Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
Plansel Luisa Lindemann Limited Edition 2017 red dry 0,75 l 15 %
995,-
1,327 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Portugal, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,327 Kč/1 l
San Marzano F Negroamaro IGP Salento Magnum 1,5 l, 14,5 % vol.
1,821,-
1,214 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, volume 1,5 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,214 Kč/1 l
Chateau Lynch-Bages 2007 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
4,819,-
6,425 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2007, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
B\V vinařství, Pinot Gris, 2022, 0,75 l, 13,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Gris, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Masca Del Tacco Piano Chiuso Primitivo 0,75 l, 16 % vol.
790,-
1,053 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 16 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,053 Kč/1 l
Langa Pasión Bodegas Langa 0,75 l, 14 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Grenache, Spain, volume 0,75 l, alcohol content 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 265 Kč/1 l
PECHOR Sauvignon 2017 0,375 l 10 % vol., selection of bulbs, botrytis harvest
399,-
1,064 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 1,064 Kč/1 l
PERMON SHERPA IPA 16° - 20l PETAINER
1,590,-
80 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Beer - 80 Kč/1 l
Bombardino La Bomba 1 l 14,8% vol.
339,-
339 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur - 339 Kč/1 l
Chateau Cambon La Pelouse 2010 Haut Medoc 0,75 l, 14 % vol.
1,259,-
1,679 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18...
B\V winery, Sekt 2023, 0,75 l, 13,5 % vol.
235,-
313 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - brutal nature, Riesling, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, alcohol content 13.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Amarone della Valpolicella "Antonio Castagnedi" DOCG 0,75 l 15 % vol.
1,084,-
1,445 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse and Rondinella, Italy, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Vinařství Hulata Hibernal 2023 - VZB, sweet, 0,5 l, 12 % vol.
200,-
400 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, sweet, Hibernal, Selection of berries, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,5 l, an alcohol content of 12 % vol. Products...
LAHOFER Pálava - Volné pole 2023 v. h., 0,75 l, 12 % vol.
284,-
379 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-dry, Pálava, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Bodegas Aragonesas Don Ramón OAK Aged 0,75 l, 13,5 % vol.
132,-
176 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Mixed varieties, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 176 Kč/1 l
Ullersdorf LVDL Lavender liqueur 0,5 l 35%
499,-
998 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Liqueur - Herbal, Kind of bitter, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age....
Prestige Brut sparkling dry 0,75 l 11 %
195,-
260 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Cuvée, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 260 Kč/1 l
Greenall´s Blood Orange Gin 0,7l 37,5%
505,-
721 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gin , země původu Great Britain - 721 Kč/1 l
Zubří Slivovice 0,5l 50%
579,-
1,158 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,158 Kč/1 l
Le Manzane Prosecco Rive di Manzana Valdobbiadene DOCG Dry 0,75 l, 11,5 % vol.
389,-
519 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - white, dry, Glera, Treviso area, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Conte Hugues Chardonnay Sicilia DOC 0,75 l 14 % vol.
824,-
1,099 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, area of Sicily, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1456 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue