Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,454
Elisa Archivní mead - vintage 2019
899,-
150 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Set - premium Czech mead aged for several years in wooden barrels without added sugar and alcohol, has an alcohol content of at least 11 %, is crystal clear and packaged in an...
Tasting Collection Small whisky tasting set 6 × 25 ml
1,290,-
8,600 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whisky - 8,600 Kč/1 l
Elisa Almond mead 0,2 l 11%
109,-
545 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,2 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 545 Kč/1 l
Garage 22 Habanero gin 0,5 l 42 %
699,-
1,398 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Gin -, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,5 l, an alcohol content of 42 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Žufánek Kdoulovica 0,5l 45%
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - kdoulovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Bols Cherry Brandy 0,7l 24%
440,-
629 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur fruit liquors, země původu the Netherlands - 629 Kč/1 l
Johnnie Walker Red Label 1l 40%
689,-
689 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whisky - Blended, country of origin Scotland, golden colour, vanilla aroma, oak, lush and peat, volume 1 l This product is intended for persons over 18 years of age....
Ron Abuelo 7Y 0,7l 40%
719,-
1,027 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Panamanian rum, tropical ripening, destilace Column still, golden colour, caramel aroma, volume 0,7 l, maturation period 7 years The product is intended for persons...
BuzzBallz Cocktails Choc Tease 0,2 l 13,5 %
99,-
495 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Mixed Drink Products intended for persons over 18 years of age. Your age will be verified upon collection. Conversion - 495 Kč/1 l
Grešík Valdemar Collection of varietal Pears 5 × 40 ml 46%
549,-
2,745 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Spirit - hruškovice, country of origin Czech Republic, volume 0,2 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,745 Kč/1 l
Agnes Pivovice 0,5 l 45 %
499,-
998 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - beer brandy, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The goods are intended for persons over 18 years of age. Conversion - 998 Kč/1 l
Radlik Meruňkovice 0,5l 45%
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - apricot, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
G'Vine Nouaison Gin 0,7l 45%
1,345,-
1,921 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin , země původu France - 1,921 Kč/1 l
Baron honey plum 0,7 l 30 % vol.
729,-
1,041 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirits - harmonious fruity and slightly sweet honey flavour, a combination of real spirit, fruit macerate and honey - 1,041 Kč/1 l
Vinařství Hulata Pálava 2024 - VZH, semi-sweet, 0,75 l, 12 % vol.
200,-
267 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, semi-sweet, Pálava, Selection of grapes, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products...
BOHEMICA Čertovka 0,7 l 30 % vol.
459,-
656 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - rum,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 656 Kč/1 l
Koncho & Co Georgian wine KISI 750ml
374,-
499 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - semi sweet wine, white, Koncho & Co, area Kvareli, provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 499 Kč/1 l
CANTINE DUE PALME Primitivo di Manduria "San Gaetano" DOP 0,75l
Discounted -5 %
349,-
369,-
465 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Primitivo, dry, red, Cantine due Palme, area Apulie, Italy, 2019 - 465 Kč/1 l
Liqvére Green 1l 20%
375,-
375 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liqueur, země původu Czech Republic - 375 Kč/1 l
El Dorado 5Y 0,7l 40%
589,-
841 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, distill Coffey still, golden colour, tropical fruit aroma, country of origin Guyana, volume 0,7 l, maturation period 5 years The product is...
Elisa Chilli mead 0,7 l 11 %
259,-
370 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 370 Kč/1 l
Hayman's London Dry Gin 0,7l 41,2%
745,-
1,064 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin London Dry gin created by Christopher Haymanen - 1,064 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1454 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue