Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
Tramari Rose´ di Primitivo IGP Salento 0,75 l 13 % vol.
285,-
380 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - pink, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 380 Kč/1 l
Cantina Lenotti Decus, Lugana DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
428,-
571 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Turbiana, Cantine Lenotti winery, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Umani Ronchi Jorio Montepulciano d'Abruzzo 0,75 l, 13 % vol.
340,-
453 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Montepulciano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Tenuta Sant'Antonio Scaia Rosso Corvina Veneto IGT 0,75 l, 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse, Italy, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
THAYA Grüner Veltliner VOC, dry, 0,75 l, 13 % vol.
296,-
395 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 395 Kč/1 l
Bodega Cicchitti Primmo Chardonnay 0,75 l, 13,5 % vol.
144,-
192 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chardonnay, Argentina, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 192 Kč/1 l
Lenz Moser Cuvée red O´DORA barrigue, 0,75 l, 14 % vol.
638,-
851 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red and baricas, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for...
Lenz Moser Pinot Blanc Klosterkeller Siegendorf, 0,75 l, 12,5 % vol.
319,-
425 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - white, Pinot Blanc and Weisser Burgunder, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Boland Cellar Classic Selection Chenin Blanc 0,75 l, 13,43 % vol.
213,-
284 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chenin, South Africa, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 284 Kč/1 l
Sutto Polje Friulano DOC Collio 2021 0,75 l 13 %
490,-
653 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Friulano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 653 Kč/1 l
Višňovice Zubří 0,5l 42% L. E.
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - višnovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Williams Zubří 0,5l 42%
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - hruškovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Frontón de Oro Tintilla (4 months in cask) 0,75 l 13,5 % vol.
523,-
697 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine -, Gran Canaria area, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 697 Kč/1 l
Serena wines Serenello Prosecco DOC Frizzante Gioia SCREW CAP 0,75 l, 11 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 240 Kč/1 l
Serena wines Prosecco DOC Brut BIOLOGICO 'BIO' 0,75 l, 11 % vol.
315,-
420 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 420 Kč/1 l
Monchiero Carbone Recit Roero Arneis DOC 0,75 l, 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Arneis, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 512 Kč/1 l
LAHOFER St. Lawrence - Waldberg 2018 p. s., 0,75 l, 13 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, St. Lawrence, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Brut Tradition in GB 0,75l H. Blin 0,75 l 12 % vol.
975,-
1,300 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Champagne - Chardonnay, Pinot Noir and Pinot Meunier, alcohol content 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,300 Kč/1 l
Aragosta Spumante Rose´ Brut 0,75 l 11,5 % vol.
307,-
409 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - pink, dry, Sardinia area, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Tenuta Rapitala Le Maioliche Chardonnay DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
252,-
336 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 336 Kč/1 l
Beni Batasiolo Vigneto Morino Chardonnay Langhe DOC 0,75 l, 13 % vol.
435,-
580 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Umani Ronchi Vigor Sangiovese - Merlot Marche IGT 0,75 l, 13 % vol.
296,-
395 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Sangiovese, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1455 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue