Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
Thomas Dakin Gin 0,7l 42%
1,450,-
2,071 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin , země původu Great Britain - 2,071 Kč/1 l
Greenall's London Dry Gin 0,7l 40%
510,-
729 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gin , země původu Great Britain - 729 Kč/1 l
Vinařství Hulata Pinot Gris 2024 - VZH, dry, 0, 75 l., 13 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Gris, Selection of grapes, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products...
Ullersdorf Monastery liqueur Schönberg 0,5 l 35 %
469,-
938 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Liqueur - Herbal, Kind of bitter, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age....
FAMILY WINERY ŠPALEK Pinot Gris late harvest BIO 2020, 0,75 l
339,-
452 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pinot gris, white, Špalek, area Morava, Czech Republic, 2020 - 452 Kč/1 l
CHATEAU BOURDIEU L'Absolu 2016 0,75l
499,-
665 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, Chateau Bourdieu, area Bordeaux, France, 2016 - 665 Kč/1 l
IONIS Iulius IGT Salento Negroamaro 2024 0,75 l 13,5 %
315,-
420 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Negroamaro, dry, red, Ionis, area Puglia, Italy, 2020 - 420 Kč/1 l
Moletto Prosecco Extra Dry DOC Treviso 0,75l 11%
308,-
411 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, dry, sparkling wine, Moletto, area Veneto, Italy, - 411 Kč/1 l
ZNOVÍN de Lux Demi Sec 0,75l 12%
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Cuvée, demi sec, sparkling wine, Znovín, area Morava, Czech Republic, - 404 Kč/1 l
Vinařství Hulata Merlot - dry, 0,75 l, 13 % vol.
110,-
147 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Vinařství Hulata Modrý Portugal - semi-sweet, 0,75 l, 12 % vol.
110,-
147 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, semi-sweet, Blue Portugal, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for...
Teruzzi Isola Bianca Vernaccia di San Gimignano 0,75 l, 12,5 % vol.
307,-
409 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Italy, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 409 Kč/1 l
Anniversario 62 Primitivo di Manduria DOP Riserva 0,75 l 14% vol.
835,-
1,113 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,113 Kč/1 l
Galli sour cherry wine 0,5 l 45 %
549,-
1,098 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - višnovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,098 Kč/1 l
Garage 22 Aquavit Gin 0,5l 42%
659,-
1,318 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Gin , země původu Czech Republic - 1,318 Kč/1 l
Radlik Elderflower 0,5l 45%
749,-
1,498 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - bezinkovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,498 Kč/1 l
Winery Hulata Zweigeltrebe - MZV, dry, 0,75 l, 12 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Zweigeltrebe, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for...
B\V vinařtsví, Rulandské modré, 2018, 0,75 l, 14 % vol.
250,-
333 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Pinot Noir, Czech Republic, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
B\V vinařství, Veltlínské zelené, 2022, 0,75 l, 13 % vol.
205,-
273 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Veltliner green, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Vinařství Hulata Hibernal 2023 -JAK, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
160,-
213 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, semi-dry, Hibernal, Quality, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for...
IL MIO GUSTO FRUTTI DI BOSCO frizzante 0,75 l 5,5 %
189,-
252 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - fruit sparkling and sparkling, Glera, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 5.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1455 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue