Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
ZD Němčičky Frankovka Reserva 2023, late harvest, 0,75 l, 13 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 265 Kč/1 l
Frontón de Oro Blanco Afrutado 0,75 l 13 % vol.
390,-
520 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine -, Gran Canaria area, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 520 Kč/1 l
Chateau Pedesclaux 2014 Pauillac 0,75 l, 13,9 % vol.
1,540,-
2,053 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,9 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Bellegrave 2011 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
1,012,-
1,349 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Kyrö Gin 0,5 l 42,6 % vol.
869,-
1,738 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Gin - country of origin Finland, volume 0,5 l, alcohol content 42,6 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,738 Kč/1 l
Leone de Castris Villa Santera Primitivo di Manduria DOC 0,75 l, 14,5 % vol.
539,-
719 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 719 Kč/1 l
Principi Sani Passione di Corterosso Negroamaro Appassimento 100% vol. 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
Ake`nta Cuve´e 71 Vermentino di Sardegna DOC 0,75 l 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Vermentino, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 512 Kč/1 l
WALDBERG Pinot Gris - Lampelberg 2020 v. h., 0,75 l, 13 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pinot Gris, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
WALDBERG Pinot meunier - Šác 2021 p. s., 0,75 l, 12 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pinot Meunier, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Pinot Gris - Lampelberg 2015 v. c., 0,375 l, 11 % vol.
182,-
485 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Pinot Gris, Moravia region, Czech Republic, volume 0,375 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
LAHOFER Rouge France 2023 varietal, 0,75 l, 15% vol.
218,-
291 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Cuvée, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 291 Kč/1 l
Santa Maria La Palma Aragosta Rosé 0,75 l, 13,5 % vol.
216,-
288 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Mixed varieties, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 288 Kč/1 l
Bodegas Langa Langa Mitico 0,75 l, 13 % vol.
185,-
247 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chardonnay, Spain, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 247 Kč/1 l
Rioja Vega Tinto 0,75 l, 13,5 % vol.
135,-
180 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - A blend of red grapes, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 180 Kč/1 l
Lenz Moser Zweigelt Prestige award-winning, 0,75 l, 13 % vol.
327,-
436 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red and zweigeltrebe, Blauer Zweigelt, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Lenz Moser Veltliner Green Selection, 0,75 l, 12,5 % vol.
295,-
393 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, Grüner Veltliner, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Plansel Touriga Nacional "Vinhas Novas" 2020 red dry 0,75 l 14,5 %
295,-
393 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Touriga Nacional, Portugal, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Rudolf Jelinek Vizovicka Slivovice 2020 0,7l 50%
999,-
1,427 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,427 Kč/1 l
WEINGUT FEILER-ARTINGER Zweigeltrebe 0,75l
290,-
387 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - Zweigeltrebe, dry, red, Weingut Feiler-Artinger, area Burgenland, Austria, 2018 - 387 Kč/1 l
Radlik Mirabelkovice 0,5l 45%
649,-
1,298 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - mirabelkovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,298 Kč/1 l
IONIS Nini Susumaniello 2020 0,75l
375,-
500 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Susumaniello, dry, red, Ionis, area Puglia, Italy, 2020 - 500 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1455 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue