Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,454
San Marzano Anniversario 62 Primitivo di Manduria DOP Riserva Magnum 1,5 l, 14 % vol.
2,122,-
1,415 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 1,5 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,415 Kč/1 l
Flor de Caña 130th Anniversary 20Y 0,7l 45%
3,395,-
4,850 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, dark amber colour, aroma nuts, spices, nutmeg and pepper, country of origin Nicaragua, volume 0,7 l, maturation period 20 years...
DEUTZ Brut Classic 0,75l
1,275,-
1,700 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Champagne - Cuvée, brut, champagne, Champagne Deutz, area Champagne, France, Non-vintage - 1,700 Kč/1 l
Vinařství Hulata Savilon 2023 - VZH, dry, 0,75 l, 15 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Savilon, Selection of grapes, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products...
Manboxeo Home brewery
1,699,-
340 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Set The Manboxeo home brewery set allows you to easily brew your own 5 l lager in 7 days. Includes keg, malt and hop extract, dry brewer's yeast, pressure valve and...
Bezovice Zubří 0,5l 42%
599,-
1,198 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Spirit - bezinkovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
L'Or Special Drinks Absinth King Of Spirits Gold 0,7l 70%
3,999,-
5,713 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Absinthe , country of origin: Czech Republic - 5,713 Kč/1 l
El Dorado 15Y 0,7l 43%
1,399,-
1,999 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, distill Coffey still, dark amber colour, banana aroma, country of origin Guyana, volume 0,7 l, maturation period 15 years The product is intended...
ARTE VINI Pálava, 0,75 l, 12,5 % vol.
357,-
476 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pálava, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 476 Kč/1 l
Raspenava Rydzi Malinovice 0,5 l 48 % vol.
1,499,-
2,998 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - malinovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,998 Kč/1 l
Kleiner Silver Plum 0,7l 43%
1,599,-
2,284 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,284 Kč/1 l
Piper Heidsieck Essentiel Blanc De Blanc Extra Brut 0,75l 12%
1,665,-
2,220 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Champagne - Chardonnay, Extra Brut, champagne, Piper Heidsieck, area Champagne, France, - 2,220 Kč/1 l
Lamborghini Gold Extra Dry Prosecco DOC Treviso Millesimato 0,75 l, 11 % vol.
877,-
1,169 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 1,169 Kč/1 l
Raspenava Rydzi Slivovitz 0,5 l 48 % vol.
899,-
1,798 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,798 Kč/1 l
Bohemian Absinthe 1917 0,5 l 65 %
1,845,-
3,690 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Absinthe - country of origin Czech Republic, volume 0,5 l, alcohol content 65 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 3,690 Kč/1 l
Anton Kaapl Bierbrand 0,5l 47%
579,-
1,158 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - beer brandy, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The goods are intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,158 Kč/1 l
Tasting Collection Small rum tasting set 6 × 25 ml set 2
990,-
6,600 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - 6,600 Kč/1 l
MOLETTO Prosecco Moletto Extra Dry DOC Treviso 0,187l 11%
124,-
663 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, brut, sparkling wine and Prosecco, Moletto, area Veneto, Italy, - 663 Kč/1 l
Anton Kaapl Meruňkovice 0,5l 47%
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - apricot, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Ron 22 Reserva 22Y 0,7l 40%
1,545,-
2,207 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, amber colour, caramel aroma, nuts, fruit and smoke, country of origin Mexico, volume 0,7 l, maturation period 22 years The...
LOR Prádelská eggnog 0,7 l 18 % vol.
399,-
570 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - Eggnog,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1454 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue