Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
Don Papa 7Y 0,7l 40%
1,289,-
1,841 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, amber colour, caramel aroma, country of origin Philippines, volume 0,7 l, maturation period 7 years The product is intended...
Baileys Irish Cream 1l 17 %
669,-
669 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur cream liquor, země původu Ireland - 669 Kč/1 l
Svijanský Kníže 13° light special 5l 5,6% keg
351,-
70 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Beer - lager, Special, bottom-fermented, bright, 13 °, packed in a keg, an alcohol content of 5,6 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Koncho & Co Georgian wine KINDZMARAULI 750ml
457,-
609 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi sweet wine, red, Koncho & Co, area Kvareli, provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 609 Kč/1 l
PIERO DI GARDI Pinot Gris late harvest 0,75 l 12 %
3,987,-
5,316 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - Pinot gris, semi-sweet, white, Piero di Gardi, area Morava, Czech Republic, - 5,316 Kč/1 l
Ron Barcelo Imperial 8Y 0,7l 38%
699,-
999 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, tropical ripening, golden colour, aroma of oak and dried fruits, volume 0,7 l, maturation period 10 years The product is intended for persons over 18...
Cubaney Centenario 25Y 0,7l 41%
2,499,-
3,570 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, tropical ripening, dark cherry colour, vanilla aroma, tobacco, oak and almond, volume 0,7 l, maturation period 25 years The product is intended for...
Elisa Whip for germs - a gift for men and women
499,-
1,248 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Gift Box - Elisa, premium gift box
Don Papa Baroque 0,7l 40% tube
1,289,-
1,841 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, dark amber colour, aroma vanilla and citrus, country of origin Philippines, volume 0,7 l, maturation period 5 years The product is intended for...
Glenfiddich 12Y 0,7l 40%
1,199,-
1,713 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Whisky - Single Malt, country of origin Scotland, Highland County, golden colour, aroma honey, plums, cherry and pear, maturation period of 12 years, volume 0,7 l The...
Jack Daniel's Single Barrel Select 0,7l 45%
1,149,-
1,641 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whiskey - Single Barrel, country of origin USA, county Tennessee, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,641 Kč/1 l
Žufánek Hruškovica Z Dubového Sudu 0,5l 40%
755,-
1,510 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - hruškovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,510 Kč/1 l
Oliver&Oliver Puntacana XOX 50 GB 25Y 0,7l 40%
2,015,-
2,879 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, tropical ripening, destilace Column still, Mahogany colour, vanilla aroma, oak and sherry, volume 0,7 l, maturation period 25 years The product is...
Havana Club Selección De Maestros 15Y 0,7l 45% GB
1,439,-
2,056 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Rum - Cuban rum, tropical ripening, destilace Column still, dark amber colour, cocoa flavour, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age....
Espero Coconut & Rum 0,7l 40% tube
629,-
899 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur fruit liquors, země původu Dominican Republic - 899 Kč/1 l
Elisa Gift box Elisa with 8 meads
999,-
624 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 1,6 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 624 Kč/1 l
Eminente Reserva 7Y 0,7l 41,3%
1,389,-
1,984 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Cuban rum, tropical ripening, destilace Column still, cocoa flavour, coffee and almonds, volume 0,7 l, maturation period 7 years The product is intended for persons...
Don Papa Baroque 0,7l 40% L. E.
1,229,-
1,756 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, dark amber colour, vanilla aroma, citrus and oak, country of origin Philippines, volume 0,7 l The product is intended for...
Stroh Rum 0,5l 80%
549,-
1,098 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - aroma orange, country of origin Austria, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,098 Kč/1 l
Millonario Rum XO 0,7l 40% GB
2,649,-
3,784 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still, dark gold colour, vanilla aroma, coffee, cinnamon and candied fruit, country of origin Peru, volume 0,7 l, maturation period 20...
Manboxeo Beerboxeo full of beer specials
1,499,-
501 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Crate - contains 9 items, Estrella Damm 0.33L, Schierlinger Pils 0.33L, Fuller's London Pride 0.33L, La Trappe Tripel 0.33L, Kirin Ichiban 0.33L, La Trappe Blond 0.33L,...
Marama Original Indonesian Rum 0,7l 40%
749,-
1,070 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, destilace Column still a Continuous still, dark amber colour, vanilla aroma, raisins, dried fruit, plums, pepper and ginger, country of origin Indonesia,...
Malfy Gin Rosa 0,7l 41%
779,-
1,113 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin , země původu Italy - 1,113 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1455 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue