Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,454
June Gin Pasteque 0,7 l 37,5 % vol.
845,-
1,207 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin - country of origin France, the Bas-Armagnac region, volume 0,7 l, an alcohol content of 37,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Puntacana Club Black Rum GB 38% 0,7 l
1,165,-
1,664 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, volume 0,7 l, ageing 12 years The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,664 Kč/1 l
Prosecco DOC Frizzante sparkling 0,75 l 11 %
225,-
300 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 300 Kč/1 l
Mint Gin Clementine 0,7l 41,8%
745,-
1,064 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin , země původu Italy - 1,064 Kč/1 l
Galli Hrusškovice 0,5l 45%
549,-
1,098 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - pear,, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,098 Kč/1 l
Millonario Aniversario Reserva 10Y 0,7l 40%
1,039,-
1,484 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, dark gold colour, vanilla aroma, banana, chocolate and plums, country of origin Peru, volume 0,7 l, maturation period 10 years...
Elisa Cherry mead 0,2 l 11%
109,-
545 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,2 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 545 Kč/1 l
FOSSALTA DI PIAVE Primitivo Salento Oltre Passo 2021 0,75l
230,-
307 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Primitivo, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Bořkov White 1l 30%
429,-
429 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur other, země původu Czech Republic - 429 Kč/1 l
Bols Apricot Brandy 0,7l 24%
440,-
629 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur fruit liquors, země původu the Netherlands - 629 Kč/1 l
Four Roses Small Batch 0,7l 45%
1,119,-
1,599 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Whisky - Small Batch, country of origin USA, Kentucky county, golden colour, whiskey aroma, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age....
HEFFRON Cherry and Chocolate 0,5 l 30 % vol.
289,-
578 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Czech rum, distilace Continuous still, bronze colour, cherry aroma, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
VS Lechovice Riesling - straw wine, 0,2 l, 10 % vol.
605,-
3,025 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Riesling, Czech Republic, volume 0,2 l, alcohol content 10 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 3,025 Kč/1 l
Elisa Cherry mead 10 l 11%
2,000,-
200 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur - honey,,, country of origin Czech Republic, region Moravia, volume 10 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 200 Kč/1 l
Canella Puccini Ciaculli Sicilian Mandarin Cocktail 0,75l 5%
227,-
303 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Apéritif Products intended for persons over 18 years of age. Your age will be verified upon collection. Conversion - 303 Kč/1 l
Skanzen Višňovica 0,5l 42%
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - višnovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Galliano 0,7l 30%
620,-
886 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Italy - 886 Kč/1 l
Elisa Blueberry mead 0,2 l 11%
109,-
545 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,2 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 545 Kč/1 l
Žufánek Slivovitz 0,1l 50%
205,-
2,050 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,1 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,050 Kč/1 l
Koncho & Co Georgian wine KVARELI 750ml
457,-
609 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, red, Koncho & Co, area Kvareli, provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 609 Kč/1 l
Velho Barreiro Traditional 1l 39%
609,-
609 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, Distillation Pot Still, golden colour, aroma wood and lemon grass, country of origin Brazil, volume 1 l This product is intended for persons over...
Dauco Tempranillo red dry 2018 0,75 l 14 %
165,-
220 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Tempranillo, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 220 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1454 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue