267 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 267 Kč/1 l
Apicor Mountain Tuzemák with honey 0.7 l 38% vol.
New arrival
629,-
899 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirits - mountain honey liqueur, 0.7 l - 899 Kč/1 l
Napoleon Ferdinand 40% 1 l
New arrival
399,-
399 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Spirits - 399 Kč/1 l
Bumbu Original 15Y 0,7l 40%
779,-
1,113 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, golden colour, caramel aroma, vanilla, orange, fruit, banana and chocolate, country of origin Barbados, volume 0,7 l, maturation...
Blue Mauritius Gold 15Y 0,7l 40%
1,249,-
1,784 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, bronze colour, exotic fruit aroma, cinnamon and coconut, country of origin Mauritius, volume 0,7 l, maturation period 15 years The product is...
Dos Maderas Tasting Set PX 10Y 0,7l 40% GB
1,399,-
1,999 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - country of origin Barbados. Spain, volume 0,7 l, maturation period 10 years The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Baron Hildprandt Ripe Pear 0,7l 40%
729,-
1,041 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirits - country of origin Czech Republic, volume 0,7 l. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,041 Kč/1 l
Tatratea Calendar 2021 24×0,04l GB
1,699,-
1,770 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Advent Calendar herbal liquor, země původu Slovakia
Baron Hildprandt Ripe Raspberry 0,7l 40%
729,-
1,041 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirits - country of origin Czech Republic, volume 0,7 l. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,041 Kč/1 l
Hustopečská Mandlovka 0,5l 38%
419,-
838 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - bittersweet almond flavour in a delicious spirit from the unique region of South Moravia, a fine alcoholic drink with a pleasant almond bitterness - 838 Kč/1 l
Diplomatico Reserva Exclusiva 12Y 0,7l 40%
759,-
1,084 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, Distillation Pot Still, amber colour, vanilla aroma, brown sugar, maple syrup and orange peel, country of origin Venezuela, volume 0,7 l, maturation period...
New Zealand Sauvignon Blanc tasting package, Marlborough region, 6×0,75 l
2,030,-
451 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, New Zealand, volume 4,5 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Prosecco Superiore Asolo DOCG Brut sparkling dry 0,75 l 11 %
275,-
367 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 367 Kč/1 l
El Clásico Salted Caramel 0,5 l 30% vol.
209,-
418 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, volume 0,5 l, ageing 5 years The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 418 Kč/1 l
Svijanský Máz Světlý Ležák keg 5l 11°
333,-
67 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Beer - lager, bright, packed in a keg, country of origin Czech Republic, an alcohol content of 4,8 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Svijany 450 Premium Lezak keg 5l 4,6%
357,-
71 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Beer - lager, bright, 11 °, packed in a keg, country of origin Czech Republic, an alcohol content of 4,6 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Žufánek Slivovitz 0,5l 50%
699,-
1,398 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,398 Kč/1 l
Bumbu XO 18Y 0,7l 40%
909,-
1,299 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, golden colour, caramel aroma, vanilla, orange and spices, country of origin Barbados, volume 0,7 l, maturation period 18 years...
Maple liqueur Canadian XO 0,7l 30%
496,-
709 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur other, země původu Canada - 709 Kč/1 l
Johnnie Walker Blue Label 60Y 0,7l 40%
5,299,-
7,570 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Whisky - Blended, country of origin Scotland, honey colour, aroma smoke, maturation period of 60 years, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of...
Elisa Stop germs - a gift for men and women
599,-
666 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Gift Set - original mead, blueberry mead, ginger in honey, tea blend in organic quality in a gift pack
Santos Dumont Rum Elixir XO 0,7l 40%
799,-
1,141 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, Distillation Pot Still, golden colour, aroma honey and coconut, country of origin Brazil, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18...
Jack Daniel's Honey 0,7l 35% + 2x glass GB
739,-
1,056 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Alcoholic Beverage Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,056 Kč/1 l
Piper Heidsieck Brut Travel Flute 0,75l 12% + 2x glass GB
1,995,-
2,660 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Champagne - brut, champagne, Piper Heidsieck, area Champagne, France, - 2,660 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1456 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue